Едита ги напушти Министерки  еве кој дојде на нејзино место

Едита ги напушти „Министерки“ - еве кој дојде на нејзино место

Вечер | пред 5 часа

Едита Арадиновиќ неодамна на јавноста преку социјалните мрежи и соопшти дека повеќе нема да биде дел од групата „Министерки". На нејзнино место ќе дојде пејачката од „Ѕвездите на Гренд", Кристина Дениќ....

ФУСТАН КАКОВ ШТО НЕ СТЕ ВИДЕЛЕ 35 метри свила за венчаница

ФУСТАН КАКОВ ШТО НЕ СТЕ ВИДЕЛЕ: 35 метри свила за венчаница

Вечер | пред 5 часа

Нел Дајмонд, ќерка на еден од најуспешните британски банкари, Роберт Боб Дајмонд имала свадба од соништата која траела три дена и прекрасна венчаница која била направена од 35 метри свила. Дизајнерот Оливер...

Израелски комарец краде податоци и кога компјутерот нема интернет

Израелски „комарец“ краде податоци и кога компјутерот нема интернет

Вечер | пред 5 часа

Израелски научници од Универзитетот Бен Гурион развија нова метода наречена „air-gap“ што овозможува размена на податоци меѓу два неповрзани компјутера преку звучник или слушалки. Со тоа тие докажаа дека ...

Путин останува на чело на Русија ги повика Русите да го задржат единството

Путин останува на чело на Русија, ги повика Русите да го задржат единството

Вечер | пред 5 часа

По пребројувањето на 60 отсто од избирачкиот материјал, очекувано во водство е Владимир Путин со 75,01 отсто од гласовите. Путин по четврти пат ќе биде руски претседател, веќе по првиот изборен круг, двапати...

Скопјанка заврши на гинеколог со сериозни воспаленија од овие влошки

Скопјанка заврши на гинеколог со сериозни воспаленија од овие влошки

Вечер | пред 5 часа

Скопјанка два пати заврши со сериозни воспаленија на репродуктивните органи на гинеколог, заради користење на овие влошки за месечен циклус. Имено, на почетокот на минатата година, таа по 2-3 часа користење...

Болница во Виена за 95 000 евра ангажирала ловец на лоша енергија

Болница во Виена за 95.000 евра ангажирала „ловец“ на лоша енергија

Вечер | пред 6 часа

Болница во Виена, Австрија потпишала договор вреден 95.000 евра со истерувач на негативна енергија. Надлежните го ангажирале „ловецот“ на штетни бранови за енергетски да ја прочисти новоизградената болничка...

Алтмаер Не сакаме трговска војна со САД

Алтмаер: Не сакаме трговска војна со САД

Вечер | пред 7 часа

Германскиот министер за економија Петер Алтмаер отпатува денеска за Вашингтон со порака дека американските царини за увоз на челик и алуминиум би можеле да доведат до трговска војна, што на никој не му...

НОВ ПРОТЕСТ Аеродромци против двојазичноста  граѓаните протестираа пред домот на пратеникот Диме Велковски

НОВ ПРОТЕСТ: Аеродромци против двојазичноста – граѓаните протестираа пред домот на пратеникот Диме Велковски

Вечер | пред 7 часа

Граѓаните се револтирани од одлуката на владејачкото мнозинство на сила да го протурка законот за двојазичност. Секојдневно големи групи на граѓани протестираат пред домовите на пратениците кои гласаа...

Фросина Ременски Тој фашизам и безобразлук ќе си го практикувате дома кривично ќе ве гонам

Фросина Ременски: Тој фашизам и безобразлук ќе си го практикувате дома, кривично ќе ве гонам

Вечер | пред 7 часа

Во координирана организација со ВМРО-ДПМНЕ, ОК на нивната партија од Карпош на чело со поранешниот и сегашниот претседател на ОК Карпош Сашо Лазаревски и Тони Јаревски (актуелен советник во Карпош), заедно...

Протест и пред куќата на Фросина Ременски

Протест и пред куќата на Фросина Ременски

Вечер | пред 7 часа

Група граѓани вечерва протестираат пред куќата на пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски во скопско Бардовци. Полиција го обезбедува домот на Ременски, каде група насобрани граѓани го искажуваат незадоволството...

Интерпелацијата за Талат Џафери е подготвена

Интерпелацијата за Талат Џафери е подготвена

Вечер | пред 7 часа

Тој ден, таа постапка за Законот за употреба на јазиците беше целосно надвор од правните норми. Претседателот на Собранието беше предупреден од моја страна во процедуралното обраќање на сите правни аспекти,...

Протест на Македонците во Канада ВИДЕО ВО ЖИВО

Протест на Македонците во Канада (ВИДЕО ВО ЖИВО)

Вечер | пред 8 часа

Повеќе сторини граѓани и денеска протестираат во Канада, односно во Торонто против законот за двојазичност и промена на Уставното име на РМ. Повеќе стотини луѓе денес се собраа пред зградата на Владата...

Протести во Њујорк  Македонија е грчка

Протести во Њујорк - Македонија е грчка

Вечер | пред 8 часа

Илјадници грчки Американци пеат "Македонија Ксакусти" на протестот за употребата на името Македонија и историските тврдења на ПЈРМ во Њујорк.

Протест пред куќата на Фросина Ременски околу 60 полицајци ги обезбедуваат

Протест пред куќата на Фросина Ременски, околу 60 полицајци ги обезбедуваат

Вечер | пред 8 часа

Во моментов поголема група граѓани протестираат пред куќата на пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски во скопско Бардовци. Околку 60 полицајци го обезбедуваат имотот на Ременски пред граѓаните кои го искажуваат...

СДСМ им возврати на ВМРО Вие ја заробивте ние ја ослободивме државата

СДСМ им возврати на ВМРО: Вие ја заробивте, ние ја ослободивме државата

Вечер | пред 8 часа

СДСМ и граѓаните ја ослободија државата, Мицкоски да се извини за поделбите и криминалите на ВМРО-ДПМНЕ, и порача преку соопштение владејачката партија на опозицијата. Според СДСМ, лицемерно и несериозно...

Стојаноска Нови униформи во Општа болница  Гостивар По закон се или не

Стојаноска: Нови униформи во Општа болница – Гостивар. По закон се или не?

Вечер | пред 8 часа

Пратеничката на ВМРО ДПМНЕ, Дафина Стојаноска, на својот Фејсбук профил објави фотографија со натпис, наводно од новите униформи на здравствените работници во Општа болница-Гостивар. Натписот, според оваа...

По 22 часа затворени сите гласачки места во Русија

По 22 часа, затворени сите гласачки места во Русија

Вечер | пред 8 часа

Сите гласачки места за претседателските избори во Русија се затворени. Изборите траеја вкупно 22 часа, поради 11-те временски зони, а најпрво гласаа жителите на далечниот исток на земјата, на полуостровот...

Путин освои 73 9 од гласовите втор е Грудинин трет Жириновски и следи Сумчак

Путин освои 73,9% од гласовите, втор е Грудинин, трет Жириновски и следи Сумчак

Вечер | пред 9 часа

Путин освои 73,9 отсто од гласовите, покажуваат анкетите, објави руската телевизија Русија24. Павел Грудинин освои 11,2 отсто од гласовите, Владимир Жириновски 6,7 и Ксенија Сумчак 2,5, јави телевизијата...

Руското МВР потврди Хакери го нападнаа автоматскиот изборен систем

Руското МВР потврди: Хакери го нападнаа автоматскиот изборен систем

Вечер | пред 9 часа

Рускиот државен автоматски изборен систем (GAS Vibori) бил нападнат од хакери, изјави денеска Александар Горовој, прв заменик министер за внатрешни работи. – Може само да потврдам дека се случи кибер-напад....

СДСМ ја киднапира и зароби држава обвинува опозицијата

СДСМ ја киднапира и зароби држава, обвинува опозицијата

Вечер | пред 10 часа

СДСМ за 10 месеци од Македонија направи киднапирана и заробена држава, во која владеењето на правото е само мисловен поим, а Уставот и законите на државата мртво слово на хартија. СДСМ и Зоран Заев долго...

Влегле во кафана и се преставиле како инспектори на ДБК  мртви пијани

Влегле во кафана и се преставиле како инспектори на ДБК - мртви пијани

Вечер | пред 10 часа

Полицијата поднесе кривична пријава против против М.Ј. (68) и Д.С. (28), двајцата од село Старо Село-општина Јегуновце, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено држење на...

Ноќеска ограбен наплатен пункт на ЕВН Крадецот го земал целиот сеф

Ноќеска ограбен наплатен пункт на ЕВН: Крадецот го земал целиот сеф

Вечер | пред 10 часа

Тешка кражба е извршена ноќеска во периодот помеѓу 23 и 6 часот утрово, во наплатен пункт на ЕВН во трговски комплекс на Кеј 8-ми Септември во Струга. Како што информира портпаролот на СВР Охрид Стефан...

ВМРО ДПМНЕ да престане да предизвикува насилство реагира СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ да престане да предизвикува насилство, реагира СДСМ

Вечер | пред 10 часа

„ВМРО-ДПМНЕ е автор и симбол на кризите, насилството, конфликтите и меѓуетничките поделби, политики коишто се единственото наследство што таа партија им го остави на граѓаните и општеството. Граѓаните...

Што работат багери во сабота и недела на врв на Водно

Што работат багери во сабота и недела на врв на Водно?

Вечер | пред 10 часа

Ова е локација на сртот на Водно позната како Седло. Да не знае некој што работат тука багериве? - прашуваат загрижени граѓани кои денеска постираа слики од врвот на Водно каде багери работат со полна...

Рахој Косово е Србија нема да одам на Самитот Западен Балкан  ЕУ во Софија

Рахој: Косово е Србија, нема да одам на Самитот Западен Балкан - ЕУ во Софија

Вечер | пред 10 часа

Шпанскиот премиер Маријан Рахој уште еднаш се покажа како еден од најголемите европски пријатели на Србите и Србија. Тој одбива да оди во мај во Софија на самитот Европската Унија - Западен Балкан, заради...

Македонските каратисти освоија 17 медали на Дунав опен 2018 во Виена

Македонските каратисти освоија 17 медали на „Дунав опен 2018” во Виена

Вечер | пред 11 часа

Македонските репрезентативци во традиционално карате освоија вкупно 17 медали: 12 златни, 4 сребрени и 1 бронзен медал на Европскиот фудокан карате куп „Дунав опен 2018” во Виена, Австрија. Златни медали...

Павле Трајанов Без држава ќе не снема и како народ

Павле Трајанов: Без држава ќе не снема и како народ

Вечер | пред 11 часа

Демократскиот сојуз денеска во Скопје одбележа 18 години од формирањето на партијата. На одбележувањето, присуствуваа над 200 активисти на ДС, гости од политички партии, медиумите и симпатизери на партијата. Пред...

Скопје по 19 ти пат дел од австриската балска култура

Скопје по 19-ти пат дел од австриската балска култура

Вечер | пред 11 часа

Вчеравечер, во хотелот „Александар палас“, традиционално се одржа „Виенскиот бал“ во Скопје, во организација на Здружението за културна соработка „Јохан Штраус“ и покровителство на – Амбасадата на Република...

Не оправдуваме какво било насилство врз пратениците вели Мицкоски

Не оправдуваме какво било насилство врз пратениците, вели Мицкоски

Вечер | пред 11 часа

ВМРО-ДПМНЕ не стои зад протестите кои се организираат пред домовите на пратениците на СДСМ, тврди лидерот на опозициската партија, Христијан Мицкоски. Тој одговарајќи на новинарско прашање во врска со...

Законот за јазици ќе упропасти договор со Грција и влез во НАТО

Законот за јазици ќе упропасти договор со Грција и влез во НАТО

Вечер | пред 11 часа

Од јуни минатата година политичари од ЕУ, функционери на НАТО од Брисел, десетици авторитетни медиуми и експерти од регионот и од Европа најавуваа дека до пролет 2018 глодина Македонија ќе го реши спорот...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност