Рамос покажа како изгледа негово лице по жестокиот удар кој го доби на дербито со Атлетико

Рамос покажа како изгледа негово лице по жестокиот удар кој го доби на дербито со Атлетико

Дерби | пред 18 минути

Серхио Рамос не отпатува со своите соиграчи на денешното гостување во Кипар каде Реал Мадрид ќе игра против АПОЕЛ, а причина за тоа секако е тешкиот и брутален удар кој го доби на дербито со Атлетико Мадррид....

Ниасе прв играч во ПЛ обвинет за симулација му се заканува казна

Ниасе прв играч во ПЛ обвинет за симулација, му се заканува казна

Дерби | пред еден час

Напаѓачот на Евертон, Умар Нијасе е првиот играч од Премиер лигата кој е покрената постапка од ФА за симулирање на натпревар. Интернационалецот од Сенегал изнуди пенал на средбата со Кристал Палас (2-2)...

Екс дефанзивец на Милан и Баерн го презема Удинезе

Екс-дефанзивец на Милан и Баерн го презема Удинезе

Дерби | пред 2 часа

Калчолигашот Удинезе како и што се очекуваше се раздели со искусниот стратег Џиџи Дел Нери по лошите резулати, но потрагата по новиот тренер не траеше многу и на таа фукција веќе е именуван Масимо Одо....

Адебајор удри и по Манчини Тој е лош тренер никој не сакаше да игра за него

Адебајор „удри“ и по Манчини: Тој е лош тренер, никој не сакаше да игра за него…

Дерби | пред 3 часа

Напаѓачот на турскиот прволигаш Истанбул Башакшехир, Емануел Адебајор изминативе денови е доста актуелен во јавноста, а причината за тоа е неговиот став и согледување на работите од престојот и соработката...

Алба ја откри тајната за неговата топ форма Се чувствувам одлично но морав да се откажам

Алба ја откри тајната за неговата топ форма: Се чувствувам одлично, но морав да се откажам…

Дерби | пред 3 часа

Левиот бек Жорди Алба сезонава игра фантастично и потполно си ја врати формата под водство на Ернесто Валверде, а од тоа бенефит освен Барселона има и шпанската репрезентација. Освен Валверде за добрите...

Поранешен ас на Милан и Рома Икарди следната година ќе биде член на

Поранешен ас на Милан и Рома: Икарди следната година ќе биде член на…

Дерби | пред 4 часа

Маури Икарди е еден од најзначајните и најдобрите играчи на Интер, клуб во која ја носи и капитенската лента, но тој полека се подготвува за заминување од Милано. Ова го тврди поранешниот италијански репрезнтативец...

Тони Грнчаров со нова функција се враќа во МЗТ Скопје

Тони Грнчаров со нова функција се враќа во МЗТ Скопје

Дерби | пред 4 часа

Играчот кој ја крена првата шампионска титула во историјата на МЗТ Скопје, Тони Грнчаров се враќа во старата средина, но со нова функција како извршен директор на клубот. Оваа информација која веќе одредено...

Младинките ги дознаа ривалите за СП во Унгарија

Младинките ги дознаа ривалите за СП во Унгарија

Дерби | пред 5 часа

Македонската женска ракометна репрезентација до 20 години го дозна противниците за квалификациите за пласман на Светското првенство кое во 2018 година ќе се одржи во Унгарија. Нашите надежи добија тешка...

Јотовски испука две победи во Анталија

Јотовски „испука“ две победи во Анталија

Дерби | пред 5 часа

Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски имаше посакуван старт на фјучерсот во Анталија, Турција. Томи запиша победи во двете конкуренции, поточно во сингл со 2-0 (6-3, 6-1) во сетови го надигра...

Кол го предупреди Јунајтед околу продажбата на еден играч Тој е застрашувачки талент

Кол го предупреди Јунајтед околу продажбата на еден играч: Тој е застрашувачки талент…

Дерби | пред 5 часа

Некогашниот англиски репрезентативец, Енди Кол кој мина шест одлични години од својата кариера во Манчестер Јунајтед го предупреди Жозе Мурињо и клубот околу можната продажба на еден од сегашните играчи...

36 годишниот Крауч испиша нов рекорд во Премиерлигата

36-годишниот Крауч испиша нов рекорд во Премиерлигата

Дерби | пред 6 часа

Фудбалерот во редовите на Стоук и поранешен репрезентативец, Питер Крауч со вчерашниот настап против Брајтон успеа да забележи нов рекорд во Премиерлигата. Напаѓачот на Стоук, во 73.минута го замени Шаќири...

Дибала отворено за својата иднина Ова може да биде мојата последната сезона во Јувентус

Дибала отворено за својата иднина: Ова може да биде мојата последната сезона во Јувентус

Дерби | пред 6 часа

Аргентинскиот репрезентативец, Пауло Дибала по своето доаѓање од Палермо во 2015 година се наметна како еден од лидерите и клучните играчи на Јувентус, па клубот од Торино прави се за да го задржи 24-годишниот...

Во Белград на куќна слава Ѓоковиќ со својата фамилија прославува  Собор на Св Архангел Михаил

Во Белград на куќна слава: Ѓоковиќ со својата фамилија прославува ,,Собор на Св.Архангел Михаил”

Дерби | пред 6 часа

Најдобриот српски тенисер и поранешен АТП број 1, Новак Ѓоковиќ, денес со својата фамилија ја посети црквата Соборната црква во Белград, по повод куќната слава на ,,Собор на Св.Архангел Михаил”. Тој со...

Ѓоковиќ со официјална потврда Почнува на 1 јануари од Доха

Ѓоковиќ со официјална потврда: Почнува на 1. јануари од Доха

Дерби | пред 7 часа

Новак Ѓоковиќ, кој во моментов се наоѓа на 12.место на АТП и паузира поради повредата на раката, дефинитивно се враќа на терените од Нова Година. Тој потврди дека прв настап ќе му биде на АТП турнирот...

Бартомеу Барселона ќе биде активна во јануари само под еден услов

Бартомеу: Барселона ќе биде активна во јануари само под еден услов

Дерби | пред 7 часа

Екипата на Барселона игра стабилно и има одлични резултати во оваа натпреварувачка кампања и покрај тоа што за време на летото останаа без една од најголемите свои ѕвезди, Нејмар кој премина во Пари Сен...

Милан ќе биде исфрлен од Европските натпреварувања УЕФА е на потег ако Милан не

Милан ќе биде исфрлен од Европските натпреварувања: УЕФА е на потег ако Милан не…

Дерби | пред 7 часа

УЕФА покажа со прст кон ПСЖ, но како да не беше доволно примерот со Французите, па сега на ред дојде и Милан, кои очигледно се олабавиле во трошењето на средства, кои се дозволени и ја поминале границата...

Клоп проговори за можното заминување на Стариџ од Ливерпул

Клоп проговори за можното заминување на Стариџ од Ливерпул

Дерби | пред 7 часа

Екипата на Ливерпул вечерва игра многу важен меч во Лигата на шампионите и тоа на гостински терен во Андалузија кај Севилја, меч кој може да реши доста дилеми во групата Д во која се уште Спартак Москва...

Морати за резултатите во Серија А Изненаден сум од една екипа Интер може

Морати за резултатите во Серија А: Изненаден сум од една екипа, Интер може…

Дерби | пред 8 часа

Поранешниот прв човек на калчолигашот Интер, Масимо Морати го кажа својот став за состојбите и досегашните резултати во Серија А нормално пред се фокусирајќи се на „„сино-црните“ од Милано. „Нероаѕурите“...

Ирвинг маестрален со 47 поени против Далас Кливленд се враќа на победничките патеки

Ирвинг маестрален со 47 поени против Далас, Кливленд се враќа на победничките патеки

Дерби | пред 8 часа

Кајри Ирвинг одигра одлична партија и успеа со својата игра да ја круниса победата на Бостон Селтикс против Далас со 110:102 во продолжение. Ирвинг постигна 47 поени, од кои дури 25 поени во првото полувреме...

 Девушките со поддршка за рускиот тим на натпреварот со Вардар од Лига Европа

,,Девушките” со поддршка за рускиот тим на натпреварот со Вардар од Лига Европа

Дерби | пред 8 часа

На натпреварот во рамките на петтото коло од групата „Л“ во Лига Европа, меѓу Зенит и Вардар, кој ќе се игра во Санкт Петерзбург, домаќините ќе ја имаат поддршката од популарните ,,Девушки Крестовски ”...

Познат судијата за натпреварот меѓу Вардар и Зенит Анонимен Белгиец ќе ја дели правдата

Познат судијата за натпреварот меѓу Вардар и Зенит: Анонимен Белгиец ќе ја дели правдата

Дерби | пред 10 часа

Натпреварот во рамките на петтото коло од групата „Л“ во Лига Европа, меѓу Вардар и Зенит, кој ќе се игра во Санкт Петерзбург, правдата ќе ја дели 29-годишниот белгиски судија Барт Вертентен.Тој ќе биде...

Во списокот на новиот селектор на Црна Гора Пер Јохансон нема место за една вардарка

Во списокот на новиот селектор на Црна Гора, Пер Јохансон нема место за една вардарка

Дерби | пред 10 часа

Црна Гора доби нов селектор. Неговото име е  Пер Јохансон од Шведска, кој ќе добие задача да ја предводи и да обезбеди добар пласман за црногорките на Светското првенство во Германија.Јохансон и е познат...

Нолито има и еден добар спомен од ужасната етапа во Премиер лигата Никогаш не сум видел таков играч има лепак на нозете

Нолито има и еден добар спомен од ужасната етапа во Премиер лигата: Никогаш не сум видел таков играч, има лепак на нозете!

Дерби | пред 10 часа

Нолито минатата сезона беше најавен како големо засилување за тимот на Пеп Гвардиола и фантастичниот шпански офанзивец одлучи да го одбере Манчестер Сити во ситуација кога имаше понуди и од многу останати...

Роналдињо објасни зошто Гвардиола е поразличен и поуспешен од сите други тренери во светот

Роналдињо објасни зошто Гвардиола е поразличен и поуспешен од сите други тренери во светот

Дерби | пред 10 часа

Роналдињо немаше можност да соработува со Пеп Гвардиола во Барселона бидејќи во моментите кога беше промовиран шпанскиот струњчак, тој веќе беше на пат за Милано, но сепак како што вели бразилскиот фудбалски...

Ерера со комплетна анализа на стилот на игра на Мурињо Со дефанзивна игра не можете

Ерера со комплетна анализа на стилот на игра на Мурињо: Со дефанзивна игра не можете…

Дерби | пред 10 часа

Андер Ерера сигурно не може да биде најзадоволен од минутажата која ја добива оваа сезона под водство на Жозе Мурињо, но сепак со својата последна изјава шпанскиот фудбалер најдобро ни долови колку е приврзан...

Една интересна средба во Барселона Новиот пријател на Меси е две глави повисок од него

Една интересна средба во Барселона: Новиот пријател на Меси е две глави повисок од него

Дерби | пред 11 часа

Барселона е едно големо друштво составено од многу спорски секции меѓу кои секако најпознати се фудбалската, кошаркарската и ракометната. Тоа остава простор за средби меѓу членовите на истите, а токму...

Легендата на Наполи и Јувентус се нуди Сакам да бидам селектор на Италија но

Легендата на Наполи и Јувентус се нуди: Сакам да бидам селектор на Италија, но…

Дерби | пред 11 часа

Италија не успеа да дојде до пласман на Светското првенство во Русија кое се игра наредната година, неуспех кој донесе одредени промени и веќе „паднаа два глави“, досегашниот селектор Џан Пјеро Вентура...

Се промени планот Хендрикс доаѓа да помогне во претквалификациите за ЕП

Се промени планот: Хендрикс доаѓа да помогне во претквалификациите за ЕП

Дерби | пред 11 часа

Македонската кошаркарска репрезентација ја очекуваат два меча против Словачка и Швајцарија во претквалификациите за Европското првенство во 2021 година, а селекторот Јорданчо Давитков за истите ќе може...

Несторовски и Трајковски го доживеаја вториот сезонски пораз Читадела го симна Палермо од врвот

Несторовски и Трајковски го доживеаја вториот сезонски пораз, Читадела го симна Палермо од врвот

Дерби | пред 19 часа

По серијата од добри резултати во Серија Б, Палермо успеа да се искачи на врвот на табелата минатото коло, но дека во ова натпреварување не треба прерано да се донесуваат заклучоци околу било што добивме...

Солдадо и неверојатниот карамбол станаа хит во Турција играчите на двата тима не знаеја каде е топката

Солдадо и неверојатниот карамбол станаа хит во Турција, играчите на двата тима не знаеја каде е топката

Дерби | пред 20 часа

Фенербахче го победи Сиваспор со 4:1 на последниот натпревар од 12-то коло во турската фудбалска Суперлига, а херој за тимот од Истанбул беше шпанскиот напаѓач Роберто Солдадо кој постигна хет-трик во...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност