Шекеринска Беа платени и пратени да не убијат

Шекеринска: Беа платени и пратени да не убијат

пред 7 часа - +Инфо

Обид за линчување на пратениците од луѓе кои беа платени и пратени имавме вчера, изјави потпрестдателката на СДСМ и пратеничка, Радмила Шекеринска во вечерашното гостување на Телевизија 24. Таа вели дека...

Алсат М Разрешен Чавков

Алсат-М: Разрешен Чавков

пред 7 часа - +Инфо

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу го разреши шефот на оперативниот штаб на МВР, директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, дознава Алсат-М Телевизијата јавува дека министерот за внатрешни...

Груевски Ако сакаа да го убијат Заев ќе извадеа пиштол и ќе го стореа тоа

Груевски: Ако сакаа да го убијат Заев, ќе извадеа пиштол и ќе го стореа тоа

пред 8 часа - +Инфо

Ако сакаше некој да го убие Заев, ќе го убиеше. Сто души имаше на пет метра од него, ќе извадеа пиштол и ќе го убиеа. Јас сум против насилство, но апсурдна е изјавата на Заев дека луѓето кои влегоа во...

Груевски Ако сакаа да убијат Заев ќе извадеа пиштол и ќе го стореа тоа

Груевски: Ако сакаа да убијат Заев, ќе извадеа пиштол и ќе го стореа тоа

пред 8 часа - +Инфо

Ако сакаше некој да го убие Заев, ќе го убиеше. Сто души имаше на пет метра од него, ќе извадеа пиштол и ќе го убиеа. Јас сум против насилство, но апсурдна е изјавата на Заев дека луѓето кои влегоа во...

САД силно ги осудија нападите во Парламентот ќе соработуваме со Џафери

САД силно ги осудија нападите во Парламентот, ќе соработуваме со Џафери

пред 9 часа - +Инфо

САД силно ги осудуваат нападите врз членови на македонскиот Парламент, изјави денеска Марк Тонер, портпарол на Стејт департментот. – САД силно ги осудуваат насилните напади врз членови на парламентот на...

Реал Мадрид се пласира во полуфиналето на Евролигата

Реал Мадрид се пласира во полуфиналето на Евролигата

пред 9 часа - +Инфо

Кошаркарите на Реал Мадрид се третата екипа која избори пласман на завршниот турнир од кошаркарската Евролига. Тие вечерва во натпреварот број 4 ја постигнаа третата победа над Дарушафака и ја добија четвртфиналната...

Мареј тешко до полуфиналето во Барселона

Мареј тешко до полуфиналето во Барселона

пред 9 часа - +Инфо

Најдобриот светски тенсиер Енди Мареј по голема борба успеа да се пласира во полуфиналето на турнирот во Барселона. Тој попладнево го совлада шпанскиот тенисер Алберт Рамос – Винолас со 2-1 во сетови,...

ЦРМ Неказнувањето на насилството врз новинарите станува правило

ЦРМ: Неказнувањето на насилството врз новинарите станува правило

пред 9 часа - +Инфо

Центарот за развој на медиуми најостро го осудува синоќешниот атак врз новинарите и медиумите во Собранието. ЦРМ вели дека МВР, Јавното обвинителство и судовите се должни ургентно да реагираат и да ги...

Заев во Топ тема  Вчера ми порачаа Видете го Села заклан вие сте следниот ВИДЕО

Заев во „Топ тема“ - Вчера ми порачаа: Видете го Села заклан, вие сте следниот! ВИДЕО

пред 9 часа - +Инфо

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во емисијата „Топ тема“ на Телма зборува во детали за вчерашното насилие во Собранието. Тој зборува за сите ризици кои ги демнеле пратениците и новинарите поради однесувањето...

Заев во Топ тема  Вчера ми порачаа Видете го Села заклан вие сте следниот

Заев во „Топ тема“ - Вчера ми порачаа: Видете го Села заклан, вие сте следниот!

пред 10 часа - +Инфо

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во емисијата „Топ тема“ на Телма зборува во детали за вчерашното насилие во Собранието. Тој зборува за сите ризици кои ги демнеле пратениците и новинарите поради однесувањето...

Илир Мета нов претседател на Албанија

Илир Мета нов претседател на Албанија

пред 10 часа - +Инфо

Албанскиот парламент,без присуство на опозицијата, за нов шеф на државата го избра Илир Мета,лидер на Движењето за социјалистичка интеграција и актуелен претседател на законодавниот дом. Со тајно гласање,...

Заев во Топ тема  Ми се заканија Видете го Села заклан вие сте следниот

Заев во „Топ тема“ - Ми се заканија: Видете го Села заклан, вие сте следниот!

пред 10 часа - +Инфо

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во емисијата „Топ тема“ на Телма зборува во детали за вчерашното насилие во Собранието. Тој зборува за сите ризици кои ги демнеле пратениците и новинарите поради однесувањето...

Димитриев Чавков и полицијата ја имаат мојата доверба и почит

Димитриев: Чавков и полицијата ја имаат мојата доверба и почит

пред 10 часа - +Инфо

Премиерот Емил Димитриев го осуди физичкото насилството врз граѓаните, пратениците, но и како што рече, Деловникот, законот и Уставот, апелирајќи за враќање на состојбата во нормала. Димитриев повика на...

БЕСА Македонија е во безбедносна криза

БЕСА: Македонија е во безбедносна криза

пред 10 часа - +Инфо

Движењето БЕСА констатира дека Македонија сега не е само во политичка криза, туку и во безбедносна криза. „Го осудуваме насилството над пратениците и новинарите и го поддржавме парламентарното мнозинство...

Димитриев Чавков и од полицијата ја имаат мојата доверба и почит

Димитриев: Чавков и од полицијата ја имаат мојата доверба и почит

пред 10 часа - +Инфо

Премиерот Емил Димитриев го осуди физичкото насилството врз граѓаните, пратениците, но и како што рече, Деловникот, законот и Уставот, апелирајќи за враќање на состојбата во нормала. Димитриев повика на...

Чавков не знаел дека треба да интервенира за нападот немал дојава за избор на спикер

Чавков не знаел дека треба да интервенира за нападот, немал дојава за избор на спикер?

пред 10 часа - +Инфо

Директорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков кој е посочен како главен виновник за хулиганските напади во Собранието, денеска на прес-конференција кажа дека полицијата немала дојава за побрза...

ДУИ Разочарани сме и гневни граѓаните да ја зачуваат ладнокрвноста

ДУИ: Разочарани сме и гневни, граѓаните да ја зачуваат ладнокрвноста

пред 10 часа - +Инфо

Бараме сите страни, вклучувајќи го и ВМРО-ДПМНЕ да придонесат во подобрување на состојбата и да го осудат крвопролевањето во Собранието. Изразуваме разочарување и гнев кон тие пратеници кои го разгореа...

Чавков не знаел дека треба да интервенира за нападот

Чавков не знаел дека треба да интервенира за нападот

пред 10 часа - +Инфо

Директорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков кој е посочен како главен виновник за хулиганските напади во Собранието, денеска на прес-конференција кажа дека полицијата немала дојава за побрза...

Сулејман Реџепи Почетокот на еден крај

Сулејман Реџепи: Почетокот на еден крај

пред 11 часа - +Инфо

Интегрално го објавуваме јавното обраќање на реисул улема на ИВЗ во Македонија, Сулејман Реџепи: Вџашен сум од синоќешните случувања во Парламентот што ескалираа во невидено насилство кон дел на избраниците...

Отстранети се шаторите пред Парламентот

Отстранети се шаторите пред Парламентот

пред 12 часа - +Инфо

Шаторите пред Собранието коишто синоќа ги поставија демонстрантите од движењето „За заедничка Македонија“, пред неколку моменти се отстранети, пренесува Алсат М. Отстранувањето е направено на мирен начин...

Тилерсон Реална е заканата од Северна Кореја за нуклеарен напад врз Токио и Сеул

Тилерсон: Реална е заканата од Северна Кореја за нуклеарен напад врз Токио и Сеул

пред 12 часа - +Инфо

Заканата од нуклеарен напад врз Јапонија и Јужна Кореја од Северна Кореја е реална, изјави денеска пред Советот за безбедност на ОН, државниот секретар на САД Рекс Тилерсон. – Заканата од севернокорејски...

Таравари Села беше влечен од институционални терористи кои мислеа дека е умрен

Таравари: Села беше влечен од институционални терористи кои мислеа дека е умрен

пред 12 часа - +Инфо

Здравствената состојба на Зијадин Села се подобрува, среќен сум дека на тоталитарниот фашизам на Груевски му дојде крајот, изјави Арбен Таравари, секретар за движење на реформи на ДПА во партиското седиште,...

Изгласано членството на Црна Гора во НАТО

Изгласано членството на Црна Гора во НАТО

пред 12 часа - +Инфо

Парламентот на Црна Гора денеска едногласно со 46 гласови „за“ го усвои Предлог-законот за потврдување на Северноатлантскиот договор, со кој се обезбедуваат услови за пристапување на земјата во НАТО. Покрај...

Водачот на фантомките не му е непознат на Груевски

Водачот на „фантомките“ не му е непознат на Груевски

пред 12 часа - +Инфо

Српскиот портал Курир објави фотографија за која тврди дека на неа еден од напаѓачите на пратениците, за кој медиумите пишуваат дека удрил по лидерот на СДСМ, Зоран Заев, е фотографиран со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,...

ОБСЕ Заплашувањето и физичко насилство немаат место во демократскиот систем во Македонија

ОБСЕ: Заплашувањето и физичко насилство немаат место во демократскиот систем во Македонија

пред 12 часа - +Инфо

Во Македонија мора веднаш да биде вратен дијалогот, соопшти денеска Организацијата за европска безбедност и соработка (ОБСЕ). - Заплашувањето и физичко насилство немаат место во демократскиот систем, нагласи...

Франција силно ги осудува насилствата по изборот на нов собраниски спикер

Франција силно ги осудува насилствата по изборот на нов собраниски спикер

пред 12 часа - +Инфо

Француското Министерство за надворешни работи информира дека Франција со голема загриженост ја следи состојбата во Република Македонија. Франција силно ги осудува насилствата што се случија вчеравечер...

Јуратовиќ Груевски или ќе одговара за корупција или за воени злосторства

Јуратовиќ: Груевски или ќе одговара за корупција, или за воени злосторства

пред 12 часа - +Инфо

Груевски лично е можеби жртва на некаква клика околу него, но сепак би сакал да му советувам: тој веројатно, порано или подоцна, нема да може да избега од независно судство. Тој треба да донесе одлука,...

Руско МНР Демонстрантите им се спротивставија на натрапниците

Руско МНР: Демонстрантите им се спротивставија на „натрапниците“

пред 13 часа - +Инфо

Руското Министерство за надворешни работи денеска изрази загриженост за вчерашните насилства во Собранието, а причината за нив ја лоцираше во „обидот на опозицијата преку грубо кршење на процедурите да...

ПОПГМ Спасувајќи ја сопствената кожа врхушката на ВМРО ДПМНЕ поттикна крвав пир

ПОПГМ: Спасувајќи ја сопствената кожа врхушката на ВМРО ДПМНЕ поттикна крвав пир

пред 13 часа - +Инфо

Партијата на обединети пензионери и граѓани на Македонија (ПОПГМ), упатува јавна благодарност до граѓаните во земјата, кои останаа мирни и со висока свест и одговорност за иднината на државата, во моментите...

Вработените во АрцелорМиттал го одбележаа Светскиот ден на безбедност и здравје при работа

Вработените во АрцелорМиттал го одбележаа Светскиот ден на безбедност и здравје при работа

пред 13 часа - +Инфо

Компанијата АрцелорМиттал Скопје традиционално, и оваа година, го одбележа Светскиот ден на безбедноста и здравјето при работа, кој е еден од најважните датуми во календарот на компанијата, фокусирајќи...

Повеќе
КЛИКНИ
kariera.mk