Џордан Теодор сигурно ќе игра во претквалификациите

Џордан Теодор сигурно ќе игра во претквалификациите

Идивиди | пред 21 часа

Иако македонската кошаркарска репрезентација на меѓународниот турнир „Трофеј Македонија“ настапува без новото американско засилување Теодор Џордан, сепак добрата вест е дека Американецот ќе биде подготвен...

Мората во дилема Дали да ја земе 9 та

Мората во дилема: Дали да ја земе 9-та?

Идивиди | пред 21 часа

Шпанскиот напаѓач Алваро Мората ќе ја продолжи кариерата во Премиер лигата. Значи, не во Милан ниту во Манчестер јунајтед, туку кај Антонио Конте во Челзи. 24-годишниот Мората го собори рекордот на „сините“...

Дејвис останува десна рака на Гонзалес

Дејвис останува десна рака на Гонзалес

Идивиди | пред 21 часа

„Да, да, остануваме заедно со Давид. Тој ќе биде мој асистент и следната сезона“, кусо потврди Раул Гонзалез Тимот кој победува, не се менува! Раул Гонзалез како главен стратег и Давид Дејвис како негов...

По Лима и Јариќ на плажа со згодна женска

По Лима и Јариќ на плажа со згодна женска

Идивиди | пред 22 часа

Токму кога мислевме дека ќе дојде до помирување помеѓу Марко Јариќ и Адријана Лима, бразилската манекенка јавно го покажа своето ново момче, турскиот писател Метин Хара. Лима и Хара, со денови јавно ја...

Трамп му се заблагодари на Шон Спејсер

Трамп му се заблагодари на Шон Спејсер

Идивиди | пред 23 часа

Американскиот претседател, Доналд Трамп, соопшти дека портпаролот на Белата куќа, Шон Спајсер на почетокот на августа ќе поднесе оставка, а дека бизнисменот, Ентони Скарамучи, ќе стане директор за комуникации...

Со ребалансот се зголемува задолжувањето за 150 милиони евра

Со ребалансот се зголемува задолжувањето за 150 милиони евра

Идивиди | пред 23 часа

ВМРО-ДПМНЕ во денешното писмено соопштение обвини дека Владата за помалку од два месеца ја задолжила државата за околу 70 милиони евра и оти со ребалансот на Буџетот се предвидува зголемување на задолжувањето...

Партиите што побрзо да изнајдат формула за формирање стабила Влада

Партиите што побрзо да изнајдат формула за формирање стабила Влада

Идивиди | пред 23 часа

Косовскиот претседател, Хашим Тачи, за „Гласот на Америка“ изјави дека за доброто на земјата политичките партии треба да изнајдат формула за деблокирање на постизборниот процес. - Тоа треба да го направат...

Блитва  одлична за здравјето на срцето и мозокот

Блитва – одлична за здравјето на срцето и мозокот

Идивиди | пред 24 часа

Блитвата спаѓа во нискокалоричните намирници, па се смета за идеален зеленчук за одржување на телесната тежина. Содржи витамини В и С, како и бета каротин, магнезиум, железо, калиум, калциум, а преполна...

Porsche со план за транзиција кон електрични автомобили

Porsche со план за транзиција кон електрични автомобили

Идивиди | пред 24 часа

Извршниот директор на Porsche, Оливер Блум, изјави дека половина од автомобилите кои компанијата ги произведува ќе бидат електрични до 2023-та. Прв нивни електричен модел ќе биде Mission-E, кој на пазарот...

Телефон без батерија се полни од амбиентални радио сигнали

Телефон без батерија се полни од амбиентални радио сигнали

Идивиди | пред еден ден

Тим компјутерски научници и електрични инженери од универзитетот во Вашингтон развиле телефон на кој не му е потребна батерија и енергијата ја црпи или од амбиентални радио сигнали или од светлина. Ова...

Секси и поразлични венчаници ќе доминираат идната година

Секси и поразлични венчаници ќе доминираат идната година

Идивиди | пред еден ден

Без разлика на личниот стил, секоја идна невеста ја интересираат новитетите во светот на венчавките. Тоа моментално ги засега невестите чија свадба ќе се одржи идната година, односно во 2018. Најголем...

The New York Times 25 најдобри филмови од 21 от век

The New York Times: 25 најдобри филмови од 21-от век

Идивиди | пред еден ден

Магазинот The New York Times реши да ги сподели 25-те најдобри филмови направени во 21-от век. Според нив, веќе е време да се одбројува и да се сортираат оние најдобрите. Погледнете ја листата на филмови...

12 години и 6 месеци затвор за педофилот што ја нападна малата Мина

12 години и 6 месеци затвор за педофилот што ја нападна малата Мина

Идивиди | пред еден ден

Пред година дена ќерката на Весна Петрушевска, Мина, беше жртва на педофил. По монструозниот чин, ТВ водителката и актерка, започна долга и макотрпна борба за да го смести виновникот зад решетки. Денес,...

Погледнете го трејлерот за хоророт Saw 8 Jigsaw

Погледнете го трејлерот за хоророт „Saw 8: Jigsaw“

Идивиди | пред еден ден

Филмот „Saw“ се надмина со најновиот трејлер за осмото продолжение. Во „Jigsaw“ ќе се најдат петмина кои ќе се борат да избегаат од убиецот, кој ќе им поставува секакви стапици. Ќе бидат закотвени со синџири...

СДСМ Успехот од потпишувањето на договорот со Бугарија е заеднички за сите граѓани

СДСМ: Успехот од потпишувањето на договорот со Бугарија е заеднички за сите граѓани

Идивиди | пред еден ден

Скопје, 21 јули 2017 (МИА) - СДСМ во писмената реакција на денешната прес-конференција на Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ нагласува дека договорот за добрососедство со Бугарија јасно ја реафирмира позицијата...

Ердоган со критики за коментари на германскиот министер за економија

Ердоган со критики за коментари на германскиот министер за економија

Идивиди | пред еден ден

Истанбул, 21 јули 2017 (МИА) - Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ги осуди денеска коментарите на германскиот министер за економија кој ги предупреди компаниите да не инвестираат во Турција. Тој нагласи...

ВМРО ДПМНЕ Со пари за земјоделците Владата ќе го финансира невладиниот сектор

ВМРО-ДПМНЕ: Со пари за земјоделците Владата ќе го финансира невладиниот сектор

Идивиди | пред еден ден

Скопје, 21 јули 2017 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ денеска ја обвини Владата дека 30 милиони денари од буџетот на Министерството за земјоделство пренаменила за финансирање на невладиниот сектор. - Лицемерието на...

Дали моногамијата е причина за несреќен живот

Дали моногамијата е причина за несреќен живот?

Идивиди | пред еден ден

Ако веруваме во одредени истражувања, моногамијата е причина за несреќен и неисполнет живот. Мислењата за моногамијата се поделени и постојано ќе има некои што повеќе сакаат еднолични врски, а некои отворени....

Го поттикнав да се самоубие  Му реков дека на никој не му е грижа

Го поттикнав да се самоубие...Му реков дека на никој не му е грижа

Идивиди | пред еден ден

Само неколку часа по самоубиството на фронтменот на Linkin Park, Честер Бенингтон, на Twitter профилот на неговата сопруга Талинда беа објавени пораки со шокантна содржина, во кои се вели дека таа го изневерувала...

САД ќе им забранат на Американците да патуваат во Северна Кореја

САД ќе им забранат на Американците да патуваат во Северна Кореја

Идивиди | пред еден ден

Њујорк, 21 јули 2017 (МИА) - Американските власти ќе им забранат на своите државјани да патуваат како туристи во Северна Кореја, пишуваат медиумите во САД, повикувајќи се на соопштенијата на две туристички...

Промовиран проектот Добредојде бебе

Промовиран проектот „Добредојде бебе“

Идивиди | пред еден ден

Скопје, 21 јули 2017 (МИА) - Сите мајки кои ќе се породат во Скопје од денеска во рок од 48 часа доколку сакаат пред да бидат испишани од породилното одделение можат за детето да добијат извод од матичната...

Цунами во Бодрум по земјотресот на Кос

Цунами во Бодрум по земјотресот на Кос

Идивиди | пред еден ден

Истанбул, 21 јули 2017 (МИА) - Земјотресот со итензитет од 6,2 степени, според Рихтеровата скала, што синоќа во 1.31 часот, по локално време, ги погоди југоисточните острови во Егејското Море, предизвика...

ВМРО ДПМНЕ СЈО е политичко обвинителство управувано од страна на СДС

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО е политичко обвинителство, управувано од страна на СДС

Идивиди | пред еден ден

Скопје, 21 јули 2017 (МИА) - Како што минува времето, така на површина се повеќе излегува непрофесионалното, незаконско и необјективно постапување на СЈО кое е политичко обвинителство, управувано од страна...

Ким моли за внимание Излезе со голи гради

Ким моли за внимание: Излезе со голи гради

Идивиди | пред 2 дена

Ким Кардашијан повеќе пати била разголена и откривала повеќе од она што треба. Но, овој пат ја надмина секоја граница, со оглед на тоа дека воопшто не беше соодветно облечена. За вечера со својот сопруг...

Мерцедес и Ферари не му даваат мотори на Мекларен

Мерцедес и Ферари не му даваат мотори на Мекларен

Идивиди | пред 2 дена

Моментално двата најдобри тима во Формула 1, Мерцедес и Ферари, не се заинтересирани да го снабдуваат Мекларен со свои мотори. На десет трки оваа сезона, британскиот тим освои само два бода со деветтото...

Роки ќе го суди Суперкупот во Скопје

Роки ќе го суди Суперкупот во Скопје

Идивиди | пред 2 дена

УЕФА го назначи Џанлука Роки за главен судија на мечот од Суперкупот на Европа помеѓу Реал Мадрид и Манчестер јунајтед, кој ќе се игра на стадионот „Филип Втори“ во Скопје, на 8 август. Четириесет и тригодишниот...

Европскиот првак може да се гледа по стара цена

Европскиот првак може да се гледа по стара цена

Идивиди | пред 2 дена

Европскиот првак Вардар одлучи порано да ги пушти во продажба билетите за новата сезона. И покрај тоа што црвено-црниот тим лани имаше незаборавна сезона, во која освои сѐ што можеше да се освои, сепак,...

Од Германија депортирани државјани на Косово Србија и Македонија

Од Германија депортирани државјани на Косово, Србија и Македонија

Идивиди | пред 2 дена

Приштина,21 јули 2017 (МИА) - Повеќе од 90 азиланти од Косово, Србија и од Македонија вчера од Баварија, Германија, биле колективно депортирани. Министерството за внатрешни работи на Баварија соопшти дека...

Трамп ИД пропаѓа мошне брзо

Трамп: ИД пропаѓа мошне брзо

Идивиди | пред 2 дена

Вашингтон, 20 јули 2017 (МИА) - Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави за време на денешната посета на Пентагон, каде се одржа состанок за воената стратегија, дека Исламска држава пропаѓа мошне брзо....

Заев и Царовска во посета на текстилни фабрики во Штип

Заев и Царовска во посета на текстилни фабрики во Штип

Идивиди | пред 2 дена

Скопје, 21 јули 2017 (МИА) - Претседателот на Владата Зоран Заев и министерката за труд и социјална политика Мила Царовска денеска ќе остварат работна посета на Штип. Заев, како што соопшти владината прес-служба,...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност