6 Белградски Рели овој викенд Легендата Павле Комненовиќ се враќа после 21 година отсуство од рели

6 Белградски Рели овој викенд; Легендата Павле Комненовиќ се враќа после 21 година отсуство од рели!

Брз круг | пред 3 дена

Овој викенд во Белград се одржува „6 Белградски Рели-Меморијал Мирко Мартиновиќ“, натпреварување кое се враќа после 2 годишна пауза во календарот на српскиот рели шампионат Ова рели не би се одржало доколку...

Црногорски автомобилизам Враќање на легендарната ридска трка Глава Зете овој викенд

Црногорски автомобилизам: Враќање на легендарната ридска трка Глава Зете овој викенд!

Брз круг | пред 3 дена

После пауза од 2 години во Црногорскиот автомобилски календар се враќа легендарната и една од најдобрите ридски трки, Глава Зете-Богетичи, која последен пат се одржа 2014-тата година. Оваа патека е долга...

Црногорската атракција  Fiat 600 DTM од фамилија Ачимиќ

Црногорската атракција – „Fiat 600 DTM” од фамилија Ачимиќ

Брз круг | пред 3 дена

Фамилија Ачимиќ од Подгорица, Црна Гора, се позната тркачка фамилија која влече корени уште од Бивша Југославија Имено Тихомир Ачимиќ своевремено беше шампион во СФРЈ во популарната Национална класа (Фиќо)...

WTCC Аргентина Ерлахер и Lada победници во првата Михелис и Honda во втората трка

WTCC Аргентина: Ерлахер и Lada победници во првата, Михелис и Honda во втората трка

Брз круг | пред 7 дена

После освојувањето на пол позицијата на Ники Катсбург позади воланот на Volvo, за него започна малерозниот викенд во Аргентина. Тој не успеа да освои ниту еден поен изминатиот викенд поради две пукања...

Ова е новиот Honda Civic Type R TCR 2018 а ова се новите промени

Ова е новиот Honda Civic Type R TCR 2018, а ова се новите промени!

Брз круг | пред една недела

JAS Motorsport ќе го претстави новиот Honda Civic Type R TCR со кој натпреварувачите кои ќе го одберат ќе се натпреваруваат во шампионатите соTCR спецификации Иако ова е првата фотографија која ја видовме...

Кружна трка Кичево 2017  Извештај

Кружна трка Кичево 2017 – Извештај

Брз круг | пред една недела

Изминатиот викенд на патеката во Кичево се одржа првата кружна трка од меѓуклубскиот шампионат во автомобилизам на Македонија во организација на АКК Примо АВЈ По пауза од една година нашите најдобри автомобилисти...

TCR БрзКруг на Ошерслебен  Последна Европска трка за TCR International овој викенд

TCR: БрзКруг на Ошерслебен – Последна Европска трка за TCR-International овој викенд!

Брз круг | пред 2 недели

Овој викенд на патеката Ошерслебен во Германија се одржува седмата рунда од престижниот и моментално една од најжестоките форми на туринг тркање на планетава, TCR-Internatiоnal Поради таа причина прелетавме...

Легендарната Opel Astra на Илија Малинковски повторно на тркачките патеки

Легендарната Opel Astra на Илија Малинковски повторно на тркачките патеки!

Брз круг | пред 2 недели

Сега и официјално, легендарната Opel Astra со која се натпреваруваше еден од најдобрите македонски автомобилисти Илија Малинковски, овој викенд ќе биде во рацете на неговиот син  Давид на трката во Кичево,...

После една година кружна автомобилска трка во Кичево

После една година, кружна автомобилска трка во Кичево!

Брз круг | пред 2 недели

После неуспешната ридска трка во Пробиштип во организација на АФМ (Автомобилистичка Федерација на Македонија), овој викенд на кружната патека во Кичево ќе се одржи меѓуклупскиот шампионат на кружни патеки...

Македонскиот автомобилизам конечно го допра дното на ридската трка Пробиштип  5 натпреварувачи

Македонскиот автомобилизам конечно го допра дното; на ридската трка Пробиштип – 5 натпреварувачи!

Брз круг | пред 2 недели

Изминатиов викенд во организација на Автомобилистичката федерација на Македонија во Пробиштип се одржа ридска трка која се бодуваше за таканаречениот „Македонски Шампионат на Ридски Патеки“ За срамот да...

WRC Тиери Невил победник на Рели Полска воедно стана и лидер во генералниот пласман

WRC: Тиери Невил победник на Рели Полска, воедно стана и лидер во генералниот пласман

Брз круг | пред 3 недели

И во последниот ден од Рели Полска, Невил тргна со една цел, борба за победа. Тој немаше никакви проблеми со автомобилот, кој го донесе до победа и превземање на водството во генерален пласман кај возачите...

WRC Рели Полска Неизвесна борба помеѓу Невил и Танак

WRC Рели Полска: Неизвесна борба помеѓу Невил и Танак!

Брз круг | пред 3 недели

Тиери Невил иако има мала предност од 1.3 секунди, борбата со Танак за победа ќе биде крајно неизвесна откако овие двајца возачи разменија по една победа на брзински испит утринава… После 14-тиот брзински...

WTCC Вила Реал Брилијантна победа на Бенани во првата трка прва победа оваа сезона за Михелис во втората

WTCC Вила Реал: Брилијантна победа на Бенани во првата трка, прва победа оваа сезона за Михелис во втората

Брз круг | пред 4 недели

Мароканскиот возач од Sébastien Loeb Racing Меди Бенани победи на првата трка на уличната патека Вила Реал во Португалија, првата трка на која беше вметнат „Џокер Кругот“, додека новиот лидер во шампионатот...

ETCC Вила Реал Втората трка откажана Победник Золт Сабо Стефановски трет

ETCC Вила Реал: Втората трка откажана; Победник Золт Сабо, Стефановски трет

Брз круг | пред 4 недели

После откажувањето на втората трка од Европскиот туринг куп во Португалија на градската патека Вила Реал, Золт Сабо се запиша како победник, на кого ова му е прва победа во Европскиот туринг куп. Во само...

MotoGP Роси победник на Голема Награда на Холандија

MotoGP: Роси победник на Голема Награда на Холандија!

Брз круг | пред 4 недели

Италијанскиот мотоциклист Валентино Роси успеа да извојува прва победа оваа сезона во MotoGP шампионатот Иако Јохан Зарко тргна од првата позиција, тој успеа да се задржи неколку кругови на чело, пред...

WTCC Вила Реал Михелис на пол позиција во Португалија

WTCC Вила Реал: Михелис на пол позиција во Португалија

Брз круг | пред 4 недели

Возачот на Honda Норберт Михелис ја освои пол позицијата на патеката Вила Реал, после добивањето на дуелот со Роб Хаф кој беше најблиску во борбата за првата стартна позиција на главната трка, додека грешката...

ETCC Вила Реал Фулин победник во првата трка Стефановски 4 ти

ETCC Вила Реал: Фулин победник во првата трка, Стефановски 4-ти

Брз круг | пред 4 недели

Чешкиот возач Петр Фулин извојува тешка победа низ улиците на Вила Реал во Европскиот туринг куп откако уште на стартот од трката ја превзема лидерската позиција од освојувачот на пол позицијата Норберт...

ETCC Вила Реал Наѓ останува од пол позиција Мота и Шрајбер казнети со старт од последна позиција Стефановски стартува 4 ти

ETCC Вила Реал: Наѓ останува од пол позиција; Мота и Шрајбер казнети со старт од последна позиција; Стефановски стартува 4-ти!

Брз круг | пред 4 недели

Повеќе од очигледно беше дека младиот возач на Zengo Motorsport Норберт Наѓ ќе ја освои пол позицијата за денешната трка. Повеќе од очигледно, бидејќи ако ја гледавте трката минатата година, и вие ќе предвидевте...

ETCC Фулин најбрз на слободниот тренинг во Португалија Стефановски 9 ти

ETCC: Фулин најбрз на слободниот тренинг во Португалија, Стефановски 9-ти

Брз круг | пред 4 недели

После тестот утринава, на патеката Вила Реал во Португалија пред малку заврши и слободниот тренинг На градската и доста опасна патека Вила Реал на слободниот тренинг најбрз беше возачот на Krenek Motorsport...

WTCC Вила Реал Резултати од двата слободни тренинзи следат квалификации

WTCC Вила Реал: Резултати од двата слободни тренинзи; следат квалификации

Брз круг | пред 4 недели

Фабричкиот возач на Honda Норберт Михелис беше најбрз на првите слободни тренинзи кои се одржаа денес на градската патека Вила Реал во Португалија, но целиот фокус беше ставен на ударот на Том Коронел...

WTCC Вила Реал Том Коронел можеби ќе го пропушти целиот тркачки викенд поради ударот

WTCC Вила Реал: Том Коронел можеби ќе го пропушти целиот тркачки викенд поради ударот…

Брз круг | пред 4 недели

Возачот на ROAL Motorpsрort Том Коронел имаше страотен удар после излетувањето во првиот тренинг удирајќи во противпожарно возило, а поради штетата на автомобилот големи се шансите да го пропушти целиот...

ETCC Овој викенд караванот се пресели на улиците на Вила Реал во Португалија резултати од тестот и распоред на викендот

ETCC: Овој викенд караванот се пресели на улиците на Вила Реал во Португалија; резултати од тестот и распоред на викендот

Брз круг | пред 4 недели

После кратката пауза од последната рунда на Нирбургринг, Европскиот туринг куп се сели на улиците на Вила Реал во Португалија Ова е единствената градска трка во календарот која е доста важна за сите возачи...

Ристо Вуков после Ушче 1 Редно време е на следното Ушче да стигнам на подиум

Ристо Вуков после Ушче 1: Редно време е на следното Ушче да стигнам на подиум!

Брз круг | пред еден месец

Првата трка оваа година одржана на Ушче е зад нас, а присуствувавме на еден екстремно добар тркачки викенд, а најголемата борба се водеше кај Југовците, во класите „Хибрид“ и „Мал Н“. Овој пат зборувавме...

Кружна трка Ушче Давидовски со трета освоена позиција Вуков 6 ти Кимовски 11 ти

Кружна трка Ушче: Давидовски со трета освоена позиција, Вуков 6-ти, Кимовски 11-ти

Брз круг | пред еден месец

Пеколната борба на Ушче се одржа на дожд што дополнително ја зголеми возбудата на патеката После вчерашните квалификации, конечно дојде време за трка на Ушче која важи за легендарна и крајно посакувана...

TCR Хунгароринг Прва победа за младиот Таши во првата трка на домашен терен

TCR Хунгароринг: Прва победа за младиот Таши во првата трка на домашен терен!

Брз круг | пред еден месец

Младиот 18-годишен Унгарец извојува прва победа во престижниот TCR шампионат, водејќи го тимскиот колега Норберт Михелис до целта, додека третата Honda на Роберто Колчиаго се искачи на чело во генералниот...

Вистинска катастрофа на Ушче Возач од најсилната класа излета тројца повредени

Вистинска катастрофа на Ушче: Возач од најсилната класа излета; тројца повредени…

Брз круг | пред еден месец

Денес на крајно лизгавата патека Ушче на која утре ќе се одржи четвртата трка од кружниот шампионат во Србија се случи опасен инцидент Имено, Предраг Стојковиќ попознат како „Верба“ на познатиот и најбрз...

Ушче квалификации Давидовски ќе стартува од 3 та позиција Вуков од 8 та Кимовски од 17 тата

Ушче квалификации: Давидовски ќе стартува од 3-та позиција, Вуков од 8-та, Кимовски од 17-тата

Брз круг | пред еден месец

Дојде време и за долгоочекуваната градска кружна патека Ушче во Белград… Денес на крајно лизгавата градска патека Ушче во Белград се одржаа тренинг и квалификации за утрешната трка. Наместо четворица Македонски...

TCR Норберт Михелис повторно најбрз и во вторите слободни тренинзи на домашната патека Хунгароринг

TCR: Норберт Михелис повторно најбрз и во вторите слободни тренинзи на домашната патека Хунгароринг

Брз круг | пред еден месец

Домаќинот на Хунгароринг, WTCC возачот Норберт Михелис кој исто така е сопственик на M1RA TCR тимот, во последен момент се одлучи да ја вози оваа рунда на домашната патека После најдоброто време во првите...

TCR Новата Kia Cee d GT TCR за Ференц Фица пристигна на Хунгароринг токму пред вториот слободен тренинг

TCR: Новата Kia Cee’d GT TCR за Ференц Фица пристигна на Хунгароринг токму пред вториот слободен тренинг

Брз круг | пред еден месец

Неколку часа пред вториот слободен тренинг на Хунгароринг пристигна најновиот TCR автомобил кој излегува во продажба и тоа Kia Cee’d GT TCR, а зад воланот ќе биде возачот од Zengo Motorsport, Ференц Фица...

TCR Хунгароринг за прв пат е домаќин на трка од Интернационалната TCR серија овој викенд следат многу изненадувања

TCR: Хунгароринг за прв пат е домаќин на трка од Интернационалната TCR серија овој викенд; следат многу изненадувања!

Брз круг | пред еден месец

Како што секогаш коментираме, така и овој пат ќе повториме, TCR шампионатот е едно од најжестоките натпреварувања на четири тркала на планетава На последната трка минатиот викенд бевме сведоци на уште...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност