Фани Негејша го покажа целулитот на плажа

Фани Негејша го покажа целулитот на плажа

пред 8 минути - Интересно

Се разбира, манекенката не би си поминала убаво ако не се разголи за да ги покаже своите облини. Без разлика на тоа што манекенката, актерка и пејачка има целулит, таа има убави облини и добар облик на...

Со допир на овие две точки ќе имате незаборавен оргазам

Со допир на овие две точки ќе имате незаборавен оргазам

пред 18 минути - Интересно

Со моќта на акупресурата преку табаните ќе доживеете космички оргазам. Со палците треба силно да притиснете на табаните на партнерот, К1 и К2 точката. Акупресурата вклучува и приближување на главата до...

Кејт Мидлтон ја засени Алекса Ченг

Кејт Мидлтон ја засени Алекса Ченг

пред 24 минути - Интересно

Синоќа во Лондон беше одржан еден од најгламурозните настани со згодната девојка од Кембриџ, гала вечерата во "National Portrait Gallery", на која присуствувале многу познати имиња. На настанот била присутна...

Samsung Galaxy S8 има нов виртуелен асистент

Samsung Galaxy S8 има нов виртуелен асистент

пред 10 часа - Интересно

Samsung Galaxy S8 ќе стане достапен од 21 април, вчера официјално го претстави Џастин Денисон, потпретседателот на Samsung во Америка. Samsung го има новиот виртуелен асистент Bixby, кој ќе и конкурира...

Еве зошто сме стабилни со стапалата

Еве зошто сме стабилни со стапалата

пред 10 часа - Интересно

Не се потпира целата телесна тежина на стапалото, туку има и нешто во нозете. Но, еве, кога веќе го спомнавме стапалото, има и зошто е одоздола и не држи исправени гравитациски од земјата. Факт е дека...

Пајаците во затворен простор

Пајаците во затворен простор

пред 10 часа - Интересно

Сите гледаме дека имаме пајаци дома, за кои сме сигурни дека може да живеат и надвор, исто како дома. Меѓутоа, потврден е фактот дека од 95% од сите пајаци што живеат во домовите и воопшто во затворен...

Немојте да ја удирате главата во ѕид

Немојте да ја удирате главата во ѕид

пред 10 часа - Интересно

Изгледа дека научниците немаат попаметна работа, затоа почнале да мерат трошење на калории од се и сешто. Неверојатен податок излезе дека со удирањето на главата во ѕид согорува 150 калории во рок од еден...

Колку роднински бракови постојат во светот

Колку роднински бракови постојат во светот?

пред 11 часа - Интересно

Еден од вкупно пет бракови во светот се склопени помеѓу многу блиски роднини. Се разбира, сигурно е дека не се работи за брат и сестра, туку за трети братучеди, или евентуално четврти.

Како останала Мона Лиза без веѓи

Како останала Мона Лиза без веѓи?

пред 11 часа - Интересно

Глобално познатото уметничко дело на Да Винчи е Мона Лиза, која веќе нема веѓи на сликата. Зошто е тоа така? Многу едноставно, со текот на многубројните процеси на реставрација веѓите на Мона Лиза исчезнале, т.е. се избришале.

Sgnl нараквица за телефонирање со прстот

Sgnl нараквица за телефонирање со прстот

пред 11 часа - Интересно

Малиот уред може да го замени вашиот мобилен телефон и да овозможи телефонирање со едноставно подигнување на раката до увото. Во малиот уред имате микрофон, кој со помош на Bluetooth се поврзува со смартфон....

Ќе вградуваме чипови во мозокот за да се споиме со компјутер

Ќе вградуваме чипови во мозокот за да се споиме со компјутер

пред 11 часа - Интересно

Новата компанија има за цел да произведува чипови, кои ќе го поврзаат човечкиот мозок со компјутерите. Имплантите на Neuralink ќе се вградуваат директно во човечкиот мозок и така ќе се поврзуваат со софтверот...

Го создаде Android и го напушти Google  сега направи свој смартфон

Го создаде Android и го напушти Google, сега направи свој смартфон

пред 11 часа - Интересно

Денес генијалецот се враќа на пазарот на смартфони со свој, нов мобилен уред. Рубин во понеделникот на својот официјален Twitter профил објави фотографија од својот телефон, кој го направила неговата компанија...

Парализиран може со мислите да ја мрда раката

Парализиран може со мислите да ја мрда раката

пред 11 часа - Интересно

Сето тоа може да се случи благодарение на стимулацијата на мускулите на неговите раце и шаката како одговор на сигналите од мозокот што ги декодира компјутерот. 4 месеци тренинг му требало на компјутерот...

Се е поинаку кога се работи тимски

Се е поинаку кога се работи тимски

пред 12 часа - Интересно

За се треба да се работи заедно со тим и синхронизирано. Ова е добар пример за било каква професионална организација или домаќинство. Треба сите заедно и сложно да работат за да се извлечат од провалија....

Облак произведува дожд од текила

Облак произведува дожд од текила

пред 12 часа - Интересно

Производот е на туристичка заедница во Мексико, што работела со рекламната агенција Lapiz, а имале и своја поставка во уметничката галерија во Берлин оваа недела. Се очекува наскоро ова необично откритие...

Дејвид Бекам горд на своето девојче

Дејвид Бекам горд на своето девојче

пред еден ден - Интересно

И не само за детето, туку и за неговите родители. Затоа не е чудно што Дејвид Бекам бил воодушевен кога го овековечил моментот кога Харпер Севен прв пат го возела велосипедот сама. Дејвид ја снимал ќерката...

Зошто не сакаме коријандер

Зошто не сакаме коријандер?

пред еден ден - Интересно

Листенцата од коријандер имаат горчлив вкус и специфична арома, која некои ја поврзуваат со мирис од сапун и пот. Не е чудно тоа што го избегнуваат домаќинствата на Запад. Овој зачин го има најчесто во...

Мила Кунис со маица што не е за мали гради

Мила Кунис со маица што не е за мали гради

пред еден ден - Интересно

Актерката полека им се враќа на своите работни обврски, последен пат се појавила на конференцијата CinemaCon 2017 во Лас Вегас. Филмската ѕвезда признала пред новинарите дека ужива во мајчинството. Мила...

Комплексите на мажите

Комплексите на мажите

пред еден ден - Интересно

Новите истражувања покажуваат и дека бројни мажи се незадоволни со својот изглед: - 30% од хетеросексуалните мажи не се задоволни со големината на своите мускули; - 23% од мажите се заинтересирани за пластична...

Новиот имиџ на Памела Андерсон

Новиот имиџ на Памела Андерсон

пред еден ден - Интересно

Сексапилната чуварка на плажа полни 50 години ова лето, а изгледа толку добро што може и повторно да ја глуми својата улога во "Baywatch". Модниот вкус на актерката сепак драстично се промени. Таа е препознатлива...

Facebook воведе Stories  клониран од Snapchat

Facebook воведе Stories, клониран од Snapchat

пред еден ден - Интересно

Опцијата всушност е копија од Snapchat функцијата, која Facebook во последните неколку месеци ја тестираше на Messenger под името Facebook Stories, која сега ќе биде достапна за сите Android корисници...

Samsung денес ги претставува Galaxy S8 и S8

Samsung денес ги претставува Galaxy S8 и S8+

пред еден ден - Интересно

Дене компанијата официјално ќе го претстави Galaxy S8. Со новата осмица Samsung сака да го разблажи горчливиот вкус што го остави со Galaxy Note 7 пред јавноста, а дали ќе успее во тоа ќе видиме во следните...

Терористи сакале да урнат авион со лажен iPad експлозив

Терористи сакале да урнат авион со лажен iPad-експлозив

пред еден ден - Интересно

Новинарите од The Guardian откриваат како дошло до оваа забрана. Не станува збор за само еден инцидент, туку за комбинација од различни фактори. Сознанието се наводни терористички планови за уривање на...

Првиот бродски тунел ќе биде во Норвешка

Првиот бродски тунел ќе биде во Норвешка

пред 2 дена - Интересно

Во бурните времиња и немирните мориња се земени десетина морнарски животи во текот на последните неколку децении, затоа Норвешка сака да вложи 250 милиони евра и да изгради бродски тунел долг 1,7 километри....

Научниците направиле мускул од лист од спанаќ

Научниците направиле мускул од лист од спанаќ

пред 2 дена - Интересно

Научниците веќе успеале да направат големи ткива од човечкото тело, преку методот на 3D принтање, но проблемот е во тоа што е тешко да се рекреирате и да ги направите малите деликатни жили, кои се витални...

Apple 1 компјутер од 1976 оди на лицитација

Apple-1 компјутер од 1976 оди на лицитација

пред 2 дена - Интересно

Apple-1 е оригинално направен во гаражата на Стив Џобс, лично и персонално од рацете на Стивен Вознијак, кои тогаш беа на своите почетоци. Компјутерот е се уште функционален, а на лицитацијата се очекува...

Samsung ќе продава рециклиран Galaxy Note 7

Samsung ќе продава рециклиран Galaxy Note 7

пред 2 дена - Интересно

Планот на компанијата е да се рециклираат сите делови што се безбедни за користење: камерата, металните делови и полупроводниците и од нив да се направи нов уред безбеден за продажба. Samsung после второто...

Њујоршкиот Big Bend ќе биде најдолгиот облакодер во светот

Њујоршкиот Big Bend ќе биде најдолгиот облакодер во светот

пред 2 дена - Интересно

Ова е пример дека креативноста на архитектите нема граници. За таа намена компанијата Оiio Studio ќе го изгради најдолгиот облакодер, кога веќе не смее да гради високи објекти. Тој ќе биде долг 1219.2...

Семафори за оние што зјапаат во телефон

пред 3 дена - Интересно

Холандија во еден град има светла со линии на земјата, со истите бои на семафорите. Линиските светла светат на земјата, со цел да бидат во тек со сообраќајот и оние што зјапаат во телефоните цело време....

Екстравагантниот часовник Spirit Watch чини 43 000 евра

Екстравагантниот часовник Spirit Watch чини 43.000 евра

пред 3 дена - Интересно

Spirit Watch е произведен само во 50 примероци и е најскап на цел свет со цената од 43.000 евра. Секој од овие часови ќе има по една капка од најстарото виски на светот - шишето Glenlivet од 1862 година....

Повеќе
КЛИКНИ
kariera.mk