Половина милион денари поделија наградените маски на Струмички карневал 2018

Половина милион денари поделија наградените маски на Струмички карневал 2018

Струмица Денес | пред 5 часа

Наградените маски од Струмичкиот Карневал подели вкупно 8.250 евра или во денарска противвреднос 507.387 денари. Најмногу од колачот награди поделија средните училишта. ,,Никола Карев” и ,,Јане Сандански”....

Најслушаниот балкански поп фолк бенд Mилиграм заедно со Зоран Илиев ќе настапи во каде бар Селект

Најслушаниот балкански поп-фолк бенд Mилиграм заедно со Зоран Илиев  ќе настапи во каде бар Селект

Струмица Денес | пред 5 часа

Најслушаниот балкански поп-фолк бенд Mилиграм заедно со Зоран Илиев  ќе настапи во каде бар Селект.  Милиграм својот настап ќе го одржи во Сабота на 3ти Март. Како што ветивме така и исполнуваме, момците...

Министерот за локална самоуправа Фазлиу на информативен ден во Струмица

Министерот за локална самоуправа Фазлиу на информативен ден во Струмица

Струмица Денес | пред 5 часа

Од Струмица денеска започна информативната кампања за Вториот повик за поднесување на проектни предлози на Interreg – ИПА Програмата за прекугранична соработка Бугарија – Македонија 2014-2020 за потенцијалните...

Јаневски Општина Струмица има позитивни искуства во искористувањето средства од европските фондови

Јаневски: Општина Струмица има позитивни искуства во искористувањето средства од европските фондови

Струмица Денес | пред 5 часа

Од Струмица денеска започна информативната кампања за Вториот повик за поднесување на проектни предлози на Interreg – ИПА Програмата за прекугранична соработка Бугарија – Македонија 2014-2020 за потенцијалните...

Прекината шестата седница на Советот на општина Василево

Прекината шестата седница на Советот на општина Василево

Струмица Денес | пред 10 часа

Шестата седница на Советот на општина Василево закажана за денес во 12,00 часот беше прекината уште на самиот почеток пред усвојувањето на дневниот ред.  Причина беше неусогласувањето на ставовите на советничките...

Градоначалник на општина Василево во посета на општина Кајтардере од Р Турција

Градоначалник на општина Василево во посета на општина Кајтардере од Р.Турција

Струмица Денес | пред 10 часа

Градоначалникот на општина Василево, Марјан Јанев во текот на претходната недела беше во тридневна посета на Р.Турција, каде оствари средби со свои колеги од неколку општини, меѓу  кои и со градоначалникот...

Приведен неготинчанец за продажба на дрога во Струмица

Приведен неготинчанец за продажба на дрога во Струмица

Струмица Денес | пред 11 часа

Полицијата приведе неготинчанец со иницијали А.Т (41) и против него ќе поднесе кривична пријава за „недозволено производство и пуштање во промет наркотични дроги и психотропни супстаници“ откако при претрес...

Доделени наградите на авторите на најдобрите карикатури и афоризми на тема Карневал

Доделени наградите на авторите на најдобрите карикатури и афоризми на тема „Карневал“

Струмица Денес | пред 14 часа

Во рамките на карневалските празнувања, синоќа, во центарот за култура „Антон Панов“ беа доделени наградите на авторите на најдобрите карикатури и афоризми по распишаниот конкурс на тема „Карневал“. Пред...

СТРУМИЦА ВО XX ВЕК

СТРУМИЦА ВО XX ВЕК!

Струмица Денес | пред 14 часа

Со Првата балканска војна од 1912 година Турците биле победени и истерани од Македонија, а со тоа и од Струмица, од страна на балканските сојузници (Србија, Бугарија, Грција и Црна Гора). Со Струмица завладеала Бугарија....

Денес навршуваат 18 години од смртта на Игор Маџиров

Денес навршуваат 18 години од смртта на Игор Маџиров

Струмица Денес | пред 14 часа

Денеска се одбележуваат 18 години од смртта на една од македонските актерски легенди, струмичанецот Игор Маџиров. Околу смртта на актерот кружеа многу гласини, вистини и невистини, но случајот никогаш...

ШТО ДОБИВАТЕ ДОКОЛКУ СЕ РЕКЛАМИРАТЕ НА ПОРТАЛОТ СТРУМИЦА ДЕНЕС

ШТО ДОБИВАТЕ ДОКОЛКУ СЕ РЕКЛАМИРАТЕ НА ПОРТАЛОТ СТРУМИЦА ДЕНЕС?

Струмица Денес | пред еден ден

Почитувани, Изборот за рекламирање на Струмица Денес е правилен избор, бидејќи Струмица Денес е најдобриот информатор  во областа на вестите и забавата во овие краишта. Струмица Денес располага со целокупен...

 Ентузијаст со неколкудневна планинарска програма ќе го одбележи денот на загинувањето на претседателот Борис Трајковски

,,Ентузијаст” со неколкудневна планинарска програма ќе го одбележи денот на загинувањето на претседателот Борис Трајковски

Струмица Денес | пред еден ден

Програма за одбележување на денот на загинувањето на претседателот на Р.Македонија, Борис Трајковски ПАОК “ЕНТУЗИЈАСТ” Струмица по тринаесети пат оваа година ќе го организира Меѓународниот традиционален...

ДОНИРАЈТЕ ПРЕКУ ВИП ОНЕ И ТЕЛЕКОМ ЗА НАШАТА СТРУМИЧАНКА ИРЕНА ТАНЧЕВА ПОВТОРНО ДА ЗАСТАНЕ НА НОЗЕ

ДОНИРАЈТЕ ПРЕКУ ВИП-ОНЕ И ТЕЛЕКОМ ЗА НАШАТА СТРУМИЧАНКА ИРЕНА ТАНЧЕВА ПОВТОРНО ДА ЗАСТАНЕ НА НОЗЕ!

Струмица Денес | пред еден ден

143-500 (ВИП\ОНЕ) и 070 143 115 ТЕЛЕКОМ се броевите каде сите може да донираме за нашата струмичанката Ирена Танчева повторно да застане на нозе и да му се радува на животот! Ирена Танчева  која на 27...

Градоначалникот Јаневски и општина Струмица не го оправдуваат користењето животни во карневалски цели

Градоначалникот Јаневски и општина Струмица не го оправдуваат користењето животни во карневалски цели

Струмица Денес | пред еден ден

Врз основа на реакцијата на здружението за заштита на животни „Анима Мунди“ во која меѓу другите се повикани и градоначалникот и Општина Струмица, а во врска со наводната злоупотреба на жив штрк во маска...

Сите награди на Струмички Карневал 2018

Сите награди на Струмички Карневал 2018

Струмица Денес | пред еден ден

За категорија А: групна маска со 50 и повеќе лица 1-ва награда “Јинг и Јанг’ СОУ „Никола Карев“ – Струмица 1-ва награда „Волшебна шума“, СОУ „Јане Сандански“ –Струмица 2-ра награда „Разиграни кактуси СОУУД...

 ФОТОГАЛЕРИЈА Ресторан ШАЛОМ го одбележи првиот ден од тримери

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Ресторан ШАЛОМ го одбележи првиот ден од тримери!

Струмица Денес | пред еден ден

Ресторан ШАЛОМ заедно со МПЦ „Св. ПЕТНАЕСЕТ ТИВЕРИОПОЛСКИ СВЕШТЕНОМАЧЕНИЦИ“  го одбележија првиот ден од тримери и започнувањето на велигденските пости со варење на бел грав кој беше осветен од страна...

КАТЕГОРИЈА В  МУЛЕН РУЖ И ВАЛКИРИ ЈА ОСВОИЈА ПРВАТА НАГРАДА ОВОГОДИНЕШНИОТ СТРУМИЧКИ КАРНЕВАЛ

КАТЕГОРИЈА В: „МУЛЕН РУЖ“ И „ВАЛКИРИ“ ЈА ОСВОИЈА ПРВАТА НАГРАДА ОВОГОДИНЕШНИОТ СТРУМИЧКИ КАРНЕВАЛ!

Струмица Денес | пред еден ден

Маската со реден број 2 на „Мулен Руж“  насловена „Валкири“ со освоени 70 бода ја освоија првата награда во висина од 500 евра во денарска противредност во категоријата В на струмичкиот карневал. Честитки!

КАТЕГОРИЈА Г  Маската  Strumica Airlanes ја освоија првата наградата на струмичкиот карневал

КАТЕГОРИЈА Г: Маската ,,Strumica Airlanes” ја освоија првата наградата на струмичкиот карневал!

Струмица Денес | пред еден ден

Маската под реден број 13 на „Мулен Руж“ (Николов) која беше насловена ,,Strumica Airlanes” ја освоија првата награда во висина од 400 евра во денарска противредност со освоени 67 бода во категорија Г. Честитки!

КАТЕГОРИЈА А  ЈИН И ЈАНГ НА СОУ НИКОЛА КАРЕВ ГО ОСВОИЈА ПРВОТО МЕСТО НА СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ

КАТЕГОРИЈА А: „ЈИН И ЈАНГ“ НА СОУ „НИКОЛА КАРЕВ“ ГО ОСВОИЈА ПРВОТО МЕСТО НА СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ!

Струмица Денес | пред еден ден

Во категоријата А, групна маска со 50 и повеќе лица маската на СОУ „Никола Карев“ и „ЈИН И ЈАНГ“ со 65 освоени бода ја освоија првата награда во висина од 1.000 евра во денарска противредност. Честитки!

И ВОЛШЕБНАТА ШУМА НА СОУ ЈАНЕ САНДАНСКИ ГО ОСВОИЈА ПРВОТО МЕСТО ВО КАТЕГОРИЈА А

И „ВОЛШЕБНАТА ШУМА“ НА СОУ „ЈАНЕ САНДАНСКИ“ ГО ОСВОИЈА ПРВОТО МЕСТО ВО КАТЕГОРИЈА А!

Струмица Денес | пред еден ден

Покрај доделената прва награда на „ЈИН И ЈАНГ“ на СОУ „Никола Карев“ првонаградени беа и СОУ „Јане Сандански“ со маска под реден број 19 насловена „Волшебна Шума“ кои исто така освоија 65 бода. Честитки!

КАТЕГОРИЈА А СОУ ДИМИТАР ВЛАХОВ И РАЗИГРАНИТЕ КАКТУСИ ГО ОСВОИЈА ВТОРОТО МЕСТО НА СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ

КАТЕГОРИЈА А: СОУ „ДИМИТАР ВЛАХОВ“ И „РАЗИГРАНИТЕ КАКТУСИ“ ГО ОСВОИЈА ВТОРОТО МЕСТО НА СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ!

Струмица Денес | пред еден ден

Карневалската маска на „Разигранте кактуси“  на СОУ „ДИМИТАР ВЛАХОВ“ кои  ја сочинуваа од 70 професори и ученици ја освоија втората награда во висина од 900 евра во денарска противвредност со освоени 59...

КАТЕГОРИЈА Б  ЗАМРЗНАТИТЕ ГО ОСВОИЈА ПРВОТО МЕСТО НА СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ

КАТЕГОРИЈА Б: „ЗАМРЗНАТИТЕ“ ГО ОСВОИЈА ПРВОТО МЕСТО НА СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ!

Струмица Денес | пред еден ден

Маската ,,Замрзнати” под реден број 21 на карневалската група ,,Ѕвезден град” ја освоија првата награда во висина од 600 евра во денарска противрденот со освоени 67 бода. Инаку, Маската ,,Замрзнати” под...

Британскиот таблоид Daily Mail објави фотогалерија од струмичкиот карневал 2018

Британскиот таблоид Daily Mail објави фотогалерија од струмичкиот карневал 2018

Струмица Денес | пред еден ден

Престижниот британски таблоид Daily Mail објави фотогалерија од струмичкиот карневал 2018. Сторијата за струмичкиот карневал е поднаслов на сторијата на древните антички карневали кој се одржуваат во Шпанија....

 Стари Страчинари од Мокриево третонаградена маска на карневалот во Прилеп

,,Стари Страчинари” од Мокриево третонаградена маска на карневалот во Прилеп

Струмица Денес | пред еден ден

Овој викенд и во Прилеп се одржа карневалска манифестација. Централната манифестација на прилепскиот меѓународниот карневал „Прочка 2018“ се одржа во недела. Здружението „Прилепски мечакари“ им додели...

НА СТРУМИЧКИОТ ПЛОШТАД СЕ ВАРИ БЕЛИОТ ГРАВ

НА СТРУМИЧКИОТ ПЛОШТАД СЕ ВАРИ БЕЛИОТ ГРАВ!

Струмица Денес | пред еден ден

Уште од рано наутро на струмичкиот плоштад се вари белиот грав во казанот кој е поставен! Околку 13:00 часот ќе биде готов а сите оние кои ќе сакаат да го вкусат нека повелат на струмичкиот плоштад! ФОТО: Сречко Гунчев

ДА ИМАТЕ УБАВА НОЌ Нашата Мила има ангелски глас Уживајте во прекрасната изведба на Ој Јано Јано

ДА ИМАТЕ УБАВА НОЌ: Нашата Мила има ангелски глас: Уживајте во прекрасната изведба на „Ој Јано, Јано“

Струмица Денес | пред 2 дена

Нејзините изведби на македонските народни песни се вистинско совршенство и оставаат без здив.Мила Пеовска од Македонски Брод е 11-годишно девојче со ангелски глас.Нејзините изведби на македонските народни...

РЕСТОРАН ШАЛОМ СО СВ ПЕТНАЕСЕТ ТИВЕРИОПОЛСКИ СВЕШТЕНОМАЧЕНИЦИ УТРЕ ЌЕ ГО ОДБЕЛЕЖАТ ЗАЕДНО ТРИМЕРИ

РЕСТОРАН ШАЛОМ СО „СВ. ПЕТНАЕСЕТ ТИВЕРИОПОЛСКИ СВЕШТЕНОМАЧЕНИЦИ“ УТРЕ ЌЕ ГО ОДБЕЛЕЖАТ ЗАЕДНО ТРИМЕРИ!

Струмица Денес | пред 2 дена

Ресторан ШАЛОМ заедно со МПЦ “Св. ПЕТНАЕСЕТ ТИВЕРИОПОЛСКИ СВЕШТЕНОМАЧЕНИЦИ“ ќе го одбележи првиот ден од тримери и започнувањето на велигденските пости со варење на бел грав кој ќе биде осветен од страна...

 Академија Пандев одигра само реми со екипата  Скопје

,,Академија Пандев” одигра само реми со екипата ,,Скопје”

Струмица Денес | пред 2 дена

На стадионот ,,Кукуш” во Турново ,,Академија Пандев” не успеја да го најде патот на мрежата на последнопласираната екипа на Скопје. И покрај иницијативата ,,пандевци” одиграа само 0-0 на натреварот од...

Струмица доби авиокомпанија  Мулен Руж ја претстави маската  Strumica Airlanes

Струмица доби авиокомпанија! ,,Мулен Руж” ја претстави маската ,,Strumica Airlanes”

Струмица Денес | пред 2 дена

Креативноста на струмичкиот карневал не познава граници. Оваа година добивме и струмички авион. Карневалската група ,,Мулен Руж” овoj Струмички карневал 2018 го претставија струмичкиот авиопревозник. Изработката...

ОДРЖАН ТРАДИЦИОНАЛНИОТ ДЕТСКИ КАРНЕВАЛ 2018

ОДРЖАН ТРАДИЦИОНАЛНИОТ ДЕТСКИ КАРНЕВАЛ 2018!

Струмица Денес | пред 2 дена

Денес според програмата за обележување на Струмичкиот карневал со почеток во 11 часот се одржа традиционалниот детски карневал по повод празникот „Прочка“. Дечиња од градинките и основните училишта од...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност