Израелскиот комарец краде податоци и без интернет

Израелскиот комарец краде податоци и без интернет

GSM | пред 8 часа

Израелските компјутерски експерти од Универзитетот Бен-Гурион покажаа дека за хакирање во компјутер и крадење податоци не е потребно уредот да биде поврзан на интернет.. Тие развија нов метод наречен „air-gap“...

Први фотографии направени со Huawei P20

Први фотографии направени со Huawei P20!

GSM | пред 13 часа

На 27 март, Huawei ќе претстави три нови модели во P20 серијата - P20, P20 Lite и P20 Pro. Меѓу сите спецификации кои се појавија за нив, највозбудливо е што P20 Prо ќе доаѓа со три камери на задната страна,...

Како настана легендарниот рингтон на Nokia

Како настана легендарниот рингтон на Nokia?

GSM | пред 14 часа

Ако некогаш сте ја поседувале легендарната Nokia 3310, или кој било друг Nokia телефон, сигурно се сеќавате на уште полегендарната мелодија што звучеше вака:. Познатата „Nokia tune“ што ја слушавте секогаш...

Приказната продолжува Ново видео од изгледот на iPhone SE2

Приказната продолжува: Ново видео од изгледот на iPhone SE2

GSM | пред 15 часа

По фотографиите и спецификациите кои се појавија од сеуште ненајавениот iPhone SE2, се појави и видео од уред, кој изгледа на комбинација од iPhone SE и iPhone X.. Уредот во видеото има сличен изглед на...

Subway Surfers Првата игра во светот со повеќе од 1 милијарда симнувања од Play Store

Subway Surfers: Првата игра во светот со повеќе од 1 милијарда симнувања од Play Store!

GSM | пред 18 часа

Креаторите SYBO и Kiloo Game најавија дека Subway Surfers е првата игра во светот со повеќе од милијарда симнувања од Play Store!. Subway Surfers се појави пред повеќе од 6 години, но нејзините креатори...

Црната ајкула е новата гејмерска ѕверка од Xiaomi

Црната ајкула е новата гејмерска ѕверка од Xiaomi

GSM | пред еден ден

Кинескиот производител на телефони Xiaomi подготвува прилично интересен уред. Додека корисниците се во исчекување на новиот Mi Mix 2s, се појавија информации дека се подготвува уште еден интересен телефон...

Апликацијата за работа на Стив Џобс од 1873 година продадена за 170 000 долари

Апликацијата за работа на Стив Џобс од 1873 година продадена за 170 000 долари!

GSM | пред еден ден

Пред само една недела, апликацијата за работа на Стив Џобс од 1973 година беше ставена за продажба од RR Auction, а само една недела подоцна беше продадена по интересна цена... Во 1973 Стив Џобс пополнил...

Проверете дали некој друг е приклучен со вашиот Facebook профил

Проверете дали некој друг е приклучен со вашиот Facebook профил

GSM | пред еден ден

Покрај сите предупредувања за опасностите што демнат на интернет и можноста за хакирање на вашите онлајн профили и крадење на личните податоци, многу луѓе не преземаат многу мерки за заштита.. Забораваат...

Apple iPhone SE 2 спецификации и дизајн Гласините стануваат реалност

Apple iPhone SE 2 спецификации и дизајн: Гласините стануваат реалност?

GSM | пред еден ден

Доколку сте во потрага по моќен и компактен телефон, а сте фан на iPhone SE, тогаш најверојатно ќе бидете заинтересирани во неговиот следбеник, кој го очекуваме наскоро... Иако Apple го нема официјално...

Отпакување на Sony Xperia XZ2

Отпакување на Sony Xperia XZ2

GSM | пред еден ден

Време е да го отпакуваме Sony Xperia XZ2! Да погледнеме што се наоѓа во кутијата:. Во кутијата: Телефонот Quick Charge 3.0 полнач Упатсво Слушалки Како мало потсетување, Xperia XZ2 доаѓа со 5.7 инчен дисплеј, Snapdragon 845,...

EmbedSocial лансираат нова платформа за Instagram Stories

EmbedSocial лансираат нова платформа за Instagram Stories

GSM | пред 2 дена

Да расчистиме уште на почеток. Instagram почнува да владее во светот на друштвените мрежи.. Како дел од Facebook, ни се чини дека водечката позиција наменски му е препуштена на Instagram каде брендовите...

Galaxy S9 и S9 Plus Како да креирате и да ги користите AR Emoji

Galaxy S9 и S9 Plus: Како да креирате и да ги користите AR Emoji

GSM | пред 3 дена

Со претставувањето на Galaxy S9 и S9 Plus, Samsung додаде интересна нова функција наречена AR Emoji, која ви дозволува да креирате аватар од себе. Еве како може да ја користите:. 1. Отворете ја селфи камера...

Од денес официјално започнува продажбата на најновите Samsung Galaxy S9 и S9 Plus во Македонија

Од денес официјално започнува продажбата на најновите Samsung Galaxy S9 и S9 Plus во Македонија

GSM | пред 3 дена

Со новите Samsung Galaxy S9 и S9+ до подобра и супер забавна модерна комуникација со супер бавно “slow-mo” видео, најдобра камера за снимање при слаба осветленост, пиктографи за изменета реалност за поперсонализиран...

Тест Дали Galaxy S9 навистина може да мери крвен притисок

Тест: Дали Galaxy S9 навистина може да мери крвен притисок?

GSM | пред 3 дена

Samsung има големи планови за своите идни смартфони, а новите Galaxy S9 и S9+ ги промовира како "уреди кои обезбедуваат богати и релевантни информации за здравјето на корисниците." Да погледнеме колку...

Голем дел од корисниците ја бришат Snapchat апликацијата по скандалот со Ријана

Голем дел од корисниците ја бришат Snapchat апликацијата по скандалот со Ријана!

GSM | пред 3 дена

Голем дел од Snapchat корисниците споделија дека планираат да ја избришат апликацијата, по контраверзната реклама која се појави со Ријана и Крис Браун... Негативни коментари за рекламата се појавија низ...

Какви подобрувања има новиот Mozilla Firefox

Какви подобрувања има новиот Mozilla Firefox?

GSM | пред 3 дена

Mozilla ја претстави новата верзија на нивниот интернет прелистувач – Firefox Quantum, која нуди неколку нови опции за корисниците и обезбедува побрзо пребарување од порано.. Новата, 59-та верзија на Firefox...

Слепа фото битка Galaxy S9 Plus vs iPhone X vs Pixel 2 XL vs Note 8

Слепа фото битка: Galaxy S9 Plus vs iPhone X vs Pixel 2 XL vs Note 8

GSM | пред 4 дена

Која камера и фотографија би ја одбрале доколку не знаете за кој смартфон станува збор?. сцена 1 Фото А Фото Б Фото В Фото Г сцена 2 Фото А Фото Б Фото В Фото Г сцена 3 Фото А Фото Б Фото В Фото Г сцена...

Пет можни причини зошто вашиот смартфон се полни бавно

Пет можни причини зошто вашиот смартфон се полни бавно

GSM | пред 4 дена

Доколку вашиот смартфон поминува подолго време на полнач отколку што би требало, можеби причината лежи во овие пет причини.. Лоша опрема и инфраструктура Со каблите и полначите често не сме доволно внимателни,...

Samsung Grand Prime Pro Солидни спецификации и одлична цена

Samsung Grand Prime Pro: Солидни спецификации и одлична цена

GSM | пред 4 дена

Доколку сте во потрага по телефон со солидни спецификации, одличен изглед и ниска цена, тогаш го имаме уредот за вас. Запознајте го Samsung Grand Prime Pro:. Доколку сте заинтересирани за Samsung Galaxy...

Официјално Ова е HTC U12 Plus Imagine

Официјално: Ова е HTC U12 Plus (Imagine)!

GSM | пред 4 дена

Иако неодамна продаде голем дел од својот мобилен департман на Google, HTC сеуште нема завршено со производството на смартфони, а наскоро планира да претстави нов уред, познат како U12+ (Imagine). Да погледнеме...

Што прави вашиот iPhone кога е вклучен Bluetooth

Што прави вашиот iPhone кога е вклучен Bluetooth?

GSM | пред 4 дена

Освен што пружа широк спектар на можности за корисниците, безжичниот пренос на податоци станува сѐ побрз процес за кој просечниот корисник не би ни размислувал. Но, дали Bluetooth опцијата на вашиот телефон...

Nokia 9 2018 ќе доаѓа со скенер за отпечатоци во дисплејот

Nokia 9 (2018) ќе доаѓа со скенер за отпечатоци во дисплејот?

GSM | пред 5 дена

Иако сеуште ненајавен, веќе се појавија шпекулации за спецификациите и изгледот на Nokia 9 (2018)... Пред неколку недели, дознавме дека уредот најверојатно ќе доаѓа со 5.7 инчен дисплеј, резолуција од 1440x2560...

Apple ќе ги претстави новите iOS и macOS на 4 јуни

Apple ќе ги претстави новите iOS и macOS на 4 јуни

GSM | пред 5 дена

Apple Worldwide Developers Conference ќе се одржи во јуни оваа година, поточно од 4 до 8 јуни, а компанијата на овој собир ќе претстави неколку новитети, помеѓу кои и новите iOS и macOS.. На минатогодишната...

Huawei P20 P20 Pro и P20 Lite Спецификации бои и фотографии

Huawei P20, P20 Pro и P20 Lite: Спецификации, бои и фотографии

GSM | пред 5 дена

Huawei, една од најголемите компании во светот на технологијата, за неколку дена ќе претстави три нови уреди, познати како P20, P20 Pro и P20 Lite... P20 и P20 Pro ќе бидат премиум уреди, со моќни перформанси,...

Започна претпродажбата на Huawei P20 Lite

Започна претпродажбата на Huawei P20 Lite!

GSM | пред 5 дена

Huawe веќе не покани на настанот закажан за 27 март, каде ќе ги претстави новите P20, P20 Pro и P20 Lite. Деновиве дознавме повеќе информации за еден од нив - P20 Lite... Со фотографиите кои се појавија...

Instagram фотки Славни личности vs обична жена

Instagram фотки: Славни личности vs. обична жена

GSM | пред 5 дена

Колку пати сте скролале по Instagram и сте начекале фотка на славна личност за која знаете дека имало долго подготвување и тежок маркетинг за да изгледа „спонтано“? Некои од позите што ги прават славните...

LG G7 доаѓа во мај Ова се неговите спецификации

LG G7 доаѓа во мај: Ова се неговите спецификации

GSM | пред 6 дена

LG конечно сподели повеќе детали за новиот смартфон, G7 - дел од неговите спецификации и датумот на претставување... LG G7 ќе доаѓа со Snapdragon 845 и повеќе RAM и меморија - 6GB/64GB кај G7 и 6GB/128GB...

Зошто вашиот телефон не ги регистрира сите Wi Fi мрежи во околината

Зошто вашиот телефон не ги регистрира сите Wi-Fi мрежи во околината?

GSM | пред 6 дена

Доколку вашиот телефон не ги регистрира сите околни Wi-Fi мрежи, веројатно се работи за хардверски проблем за кој е подобро да знаете што порано.. Некои Wi-Fi мрежи, односно уредите кои ги емитуваат, емитуваат...

Анкета Колку iPhone корисници планираат да го променат својот смартфон со нов

Анкета: Колку iPhone корисници планираат да го променат својот смартфон со нов?

GSM | пред 6 дена

Според новите информации, Apple оваа година планира да претстави три нови iPhone уред. Но, колку од корисниците навистина би го смениле својот стар iPhone смартфон со нов?. Како што рековме, Apple планира...

Запознајте го ненајавениот Huawei Y7 2018

Запознајте го ненајавениот Huawei Y7 (2018)!

GSM | пред 6 дена

Пред неколку дена дознавме дека Huawei ќе претстави нов уред од средната класа со солидни спецификации, познат како Y9 (2018). Денес, компанијата го најави неговиот помал и поевтин брат - Huawei Y7 (2018).....

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност