Како од бубалица го променил имиџот и станал манекен

Како од бубалица го променил имиџот и станал манекен

Интересно | пред 6 минути

Патувањата низ светот му донеле многу креативна работа на Велшанецот, кој на 20 години основал фирма за животно осигурување и тоа му овозможило работа од дома, но и вишок килограми. Во еден момент решил...

Кинезите бесни оти Американец откинал прст на војник од скулптура

Кинезите бесни оти Американец откинал прст на војник од скулптура

Интересно | пред 14 минути

Фигурата стара 2000 години има вредност од 4,5 милиони долари, која била позајмена на Институтот Франклин во Филаделфија. Мајкл Рохан е обвинет за кражба и сокривање на вредно уметничко дело, но со кауција...

Момент кога мислите дека вратата ви е затворена

Момент кога мислите дека вратата ви е затворена

Интересно | пред 21 минути

Кучето се обиде да помине со голема гранка во устата, но поради должината не можеше да помине на влезот поради столбовите. Златниот ретривер Бади сакал да ја однесе гранката дома по секоја цена, но на...

Со ваква цуцла кошаркарот нема да промаши ниту еднаш со топката

Со ваква цуцла кошаркарот нема да промаши ниту еднаш со топката

Интересно | пред 31 минути

Американските медиуми го следат секој нивен чекор. Двајцата се почесто се заедно, а на атрактивната пејачка и оди се подобро во животот со договори во милионски суми. Кошаркарот оваа сезона постигнал 7.1...

Џенифер Анистон и Џастин Теру последен пат сликани во јули

Џенифер Анистон и Џастин Теру последен пат сликани во јули

Интересно | пред 21 часа

Јули бил последниот пат кога двајцата се видени и фотографирани. Таен извор вели дека двајцата веќе долго време не живеат заедно и едвај се гледале цела година. Се разбира, пред двајцата официјачно да...

Хороскопски знак што сака до последен здив

Хороскопски знак што сака до последен здив

Интересно | пред 21 часа

Нежниот и емотивен Рак е еден од знаците што најмногу се посветува во врската, и не постои нешто што не би го направил за својот партнер. Ракот фантазира за дом исполнет со љубов и посветеноста и пожртвуваноста...

Ставиле постер со порно ѕвезда на сред нива

Ставиле постер со порно ѕвезда на сред нива

Интересно | пред 21 часа

Селани ставиле постер со порно ѕвезда на среде нива со цел да ја одбранат уроци. Кога возачите ќе ја видат порно ѕвездата Сани Леоне, веднаш престануваат да гледаат и луѓето немаат никакви уроци во нивата....

Им се смачило од кирија  си направиле микро куќа

Им се смачило од кирија, си направиле микро-куќа

Интересно | пред 21 часа

Сами ја направиле оваа микро-куќа, а идејата ја реализирале откако сфатиле дека трошоците за изградба ќе им бидат помали од годишна станарина. За опремувањето вложиле 4.600 долари, односно 3.700 евра....

Америка за територијалната размена меѓу Белград и Приштина

Америка за територијалната размена меѓу Белград и Приштина

Интересно | пред 22 часа

Сепак, Америка ги повикува Приштина и Белград да бидат „креативни во пронаоѓањето на решението“. Таа вели дека Србија треба во склоп со бриселскиот дијалог да ги забрза напорите во нормализирањето на односите....

Јапонец доби 13 потомци од 9 сурогат мајки

Јапонец доби 13 потомци од 9 сурогат мајки

Интересно | пред 22 часа

Тајландскиот суд денес додели старателство на Јапонец над 13 деца, кои ги добил од 9 сурогат мајки. На човекот му е доделено старателство поради финансиската безбедност и убедливи докази дека ова со децата...

Американските војници ја сечат главата на змијата  потоа ја пијат крвта

Американските војници ја сечат главата на змијата, потоа ја пијат крвта

Интересно | пред 22 часа

Суровата обука се вика Златна Кобра, која е најсурва на светот. Војниците се учат на гадни методи за преживување од локалните мештани, меѓу нивните вежби. Нивните инструктори овде во Тајланд ги учат како...

Зошто жените имаат постудени раце од мажите

Зошто жените имаат постудени раце од мажите

Интересно | пред 22 часа

Мускулната маса е она што ги прави рацете топли. Поради тоа што мажите имаат поголема мускулатурна маса од жените, одговорот е веќе јасен. Ова го докажуваат истражувачи од Кембриџ, кои го тестирале тврдењето,...

Дали биткоин повторно ќе почне да расте

Дали биткоин повторно ќе почне да расте

Интересно | пред 22 часа

Аналитичарите шпекулираат дека биткоин повторно ќе закрепне и ќе ја зголеми својата вредност дупло од она што е сега, иако се уште нема никакви вести за зголемување. Прогнозата на ентузијастичките аналитичари...

Google ја исклучи опцијата View Image

Google ја исклучи опцијата View Image

Интересно | пред 22 часа

Google го тргна копчето view image, преку кое преземавме слики без проблем, а беа авторски заштитени. Со тоа пребарувачот само ја отежни работата со преземањето на фотографиите од оригиналните автори,...

Intel лапна 30 тужби за пропусти

Intel лапна 30 тужби за пропусти

Интересно | пред 22 часа

Intel ќе мора да се бори на суд поради Meltdown и Spectre, односно безбедносните пропусти што ги направил и со тоа нанел голема штета на инвеститорите. Компанијата конкретно доби 32 тужби поради таа причина,...

Samsung Galaxy Tab S4   Какви перформанси ќе има

Samsung Galaxy Tab S4 - Какви перформанси ќе има

Интересно | пред 22 часа

Samsung Galaxy S9 излегува во недела на MWC во Барселона, а тогаш се очекува и таблетот Galaxy Tab S4, или пак барем да биде презентиран после премиум деветката. Дознаваме дека Tab S4 ќе има 10.5 инчен...

Кога тренерот знаел дека Ноле ќе биде шампион

Кога тренерот знаел дека Ноле ќе биде шампион

Интересно | пред 23 часа

Според прашањето што му го поставил Новак на Дик, се познавало колку тенисерот водел сметка за себеси и тенисот. Неговиот став од тогаш бил настроен за Ѓоковиќ да стане шампион. Кога отишле на турнир во...

Маса од 1 000 луѓе линчувале осомничен за силување и убиство на девојче  5

Маса од 1.000 луѓе линчувале осомничен за силување и убиство на девојче (5)

Интересно | пред 23 часа

Огорчена маса од 1.000 луѓе упаднале и извлекле двајца осомничени од полициската станица за силување и убиство на 5 годишно девојче. Ги линчувале на лице место, а притоа и 15 полицајци се повредени за...

Трик за чистење на тастатура

Трик за чистење на тастатура

Интересно | пред 23 часа

Дури и да не го користите компјутерот постојано, тој секогаш се валка. За таа намена има едноставен трик како да ја исчистите тастатурата, која е многу сензитивно место за да би се исчистила едноставно...

Доказ дека прасето и кучето може да се другари

Доказ дека прасето и кучето може да се другари

Интересно | пред 24 часа

На видеото може да се види како кучето повеќе сака да си игра со прасето, кое е посериозно расположено. Сепак прасето немаше избор и мораше да влезе во својата улога:

Зошто оргазмот изостанува кај жените

Зошто оргазмот изостанува кај жените

Интересно | пред еден ден

Причината зошто жените потешко доживуваат оргазам е лична, односно причината е во самите жени. „Тие толку водат сметка за своето тело, изгледот, влакната, стриите и целулитот. Тоа е голем проблем, затоа...

Карен Гилан незабележлива на црвениот тепих

Карен Гилан незабележлива на црвениот тепих

Интересно | пред еден ден

Карен Гилан очигледно не се консултирала многу со модните експерти. Таа делувала со свој моден избор и затоа била незабележлива. Ништо не било впечатливо кај нејзе овој пат. Модните критичари ја критикувале...

Како до подобар секс и за двајцата

Како до подобар секс и за двајцата

Интересно | пред еден ден

За да не ви досади таа поза, можете и да направите промени. Обратен јавач е позата што мажите ја обожаваат, односно да се свртите со грб кон него и да го јавате, а тој може да прави малверзации со вашиот...

Најдтврдокорните масни наслаги вака може да се стопат

Најдтврдокорните масни наслаги вака може да се стопат

Интересно | пред еден ден

Ако сакате да се ослободите од масните наслаги на половините, најважно е да јадете умерени количини на храна. Мора да биде без леб, базирана на месо, риба и пилешко, а порциите да ви бидат големи колку...

Кралицата на поп музиката со третман за помладување

Кралицата на поп музиката со третман за помладување

Интересно | пред еден ден

На 59. годишна возраст кралицата на поп музиката навистина изгледа одлично и постојано има значително помлади момчиња. Таа на последното видео на Instagram напишала „Дури и Мадона се плаши од стареење“....

Паоло Констанино сам направи 8 битен процесор

Паоло Констанино сам направи 8-битен процесор

Интересно | пред еден ден

Паоло сам креирал и дизајнирал процесор, за кого му биле потребни 2 недели. Процесорот е многу едноставен, се одликува само со 8 битови и може да се користи само за едноставни задачи. Ако сакате детали...

Опасен баг се шири на iPhone

Опасен баг се шири на iPhone

Интересно | пред еден ден

Ако ви се појави некој збор со индиски фонт, голема е веројатноста тоа да биде вирус на вашиот iPhone. Ваквиот вирус ги напаѓа сите Apple уреди. Пазете се многу, затоа што истиот може да го заклучи смартфонот...

Facebook е полн со измамници

Facebook е полн со измамници

Интересно | пред еден ден

Измамниците постојано пишуваат пораки на Facebook, при што може да добиете порака во облик на тоа да биде како официјална порака од социјалната мрежа. Може да ви пуштат деновиве порака наводно за автентификација...

Бесплатна и легална инсталација на Windows 10

Бесплатна и легална инсталација на Windows 10

Интересно | пред еден ден

Windows 10 е најдобриот софтвер досега на Microsoft, и ако не знаевте, може бесплатно и легално да го добиете. Тоа се прави најнормално на официјалната веб страница на Microsoft. Само одите и го инсталирате,...

Илон Маск ќе лансира два сателита другата недела

Илон Маск ќе лансира два сателита другата недела

Интересно | пред еден ден

Големата идеја на шефот на SpaceX е да лансира сателити во ниската орбита, до 20124 година. Овој проект ќе го реализира со ракетата Falcon 9, а првите два сателита ќе ги лансира идната недела. Поентата...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност