Black Friday Weekend шопинг лудило од петок во Skopje City Mall

Black Friday&Weekend шопинг лудило од петок во Skopje City Mall

SkopjeID | пред 43 минути

Дали сте подготвени за најголемиот шопинг настан за оваа година? Убаво одморете се, договорете ги вашите најблиски партнери за купување и тргнете во акција: незаборавен шопинг во Skopje City Mall на денот...

 A Wrinkle in Time авантуристички филм со Опра Винфри и Рис Витерспун

“A Wrinkle in Time”-авантуристички филм со Опра Винфри и Рис Витерспун

SkopjeID | пред 48 минути

Дизни го објави новиот трејлер за авантуристичкиот филм “A Wrinkle in Time”, кој е снимен според истоимената книга Madeleine L’Engle. Пристигнува приказната за млада девојка, Сторм Рајд, која е во потрага...

Кевин и Енико Харт добија син

Кевин и Енико Харт добија син

SkopjeID | пред 55 минути

Познатион комичар и актер, Кевин Харт, по трети пат стана татко. Неговата сопруга Харт ја го роди синот Кенза, нивното прво дете. Харт од претходниот брак го има синот Хердик (10) и ќерката Хевен (12)....

 Форбс За 2017 година Бијонсе е најплатена жена во музиката

„Форбс“ За 2017 година: Бијонсе е најплатена жена во музиката

SkopjeID | пред 18 часа

Кога Адел доби Греми за албум на годината, ја скрши наградата на половина за да ја подели со колешката Бијонсе, но сега Бијонсе доби уште едно признание во светот на музиката – „Форбс“ ја прогласи за најплатена...

Ракотинци Добри Дол и Сопиште утре ќе останат без водa

Ракотинци, Добри Дол и Сопиште утре ќе останат без водa

SkopjeID | пред 18 часа

„По добиеното известување од ЈП ‘Водовод и канализација’, ги известуваме граѓаните дека поради вградување нрегулатор за притисок во Сопиште – потисна цевка за село Ракотинци, во периодот од 10 до 16 часот...

Град Скопје стартуваат краткорочните мерки против загадувањето

Град Скопје, стартуваат краткорочните мерки против загадувањето

SkopjeID | пред 18 часа

Градските власти во соработка со општините почнуваат голема акција на чистење на Скопје, како една од мерките за почист воздух. Како што најави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, за оваа голема...

Почина легендарната чешка тенисерка Јана Новотна

Почина легендарната чешка тенисерка Јана Новотна

SkopjeID | пред еден ден

Легендарната чешка тенисерка Јана Новотна почина на 49 годишна возраст по долго и тешко боледување, јавуваат сите светски медиуми. Новотна ја одбележа тениската историја, беше една од најдобрите тенисерки...

МАКЕДОНИЈА ЌЕ УЧЕСТВУВА НА ЕВРОВИЗИЈА 2018

МАКЕДОНИЈА ЌЕ УЧЕСТВУВА НА „ЕВРОВИЗИЈА 2018“

SkopjeID | пред еден ден

Македонија ќе учествува на изборот за песна на „Евровизија“ следната година. Тоа е резултат од успешните преговори помеѓу МРТ и Португалската радио-телевизија. Нашата земја ќе биде 43 земја учеснички....

Бесплатен паркинг и бесплатни автобуси до Средно Водно за викенди и празници

Бесплатен паркинг и бесплатни автобуси до Средно Водно за викенди и празници

SkopjeID | пред еден ден

Oдлуката за утврдување краткорочни мерки за намалување на загадувањето на амбиентниот воздух на подрачјето на град Скопје беше главната одлука којашто ја донесе Советот на Град Скопје на втората седница....

Бимилк го одбележа Светскиот ден на детето со едукативна работилница во СОС Детско село

Бимилк го одбележа Светскиот ден на детето со едукативна работилница во СОС Детско село

SkopjeID | пред еден ден

Се одржа првата работилница во рамки на проектот „Собираме и ре-креираме“ со децата од СОС Детско село Македонија Денес, 20.11.2017, Битолска млекара го одбележа Светскиот ден на детето и истовремено го...

Само со граѓанска акција до почист воздух

Само со граѓанска акција до почист воздух!

SkopjeID | пред 4 дена

раѓаните значително можат да помогнат во намалувањето на аерозагадувањето доколку ги променат своите секојдневни навики, велат познавачи, оценувајќи дека свеста на граѓаните во Македонија за загадениот...

Антиќ Јас одамна сум пензиониран од репрезентацијата не знам зошто уште ме викаат

Антиќ: Јас одамна сум пензиониран од репрезентацијата, не знам зошто уште ме викаат

SkopjeID | пред 4 дена

Перо Антиќ уште еднаш потврди дека нема намера повторно да игра за репрезентацијата на Македонија иако во последно време често се наоѓа на поширокиот список на селекторот Давитков. Антиќ и пред овие претквалификации...

Дел од Бутел без струја

Дел од Бутел без струја!

SkopjeID | пред 4 дена

Од ЕВН Македонија АД информираат дека денеска без струја ќе останат делови на Бутел. Според најавата, без електрична енергија од 13.00 до 14.00 часот, ќе останат корисниците од улиците – Александар Турунџиев,...

Вардар  Пелистер ќе се игра во ноќен термин

Вардар – Пелистер ќе се игра во ноќен термин!

SkopjeID | пред 5 дена

Големите македонски фудбалски ривали Вардар и Пелистер својот дерби-дуел во рамки на Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ) ќе го играат под рефлектори, одлучено е на денешниот состанок меѓу Вардар и...

Енвер Малиќи заменик градоначалник на Скопје

Енвер Малиќи заменик-градоначалник на Скопје

SkopjeID | пред 5 дена

Петре Шилегов попладнево го назначил Малиќи, кој е советник во Град Скопје од ДУИ и управител на компанијата „Гемак Трејд“. Енвер Малиќи е новиот заменик-градоначалник на Скопје. Како што информираа градските...

Прослава за 145 години постоење на S T Dupont во Француската резиденција во Скопје

Прослава за 145 години постоење на S.T. Dupont во Француската резиденција во Скопје

SkopjeID | пред 5 дена

Францускиот бренд за луксузни производи S.T. Dupont го прослави 145-от роденден и ги промовираше новите луксузни колекции на настанот кој се одржа во Резиденцијата на францускиот амбасадор во Скопје. На...

Новиот BMW X5 пристигнува веќе идната година

Новиот BMW X5 пристигнува веќе идната година?

SkopjeID | пред 6 дена

Еден од најпопуларните SUV автомобили на баварски BMW нема да добие редизајн, туку идната година ќе пристигне сосема нов модел. BMW X5 дебитираше во 1999-та година, а првата и втората генерација на еден...

Iron Maiden следната година со концерт во Загреб

Iron Maiden следната година со концерт во Загреб!

SkopjeID | пред 6 дена

Хеви-метал бендот „Ајрон Мејден“ (Iron Maiden) во рамките на промоцијата на 16. албум „The Book of Souls” следната година ќе ја одбележи со европска турнеја. Турнејата со наслов „Legacy of the Beast” почнува...

Пренасочен сообраќајот на Јужен булевар поради поголема количина на вода

Пренасочен сообраќајот на „Јужен булевар“ поради поголема количина на вода

SkopjeID | пред 6 дена

Соообраќајот на „Јужен булевар“ во Скопје од изутринава се пренасочува по улицата „Јордан Мијалков“. Како што потврдија за МИА од МВР, пренасочувањето е поради насобрана поголема количина на вода зад Трговскиот центар „Рамстор“.

Десет сообраќајки вчера во Скопје 14 лица исклучени од сообраќај

Десет сообраќајки вчера во Скопје, 14 лица исклучени од сообраќај

SkopjeID | пред 7 дена

Седум лица биле полесно повредени во пет од вкупно 10 сообраќајки регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во пет била причинета материјална штета. Од МВР информираат дека во...

13 победа по ред за Бостон

13. победа по ред за Бостон

SkopjeID | пред 7 дена

Бостон Селтикс и 13 натпревар по ред не знаат за пораз. Овој пат „жртва“ беше Бруклин кој беше поразен со 109:102. Кајри Ирвинг се врати на паркетот со заштитна маска на лицето и беше предводник на Селтикс...

Ротари клуб и компанијата Ваурон донираа за почист воздух

Ротари клуб и компанијата Ваурон донираа за почист воздух

SkopjeID | пред 7 дена

Во рамките на проектот на Ротари Клуб Скопје Камен Мост за намалување на изложеноста на децата на загаден воздух и отровните честички што истиот ги содржи, донирани се 12 уреди за прочистување на воздухот...

Нови победи за Хјустон и Голден Стејт

Нови победи за Хјустон и Голден Стејт

SkopjeID | пред една недела

Хјустон продолжува со одличните настапи и со победата над Индијана од 118:95 го запиша шестиот триумф во низа. Одново до победата ги предводеше Џејмс Хареден со 26 поени и 15 асистенции. Ерик Гордон додаде...

Градските служби се подготвени за идните зимски денови

Градските служби се подготвени за идните зимски денови!

SkopjeID | пред една недела

Градот и општините се подготвуваат за претстојната зима. Од градот велат дека веќе постои конкретна програма за одржување на улиците во зимски услови за претстојната сезона. Во истата таа се вклучени и...

Без струја утре делови од Илинден Ѓорче Петров и Шуто Оризари

Без струја утре делови од Илинден, Ѓорче Петров и Шуто Оризари

SkopjeID | пред една недела

Во периодот од 9.30 до 10.30 часот без струја ќе останат корисниците од ул. 533 во местото Бела Земја, згради 1, 2, 3 и 4 и ул. 531 во Општина Илинден. Од 9 до 14 часот без струја ќе бидат дел од корисниците...

НОВАТА БАЛАДА НА СИА ЌЕ ВЕ НАТЕРА ДА ЈА ДОЖИВЕЕТЕ ПРАЗНИЧНАТА МАГИЈА

НОВАТА БАЛАДА НА СИА ЌЕ ВЕ НАТЕРА ДА ЈА ДОЖИВЕЕТЕ ПРАЗНИЧНАТА МАГИЈА

SkopjeID | пред една недела

Песната “Snowman” го обединува нејзиниот нежен глас со инспиративна мелодија. Оваа балада со сигурност ќе ве натера да ја доживеете празничната магија. Песната го обединува нежниот глас на Сиа со инспиративна...

Тренерска смена во АБА лигата

Тренерска смена во АБА-лигата

SkopjeID | пред една недела

Слободан Суботиќ повеќе не е шеф на стручниот штаб на Цибона откако словенечкиот стратег си замина од хрватскиот клуб. Прекинот на соработката е спогодбен, откако Цибона на поразот во АБА од Задар (78-80)...

Редици пред новата продавница на Телеком  Проверете зошто

Редици пред новата продавница на Телеком – Проверете зошто!

SkopjeID | пред една недела

Новоотворената ексклузивна продавница на Македонски Телеком во City Mall предизвика огромен интерес кај корисниците. На отворањето беа забележани редици луѓе кои со нетрпение го чекаа својот ред за да...

ТРИ НОВИ ФИЛМА ОД STAR WARS САГАТА

ТРИ НОВИ ФИЛМА ОД „STAR WARS“ САГАТА

SkopjeID | пред една недела

Фановите на „ Star Wars “ се пресреќни, дека ќе се снимаат дури три нови филма во кои ќе бидат претставени нови ликови и универзуми. Оригиналната франшиза има девет филмови вклучително и последниот „ Star...

Раиконен Ферари стигна далеку оваа година

Раиконен: Ферари стигна далеку оваа година

SkopjeID | пред една недела

И покрај катастрофалиниот азиски дел од трките со кој беа уништени надежите за титула на Ферари, Кими Раиконен го поздрави успехот кој тие го постигнале во последните 12 месеци. Ферари оваа година го предизвика...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност