Роналдо со 50  тиот хет трик во победата на Реал Мадрид

Роналдо со 50 – тиот „хет-трик“ во победата на Реал Мадрид

Република | пред 4 часа

Кристијано Роналдо постигна четири гола и го забележа 50-тиот хет-трик во својата кариера во денешната победата на Реал Мадрид со 6-3 над Жирона. По прво полувреме во кое резултатот беше 1-1, по паузата...

Убедливи 76 отсто од гласовите за нов мандат на Путин Обединети имаме голема иднина

Убедливи 76 отсто од гласовите за нов мандат на Путин: Обединети имаме голема иднина

Република | пред 5 часа

Рускиот претседател Владимир Путин ја доби довербата на над 76 отсто од граѓаните на денешните претседателски избори во Русија, пренесуваат руските медиуми. Путин им се заблагодари на своите поддржувачи...

Јапонката Осака ја освои титулата во Индијан Велс

Јапонката Осака ја освои титулата во Индијан Велс

Република | пред 5 часа

Јапонската тенисерка Наоми Осака ја освои титулата на тенискиот турнир во Индијан Велс. Таа ја победи Дарија Касаткина (Русија) со 6:3, 6:2. На победничката и беа потребни само 72 минути за да стигне до...

Марина Туцаковиќ замина на лекување во Германија

Марина Туцаковиќ замина на лекување во Германија

Република | пред 5 часа

Марина Туцаковиќ денес отпатува на лекување во Германија. Српски Телеграф ја фотографирал славната авторка на голем број на хитови на аеродромот во Белград, додека со синот и сопругот го чекала летот за...

Јанаќиевиќ Доневски е притворен без основ ако сакал да бега тоа ќе го сторел пред 3 месеци

Јанаќиевиќ: Доневски е притворен без основ, ако сакал да бега тоа ќе го сторел пред 3 месеци

Република | пред 5 часа

Неоснован е притворот за поранешниот директор на Службата за општи и заеднички работи на Владата, Васе Доневски, тврди неговиот адвокат. Според Ненад Јанаќиевиќ, станува збор за семеен човек со нарушено...

 Блумберг  Меѓу петмината најбогати луѓе во светот нема европејци

„Блумберг“: Меѓу петмината најбогати луѓе во светот нема европејци

Република | пред 5 часа

Меѓу петте најбогати луѓе на светот повеќе нема милијардери од Европа. Претставници на стариот континент испаднаа од првата петорка, бидејќи францускиот магнат Бернард Арналут паднал на седмата позиција...

Достојна замена Оваа секси пејачка ја замени Едита во Министерки

Достојна замена: Оваа секси пејачка ја замени Едита во „Министерки“

Република | пред 6 часа

Едита Арадиновиќ неодамна на јавноста преку социјалните мрежи и соопшти дека повеќе нема да биде дел од групата „Министерки“. На нејзнино место ќе дојде пејачката од „Ѕвездите на Гренд“, Кристина Дениќ....

Познати полуфиналните двојки за ФА Купот Манчестер Јунајтед против Тотенхем Челси оди на Саутемптон

Познати полуфиналните двојки за ФА Купот: Манчестер Јунајтед против Тотенхем, Челси оди на Саутемптон

Република | пред 6 часа

Челси се чини имаше најмногу среќа при вечерашното извлекување на полуфиналните двојки од ФА Купот на Англија, откако тимот на Антонио Конте за противник го доби Саутемптон. „Светците“ барем на хартија...

Работнички во празна сала ја продолжи победничката серија

Работнички во празна сала ја продолжи победничката серија

Република | пред 6 часа

Ниту шампионот МЗТ Скопје Аеродром не успеа да го сопре Работнички кој ја забележа 19 победа од почетокот на сезоната во кошаркарската Прва лига. Победата над лутиот ривал беше извојувана во празната сала...

Напуштена мачка молела за помош Кога ја здогледале ветеринарите не можеле да си поверуваат на очите

Напуштена мачка молела за помош: Кога ја здогледале ветеринарите не можеле да си поверуваат на очите

Република | пред 6 часа

Возрасна домашна мачка која била напуштена од својот сопственик, во неверојатна состојба била пронајдена од службата за заштита на животни во Питсбург, Пенсилванија откако ја слушнале како мјаука скоро...

Аеродромци на протест против двојазичноста пред домот на пратеникот Диме Велковски

Аеродромци на протест против двојазичноста пред домот на пратеникот Диме Велковски

Република | пред 7 часа

Граѓаните се револтирани од одлуката на владејачкото мнозинство на сила да го протурка Законот за јазици. Секојдневно големи групи на граѓани протестираат пред домовите на пратениците кои гласаа за законот...

Руски центар за јавно мислење Путин е реизбран за шеф на државата

Руски центар за јавно мислење: Путин е реизбран за шеф на државата

Република | пред 7 часа

Владимир Путин е реизбран убедливо за нов шестгодишен мандат на изборите за претседател на Русија, објави рускиот Центар за јавно мислење (VTsiOM). Податоците се врз база на анкети за излезноста, јави...

Погба ги повика Фејсбук следбениците заедно да го прослават роденденот со донирање средства

Погба ги повика Фејсбук следбениците заедно да го прослават роденденот со донирање средства

Република | пред 7 часа

­Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба ги замоли своите 6,9 милиони следбеници на Фејсбук да му помогнат да го прослави 25­-тиот роденден и да донираат средства за добротворни цели. Ѕвездата на Манчестер...

Металург со победа ја заврши сезоната во СЕХА лигата

Металург со победа ја заврши сезоната во СЕХА лигата

Република | пред 7 часа

Ракометарите на Металург го победија Целје со 28-26 во последниот натпревар оваа сезона во СЕХА лигата. Натпреварот започна изедначено, екипите се менуваа во водство, а Металург во финишот од полувремето...

Со пресврт во второто полувреме Виљареал го совлада Атлетико Мадрид

Со пресврт во второто полувреме, Виљареал го совлада Атлетико Мадрид

Република | пред 7 часа

Екипата на Виљареал приреди вистинско изненадување и со пресврт во второто полувреме го совлада Атлетико Мадрид за конечни 2-1. Фаворитот на хартија отвори рано во првото полувреме со погодокот на Гриезман...

Повеќе ви се допаѓа Тиранската платформа отколку градењето на цела Македонија

Повеќе ви се допаѓа Тиранската платформа, отколку градењето на цела Македонија?

Република | пред 8 часа

Впечатлива порака која ги коментира актуелните како и политичките и општествените случувања изминативе години, деновиве кружи на социјалните мрежи. Споредбата е меѓу она што се работеше и воведуваше како...

Протест пред куќата на Фросина Ременски околу 60 полицајци го обезбедуваат имотот

Протест пред куќата на Фросина Ременски, околу 60 полицајци го обезбедуваат имотот

Република | пред 8 часа

Во моментов поголема група граѓани протестираат пред куќата на пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски во скопско Бардовци. Околку 60 полицајци го обезбедуваат имотот на Ременски пред граѓаните кои го искажуваат...

Николоска Законот уште не е стапен во сила а лекарите во болницата во Гостивар добија нови униформи

Николоска: Законот уште не е стапен во сила, а лекарите во болницата во Гостивар добија нови униформи

Република | пред 8 часа

Пратеничката на ВМРО ДПМНЕ, Дафина Николоска, на својот Фејсбук профил објави фотографија со натпис, наводно од новите униформи на здравствените работници во Општа болница-Гостивар. Натписот, според оваа...

Несекојдневна глетка Со интересен танц Меси го прослави голот против Билбао

Несекојдневна глетка: Со интересен танц Меси го прослави голот против Билбао

Република | пред 8 часа

Барселона го совлада Атлетик Билбао со 2-0 на домашен терен во рамките на 29 коло од шпанската Примера, па „каталонците“ се на добар пат да ја освојат титулата во најсилниот шпански фудбалски шампионат....

Посесивни љубоморни дежурни критичари Овие три хороскопски знаци се најлоши мажи

Посесивни, љубоморни, дежурни критичари: Овие три хороскопски знаци се најлоши мажи

Република | пред 9 часа

Ракот, Шкорпијата и Стрелецот се многу добри и пријатни личности, но имаат и доста незгодни карактеристики во брачниот живот. РАК Мажот Рак не е личност со која животот е лесен, и покрај општиот впечаток...

Снежното невреме откажа повеќе од сто лета на лондонските аеродроми

Снежното невреме откажа повеќе од сто лета на лондонските аеродроми

Република | пред 9 часа

Oколу 120 летови од британските аеродроми Хитроу и Гетвик, денеска беа откажани поради снежна бура, а властите упатија предупредување и до возачите од кои се бара да бидат внимателни на патиштата. Летови...

Хајнкес Нојер во април се враќа меѓу стативите

Хајнкес: Нојер во април се враќа меѓу стативите

Република | пред 9 часа

Најдобриот германски голман, Мануел Нојер закрепнува од повредата и се очекува во април да се врати на голот на Баерн Минхен. Репрезентативниот чувар на мрежата поради повреда на стапалото веќе со месеци...

Попот кој лежеше во трактор Ме наместија знам да се напијам а мераклија сум и за јагнешно

Попот кој лежеше во трактор: Ме наместија, знам да се напијам, а мераклија сум и за јагнешно

Република | пред 9 часа

Фотографијата на која свештеникот Ненеад Обрадовиќ (65) лежи во трактор покрај ковчегот на човекот кој требало да го погребаат, многу брзо стана хит на социјалните мрежи, но попот кој беше на мета бидејќи...

Жална слика во Градски парк  Работнички и МЗТ играат само за новинари и редари

Жална слика во „Градски парк“: Работнички и МЗТ играат само за новинари и редари

Република | пред 10 часа

Кошаркарите на Работнички и на МЗТ Скопје почнаа да го одработуваат задолжителното полчасовно загревање, иако пред нив е меч кој ќе трае само 13 минута (ако нема продолжение), со оглед што станува збор...

Интерпелацијата за Талат Џафери е подготвена

Интерпелацијата за Талат Џафери е подготвена

Република | пред 10 часа

Тој ден, таа постапка за Законот за употреба на јазиците беше целосно надвор од правните норми. Претседателот на Собранието беше предупреден од моја страна во процедуралното обраќање на сите правни аспекти,...

Вчера вечер откажан летот oд Франкфурт за Скопје  180 луѓе останале заглавени во Германија

Вчера вечер откажан летот oд Франкфурт за Скопје – 180 луѓе останале заглавени во Германија

Република | пред 10 часа

180 патници останале заглавени на аеродромот во Франкфурт-Хан. Летот кон Скопје со компанијата „Виз ер“ закажан за вчера вечер им бил одложен и никој не ги известил до кога треба да чекаат, јавува 24Вести...

Ова е ќерката на Изет од Луд збунет нормален  Има работно место за кое сонуваат многу жени

Ова е ќерката на Изет од „Луд, збунет, нормален“ – Има работно место за кое сонуваат многу жени

Република | пред 10 часа

Една од најпознтите ТВ серии на Балканот изминативе години беше серијата „Луд, збунет, нормален“ во која актерот Мустафа Надаревиќ одлично ја одигра улогата на најстариот член на семејството, дедото Изет....

Мицкоски Ја подготвуваме најдобрата програма досега постојано ќе бидеме на терен меѓу граѓаните

Мицкоски: Ја подготвуваме најдобрата програма досега, постојано ќе бидеме на терен меѓу граѓаните

Република | пред 11 часа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференцијата рече дека партијата се екипира и ја подготвува најдобрата програма досега и дека тој постојано ќе биде на терен меѓу граѓаните....

Клоп Салах не сака да го споредуваат со Меси

Клоп: Салах не сака да го споредуваат со Меси

Република | пред 11 часа

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, изјави дека неговиот најдобрар фудбалер сезонава, Мохамед Салах, не сака да биде споредуван со Аргентинецот Лионел Меси. – Не мислам дека Салах или некој друг сака да...

Од својата Холандија Ник Ландер се преселил во Гевгелија Сакам да бидам Македонец

Од својата Холандија, Ник Ландер се преселил во Гевгелија: Сакам да бидам Македонец!

Република | пред 11 часа

– Не можам да зборувам скопски, научив само гевгелиски, вели низ смеа Ник Лендер, дваесет и деветгодишниот Холанѓанец кој веќе една година живее на југот на нашата држава, меѓу своите пријатели од Гевгелија....

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност