Дениз Абдула

Дениз Абдула:

Fashionel | пред 7 часа

Кога некој ќе спомене „Фчерашни новости“ првата асоцијација веројатно ви е Ланчо Пашазотов. Добро, можеби сепак втора,  прва е Бранко Огњановски, но она во што сите ќе се согласиме дека овој лик бргу се...

Наш музички талент вреден за внимание

Наш музички талент вреден за внимание

Fashionel | пред 14 часа

Петнаесетгодишната Славица Ангелова од Струмица е музички талент вреден за внимание. Во рамките на регионалното музичко шоу за деца „Неки нови клинци", Славица до сега имаше неколку забележителни настапи...

Вера Мештеровиќ препорачува Педикир сет за комплетна нега на вашите стапала

Вера Мештеровиќ препорачува: Педикир сет за комплетна нега на вашите стапала

Fashionel | пред 20 часа

Драги дами, Во секојдневната нега, жената не смее да ги занемари и нозете. Редовниот педикир е исклучително важен во комплетната нега и хигиена и токму затоа секогаш треба да се имаат во предвид квалитетни...

Виолетов четврток

Виолетов четврток

Fashionel | пред 21 часа

Пред нас е продолжен викенд, па оваа работна недела ја завршуваме во розово-виолетови нијанси. Комбинираме широки панталони со романтична транспарентна кошула во пастелно виолетова боја. На комбинацијата...

Кардула ќе изложува во Рим

Кардула ќе изложува во Рим

Fashionel | пред еден ден

Во чест на еден од најголемите европски интелектуалци Предраг Матвејевиќ, на 2-ри февруари 2018 за првпат во Италија се организира изложба со композиции кои отсликуваат културата на југо-источна Европа....

Урбан микс на стилови на улиците во Милано

Урбан микс на стилови на улиците во Милано

Fashionel | пред еден ден

Милано секако го носи приматот на една од „најдотераните" модни метрополи, но за време на тамошните модни недели, уличниот стил е во полн ек. За време на Машката модна недела во Милано, деновиве шармантните...

Алаја  непреболената модна икона и ѕвезда

Алаја - непреболената модна икона и ѕвезда

Fashionel | пред еден ден

На 25-ти август 2001 година светот се збогуваше со една од најголемите ар-ен-би ѕвезди Алаја. Таа загина во авионска несреќа, за која се резултатите од испитувањата покажаат дека е виновен пилотот, кој...

Резиме на проектот Градење на интернационална конкурентност на текстилните компании во пограничниот регион Мк Бг

Резиме на проектот „Градење на интернационална конкурентност на текстилните компании во пограничниот регион Мк-Бг“

Fashionel | пред еден ден

Во насока на споделување на искуства од соседните земји кои се главни конкуренти на македонските текстилни компании, но и добри партнери во задржувањето и задоволувањето на барањата на новите купувачи,...

Викторија Бекам ангажираше премногу слаб модел  наиде на сериозни критики

Викторија Бекам ангажираше премногу слаб модел – наиде на сериозни критики

Fashionel | пред еден ден

Британската модна дизајнерка Викторија Бекам е мета на сериозни критики во јавноста. Во својата нова кампања за очила, таа ангажираше манекенка која според критиките на јавноста изгледа нездраво слабо....

Среда во кафени нијанси

Среда во кафени нијанси

Fashionel | пред еден ден

Нашиот денешен предлог е во кафени тонови. Кожата како ткаенина уште минатата сезона се наметна како актуелен тренд, а оваа уште повеќе доминира. Затоа и ние се одлучивме во нашата комбинација да вклучиме...

Ким и Канје станаа родители по трет пат

Ким и Канје станаа родители по трет пат!

Fashionel | пред еден ден

Познатата двојка Ким и Канје Вест вчера станаа родители по трет пат. Со сурогат мајка тие добија ќеркичка, чие име сè уште не е познато. Веста ја соопштија преку официјално соопштение. „Канје и јас сме...

#Сегакажувам  кампања за гласно НЕ против молчењето и сексуалното злоставување

#Сегакажувам - кампања за гласно НЕ против молчењето и сексуалното злоставување

Fashionel | пред 3 дена

На социјалните мрежи денеска се рашири кампања со ознаките #сегакажувам и #TaniTregoj, иницирана од независни активистки. После мега скандалот со режисерот Вајнштајн кој со години сексуално вознемирувал...

Пијанистичкиот виртуоз Даниел Харитонов настапува со Македонската филхармонија

Пијанистичкиот виртуоз Даниел Харитонов настапува со Македонската филхармонија

Fashionel | пред 3 дена

„Лауреати" е насловот на првиот концерт на Македонската филхармонија во новата 2018 година, кој ќе се одржи овој четврток (18 јануари) во 20 часот. Под диригентство на маестро Даниел Рајскин од Русија,...

Сите лица на белата кошула

Сите лица на белата кошула

Fashionel | пред 3 дена

Стилскиот потенцијал на белата кошула е бесконечен. Тоа што ова парче важи за безвременско е дополнителна причина да не се двоумите да инвестирате во квалитетна бела кошула, што ќе може да ја комбинирате...

Вторник во портокалови нијанси

Вторник во портокалови нијанси

Fashionel | пред 3 дена

Вторников го боиме во портокалови нијанси. Со оглед на тоа дека надвор е тмурно и студено, ние се одлучивме за топли бои. За денеска одбравме портокалов фустан со долги ракви, а долниот дел благо се шири...

Уште еден успех на македонскиот филм Исцелител  премиера во Норвешка

Уште еден успех на македонскиот филм „Исцелител“, премиера во Норвешка

Fashionel | пред 3 дена

Филмот „Исцелител" на режисерот Ѓорче Ставрески е селектиран да се прикажува на најголемиот интернационален филмски фестивал во Норвешка – Тромсо. Премиерното прикажување ќе биде на 16-ти јануари, а филмот...

Почина пејачката на инди рок бендот The Cranberries

Почина пејачката на инди-рок бендот „The Cranberries“

Fashionel | пред 3 дена

Во 46-та година од својот живот денеска во Лондон почина вокалот на светски популарниот инди-рок бенд The Cranberries, Долорес О'Риордан. Веста која ги шокираше фановите на нејзината музика, беше потврдена...

Портокалово е новото црно

Портокалово е новото црно!

Fashionel | пред 4 дена

Доколку важите за стилски авантурист и сакате да излезете од рамките на комфорната зона што ја нудат на пример монохроматската палета на бои или земјените, кафени тонови, тогаш ние ви предлагаме оваа зима...

Видео најава за филмот на Нина Маџиров посветен на нејзиниот татко

Видео најава за филмот на Нина Маџиров посветен на нејзиниот татко

Fashionel | пред 4 дена

14 Јануари е денот кога е роден човекот кој важеше за чудо од уметник, виртуозот на шишиња – маестро Зоран Маџиров. Вчера ќе наполнеше 50 години. По тој повод, неговата ќерка Нина Маџиров ни испрати кратка...

МКЦ ќе ве почести со супер настани за 45 от роденден

МКЦ ќе ве почести со супер настани за 45-от роденден!

Fashionel | пред 4 дена

Откако во декември Младинскиот културен центар го прослави 45-от роденден, сега редот е наместо торта да не почести со одличен избор на културни настани закажани за 18-ти јануари. Традиционално прв настан...

Елена Лука со ексклузивен подарок за Валентин  следете ги правилата на игра

Елена Лука со ексклузивен подарок за Валентин – следете ги правилата на игра

Fashionel | пред 4 дена

Еден месец до Денот на вљубените – сосема доволно за да ја изненадите Вашата сакана. Елена Лука и оваа година со ексклузивен подарок за Вас. Вљубениот пар треба да објави свое креативно видео на својот...

Принцот Џорџ и принцезата Шарлот како модни близнаци

Принцот Џорџ и принцезата Шарлот како модни близнаци

Fashionel | пред 4 дена

Кога се британското кралско семејство и нивниот стил во прашање, секогаш најголемо внимание се обрнува на Војвотката од Кембриџ, односно Кејт Мидлтон. Несомнено е дека таа е влијателна, а доказ за тоа...

Вог му даде отказ на Марио Тестино  обвинет за сексуално злоставување

Вог му даде отказ на Марио Тестино – обвинет за сексуално злоставување!

Fashionel | пред 4 дена

Нов сексуален скандал во модната индустрија е главна тема во шоу бизнис медиумите. Еден од најпочитуваните фотографи во модните кругови, Марио Тестино е обвинет за сексуално злоставување на машки модели....

Понеделник во црно бела комбинација

Понеделник во црно-бела комбинација

Fashionel | пред 4 дена

Новата работна недела ја започнуваме во безвременската комбинација на црно и бело. Се одлучивме за црни фармерки кои ги комбинираме со бела кошула со црни точки. Во пределот на околувратникот кошулата...

Викторија Бекам ја напушта Модната недела во Њујорк

Викторија Бекам ја напушта Модната недела во Њујорк!

Fashionel | пред 6 дена

Британската дизајнерка Викторија Бекам, по повод 10-годишнината од основањето на нејзиниот моден бренд, својата нова колекција наместо во Њујорк, ќе ја презентира на Модната недела во Лондон. Ова е прв...

Како ги комбинираме кожените панталони оваа сезона

Како ги комбинираме кожените панталони оваа сезона

Fashionel | пред 6 дена

Кожените панталони се интересен избор доколку сакате да постигнете впечатлив стајлинг во различни пригоди. Ги носат и жени што преферираат романтичен или елегантен изглед и жени со алтернативен имиџ. Комплетната...

Што се носи оваа зима на улиците во Загреб

Што се носи оваа зима на улиците во Загреб?

Fashionel | пред 7 дена

Инстаграм профилот @stylezagreb е една бесконечно инспиративна разгледница на уличната мода во главниот град на Хрватска. Според фотографиите што тука ги објавуваат двете сестри, Ана и Славица Јосиповиќ,...

Вера Мештеровиќ препорачува Clarissa Suprema за поцврсти и природни нокти

Вера Мештеровиќ препорачува: Clarissa Suprema за поцврсти и природни нокти

Fashionel | пред 7 дена

Драги дами, За изгледот на убави и здрави нокти, придонесува и нивниот сјај и цврстина. Многу девојки и жени при практикувањето на гел нокти, во потрага по совршен изглед, потоа се соочуваат со намалено...

Егзотична бајка во раскошни бои во новата колекција на Делпозо

Егзотична бајка во раскошни бои во новата колекција на Делпозо

Fashionel | пред 7 дена

Шпанската модна куќа Делпозо ја промовираше својата пред-есенска колекција во која водечкиот мотив е егзотиката. Креативниот директор Џозеф Фонт се инспирираше од уметноста на двајца артисти, небото во...

Ал Пачино Никој не ме бараше пред Кум

Ал Пачино: Никој не ме бараше пред „Кум“

Fashionel | пред 7 дена

Важи за жива легенда и еден од најбрилијантните актери на сите времиња. Со улогата на Мајкл Корлеоне во култната трилогија „Кум" на Франсис Копола, Ал Пачино влезе во елитните актерски кругови. Но, во...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност