Светскиот супер стар диџеј Solomun ќе настапува во петок на Средно Водно

Светскиот супер стар диџеј Solomun ќе настапува во петок на Средно Водно

Lady | пред 10 часа

Win Music Freedom забавите продолжуваат, овој петок 22ри септември, на Средно Водно ќе настапува светскиот суперстар DJ и продуцент Solomun. Заедно со него ќе настапат и Johannes Brecht и Lehar. Ве очекува...

Забава за сите сезони со коктели за сите сезони

Забава за сите сезони, со коктели за сите сезони

Lady | пред 10 часа

Дали ви се случува често да излегувате во клуб или бар и уште пред да влезете внатре, веќе знаете кој коктел ќе го нарачате? Тогаш, вие сте дел од оние типови на луѓе што точно знаат кои состојки го сочинуваат...

Како да ја намалите половината за една недела

Како да ја намалите половината за една недела

Lady | пред 10 часа

Која жена не би сакала да го има убава фигура во облик на песочен часовник? Тоа значи тенка половина, но постигнувањето не е толку лесно. Погледнете неколку корисни совети: 1. Променете го режимот на исхрана....

Зошто твојата поголема сестра заслужува да чуе  Благодарам

Зошто твојата поголема сестра заслужува да чуе: “Благодарам!”

Lady | пред 11 часа

Ова се само 7 работи кои покажуваат зошто твојата постара сестра е непроценлив дар во животот: 1. Таа е човекот со кого можеш да зборуваш секогаш и за се Понекогаш е тешко да се најдеш целосно пред своите...

Со овој лесен трик домот и собите секогаш ќе ви мирисаат прекрасно

Со овој лесен трик домот и собите секогаш ќе ви мирисаат прекрасно!

Lady | пред 12 часа

Секој од нас сака неговиот дом да мириса прекрасно и да ги импресионира гостите. Ароматизерите се добро решение, но понекогаш можат да бидат и штетни. Има многу лесен трик кој може да ви помогне домот...

6 причини да излегуваш со помлад маж

6 причини да излегуваш со помлад маж

Lady | пред 13 часа

Нема што да дебатираме за оваа тема, дека младите луѓе во целина се помалку оптоварени со проблеми и сè околу нив, отколку останатите луѓе во зрелоста. Гледано така ова правило важи и за помладите мажи....

Луѓето кои не можат да спијат всушност поседуваат исклучително развиен ум

Луѓето кои не можат да спијат, всушност поседуваат исклучително развиен ум

Lady | пред 14 часа

Не можеш да заспиваш лесно? Се вртиш во кревет? Се будип често? Мислиш дека е поради стресот? Не. Поради мозокот e. Бидејќи работи на поголеми брзини отколку кај останатите луѓе … 1. Мислиш за многу работи...

Автобиогравска песна на Милена Лунеска  но и за сите истрајни борци на своите сонови

Автобиогравска песна на Милена Лунеска , но и за сите истрајни борци на своите сонови

Lady | пред 15 часа

Автор: Милена Лунеска СОНОВИ Сонувам, а во сонот сум птица високо што лета, далеку од јатото, далеку од домот, но, душата е мирна понесов верба и надеж, Сонцето и во далечина ке ме води!! Сонувам, а на...

STING ДОАЃА СО СВОЈОТ СИН ВО СКОПЈЕ

STING ДОАЃА СО СВОЈОТ СИН ВО СКОПЈЕ!

Lady | пред еден ден

На претстојниот концерт во ВИП арената „Борис Трајковски“ во Скопје, легендата на светската рок сцена STING ќе настапи со своите долгогодишни соработници, гитаристите Dominic Miller и Rufus Miller, тапанарот...

48 часовна фасцинантна диета ослаби 4 килограми за 2 дена

48-часовна (фасцинантна) диета: ослаби 4 килограми за 2 дена

Lady | пред еден ден

“Кога правите детоксикација, сè што ќе залепите во организмот треба да помогне за отстранување на токсините, но и да ви обезбеди течности, кои ќе ви дадат нешто корисно “, вели Филип Голијат, нутриционист,...

15 симптоми за рак кои жените ги игнорираат

15 симптоми за рак кои жените ги игнорираат

Lady | пред еден ден

Жените имаат тенденција да бидат внимателни кон здравјето и да одат на профилактички здравствени прегледи. Младите жени, на пример, често не обрнуваат внимание знаците кои им ги дава организмот, а тоа...

Имињата на партнерите ја кријат тајната за успешноста на врската

Имињата на партнерите ја кријат тајната за успешноста на врската

Lady | пред еден ден

Експертите во областа на нумерологијата тврдат дека има дирекна врска меѓу човечката судбина, неговиот карактер и броевите, како и дека постои взаемност помеѓу секој број и буква. Голем број нумеролози...

Ти се насолзија очите Стануваш поемотивен човек Еве што навистина значи тоа

Ти се насолзија очите? Стануваш поемотивен човек? Еве што навистина значи тоа

Lady | пред еден ден

Автор: Драган Таневски Стануваш поемотивен… почнуваш да им се радуваш на малите работи… Ти се насолзуваат очите на некоја емотивна сцена од филм, од песна, од стих… Почнуваш да забележуваш дека и други...

Домаќински трикови  10 тајни за убивање на лошите мириси

Домаќински трикови : 10 тајни за убивање на лошите мириси

Lady | пред еден ден

Вистината е дека дури местото да изгледа уредно визуелно одделни делови може да не мирисаат премногу добро. Еве како да се справувате: 1 . Парфимирање на целиот дом Сипете 2 капи екстракт од ванила (може...

9 основни типови на личности и нивната врска со хороскопскиот знак на кој припаѓате

9 основни типови на личности и нивната врска со хороскопскиот знак на кој припаѓате

Lady | пред 5 дена

Откријте ги особините на секој тип на личност, добро замислете се, и на основа на главните особини идентификувајте се со еден од нив. На основа на една позната психолошка теорија за основни типови на личности...

Почна како обично венчање а потоа на гостите им дојде малку непријатно

Почна како обично венчање, а потоа на гостите им дојде малку непријатно

Lady | пред 5 дена

Гари и Трејси Ричардсон сакале традициоанлно венчање, но со мали модерни делови. Сигурно дека нивниот посебен ден никој нема да го заборави:) Погледнете во видеото за што се работи:)

Астро Каква судбина одредува денот на вашето раѓање

Астро: Каква судбина одредува денот на вашето раѓање?

Lady | пред 5 дена

Како што во традиција на нашиот народ е раширено верувањето дека секој ден има посебно значење, така и во рамките на астрологијата, постојат различни теории кои го објаснуваат влијанието на одреден ден...

Новата 3D диета  хит на сезоната

Новата 3D диета – хит на сезоната

Lady | пред 5 дена

Излегува дека 3D диетата е релативно нова, но веќе има многу следбеници. Во основата на 3D диетата е потрошувачката на големи количества зачини од три групи – црвени, жолти и зелени кои се со светло изразени...

Дали вие сте идеалната жена за него

Дали вие сте идеалната жена за него?

Lady | пред 5 дена

Според хороскопскиот знак во кој се родени, мажите имаат различни преференции за тоа која жена е совршена за нив. Овен Машките родени во знакот овен најмногу ги привлекуваат самостојни, храбри и спонтани...

Сара Фешн со спектакуларно модно шоу My sweet 18

Сара Фешн со спектакуларно модно шоу My sweet 18

Lady | пред 5 дена

Со модно шоу за сите свои соработници и потрошувачи, презентирајќи ја својата последна колекција, Сара Фешн го одбележа својот јубилеј, 18 години успешна македонска приказна. „Кога пред 18 години ја основавме...

9 работи кои ќе ви потврдат дека сте вљубени во вашиот пријател

9 работи кои ќе ви потврдат дека сте вљубени во вашиот пријател

Lady | пред 5 дена

Во 21 век пријателството помеѓу маж и жена е можно … или не сосема. Постојано слушаме дека двата пола не можат да имаат чисти пријателски односи и секогаш едниот чувствува нешто повеќе кон другиот. Така...

Што сакаат мажите на 20 на 30 и на 40 годишна возраст

Што сакаат мажите на 20, на 30 и на 40 годишна возраст

Lady | пред 6 дена

Еве што мислат немажените мажи на прашањето ” Со што ве привлекуваат жените?” 20 годишните – секс и надворешност Главното за мажите на 20 години е да започнат успешна кариера. Што се однесува до жените,...

И вашата врска има хороскопски знак

И вашата врска има хороскопски знак

Lady | пред 6 дена

Според датумот на стартувањето на вашата врска, дознајте каква врска ве очекува… Овен (21.03-19.04) Оние кои врската ја започнале за време на владеењето на Овенот, никогаш нема да почуствуват здодевност....

Се повеќе жени раѓаат по 45 годишна возраст

Се повеќе жени раѓаат по 45-годишна возраст

Lady | пред 6 дена

Актерката Марша Корс стана мајка за прв пат во 2007-ма на прагот на своите 45 години. Јавно плодноста на жените станува повисока, ако се суди според ново британско истражување, и се открива дека бројот...

 Не вистини за витамин Ц

(Не) вистини за витамин Ц

Lady | пред 6 дена

Нема попопуларен лек од витамин Ц. Дали навистина е лек сеприсутниот витамин или уште е мода во медицината? Легендите за овој витамин датираат од далечни времиња, кога морнарите страдале од непцата што...

10 работи кои никогаш не треба да ги правите за еден маж

10 работи кои никогаш не треба да ги правите за еден маж

Lady | пред 6 дена

Љубовта е слепа и не тера да заборавиме на принципите, целите и соништа. Важно е да се грижиме за човекот до себе, но не и да ја жртвуваме среќата поради него. Еве кои се 10-те работи кои никогаш не треба...

Најмодерната шминка за 2017 е  да не носиш шминка

Најмодерната шминка за 2017 е … да не носиш шминка

Lady | пред 7 дена

Среќна вест за дамите, кои не сакаат да ставаат тонови шминка – сега на мода е сосема природен макиаж! Оставете ги настрана тешките сенки, заситените кармини и вештачките трепки и уживајте во својата природна...

Вистината има еден лик и мириса секогаш исто

Вистината има еден лик и мириса секогаш исто

Lady | пред 7 дена

Автор: Милена Лунеска Лаго, како засушен корен од нерасчистена нива безмилосно ме фрли на мразот, со мисла… што побрзо да скапам! И замина… побегна…се сокри… уплашена од калта во снегот… на трагите твои!...

14 работи кои не ги знаете за Кејт Мидлтон

14 работи кои не ги знаете за Кејт Мидлтон

Lady | пред 7 дена

Сме зборувале многу за нејзината свадба, нејзиниот накит, за нејзините деца, за нејзините фустани … Еве уште 14 работи кои веројатно не ги знаете за неа: 1. Уште на 10 години Кејт докажала дека ќе биде...

Само 2 од луѓето успеале да ги откријат скриените предмети за 2 минути

Само 2% од луѓето успеале да ги откријат скриените предмети за 2 минути

Lady | пред 7 дена

Ви изгледа лесно? Верувајте ни, не е! Овој тежок тест се дава на луѓе со исклучително развиена визуелна меморија. Треба да ги најдете сите предмети под сликата за помалку од 2 минути. Излегува дека само...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност