Помош за семејството од Делчево кое остана без куќа. Првата донација ја собраа гости од ресторанот Палма

пред 6 дена - Делчево денес

Стигна првата донација за делчевското семејство Мустафови кои пред два дена во пожар ја изгубија старата куќичка и се што имале во неа. Донацијата од 13 илјади денари беше собрана од гостите во ресторанот...

Со натчовечки сили , синоќа спасена шумата на Голак

пред 3 недели - Делчево денес

Со натчовечки сили , синоќа спасена шумата на Голак. Пожарот кој вивна во подножјето на Голак во атарот на селото Чифлик, вчера околу пладне ,бил локализиран околу полноќ. Причина за пожарот е човечки...

Сто хектари шума изгореа последните три дена во Делчевско

Сто хектари шума изгореа последните три дена во Делчевско

пред 3 недели - Делчево денес

Вкупно 1,6 милијарди денари е штетата од пожарите што ја зафатиле територијата на Општина Делчево во последните 12 години, пишува Нова Македонија . Според командирот на ТППЕ Делчево Јонче Атанасовски,...

Чесниот крст во Делчево во рацете на 22 годишниот Сашко Ковачки

Чесниот крст во Делчево во рацете на 22 годишниот Сашко Ковачки

пред 3 месеци - Делчево денес

Сашко Ковачки роден месец септември 1994 година го извади чесниот крст од водите на реката Брегалница во Делчево по повод одбележувањето на христијанската традиција за Водици. Традиционално празнувањето...

Погледнете како Сашко Ковачки го фати крстот во Делчево

пред 3 месеци - Делчево денес

Дваесетина млади момчиња денеска во реката Брегалница во центарот на Делчево скокнаа по светиот крст на традиционалниот чин на осветување на водите на реката Брегалница. Најсреќен меѓу нив беше дваесет...

Редок тип на дијабет му ги „јаде“ органите на млад делчевец – потребна му е наша помош

пред 4 месеци - Делчево денес

Очајно и соочено со безизлез, семејството Трајановски од Делчево бара помош од хуманите за лекување на 36-годишнот син Аце, кој има редок тип дијабет и компликации кои му го загрозуваат животот. Аце кој...

НАРОДЕН ГЛАС Тепачка во штаб на ВМРО ДПМНЕ во Делчево  настрадал градоначалникот

НАРОДЕН ГЛАС: Тепачка во штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Делчево – настрадал градоначалникот!

пред 5 месеци - Делчево денес

Наместо свечено, во среда навечер вербално и со тупаници завршило отварањето на Месен Штаб во населбата Милково Брдо во Делчево, дознава ,,Народен Глас” . Како што тврдат присутните граѓани, дошло до физичка...

Скандал во Делчево Во градинка една година директорувало лице без соодветно образование и лиценца

Скандал во Делчево. Во градинка една година директорувало лице без соодветно образование и лиценца

пред 5 месеци - Делчево денес

Директорот на делчевската детска градинка „Весели Цветови“ бил без соодветно образование и без лиценца за работа во установа за деца, пренесува Тв Стар . Ова го утврдила вонредната инспекција од МТСП која...

Подметнат пожарот до темел изгоре два помошни објекти во Делчево

пред 5 месеци - Делчево денес

Пожарот кој беснееше синоќа во населбата Први реон во Делчево до темел изгоре два помошни објекти, е подметнат. Ова се првичните информации од извори од истрагата кои потенцираат дека двата објекти кои...

Утрово земјотрес со епицентар во Делчево

Утрово земјотрес со епицентар во Делчево

пред 6 месеци - Делчево денес

Земјотрес со јачина од 2.5 степени според Рихтеровата скала утрово во 8.58 часот е почувствуван во Македонија. Според Европската сеизмолошка станица епицентарот на земјотресот бил во Делчево, на длабочина...

ТРАГЕДИЈА Загина маж во сообраќајката кај Делчево

ТРАГЕДИЈА: Загина маж во сообраќајката кај Делчево

пред 7 месеци - Делчево денес

Во сообраќајна несреќа вечерва на регионалниот пат Пехчево – Делчево почина пешак на 44-годишна возраст. Несреќата се случила во 20:15 часот, а покрај пешакот во сообраќајката учествувал автомобил марка...

Маркоски Со помош на Живко од Делчево до спортско здравје

Маркоски: Со помош на Живко од Делчево до спортско здравје

пред 7 месеци - Делчево денес

Денеска заедно со младинскиот репрезентативец Кире Маркоски гостин во нашата репрезентација беше и Живко Димитровски од Делчево кој работи како физиотерапевт или како што самиот милува да каже – масер...

Измамници олеснија пензионер од Делчево за 1 000 евра

Измамници олеснија пензионер од Делчево за 1.000 евра

пред 7 месеци - Делчево денес

Седумдесетгодишниот Н.Б. од Делчево останал без 1.000 евра. Тој во полиција пријавил дека вчера во Делчево на улицата Методи Митевски Брицо, двајца измамници со измама му ги зеле парите. (Фото: Архива)...

Реконструиран патниот правец Делчево – планина Голак

пред 7 месеци - Делчево денес

Со проектот вреден 1,3 милиони евра реконструирани се 11 км од патниот правец Делчево – планина Голак, а средствата се обезбедени преку Министерството за транспорт и врски. До крајот на наредната година...

УПИСИТЕ ВО ПОЛН ЕК  ПОБРЗАЈТЕ УШТЕ НЕКОЛКУ ДЕНОВИ ЗА УПИСИ ВО MASTER

УПИСИТЕ ВО ПОЛН ЕК – ПОБРЗАЈТЕ, УШТЕ НЕКОЛКУ ДЕНОВИ ЗА УПИСИ ВО “MASTER”

пред 8 месеци - Делчево денес

Започнаа уписите во Центарот за странски јазици МАСТЕР во Делчево и веќе се во полн ек веќе цела недела… Од 1-ви септември Центарот за странски јазици “MASTER” во Делчево започна со уписите за курсевите...

Започнуваат уписите во МАСТЕР  цел септември можност да станете дел од најдобрите

Започнуваат уписите во МАСТЕР – цел септември можност да станете дел од најдобрите !

пред 8 месеци - Делчево денес

Центарот за странки јазици МАСТЕР во Делчево започна со редовните уписи за курсевите по англиски, германски, француски, италијански јазик , како и македонски за странци кои ќе почнат да се изведуваат кон...

Семејна драма во Делчево Му забила нож во гради на сопругот

Семејна драма во Делчево: Му забила нож во гради на сопругот

пред 9 месеци - Делчево денес

Дваесет и петгодишната албанка А.О. вчера попладне му зарила нож во градите на својот сопруг С.О. (41) од делчевското село Тработивиште. Според информациите од полицијата, од ЈЗУ „Гоце Делчев“ во Делчево...

Побрзајте  Уште 7 дена летни уписи во МАСТЕР со 15  попуст

Побрзајте ! Уште 7 дена летни уписи во МАСТЕР со 15 % попуст !

пред 9 месеци - Делчево денес

Уште само една недела или седум дена можност да добиете 15 % попуст на било кој од курсевите за странски јазици во МАСТЕР… Ограничената понуда која што ви ја овозможи Центарот за странски јазици МАСТЕР...

Десетте матуранти ученици на генерација од СОУ М М Брицо заминаа на наградно патување

Десетте матуранти- ученици на генерација од СОУ „М.М.Брицо“ заминаа на наградно патување

пред 9 месеци - Делчево денес

Најдобрите десет матуранти ученици на генерација од СОУ„М.М.Брицо“ денес заминаа на долгоочекуваното наградно патување низ неколку европски дестинации. Наградното патување е предвидено да се реализира...

Хорор во Делчево Влегол во спалната соба и ја ограбил

Хорор во Делчево: Влегол во спалната соба и ја ограбил

пред 10 месеци - Делчево денес

Млада девојка доживеала вистински хорор во Делчево. Таа вчера во 08,10 часот по телефон во Полициската станица Делчево Е.И.(19) од Делчево, пријавила дека истиот ден во 05,50 часот во спалната соба од...

Делчево Денес за доброто на граѓаните Ќе се среди ли некогаш просторот помеѓу зградата Делчевчанка и Бродот

Делчево Денес за доброто на граѓаните: Ќе се среди ли некогаш просторот помеѓу зградата Делчевчанка и Бродот?

пред 10 месеци - Делчево денес

Делчево Денес повотно со сторија за доброто на граѓаните во Делчево, овојпат за еден можеби не толку битен за некого, но сериозен проблем за граѓаните… Почитувани граѓани веќе со години наназад гледаме...

Делчевчанка наградена со Инженерски прстен

Делчевчанка наградена со “Инженерски прстен“

пред 10 месеци - Делчево денес

Ивона Павловска од Делчево го доби признанието “Инженерски прстен 2016“. Ивона која дипломира на Факултет за дизајн и технологии на мебел и ентериер со насока Проектирање и технологија на мебел и ентериер...

Во Делчевско пронајден машки труп во распаѓање

Во Делчевско пронајден машки труп во распаѓање

пред 10 месеци - Делчево денес

Во атарот на делчевското село Петрашевец утрово е пронајден машки труп во распаѓање. Според информацијата од Итната медицинска служба во Делчево, станува збор за 90-годишниот Мирко Стоичов од делчевски...

Фудбалер од Делчево во хумана мисија за свој сограѓанин

пред 10 месеци - Делчево денес

„Ништо во нашиот живот нема да се промени ако не се промениме прво себеси. Овој наметнат систем, постојано ни ги наметнува лагите и митовите. Што ни вреди да го освоиме светот, а да се изгубиме себеси“,...

Четврти ден Шарена револуција во Делчево

Четврти ден Шарена револуција во Делчево

пред 10 месеци - Делчево денес

И денеска продолжија протестите на Шарената револуција во Делчево… Делчево и денеска кажа НЕ за избори на 5-ти јуни и НЕ за одлуката за аболицијата од страна на Претседателот Иванов. Четврти ден граѓаните...

Делчевчанец бара помош  сопругата му го земала детето и избегала

Делчевчанец бара помош – сопругата му го земала детето и избегала

пред 10 месеци - Делчево денес

Се до вчера, делчевецот мислел дека живее во хармонично семејство… Жител на Делчево бара помош од полицијата.Неговата сопруга си го земала детето и го оставила. Од вчера ниту тој , ниту некој од неговите...

Шарената револуција во Делчево се побројна и побројна

Шарената револуција во Делчево се побројна и побројна

пред 10 месеци - Делчево денес

Шести ден Шарената револуција во Делчево продолжува со протестите… Се поголем замав зема Шарената револуција во Делчево, станувајќи се побројна и помасовна. Ѓраѓаните на Делчево од ден на ден и даваат...

Апел за помош на Матеј Стоилов од Делчево

Апел за помош на Матеј Стоилов од Делчево

пред 10 месеци - Делчево денес

Матеј Стоилов е три ипол годишно детенце од Делчево на кое му е дијагностицирано недостиг на нормален физиолошки развој и на кого му е потребна парична помош од сите нас за да се направат потребните испитувања...

Почувствуван земјотрес во Делчево Берово Пехчево и Скопје

Почувствуван земјотрес во Делчево,Берово, Пехчево и Скопје

пред 10 месеци - Делчево денес

Земјотрес со јачина од 4.4 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во 10 часот и 58 минути со епицентар на 150 километри југоисточноно од Скопје, во соседна Бугарија. Според Сеизмолошката...

ОГРАНИЧЕНА ПОНУДА  МАСТЕР ви нуди летни курсеви и 15  попуст за сите ново запишани за следната година

ОГРАНИЧЕНА ПОНУДА : МАСТЕР ви нуди летни курсеви и 15 % попуст за сите ново запишани за следната година

пред 10 месеци - Делчево денес

Центарот за странски јазици МАСТЕР од Делчево ви нуди уште една новост и поволност… Полека привршуваат курсевите во Центарот за странски јазици МАСТЕР за оваа учебна година, а за кратко време оние кои...

Повеќе
КЛИКНИ
kariera.mk