Струмичката гордост Беласица застана зад девојките од Тиверија Струмица

Струмичката гордост Беласица застана зад девојките од Тиверија Струмица

Струмица Денес | пред 17 часа

Управата на една од екипите која има дадено многу големи македонски фудбалски имиња, Беласица, направи голем гест и ќе потпише договор за соработка со женскиот фудбалски тим Тиверија Струмица, а ќе им...

Во Струмица отворена изложба на лица со хендикеп

Во Струмица отворена изложба на лица со хендикеп

Струмица Денес | пред 17 часа

Уметнички слики, ракотворби изработени од текстил и дрво и други креативни експонати изложија денеска лицата со хендикеп од Струмица на изложбата „Можеме и умееме и не сме поразлични од Вас“ што се одржа...

 ФОТОГАЛЕРИЈА СТРУМИЧАНИ ДЕНЕСКА И ОДДАДОА ПОЧИТ НА МАЈКАТА БОЖЈА БРЗОПОСЛУШНИЧКА

(ФОТОГАЛЕРИЈА) СТРУМИЧАНИ ДЕНЕСКА И ОДДАДОА ПОЧИТ НА МАЈКАТА БОЖЈА БРЗОПОСЛУШНИЧКА

Струмица Денес | пред 18 часа

Голем број на верници од Струмица денеска присуствуваа на чествувањето на чествувањето кое започна вечерва со вечерна богослужба и молебен канон и оддаода почит на Мајката Божја Брзопослушничка, а утре 07...

ЗАДАДЕТЕ И УДАР И ВИЕ НА ВАШАТА БОЛКА СО ОРТОФИТ ГЕЛОТ ОД ТИАНДЕ СТРУМИЦА

ЗАДАДЕТЕ И УДАР И ВИЕ НА ВАШАТА БОЛКА СО ОРТОФИТ ГЕЛОТ ОД ТИАНДЕ-СТРУМИЦА

Струмица Денес | пред 21 часа

Ортофит – гел (природен, на база на билки) Се користи за: – вкочанетост на мускулите – реума – слаба циркулација – сколиоза – болки во коските – отечени зглобови – воспалени мускули – и за други ревматски...

СТРУМИЧАНКАТА КРИСТИНА ЗИМБАКОВА СО ИЗЛОЖБА ВО БЕЛФАСТ СЕВЕРНА ИРСКА

СТРУМИЧАНКАТА КРИСТИНА ЗИМБАКОВА СО ИЗЛОЖБА ВО БЕЛФАСТ,СЕВЕРНА ИРСКА!

Струмица Денес | пред 22 часа

Струмичанката Кристина Зимбакова имаше своја изложба во Белфаст,Северна Ирска во организација на Факултетот за уметност при Универзитетот „Алстер“, а во рамките на светската конференција за Силвија Плат....

Академија Пандев и Вардар ќе играат в недела во Струмица

Академија Пандев и Вардар ќе играат в недела во Струмица

Струмица Денес | пред 22 часа

Заостанатиот натпревар меѓу Академија Пандев и Вардар од 8. коло на Првата македонска фудбалска лига ќе се одигра в недела од 13 часот во Струмица. Иако првично беше најавено дека в недела, сепак, ќе се...

СТРУМИЦА УТРОВО СЕ РАЗБУДИ НА 2 СТЕПЕНИ  ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВО ВРЕМЕ НЕ ОЧЕКУВА

СТРУМИЦА УТРОВО СЕ РАЗБУДИ НА -2 СТЕПЕНИ – ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВО ВРЕМЕ НЕ ОЧЕКУВА!

Струмица Денес | пред 22 часа

Најниска температура од минус осум степени утрово се измерени во Битола, минус шест се измерени во Маврово и Лазарополе, минус пет во Крушево, минус четири во Крива Паланка, Охрид и Берово, минус три во Претор...

Драгон и Тиверија со победи се наострија за дербито за врвот

Драгон и Тиверија со победи се „наострија“ за дербито за врвот

Струмица Денес | пред 22 часа

Екипите на Драгон и Тиверија Струмица и по осум кола имаат максимален учинок во Првата женска фудбалска лига, но во наредното коло некој ќе мора да „падне“, затоа што двете играат еден против друг. Драгон...

Учениците од СОУ ЈАНЕ САНДАНСКИ СТРУМИЦА во едукативна посета на Златара Златко

Учениците од СОУ „ЈАНЕ САНДАНСКИ“-СТРУМИЦА во едукативна посета на Златара Златко

Струмица Денес | пред 22 часа

Учениците од СОУ „Јане Сандански“ – Струмица од еконската правна и трговска струка, на 15.11.2017 година, направија едукативна посета на Златара Златко, под менторство на професорката по економска математика...

АУТОТИМ СТРУМИЦА ДОДЕЛУВА 6 ПАМЕТНИ ЧАСОВНИЦИ ЗА ОНИЕ КОИ ЌЕ ЈА СПОДЕЛАТ ОБЈАВАТА И ДОБИЈАТ НАЈМНОГУ ЛАЈКОВИ

АУТОТИМ-СТРУМИЦА ДОДЕЛУВА 6 ПАМЕТНИ ЧАСОВНИЦИ ЗА ОНИЕ КОИ ЌЕ ЈА СПОДЕЛАТ ОБЈАВАТА И ДОБИЈАТ НАЈМНОГУ ЛАЈКОВИ!

Струмица Денес | пред еден ден

АУТОТИМ-СТРУМИЦА доделуа 6 паметни часовници бесплатно на оние кои ке го споделат статусот и добијат најмногу лајкови. Нај среќните добитници ке бидат евидентирани на 26,11,2017 во 17:00 часот. Споделувај ако сакаш да добиеш !

Учениците од музичкото училиште Боро Џони постигнаа одлични резултати на меѓународниот натпревар во Охрид

Учениците од музичкото училиште „Боро Џони“ постигнаа одлични резултати на меѓународниот натпревар во Охрид

Струмица Денес | пред еден ден

По 5-ти пат во Охрид се одржа меѓународниот натпревар по музика „Охрид те сакам“ за сите видови инструменти, кој беше поделен на дувачки инструменти, жичени инструменти, камерна музика и клавир. Учесници...

ЛЕГАТО БЕНД СО НОВ КОВЕР МЕРАК СОКРИЕН

ЛЕГАТО БЕНД СО НОВ КОВЕР „МЕРАК СОКРИЕН“

Струмица Денес | пред еден ден

Струмичкиот бенд со нов ковер на познатата македонска песна „Мерак Сокриен“. Освен добрата преработка на песната, во групат Легато има и два нови членови, познатиот Ристе Гавровски и Александар Христов....

СТРУМИЧАНЕЦОТ НИКОЛА ЃОРГИЕВ ОВОЈ ВИКЕНД БЕШЕ ПРОГЛАСЕН ЗА ИГРАЧ НА НАТПРЕВАРОТ

СТРУМИЧАНЕЦОТ НИКОЛА ЃОРГИЕВ ОВОЈ ВИКЕНД БЕШЕ ПРОГЛАСЕН ЗА ИГРАЧ НА НАТПРЕВАРОТ!

Струмица Денес | пред еден ден

ОНИКО – тимот на струмичкиот одбојкар Никола Ѓоргиев овој викенд извојува тешка победа против фаворизираниот АЛУРОН ВИРТУ со резултат од 3-2 во сетови. Играч на натпреварот беше нашиот струмичанец Никола. Честитки!

Пионерките во Струмица ја прекинаа победничката серија

Пионерките во Струмица ја прекинаа победничката серија

Струмица Денес | пред еден ден

После три победи во пионерското првенство, вардарки од Струмица се вратија без бодови, откако мечот со Струма заврши со 13-10 (7-6) за домаќинот. Избраничките на Анжела Платон имаа убав старт на почетокот...

ТИБЕТСКА ТАЈНА СТАРА 2 000 ГОДИНИ ЗА БОРБА ПРОТИВ КОЖНИ ЗАБОЛУВАЊА ДОСТАПНА ВО ТИАНДЕ СТРУМИЦА

ТИБЕТСКА ТАЈНА СТАРА 2.000 ГОДИНИ ЗА БОРБА ПРОТИВ КОЖНИ ЗАБОЛУВАЊА ДОСТАПНА ВО ТИАНДЕ-СТРУМИЦА!

Струмица Денес | пред еден ден

Тибетантска тајна стара 2000 години за борба против кожни заболувања сега достапна и за нас! Хемороиди Испукани пети Инфекција на нокт Габични инфекции Жуљеви Куриево око Лишаи Егземи Црвенило Исекотини...

СТРУМИЧАНИ ЌЕ ДОБИВААТ ПОВИСОКА СМЕТКА ЗА ВОДА ОД ЈАНУАРИ

СТРУМИЧАНИ ЌЕ ДОБИВААТ ПОВИСОКА СМЕТКА ЗА ВОДА ОД ЈАНУАРИ!

Струмица Денес | пред 3 дена

Сметката за вода од јануари ќе биде поисока за жителите на Струмица. Од раководството на ЈКП „Комуналец“ велат дека сметката нема да биде повисока од дозволените рамки кои ги налагаат европските нормативи....

Работнички со еврогол во 94 минута се спаси од пораз во Струмица

Работнички со еврогол во 94 минута се спаси од пораз во Струмица

Струмица Денес | пред 3 дена

Академија Пандев и Работнички одиграа без победник (1:1 ), во најинтересниот меч одигран попладнево во рамките од 16. коло во Прва лига. Искусниот Зоран Балдовалиев погоди во 52 минута за водство на домаќините...

СТУМИЧАНИ ЌЕ ДОБИВААТ ПОВИСОКА СМЕТКА ЗА ВОДА ОД ЈАНУАРИ

СТУМИЧАНИ ЌЕ ДОБИВААТ ПОВИСОКА СМЕТКА ЗА ВОДА ОД ЈАНУАРИ!

Струмица Денес | пред 3 дена

Сметката за вода од јануари ќе биде поисока за жителите на Струмица. Од раководството на ЈКП „Комуналец“ велат дека сметката нема да биде повисока од дозволените рамки кои ги налагаат европските нормативи....

Работнички со еврогол во 94 минута се спаси од пораз во Струмица

Работнички со еврогол во 94 минута се спаси од пораз во Струмица

Струмица Денес | пред 3 дена

Академија Пандев и Работнички одиграа без победник (1:1 ), во најинтересниот меч одигран попладнево во рамките од 16. коло во Прва лига. Искусниот Зоран Балдовалиев погоди во 52 минута за водство на домаќините...

УХМР најавува постудено време и снег

УХМР најавува постудено време и снег

Струмица Денес | пред 3 дена

Под влијание на постудена и релативно влажна воздушна маса од север, денеска ќе преовладува претежно облачно време, во западните делови со повремен локален дожд со слаб интензитет. Кон крајот на денот...

УХМР најавува постудено време и снег

УХМР најавува постудено време и снег

Струмица Денес | пред 3 дена

Под влијание на постудена и релативно влажна воздушна маса од север, денеска ќе преовладува претежно облачно време, во западните делови со повремен локален дожд со слаб интензитет. Кон крајот на денот...

 ФОТОГАЛЕРИЈА МАФ МАФ ПРОСЛАВИ 20 ГОДИНИ ОД СВОЕТО ПОСТОЕЊЕ

(ФОТОГАЛЕРИЈА) МАФ МАФ ПРОСЛАВИ 20 ГОДИНИ ОД СВОЕТО ПОСТОЕЊЕ!

Струмица Денес | пред 3 дена

Голем, гламурозен и несекојдневен 20ти роденден прослави познатиот струмички клуб МАФ МАФ. Роденденот беше исполнет со голема журка, уникатно украсување, разиграни танчерки и многу гости! Во продолжение...

На 22 ноември ќе се чествува за прв пат празникот на Пресвета Богородица Брзопослушничка во Струмица

На 22 ноември ќе се чествува за прв пат празникот на „Пресвета Богородица Брзопослушничка” во Струмица!

Струмица Денес | пред 3 дена

Во чест на чудотворната икона на „Пресвета Богородица “Брзопослушничка”  на 22 ноември  во манастирот на „Светите Петнаесет Тивериополски Свештеномаченици” во Струмица, каде од 12 март 2017 година се наоѓа...

Беласица не успеа да победи во Кочани

Беласица не успеа да победи во Кочани!

Струмица Денес | пред 4 дена

Лидерот во Втората лига – Исток, екипата на Беласица, не успеа да го повтори претходниот меч против кочански Осогово и на гостински терен на стадионот „Никола Мантов“ успеа да освои само бод (0-0). Ако...

ТИМ ЗОРАН ВО СТРУМИЦА СЕ ВРАЌААТ СО ДВЕ ОСВОЕНИ ЗЛАТА И ЕДНО СРЕБРО НА МЕЃУНАРОДНИОТ ТУРНИР ВО КИК БОКС ВО НОРВЕШКА

ТИМ ЗОРАН ВО СТРУМИЦА СЕ ВРАЌААТ СО ДВЕ ОСВОЕНИ ЗЛАТА И ЕДНО СРЕБРО НА МЕЃУНАРОДНИОТ ТУРНИР ВО КИК БОКС ВО НОРВЕШКА!

Струмица Денес | пред 4 дена

На меѓународниот турнир во КИК-БОКС САНДА кое се одржа во Осло, Норвешка борците на ТИМ ЗОРАН кој се дел од Македонската WUSHU SANDA репрезентација освоија две злата и едно сребро. ВИТАНОВ ВИТАН (ЗЛАТО)...

 ФОТОГАЛЕРИЈА НОВО ВО ГРАДОТ Отворен третиот СУПЕРМАРКЕТ на ЗДРАВЕЦ во СТРУМИЦА

(ФОТОГАЛЕРИЈА) НОВО ВО ГРАДОТ: Отворен третиот СУПЕРМАРКЕТ на „ЗДРАВЕЦ“ во СТРУМИЦА!

Струмица Денес | пред 4 дена

Денеска на ул. „ЛЕНИНОВА 31“ во Струмица беше отворен новиот односно трет супермаркет „ЗДРАВЕЦ“ во градот. Отварањето се случи во доста пријатен и убав амбиент со пригодна музика во која присутните со...

ТИМ ЗОРАН ВО СТРУМИЦА СЕ ВРАЌААТ СО ДВЕ ОСВОЕНИ ЗЛАТА И ЕДНО СРЕБРО НА МЕЃУНАРОДНИОТ ТУРНИР ВО КИК БОКС ВО НОРВЕШКА

ТИМ ЗОРАН ВО СТРУМИЦА СЕ ВРАЌААТ СО ДВЕ ОСВОЕНИ ЗЛАТА И ЕДНО СРЕБРО НА МЕЃУНАРОДНИОТ ТУРНИР ВО КИК БОКС ВО НОРВЕШКА!

Струмица Денес | пред 4 дена

На меѓународниот турнир во КИК-БОКС САНДА кое се одржа во Осло, Норвешка борците на ТИМ ЗОРАН кој се дел од Македонската WUSHU SANDA репрезентација освоија две злата и едно сребро. ВИТАНОВ ВИТАН (ЗЛАТО)...

Во Струмица дебата за подобрување на статусот на ЛГБТИ заедницата

Во Струмица дебата за подобрување на статусот на ЛГБТИ заедницата

Струмица Денес | пред 4 дена

Дебата за подобрување на статусот на припадниците на ЛГБТИ заедницата, како дел од проектот финансиран од УСАИД се одржа денеска во Струмица. На настанот учествуваа претставници од СВР Струмица, од Комисијата...

НОВИОТ ТРЕНЕР ВАСКО АТАНАСОВ ЈА ОДНЕСЕ СТРУМИЦА ДО ПРВАТА ПОБЕДА СРЕДЕ БИТОЛА

НОВИОТ ТРЕНЕР ВАСКО АТАНАСОВ ЈА ОДНЕСЕ СТРУМИЦА ДО ПРВАТА ПОБЕДА СРЕДЕ БИТОЛА!

Струмица Денес | пред 4 дена

Се офајдија и кошаркарите на Струмица. Се чини дека им беше потребна една промена, и тоа тренерска, на местото на Власис Влаикидис кој поднесе оставка, шанса доби младиот Васко Атанасов. И донесе успех,...

БОЈКО БОРИСОВ ВО ЧЕТВРТОК ВО СТРУМИЦА

БОЈКО БОРИСОВ ВО ЧЕТВРТОК ВО СТРУМИЦА!

Струмица Денес | пред 4 дена

Многу е важно Бугарија да помогне во процесот на интеграција на Македонија во ЕУ и во НАТО, изјави премиерот на Република Македонија, Зоран Заев. “Договорот за соседството е сериозен пример за лидерство....

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност