Мурињо Несигурен е настапот на Погба во Севиља

Мурињо: Несигурен е настапот на Погба во Севиља

Бркај работа | пред 17 часа

Екипата на Манчестер Јунајтед утре го игра првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите против Севиља, а тренерот Жозе Мурињо изјави дека има проблеми со составувањето на тимот. Португалецот...

Проблеми за Барса Меси се повредил на тренингот нема да стартува против Челзи

Проблеми за Барса: Меси се повредил на тренингот, нема да стартува против Челзи!?

Бркај работа | пред 17 часа

Фудбалерите на Барселона гостуваат вечерва во Лондон кај Челзи во рамки на осминафиналето во Лигата на шампионите, но би можела да стартува без најдобриот фудбалер Лионел Меси. Аргентинецот пристигна со...

Актерката која заведува и во шестата деценија ја откри својата омилена вежба

Актерката која заведува и во шестата деценија ја откри својата омилена вежба

Бркај работа | пред 17 часа

Холивудската актерка Хали Бери денес има 51 година и е мајка на две деца, но и покрај бројните семејни и деловни обврски, таа секогаш наоѓа време за вежби на телото. Како и поголемиот дел од ѕвездите во...

Милионер глумел бездомник за да ја тестира реакцијата на келнерот во ресторан

Милионер глумел бездомник за да ја тестира реакцијата на келнерот во ресторан

Бркај работа | пред 17 часа

ЈуТјуб ѕвездата, 23-годишниот Коби Персин од Њујорк се облекол како бездомник за да ја снима реакцијата на персоналот во еден ресторан. Имено тој го тестирал персоналот во еден ресторан на Флорида, да...

Измама за Оскар Влегол во банка поразговарал со службеникот и набрзо станал побогат за 242 милиони долари Денес не е крадец туку херој

Измама за Оскар: Влегол во банка, поразговарал со службеникот и набрзо станал побогат за 242 милиони долари! Денес не е крадец, туку херој

Бркај работа | пред 17 часа

Можеби името Футанга Бабани Сисоко не ви значи ништо но овој човек од Мали е одговорен за еден од највпечатливите грабежи на банки во историјата. Тој успешно украл Исламската банка на Дубаи за повеќе од...

Доколку Оскарите се спектакл порно Оскарите се тотално лудило

Доколку Оскарите се спектакл, порно Оскарите се тотално лудило!

Бркај работа | пред 19 часа

Сцена која ретко може да се види! Речиси целата порно индустрија заедно заробена во хотел, со литри алкохол, килограми дрога и коцкари полни со долари заработени од казината во Лас Вегас. Четири дена полни...

Јелена Круниќ и Ана Кораќ ја запалија Задруга  Сексипилните учеснички се тушираа потполно голи

Јелена Круниќ и Ана Кораќ ја запалија „Задруга“: Сексипилните учеснички се тушираа потполно голи!

Бркај работа | пред 20 часа

Додека останатите учесници во реалното шоу „Задруга“ се тушираат во костими за капење заради камерите во купатилото и тоалетот, двете убавици решија да ги скршат табуата и да покажат ама баш сè. Јелена...

Sci Fi серии од 2018 кои мора да ги погледнете

Sci-Fi серии од 2018 кои мора да ги погледнете

Бркај работа | пред 20 часа

Како што можевме да погледнеме од најавите на филмските студија, оваа година ќе биде година на научно фантастичните филмови, во кои се вложуваат неверојатно големи буџети. Денес во прилог ќе Ви ги претставиме...

Откако ја остави вереникот пејачката откри шокантна вистина  Никогаш нема да имам деца

Откако ја остави вереникот, пејачката откри шокантна вистина: "Никогаш нема да имам деца"

Бркај работа | пред 20 часа

Најплатената австралиска ѕвезда и е една од најуспешната музичка ѕвезда во Холивуд, Кајли Миног, има навистина бурен приватен живот. Таа повторно е изневерена и оставена од 19 години помладиот вереник,...

МТСП не гледа злоставување тврди дека малолетничките од домот забремениле своеволно

МТСП не гледа злоставување, тврди дека малолетничките од домот забремениле своеволно

Бркај работа | пред 20 часа

Едната малоленичка која била 15-годишна ја прекинала бременоста откако дала согласност и таа и старателот, а за тоа била информирана и нејзината мајка. Втората малолетничка, која има 17 години, одлучила...

Марихуана метадон екстази кокаин и хероин пронајдени кај маж од Неготино

Марихуана, метадон, екстази, кокаин и хероин пронајдени кај маж од Неготино

Бркај работа | пред 20 часа

А.Т. е приведен и против него ќе биде поднесена кривична пријава за „недозволено производство и пуштање во промет наркотични дроги и психотропни супстаници“ и истиот ќе биде предаден на надлежен судија...

Земјотрес стресе неколку грчки острови

Земјотрес “стресе“ неколку грчки острови

Бркај работа | пред 20 часа

Потресот го почувствувале и жителите на соседните острови Скопелос, Скијатос, но и во некои делови на континентална Грција. Земјотрес со интензитет од 4,3 степени според Рихтеровата скала бил регистриран...

Откако целиот свет ја виде нејзината секс снимка тинејџерката конечно се огласила за скандалот

Откако целиот свет ја виде нејзината секс снимка, тинејџерката конечно се огласила за скандалот

Бркај работа | пред 20 часа

Кејтлин рекла дека после овој скандал сакала да избега во Бразил, додека нејзиното семејство било шокирано и ја нарекле "Ким Кардашијан од Норвич". Двајца вработени во еден продажен салон, биле снимени...

Автомобил удри двајца малолетници во центарот на Скопје

Автомобил удри двајца малолетници во центарот на Скопје

Бркај работа | пред 20 часа

На 19.02.2018 година околу 20.10 часот на крстосницата од ул.„Франклин Рузвелт“ со ул.„Орце Николов“ во Скопје, патничко возило „Фолксваген Пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.Д. (37)...

Призната грешката на VAR системот во натпреварот Хадерсфилд  Јунајтед

Призната грешката на VAR системот во натпреварот Хадерсфилд – Јунајтед

Бркај работа | пред еден ден

Системот за видео-арбитража, кој се користи во некои дуели во Англија и ќе биде тестиран до крајот на сезоната, претрпе комплетен неуспех во натпреварот за ФА Купот помеѓу Хадерсфилд и Манчестер Јунајтед....

Клуб кој руши рекорди Реал Мадрид стана првата екипа со 6 000 гола во Примера

Клуб кој руши рекорди: Реал Мадрид стана првата екипа со 6.000 гола во Примера

Бркај работа | пред еден ден

Победничката серија на Реал Мадрид во домашното првенство продолжи и за викендот, кога фудбалерите на Зинедин Зидан се радуваа на три бода на гостувањето кај Бетис. „Кралевите“ постигнаа пет гола, а со...

Возел 65 километри со брзина од 160 км ч поради заглавена педала

Возел 65 километри со брзина од 160 км/ч. поради заглавена педала

Бркај работа | пред еден ден

Американецот Џозеф Купер го возел своето BMW X5 од 2003 година, цели 65 километри по автопат во Флорида, со брзина од околу 160 км/ч. Причината за тоа била заглавената педала за гас. Полицијата одвај успеала...

Прв поглед и детали за новиот Mi Mix 2S на Xiaomi

Прв поглед и детали за новиот Mi Mix 2S на Xiaomi

Бркај работа | пред еден ден

Екипата на сајтот OnPhones успеа да го добие новиот Xiaomi и на својот канал на YouTube објави видео што на заинтересираните купувачи им пружа прилика да видат како изгледа новиот уред, макар и на кратко....

Започнете го денот како модел Еве што појадуваат атрактивните манекенки

Започнете го денот како модел: Еве што појадуваат атрактивните манекенки

Бркај работа | пред еден ден

Доколку сакате да појадувате квалитетно и како супермодел, ви препорачуваме да ги испробате следниве комбинации... Криси Тајген појадува сендвич направен од леб од цели зрна, пржени јајца, домати, чиста...

Семејство од пеколот Тепало и давело патници на крузер едвај ги исфрлиле од бродот

Семејство од пеколот: Тепало и давело патници на крузер, едвај ги исфрлиле од бродот

Бркај работа | пред еден ден

Патниците на крстарењето во Јужен Пацифик, рекле дека 10-дневното патување им се претворило во жив пекол поради повеќедневната расправија и тепачка која ја предизвикало проширеното 23-члено семејство,...

Плејбој зајачица  Имав афера со Трамп цели 9 месеци а медиумите го заташкаа тоа

Плејбој зајачица: „Имав афера со Трамп цели 9 месеци, а медиумите го заташкаа тоа!

Бркај работа | пред еден ден

Плејбој зајачицата Карен Мекдугал тврди дека имала афера со претседателот Доналд Трамп, но сето тоа било заташкано од страна на медиумите. Карен изјави дека Трамп уште од првиот состанок и делел комплименти,...

Сораја не знае за доста Излезе во фустан и покажа се

Сораја не знае за доста: Излезе во фустан и покажа се!

Бркај работа | пред еден ден

Сораја Вучелиќ со текот на времето носи се помалку и помалку облека, а неодамна се појави во едно казино каде што носи фустан кој не крие скоро ништо, туку напротив го открива нејзините бујни облини. Освен...

Гаги Џогани за ќерка си Луна Лично јас ќе ја однесам кај психијатар

Гаги Џогани за ќерка си Луна: Лично јас ќе ја однесам кај психијатар!

Бркај работа | пред еден ден

Гаги Џогани реши својата ќерка Луна, која ја доби од бракот со Анабела Атијас, да ја однесе на психијатар штом излезе од „Задруга“. Танчарот смета дека луѓето неправедно ја осудуваат што се заљбила во...

Славниот тандем од About a boy повторно се среќава

Славниот тандем од "About a boy" повторно се среќава

Бркај работа | пред еден ден

Филмот "About a boy" од 2002 година, каде главните улоги ги имаа Хју Грант и Николас Холт, односно Вил Фриман и Маркус стекна голема слава. После 16 години двајцата актери повторно се сретнаа и тоа на...

Си го пронашол братот мртов во куќа во Скопје

Си го пронашол братот мртов во куќа во Скопје

Бркај работа | пред еден ден

На 18.02.2018 година во 16,00 часот во Скопје во куќата во која живеел, пронајден бил починат Ж.М.(67). Телото било пронајдено од страна на неговиот брат. Смртта ја констатирал доктор од Итна медицинска...

Тешка сообраќајка на Илинденска  две лица се тешко повредени

Тешка сообраќајка на „Илинденска“- две лица се тешко повредени

Бркај работа | пред еден ден

На 19.02.2018 година во 01,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на булеварот “Илинден“ во близина на крстосницата на улица “Бледски договор“ патничко моторно возило “Сузуки...

Нови цени на горивата од полноќ

Нови цени на горивата од полноќ

Бркај работа | пред еден ден

Цената на горивата од ноќeска на полноќ се намалува за 2,5 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на рафинериските и на малопродажните...

Драма во Бразил Бунт во затвор чувари неколку часа држени во заложништво

Драма во Бразил: Бунт во затвор, чувари неколку часа држени во заложништво

Бркај работа | пред еден ден

Инцидентот се случи откако бразилскиот претседател Мишел Темер соопшти дека раководењето со Министерството за внатрешни работи во сојузната држава Рио де Жанеирои и го доверува на армијата. Во затворот...

3 дена по ред применувајте го овој домашен серум Лицето ќе ви блеска

3 дена по ред применувајте го овој домашен серум: Лицето ќе ви блеска!

Бркај работа | пред 5 дена

Сите ние мечтееме за убава и здрава кожа, но поради различните животни навики и надворешните влијанија, тоа понекогаш не е изводливо. Најчестата причина за проблеми со кожата, особено во пределот на лицето,...

Лацио капитулира во Романија Селтик минимално го совлада Зенит

Лацио капитулира во Романија, Селтик минимално го совлада Зенит

Бркај работа | пред 5 дена

Фудбалерите на ФКСБ Стеауа на домашен го совладаа Лацио со 1-0 (1-0) во првиот натпревар од нокаут фазата на Лига Европа. Во првото полувреме, гостите од Рим имаа повеќе од играта, создадоа и две солидни...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност