Health Fitness  Wellness Expo 2017  Гратис влезници

Health, Fitness & Wellness Expo 2017 – Гратис влезници

Karas4Training | пред 3 часа

Бидјеќи интересот за настанот е огромен, сакаме нашите драги читатели да ги наградиме со гратис влезници за двата дена за овој прекрасен настан! Се’ што треба да направите е, подолу во коментар, да дадете...

Меморијален марш Филип Чакаров  човекот планина

Меморијален марш „Филип Чакаров - човекот планина“

Karas4Training | пред 2 дена

Mountain Локација: Планинарски дом Караџица Држава: Македонија Датум: Сабота, 21 Октомври, 2017 - 05:00 Контакт Web / Facebook: https://www.facebook.com/... На денот на навршување на една година од прерано...

Денови НА Македонскиот МЕД

Денови НА Македонскиот МЕД

Karas4Training | пред 2 дена

Weight / Fitness / Wellness Локација: Улица Македонија - Скопје Држава: Македонија Датум: Четврток, 21 Септември, 2017 - 11:00 Контакт Web / Facebook: https://www.facebook.com/... На 21, 22, 23 И 24 септември...

Вселена  информативна средба за детска едукативна програма

Вселена - информативна средба за детска едукативна програма

Karas4Training | пред 2 дена

More Sports & Disciplines Локација: Галерија Акантус / Acanthus Gallery Држава: Македонија Датум: Среда, 20 Септември, 2017 - 18:00 Контакт Web / Facebook: https://www.facebook.com/... Ве покануваме на...

Health Fitness  Wellness Expo #3

Health, Fitness & Wellness Expo #3

Karas4Training | пред 2 дена

Weight / Fitness / Wellness Локација: Терен на ФК. Работнички - Градски Парк, Скопје Држава: Македонија Датум: Сабота, 23 Септември, 2017 - 11:00 Контакт Web / Facebook: https://www.facebook.com/... Ви...

Дознајте што се ќе се случува на третото издание на Health Fitness  Wellness Expo

Дознајте што се’ ќе се случува на третото издание на Health, Fitness & Wellness Expo!

Karas4Training | пред 2 дена

Оваа година, покрај одличната промена на локацијата – на отворено, третото издание на овој исклучителен настан ќе понуди и одлична, најбогата програма до сега, со мнгоу, многу активности (дури над 70!)....

Скопје трча 10КМ  Skopje Run 10K

Скопје трча 10КМ - Skopje Run 10K

Karas4Training | пред 2 дена

Gymnastics & Athletics Локација: Скопје Држава: Македонија Датум: Недела, 8 Октомври, 2017 - 09:00 Контакт Web / Facebook: http://www.skopje.run/ Трчањето, посебно она рекреативното, зема се поголем замав...

Фабрика за играње  нова креативна програма за предшколски деца

Фабрика за играње - нова креативна програма за предшколски деца

Karas4Training | пред 2 дена

More Sports & Disciplines Локација: Скопје - Public Room Држава: Македонија Датум: Сабота, 23 Септември, 2017 - 11:00 Контакт Web / Facebook: https://www.facebook.com/... Ве покануваме на информативна...

Кучково Мбр#119

Кучково Мбр#119

Karas4Training | пред 2 дена

Cycling & Roller Локација: Кучково Држава: Македонија Датум: Недела, 24 Септември, 2017 - 09:00 Контакт Web / Facebook: https://www.facebook.com/... Во недела возиме до крстот на Кучково,земаме учество...

Почуствувај ја легендата истрчај го митот

Почуствувај ја легендата, истрчај го митот!

Karas4Training | пред 2 дена

Традиционално програмата на настанот во себе вклучува повеќе трки со различна должина и висинско искачување. Прилагодени се на тој начин што речиси секој може да земе учество во некоја од нив а, заедничко...

За да се стане успешна спортистка потребно е да се има желба посветеност и упорност

За да се стане успешна спортистка потребно е да се има желба, посветеност и упорност

Karas4Training | пред 2 дена

1. Од каде љубовта кон пливањето? Љубовта кон пливањето ја имам уште од малечка бидејќи водата многу ме привлекува. 2. Со кои предизвици се соочуваат пливачките кај нас и на меѓународните пливачки терени?...

Почна пријавувањето за Скопски маратон 2018

Почна пријавувањето за Скопски маратон 2018

Karas4Training | пред 3 дена

Датумот на одржувањето на маратонот е 6ти мај 2018 година, а од четврток, 14.09.2017, со почеток во 10.00 часот официјално започнува и пријавувањето на учесниците. Секој кој ќе се пријави во првите 4 дена,...

Каде грешиме со калориите

Каде грешиме со калориите?

Karas4Training | пред 3 дена

Списанието Shape го направи списокот на "измамниците" во исхраната. Прочитајте кои се тие... 1. Сушено грозје Една мала кесичка суво грозје може да содржи и до 130 калории, па експертите сметаат дека е...

Што е компост

Што е компост?

Karas4Training | пред 3 дена

Зошто треба да се компостира? Органскиот отпад најчесто завршува во депониите, покрај реките и патиштата, што претставува огромен проблем. При гниењето на органските материи се испуштаат штетни гасови...

Болки во вратот и рамената  и јогата

Болки во вратот и рамената... и јогата

Karas4Training | пред 3 дена

Дефинирање на болката Болката има повеќе манифестации: прекин на духовно ниво, чувство, мисловен процес и физички последици. Уште пред болката да се појави во нашето физичко тело, таа на различни начини...

Државен Натпревар по Прва Помош 2017

Државен Натпревар по Прва Помош 2017

Karas4Training | пред 6 дена

More Sports & Disciplines Локација: Плоштад Автокоманда Држава: Македонија Датум: Сабота, 16 Септември, 2017 - 09:00 Контакт Web / Facebook: https://www.facebook.com/... Застани. Ми треба помош. Крварам!...

Skopje 2k17

Skopje 2k17

Karas4Training | пред 6 дена

Team Sports Локација: Градски парк Скопје Држава: Македонија Датум: Петок, 15 Септември, 2017 - 17:00 Контакт Web / Facebook: https://www.facebook.com/... Официјално на 15-16 септември првиот 3x3 FIBA...

Домашно крем сирење

Домашно крем сирење

Karas4Training | пред 6 дена

1/2кг македонска урда 100г путер 1 мала лажичка сода бикарбона сол свеж босилек 2 чешниња лук нане оригано бибер Подготовка 1 На урдата и се додава иступаното лукче со сол по желба и се меша интензивно...

Како да се отстрани хлорот од водата

Како да се отстрани хлорот од водата?

Karas4Training | пред 6 дена

Ако консумирате вода што содржи повеќе хлор ризикувате да добиете болести како ракот на мочниот меур, зголемено ниво на холестерол или да страдате од астма и алергии. Водата што ја пиеме не треба да содржи...

Какво е дејството од терапијата со помош на животни

Какво е дејството од терапијата со помош на животни?

Karas4Training | пред 6 дена

Терапијата со помош на животни е доста познат метод на лекување во рехабилитацијата на многу болести и состојби, но се уште не е доволно применета во нашата средина. Целта на оваа терапија е да се подобри...

Интервју со Дрита Ислами Мотивација за мене е да постигнам нешто што го нема постигнато некој порано

Интервју со Дрита Ислами "Мотивација за мене е да постигнам нешто што го нема постигнато некој порано"

Karas4Training | пред 6 дена

1.Од кога почнавте да се занимавате со спорт и од каде љубовта кон атлетиката? Со спорт почнав да се занимавам од мала. Кога имав 12-13 години, почнав да играм одбојка за училиштето во кое учев, а подоцна...

Од денеска почнува пријавувањето за Скопски маратон 2018

Од денеска почнува пријавувањето за Скопски маратон 2018

Karas4Training | пред една недела

Датумот на одржувањето на маратонот е 6ти мај 2018 година, а од четврток, 14.09.2017, со почеток во 10.00 часот официјално започнува и пријавувањето на учесниците. Секој кој ќе се пријави во првите 4 дена,...

Рамо до рамо со сите веслачки ѕвезди во светот

Рамо до рамо со сите веслачки ѕвезди во светот

Karas4Training | пред една недела

Мајката на Александра била шампион во веслање во СФРЈ и е најголемиот ,,виновник'' кој ја всадил љубовта кон веслањето кај младата девојка. Вели со спортот научила кога е време да стегнеш заби и да го...

Climbing Meeting in Demir Kapija

Climbing Meeting in Demir Kapija

Karas4Training | пред една недела

Mountain Локација: Демир Капија Држава: Македонија Датум: Петок, 8 Декември, 2017 - 10:00 Контакт Web / Facebook: https://www.facebook.com/... Чујте и почујте, СКК дооел "Карпи за сите" од Демир Капија...

Неколку македонски подиуми на балкански трки во планинско трчање

Неколку македонски подиуми на балкански трки во планинско трчање

Karas4Training | пред една недела

На трката Соколов Пут која се одржува на Сува Планина близу Ниш, Александар Кирковски од ПК Македон го освои второто место во генерален пласман со време од 3:22:32, а Дејан Тодевски од истиот клуб го освои...

Одбери го најдоброто за себе

Одбери го најдоброто за себе

Karas4Training | пред една недела

Хранливите состојки достапни во овошјето и зеленчукот овозможуваат да ја добиете доволната количина на витамини и минерали со кои ќе можете да функционирате успешно во текот на целиот ден. Здравата исхрана,...

Апел за кулата на Титов врв

Апел за кулата на Титов врв

Karas4Training | пред една недела

Замислете на едно ваше одење да ја видите Кулата, симболот што веќе скоро 70 години е таму, да ја нема или да е срушена!?! Од еден симбол, едно засолниште ќе остане само спомен :( За среќа луѓето од клубот...

8 ми Септември Светскиот ден на Физиотерапевтите

8-ми Септември Светскиот ден на Физиотерапевтите

Karas4Training | пред една недела

Овој ден се одбележува со единство и солидарност на глобалната физиотерапевтска заедница со цел да се признае делото што го прави секој физиотерапевт за своите пациенти. Во 1996 година, Светската конфедерација...

ЗОШТО Е ДОБРО ДЕЦАТА ДА ВЕЖБААТ ЈОГА

ЗОШТО Е ДОБРО ДЕЦАТА ДА ВЕЖБААТ ЈОГА

Karas4Training | пред една недела

Човечкото тело по својата природа е совршен спој на умни, телесни и емоционални функции. Ние се раѓаме со природна флексибилност и еластичност на телото, уште од самото раѓање практикуваме правилен начин...

#ПочниСоВодно  Хуманитарен хепенинг

#ПочниСоВодно - Хуманитарен хепенинг

Karas4Training | пред една недела

Mountain Локација: Водно Држава: Македонија Датум: Четврток, 14 Септември, 2017 - 18:00 Контакт Име и презиме: I love hiking - group Macedonia Web / Facebook: https://www.facebook.com/... Хуманитарен хепенинг...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност