4 совети како да се справиме со испукани усни

4 совети како да се справиме со испукани усни

пред 5 часа - Локално

Зимата дојде, а со тоа студени температури, сув воздух и многу често испукани и подуени усни. Се надеваме дека овие неколку совети да ви помогнат да се справите со една од најпознатите досадни зимски проблеми....

Регионoт паѓа од смеа Дедо го испратил внукот по порно филм

Регионoт паѓа од смеа: Дедо го испратил внукот по порно филм!

пред 5 часа - Локално

Смешна порака на дедо наменета за продавачка од една продавница во близина, се појави на интернет. Дедото бил од Шибеник и на парче хартија ја напишал пораката, а потоа го испратил внукот со неа и парите...

Само 2 лажици во утринско кафе и мастите од стомакот ќе се топат во текот на целиот ден

Само 2 лажици во утринско кафе и мастите од стомакот ќе се топат во текот на целиот ден

пред 5 часа - Локално

Ако сте еден од оние кои го започнувате денот со кафе, тоа ќе ви дојде во рака. Тоа е кремот на кафето, кој освен што е вкусен, има совршен ефект врз метаболизмот Состојки: 1 лажичка цимет во прав 3/4...

Стоп Сорос  дали власта креира имагинарни непријатели

Стоп Сорос – дали власта креира имагинарни непријатели?

пред 5 часа - Локално

Oтворената борба против невладиниот сектор преку формирање на граѓанската иницијатива Стоп Операција Сорос е обид за дефокус од актуелните политички случувања кои се однесуваат на кривичната правда, односно...

Нови детали за злосторството Приведен ѕверот убиецот  кој го изгорел  јагленосал телото на пејачката на Ламбада

Нови детали за злосторството: Приведен ѕверот (убиецот), кој го изгорел – јагленосал телото на пејачката на “Ламбада”

пред 5 часа - Локално

Мажот сè признал , очевидци раскажаа за кошмарот. Бразилската полиција успеала да го задржи осомничениот за убиството на пејачката Лоалва Браз, позната по светскиот хит “Ламбада”. Мажот веќе го признал...

Скандал со лични податоци

Скандал со лични податоци

пред 6 часа - Локално

Лични податоци на речиси 5 000 студенти од неколку државни и приватни факултети низ земјава протекоа на интернет. Како овие податоци излегле на виделина и дали станува збор за хакерски напад се уште не...

Дујовски Преговорите ќе одат тешко

Дујовски: Преговорите ќе одат тешко

пред 6 часа - Локално

Добро е што партиите почнаа  да се среќаваат, но разговорите ќе одат тешко, прогнозира Универзитетскиот професор Никола Дујовски, кој беше гостин во дневникот на 24Вести. Дујовски вели дека на земјава...

Кашлица која не престанува Конечно сте принудени да ги направите овие домашни бонбони кои се ефиксни

Кашлица која не престанува: Конечно сте принудени да ги направите овие домашни бонбони, кои се ефиксни

пред 6 часа - Локално

Обидете се со овој метод за лекување да се борите против кашлицаата, затоа што никогаш повеќе нема да купите лек против неа во аптека. Лековите против кашлица може да имаат голем број на негативни несакани...

Радев ЕУ и НАТО се стратешки избор на Бугарија кој не треба да се проблематизира

Радев: ЕУ и НАТО се стратешки избор на Бугарија, кој не треба да се проблематизира

пред 6 часа - Локално

Членството во Европската Унија и во НАТО е стратешки избор на Бугарија кој не треба да се доведува во прашање, рече денеска новиот претседател на земјата Румен Радев, во својот говор по положувањето на...

Со леснотија ги топи масните наслаги  кисела зелка со ким

Со леснотија ги топи масните наслаги – кисела зелка со ким

пред 6 часа - Локално

Со користење на ферментирани производи, можете да бидете сигурни дека ќе се чувствувате многу енергични и во подобро расположение отколку пред тоа. Овие производи ги стимулира растот на корисните бактерии...

Енергетски рекорд шести увоз на струја за половина месец

Енергетски рекорд- шести увоз на струја за половина месец!

пред 7 часа - Локално

Македонија плаќа прескапа цена за да ги покрие потребите од електрична енергија. Експертите критикуваат за недомаќинлук и бараат одговорност за погрешните политики, пишува Дојче веле . РЕК Битола во состојба...

Што ги чека ЕУ и Германија со Трамп

Што ги чека ЕУ и Германија со Трамп?

пред 7 часа - Локално

ЕУ за Германија е средство за постигнување цели, НАТО е „застарен“ – интервјуто на Трамп за весникот „Билд“ предизвика огорченост. Какви се неговите ставови за ЕУ и трансатлантските односи, пишува Дојче...

Си Ен Ен со нов скандал Емитуваше репортажа за атентат и убиство врз новоизбраниот претседател Трамп на церемонијата

Си-Ен-Ен со нов скандал: Емитуваше репортажа за атентат и убиство врз новоизбраниот претседател Трамп на церемонијата

пред 7 часа - Локално

Телевизискиот канал Си-Ен-Ен емитуваше репортажа посветена на она што би се случило со американската политика, ако Доналд Трамп биде убиен за време на церемонијата на неговата инаугурацијао. Репортажата...

Македонските ракометари играа нерешено против Исланд  бод вреден колку голема победа

Македонските ракометари играа нерешено против Исланд – бод вреден колку голема победа

пред 7 часа - Локално

Македонија во неизвесен, речиси трилер натпревар, успеа да остане непоразена против Исланд ( 27:27). Бодот е вреден како голема победа. Нашата репретзентација го избегна фаворитот  Франција. Сега помалку...

Скандалот се вжештува  портпаролот на Путин одговори остро на Потпретседателот на Обама

Скандалот се вжештува – портпаролот на Путин одговори остро на Потпретседателот на Обама

пред 7 часа - Локално

„Некои земји во Европа, особено во нејзиниот источен дел, неосновано се пркосат со русофобска хистерија„, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, пренесува РИА Новости. Со овие зборови прес секретарот...

Георгиевски Роби Телекабел од маалски бизнисмен направи моќна фирма по концесиите од ВМРО ДПМНЕ

Георгиевски: Роби Телекабел од маалски бизнисмен направи моќна фирма по концесиите од ВМРО-ДПМНЕ

пред 7 часа - Локално

Претседателот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски со одговор на обвинувањата од страна на сопственикот на Телекабел, Роберт Димитров, кој во емисијата „Патот на успехот“ на 24 Вести обвини дека од него лично...

 ВИДЕО ФОТО Пречекан новиот шеф на Белата куќа Доналд Трамп и неговото семејство пристигнаа во Вашингтон за инагурацијата

(ВИДЕО+ФОТО) Пречекан новиот шеф на Белата куќа: Доналд Трамп и неговото семејство пристигнаа во Вашингтон за инагурацијата

пред 7 часа - Локално

Милијардерот го направи својот прв лет како претседател на САД. Доналд Трамп и неговото семејство пристигнаа во Вашингтон. Од авионот прво излегоа најблиските од семејството на новоизбраниот претседател,...

Над 80 џихадисти убиени во воздушните напади на САД во Либија

Над 80 џихадисти убиени во воздушните напади на САД во Либија

пред 8 часа - Локално

Над 80 џихадисти се убиени во американски воздушни напади врз два кампа за обука на групацијата Исламска држава, изјави американскиот министер за одбрана Ештон Картер. Нападот за кој претходно денеска...

Четири симптоми кои ви укажуваат дека имате проблеми со црниот дроб Не ги игнорирајте никогаш

Четири симптоми кои ви укажуваат дека имате проблеми со црниот дроб: Не ги игнорирајте никогаш!

пред 8 часа - Локално

Црниот дроб извршува најразлични функции во нашиот организам. Тој очигледно и имплицитно одговара за нашиот раст, имунолошкиот систем, исхраната и половите функции. Болеста на црниот дроб ги попречува...

Ќерката на Џад Лоу во рекламна кампања за козметика

Ќерката на Џад Лоу во рекламна кампања за козметика

пред 8 часа - Локално

Ирис Лоу веќе официјално ја доби првата рекламна кампања за една од најголемите модни куќи и нејзината козметичка линија. 16-годишната ќерка на Џуд Ло и Сади Фрост е новото лице на линијата Liquid Lip...

Русија се обидува да го удвои БДП за 18 години Реално ли е тоа

Русија се обидува да го удвои БДП за 18 години. Реално ли е тоа!?

пред 8 часа - Локално

За да се удвои показателот до 2035 година, потребно е економијата на земјата да почне да расте со темпо што е над просекот за светот, наведува авторот на новата економска програма Алексеј Кудрин. Во претходните...

 ГАЛЕРИЈА Ева Лонгорија ја расипа фигурата Еве како изгледа актерката

(ГАЛЕРИЈА) Ева Лонгорија ја расипа фигурата: Еве како изгледа актерката

пред 8 часа - Локално

Актерката Ева Лонгорија веќе некое време ужива во новата фигура – со неколку килограми повеќе. Изгледа дека овој вишок воопшто не и пречи. Напротив! Овој пат, на прошетка во Мајами, таа беше во спортска...

Вајгл со осуда за нападите на граѓанското општество

Вајгл со осуда за нападите на граѓанското општество

пред 8 часа - Локално

Известувачот за Македонија во Европскиот парламент Иво Вајгл апелира до лидерите на Балканот да преземат одговорност за стабилоста на регионот и да се фокусираат на европската интеграција. „Ние силно ги...

Реална закана или политички маркетинг од ВМРО  ДПМНE кон СЈО

Реална закана или политички маркетинг од ВМРО – ДПМНE кон СЈО?

пред 8 часа - Локално

Се закани ли отворено Трајко Вељaноски кон Специјалното јавно обвинителство, откако вчера од тимот на Катица Јанева информираа дека се откажуваат од предметот „Пуч“, прашува 24Вести. Откако беше објавено...

Одбраната на Заев задоволна од повлекувањето на обвинението за Пуч

Одбраната на Заев задоволна од повлекувањето на обвинението за „Пуч“

пред 8 часа - Локално

Одлуката на Специјалното јавно обвинителство за повлекување на обвинението за предметот „Пуч“ е логична, смета Драган Малиновски, дел од адвокатскиот тим на лидерот на СДСМ Зоран Заев кој беше четврто...

Начелна средба на лидерите на СДСМ и ДУИ Заев и Ахмети Се разговарало за новата реалност и партиските ставови

Начелна средба на лидерите на СДСМ и ДУИ, Заев и Ахмети: Се разговарало за новата реалност и партиските ставови

пред 8 часа - Локално

Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети денеска имаа средба, по која партиските штаботи испратија кусо соопштение, во кое се нагласува дека се разговарало за ставотите по одржувањето на парламентарните...

Заврши средбата во СДСМ Ахмети најави соопштение

Заврши средбата во СДСМ, Ахмети најави соопштение

пред 9 часа - Локално

По речиси еден час заврши средбата меѓу лидерот на СДСМ, Зоран Заев и лидерот на ДУИ, Али Ахмети којашто се одржа во седиштето на партијата, информира 24Вести. Засега нема детали за што се разговарало...

 ГАЛЕРИЈА Церемонија гафови и грешки Како се одвивале заклетвите на претседателите на САД

(ГАЛЕРИЈА) Церемонија, гафови и грешки: Како се одвивале заклетвите на претседателите на САД?

пред 9 часа - Локално

Во петок Доналд Трамп  ќе даде заклетва како 45-от претседател на САД. За овој случајот агенција “Ројтерс” споделува архивски снимки од свечени церемонии на неговите претходници. На сликата: претседателот...

 ГАЛЕРИЈА Ритуал на покрстување пред прославата на Водици во Русија Белорусија и Казахстан

(ГАЛЕРИЈА) Ритуал на покрстување пред прославата на Водици во Русија, Белорусија и Казахстан

пред 9 часа - Локално

Денеска е Богојавление – третиот по важност христијански празник по Рождество и воскресението на Исус. Според традицијата на овој ден да се врши осветување на водите, а верниците се потопуваат три пати...

Нишани ги обвини српските политичари дека се враќаат во времето на Милошевиќ

Нишани ги обвини српските политичари дека се враќаат во времето на Милошевиќ

пред 10 часа - Локално

Претседателот на Албанија, Бујар Нишани ги обвини српските политичари дека се враќаат во времето на поранешниот претседател Слободан Милошевиќ и дека поттикнуваат тензии и конфликт на Балканот, јавува...

Повеќе
КЛИКНИ
kariera.mk