10 години Илирика во Македонија Продолжување на трендот на отворање на можностите

10 години Илирика во Македонија: Продолжување на трендот на отворање на можностите

Лидер | пред 5 часа

Илирика како врвна финансиска институција која нуди високо ниво на инвестициски услуги во Македонија прослави два јубилеја, 10 години во Македонија и 25 години од основањето во Словенија. Илирика е основана...

Жито Лукс ги наградува своите верни потрошувачи од Скопје

Жито Лукс ги наградува своите верни потрошувачи од Скопје

Лидер | пред 5 дена

„Секое утро – нова награда“ е големата наградна игра што ја организира, најголемиот производител на леб Жито Лукс за сите свои потрошувачи во град Скопје. Секојдневно ќе се доделуваат по пет вредносни...

Маслото од канабис oд Македонија со врвен квалитет и пониска цена

Маслото од канабис oд Македонија со врвен квалитет и пониска цена

Лидер | пред 5 дена

Во Македонија во моментов е дозволена употребата на маслото од канабис во медицински цели за лечење на четири болести и затоа во старт во NYSK ќе се произведуваат четири вида масла при што соодносот на...

Витаминка со саемското претставување на Ануга 2017 ќе работи на нови пласмани на странски пазари

Витаминка со саемското претставување на Ануга 2017 ќе работи на нови пласмани на странски пазари

Лидер | пред 5 дена

Со непосредна презентација на квалитетот, производите на Витаминка се претставија на најголемиот саем за храна и пијалаци, Ануга 2017 којшто се одржува во Келн, Германија. Голем дел од асортиманот на компанија,...

Нормализирана испораката на топлинска енергија за дел од потрошувачите во Општина Центар

Нормализирана испораката на топлинска енергија за дел од потрошувачите во Општина Центар

Лидер | пред 5 дена

Испораката на топлинска енергија за дел од потрошувачите во општината Центар е целосно нормализирана откако екипите на Дистрибуција со топлина Балкан енерџи, во доцните ноќни часови, го отстранија дефектот...

Сообраќајна лекција за основците од Карпош

Сообраќајна лекција за основците од Карпош

Лидер | пред една недела

Општина Карпош во соработка со Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот на патиштата (РСБСП), започна едукативна кампања кај основците, за безбедноста во сообраќајот. За таа цел денеска, раководителката...

Македонски студентки со стипендија од ОКТА и Хеленик Петролеум за постдипломски студии во Грција

Македонски студентки со стипендија од ОКТА и Хеленик Петролеум за постдипломски студии во Грција

Лидер | пред една недела

Стефанија Таневска и Ангелина Славески се двете добитнички на стипендиите запостдипломски студии на конкурсот што беше објавен од страна на компанијата ОКТА во мајгодинава. Студентките...

Потрошувачите куќните совети и управителите да проверат дали зградите се подготвени за грејната сезона

Потрошувачите, куќните совети и управителите да проверат дали зградите се подготвени за грејната сезона

Лидер | пред една недела

За да може грејната сезона насекаде да стартува навремено, потребно е станарите да гизавршат интервенциите кај внатрешната инсталација, да овозможат непреченпристап на службените лица до...

1 ГОДИНА УСПЕШНА И НАПОРНА РАБОТА МУ ЈА ДОНЕСЕ НА ПАРК ХОТЕЛ И СПА НАГРАДАТА БРЕНД ЛИДЕР ЗА 2017 ГОДИНА

1 ГОДИНА УСПЕШНА И НАПОРНА РАБОТА МУ ЈА ДОНЕСЕ НА ПАРК ХОТЕЛ И СПА НАГРАДАТА БРЕНД ЛИДЕР ЗА 2017 ГОДИНА

Лидер | пред една недела

Пред само една година, во септември 2016 беше отворен Парк Хотел и Спа, ултра модерен хотел со 5 звезди кој на своите гости нуди посебно и уникатно искуство за време на нивниот престој. Сопствениците ја...

Вина на Тиквеш освоија награди на два престижни вински натпревара во Австрија и во Азија

Вина на Тиквеш освоија награди на два престижни вински натпревара во Австрија и во Азија.

Лидер | пред една недела

Вината на „Тиквеш” донесоа нови успеси од два светски натпревари. Трите вина на Винарската визба „Тиквеш” кои учествуваа на реномираниот вински натпревар во Австрија – Austria Wine Challenge – Vienna 2017,...

Кулинарски дуели на познатите личности во големото Веро шоу

Кулинарски дуели на познатите личности во големото Веро шоу

Лидер | пред една недела

Познати личности од земјава ќе ги демонстрираат своите кулинарски вештини и ќе се натпреваруваат во готвење во големото тридневно Веро шоу кое ќе се одржува во петок, сабота и недела во Веро центар. Со...

Со новата LTE напредна технологија Неотел овозможува поквалитетен и побрз интернет

Со новата LTE напредна технологија, Неотел овозможува поквалитетен и побрз интернет

Лидер | пред 2 недели

Со последните инвестиции во сопствената инфраструктура, Неотел ја воведе LTE напредната технологија од последната генерација и со тоа на корисниците им овозможи многу поквалитетен и побрз интернет. Дополнителна...

Заедничка акција за пример Собран отпадот од брегот и водите на езерото Матка

Заедничка акција за пример: Собран отпадот од брегот и водите на езерото Матка

Лидер | пред 2 недели

Продолжува волонтерската еко-акција „Рециклирате ли?“ иницирана од Пивара Скопје Свесни за огромното значење на чистата и здрава животна средина, по успехот на минатогодишната акција за чистење на кејот...

ТУТУНСКИ КОМБИНАТ ПРИЛЕП СЕ РАЗВИВА ВО ВИСТИНСКИ ПРАВЕЦ

ТУТУНСКИ КОМБИНАТ ПРИЛЕП СЕ РАЗВИВА ВО ВИСТИНСКИ ПРАВЕЦ

Лидер | пред 2 недели

Реновирање на фабриката на Тутунски Комбинат Прилеп Тутунски Комбинат Прилеп продолжува со процесот на модернизација и обновување на своите производствени капацитети. Во исто време, продолжува и со позитивните...

Волонтери од ЕВН го осветлија Титов врв

Волонтери од ЕВН го осветлија Титов врв

Лидер | пред 3 недели

Тим на ЕВН волонтирајќи се искачија на Титов врв (2747 м) за да постават соларни панели за потребите на планинарите. Оваа активност е во рамките на проектот “ЕВН волонтира”, во кој вработените предлагаат...

МАСИТ ИКТ ДЕНОВИ на 26 и 27 септември во Скопје

МАСИТ ИКТ ДЕНОВИ на 26 и 27 септември во Скопје

Лидер | пред 3 недели

Веќе го најавивте настанот МАСИТ ИКТ ДЕНОВИ . Може ли да ни кажете повеќе детали, што и каде ќе се случува, како заинтересираните можат да учествуваат? Станува збор за два настани кои ќе се организираат...

Шести годишен самит на Македонија 2025 Првокласен настан од глобален карактер

Шести годишен самит на Македонија 2025: Првокласен настан од глобален карактер

Лидер | пред 4 недели

На 1-ви и 2-ри ноември, Скопје ќе биде домаќин на „Самит Македонија 2025“. Самитот претставува динамична платформа за споделување на знаења од областа на бизнисот, економијата, технологијата, лидерството...

Вработените на УСЈЕ на работа пеш или со автобус

Вработените на УСЈЕ на работа пеш или со автобус

Лидер | пред 4 недели

Во рамки на годинешната „Европска недела на мобилност“ Активното вклучување на Цементарница УСЈЕ во одбележување на „Европската недела на мобилност“ продолжува и оваа година. Покрај досегашните активности,...

Втора година по ред одличен успех на Тиквеш и Домен Лепово во Кина

Втора година по ред одличен успех на „Тиквеш“ и Домен Лепово“ во Кина

Лидер | пред еден месец

Златни медали за врвните вина „Бела вода“ во Кина Винарската визба „Тиквеш“ го надмина минатогодишниот успех остварен на најголемиот и најценетиот натпревар на вина и жестоки пијалаци на азискиот континент,...

Масит ИКТ денови во Скопје

Масит ИКТ денови во Скопје

Лидер | пред еден месец

Глобалната динамика на ИКТ пазарот бара системски приод кон решавање на прашања поврзани со иновации, развој и глобална конкурентност. Токму во овој стратешки правец, Стопанската комора за информатички...

Seavus едукативен и развоен центар од оваа година ги збогати своите програми со три нови атрактивни насоки

Seavus едукативен и развоен центар од оваа година ги збогати своите програми со три нови атрактивни насоки

Лидер | пред еден месец

Seavus едукативен и развоен центар од оваа година ги збогати своите програми со три нови атрактивни насоки за кои интересот кај младите од првиот ден на најавата за проширување на постоечките програми...

Назначен втор извршен директор во Триглав Осигурување Скопје

Назначен втор извршен директор во Триглав Осигурување Скопје

Лидер | пред еден месец

Одборот на директори на Триглав Осигурување АД, Скопје на својата 133-та седница, одржана на 29.08.2017 година, го назначи г. Рок Пивк за втор извршен директор на компанијата, со мандат од четири години....

УРБАН ИНВЕСТ  27 ГОДИНИ ПОСТОЈАНО ИСТРАЖУВАЊЕ И ПОДОБРУВАЊЕ ВО ГРАДЕЖНАТА ИНДУСТРИЈА

УРБАН ИНВЕСТ – 27 ГОДИНИ ПОСТОЈАНО ИСТРАЖУВАЊЕ И ПОДОБРУВАЊЕ ВО ГРАДЕЖНАТА ИНДУСТРИЈА

Лидер | пред еден месец

Урбан Инвест најголемиот производител на Павер елементи и Терастон плочки во Македонија и на Балканот е основана во 1990 година, oд страна на Г-дин Јован Грков, градежен инженер, кој во тоа време ги препознал...

Coca Cola HBC и Пивара Скопје го потврдија статусот светски лидери во одржлив развој

Coca-Cola HBC и Пивара Скопје го потврдија статусот светски лидери во одржлив развој

Лидер | пред еден месец

Пивара Скопје, заедно со останатите членки на Coca-Cola HBC групацијата и оваа година го освоија првото место во светската индустрија за пијалаци, според остварените резултати во одржливиот развој и заштитата...

S P ја потврдува бонитетната оценка A на Груапцијата Триглав

S&P ја потврдува бонитетната оценка “A” на Груапцијата Триглав

Лидер | пред еден месец

На 8 септември 2017 година, S&P Global Ratings ја потврди оценката “A” за долгорочен кредитен рејтинг и рејтинг за финансиска стабилност за Групацијата Триглав, а со тоа и на нејзиното матично друштво...

Жито маркет број 54 отворен во Петровец

Жито маркет број 54 отворен во Петровец

Лидер | пред еден месец

ДПТУ „ЖИТО“ ДООЕЛ Велес го отворија својот прв објект во општина Петровец. Со новоотворениот Жито маркет, граѓаните од оваа општина добија модерен супермаркет што нуди голем избор производи од многу брендови,...

ВМРО ДПМНЕ ги соопшти имињата на уште 9 кандидати за градоначалници

ВМРО-ДПМНЕ ги соопшти имињата на уште 9 кандидати за градоначалници

Лидер | пред еден месец

ВМРО-ДПМНЕ ја соопшти одлуката за уште 9 кандудати за градоначалници за претстојните локални избори. Генералниот секретар на партијата Христијан Мицкоски истакна дека Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе...

Пониски даноци субвенции повисоки плати нови фабрики се дел од проектите кои ги направија Владите на Груевски во првите 100 дена

Пониски даноци, субвенции, повисоки плати, нови фабрики се дел од проектите кои ги направија Владите на Груевски во првите 100 дена

Лидер | пред еден месец

Поминаа 100 дена откако Зоран Заев стана премиер, а СДСМ со помош на Али Ахмети и Зијадин Села дојде на власт во Македонија и покрај поразот на изборите на 11-ти декември Листата на реализирани проекти...

Ризикот од повлекувањето на странските инвестиции исклучително лош за Македонија од повеќе аспекти без работа ќе останат огромен број граѓани

Ризикот од повлекувањето на странските инвестиции исклучително лош за Македонија од повеќе аспекти- без работа ќе останат огромен број граѓани

Лидер | пред еден месец

Ризикот од повлекувањето на странските компании ќе биде исклучително лош за Република Македонија, а посебно за социјалната и материјалната сигурност на вработените и на работниците во Македонија, смета...

ВМРО ДПМНЕ со најголема доверба кај граѓаните народот не верува во ветувањата на СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ со најголема доверба кај граѓаните, народот не верува во ветувањата на СДСМ

Лидер | пред еден месец

Граѓаните веруваат дека ВМРО-ДПМНЕ, како и досега, ќе ги исполни своите предизборни ветувања дадени кон нив. Мал дел од анкетираните веруваат во ветувањата на СДСМ. Третиот дел од анкетата на Институтот...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност