Mожни излевања Поројните врнежи ќе ги зголемат нивоата на реките

Mожни излевања: Поројните врнежи ќе ги зголемат нивоата на реките

Скопје Инфо | пред 9 часа

Зголемување на сливните подрачја на Треска, Пчиња и Кумановска, како и на горните делови на Вардар, Радика, Сатеска, Црн Дрим и Голема (Ресенска), но и покачување на нивото на природните езера, особено...

Водовод во соработка со Град Скопје започна со реализација на проектот НЕДЕЛА НА ВОДАТА

Водовод во соработка со Град Скопје започна со реализација на проектот “НЕДЕЛА НА ВОДАТА”

Скопје Инфо | пред 9 часа

По повод светскиот ден на водата 22 Март, ЈП Водовод и канализација – Скопје во соработка со Град Скопје започна со реализација на проектот “НЕДЕЛА НА ВОДАТА”. Оваа година акцентот при одбележување на...

Трајно воведена забраната за запирање возила за доставување стока од 7 30 до 18 часот

Трајно воведена забраната за запирање возила за доставување стока од 7.30 до 18 часот

Скопје Инфо | пред 10 часа

Советот на Град Скопје на денешната осма седница ја усвои одлуката за изменување и дополнување на одлуката за организирање и дефинирање на условите за доставување стока на подрачјето на град Скопје. Со...

Вонредна временска прогноза Попладне ќе истура дожд до 20 литри на метар квадратен

Вонредна временска прогноза: Попладне ќе истура, дожд до 20 литри на метар квадратен

Скопје Инфо | пред 10 часа

Изминатите 24 часа најмногу дожд наврнал во Дојран, десет литри на метар квадратен, по што следуваат Берово, Струмица и Виница со девет, Крива Паланка со осум, Дебар и Гевгелија со четири, Маврово и Штип...

Еве зошто никогаш не треба да зборите за нешто што и самите не сте го искусиле

Еве зошто никогаш не треба да зборите за нешто што и самите не сте го искусиле

Скопје Инфо | пред 10 часа

Постои една мудра приказна за еден стар учител кај кого дошла една жена со со своето мало дете и му рекла: „Веќе сум уморна од ова дете, јаде премногу слатки и се плашам дека ќе се разболи и дека ќе му...

Во Македонија не е увезено небезбедно месо од Валомел

Во Македонија не е увезено небезбедно месо од „Валомел“

Скопје Инфо | пред 10 часа

На македонскиот пазар не е реализиран узвоз на небезбедно месо од белгиска компанија „Валомел“, која според пишувањата на некои медиуми, наводно извезувала небезбедно месо на косовскиот пазар, информира...

Неделен хороскоп 19 25 март 2018

Неделен хороскоп: 19-25 март 2018

Скопје Инфо | пред 10 часа

Неделата во која ја дочекуваме пролетта е пред нас. Но, што ни носат ѕвездите? Овен Работа – финансискиот момент е најважен оваа седмица. Вистинско време е да преземете ризик. Љубов – ви годи љубовта од...

Среќата ми се обрати и ми кажа

Среќата ми се обрати и ми кажа...

Скопје Инфо | пред 10 часа

Среќата ми се обрати и ми кажа: „Време е. Време е да си простиш себеси за сѐ она што не стана. Време е да престанеш да се обвинуваш себеси поради сите оние кои не успеа да ги спасиш, за сите кревки срца...

Ако мислите дека сте уморни од животот оваа приказна ќе ја промени вашата перспектива

Ако мислите дека сте уморни од животот, оваа приказна ќе ја промени вашата перспектива...

Скопје Инфо | пред 10 часа

Еднаш една млада жена отишла кај својата баба и се пожалила дека и е тешко во животот. Не знаела како понатаму и сакала да се откаже од сѐ. Се чувствувала уморна од борба. Се чинело дека штом се реши еден...

Животот е како приказна не е важно колку е долг важно е колку е добар

Животот е како приказна, не е важно колку е долг, важно е колку е добар

Скопје Инфо | пред 10 часа

Љубителите на книги го обожаваат Габриел Гарсија Маркес затоа што неговите дела се толку моќни и прекрасни што постојано можете да ги препрочитувате. Тој толку многу му има кажано на човештвото преку неговите...

Кога имаш вистински пријатели имаш сѐ во животот

Кога имаш вистински пријатели, имаш сѐ во животот

Скопје Инфо | пред 10 часа

Тие се оние луѓе кои те држат силно кога колената ја губат својата сила и мислиш дека не можеш да направиш чекор и продолжиш напред. Тие се нашата сила кога ја губиме својата. Се потпираме на нив кога...

Вистината за луѓето кои сакаат силно

Вистината за луѓето кои сакаат силно

Скопје Инфо | пред 10 часа

Луѓето кои сакаат силно немаат копче за своите емоции, за своите срца. Тие не знаат како да престанат да сакаат и даваат постојано. Некој може да каже дека се наивни и глупави, но тоа е најубавиот дел...

Ако го читате ова вие сте среќна личност

Ако го читате ова, вие сте среќна личност!

Скопје Инфо | пред 10 часа

Дури и во овие несигурни времиња важно е да се задржи реалниот поглед на работите во нашиот живот. „Вистинското богатство лежи во способноста да се вкусува животот во целост.“ – Хенри Дејвид Торо Еве неколку...

Грабеж утрово во казино на Партизанска

Грабеж утрово во казино на „Партизанска“

Скопје Инфо | пред 10 часа

Околу 100.000 денари се одземени рано утрово од казино на булеварот „Партизански Одреди“ во Скопје, соопшти МВР. Кражбата ја извршило засега непознато лице, кое маскирано и вооружено со пиштол и се заканило...

Војник од касарната во Петровец нападнат со камења  завршил во болница

Војник од касарната во Петровец нападнат со камења – завршил во болница

Скопје Инфо | пред 11 часа

Професионален војник завршил во болница, по инцидент во касарната „Страшо Пинџур“, каде стражарел. Тој за време на задачата забележал три лица кои дошле со патничко возило. Откако биле предупредени да...

Утре без вода две улици од општина Центар

Утре без вода две улици од општина Центар

Скопје Инфо | пред 11 часа

Од ЈП Водовод и канализација-Скопје ве известува дека на ден 20.03.2018 г. поради дефект на приклучна цевка од Ф-1“ на улицата Дане Крапчев број.22, во општина Центар – Дебар маало, прекинато водоснабдување...

Маж нападнат во кафеана го удриле со чаша по главата

Маж нападнат во кафеана, го удриле со чаша по главата

Скопје Инфо | пред 11 часа

Шеесет и двегодишен маж од селото Брњарци-скопско, пријавил дека во угостителски објект на улицата „Маџари“ бил физички нападнат од страна на четири непознати лица. „Додека седел во угостителскиот објект,...

Од денеска почнува акција за пролетно расчистување во Кисела Вода

Од денеска почнува акција за пролетно расчистување во Кисела Вода

Скопје Инфо | пред 11 часа

Акцијата за пролетно расчистување отпочна денеска во Општина Кисела Вода. Педесетина сезонски работници ангажирани од Општината преку Секторот за месна самоуправа, распоредени во повеќе тимови во нaрeдните...

Шилегов Ќе го зазелениме Скопје и ќе го кандидираме за европска зелена престолнина

Шилегов: Ќе го зазелениме Скопје и ќе го кандидираме за европска зелена престолнина

Скопје Инфо | пред 12 часа

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, постојаната претставничка на УНДП во Македонија, Лујза Винтон, директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани и градоначалници на скопските општини,...

Крем салата која е идеална за ручек и свеченост

Крем салата која е идеална за ручек и свеченост

Скопје Инфо | пред 12 часа

Вкусна салата која често ќе се наоѓа на вашето мени, но и на свечена трпеза. СОСТОЈКИ: 600 гр. шампињони 200 гр. пченка 6 лажици масло 1 лажиче вегета 400 гр. кисела павлака 200 гр. мајонез магдонос НАЧИН...

Зеленило и чист воздух Оваа скопска населба постоела дури од времето на Марко Крале

Зеленило и чист воздух: Оваа скопска населба постоела дури од времето на Марко Крале

Скопје Инфо | пред 12 часа

На просторот на ова место од старини се пронајдени доцноантичка некропола во месноста Радишко и еден осамен римски наод на надгробна плоча со латински натпис од I век во месноста Голем Град (Река) на левиот...

Сообраќајна несреќа на булевар Илинден во Скопје

Сообраќајна несреќа на булевар Илинден во Скопје

Скопје Инфо | пред 12 часа

Сообраќајна несреќа попладнево околу 12 часот се случила на булевар Илинден во Скопје. Според тоа што може да се види од фотографиите кои ги направи Вечер, во несреќата учествувале две возила од марката...

Комшивката од стан бр 7 да ги смири страстите и емоциите

Комшивката од стан бр.7 да ги смири страстите и емоциите

Скопје Инфо | пред 12 часа

Во последно време се почести станаа ваквите слики, по влезивите на зградите, а истите се шират и низ социјалните мрежи. -Комшиката од стан број 7 своите страсти и емоции да ги контролира, бидејќи многу...

Пијаниот ќе се отрезни на женкарот ќе му помине машкоста но од ѓаволската игра  нема назад

Пијаниот ќе се отрезни, на женкарот ќе му помине машкоста, но од „ѓаволската игра“, нема назад

Скопје Инфо | пред 12 часа

Се си почна како од шала, една вечер чисто од забава влегов во казино со другарите и ете останав заробен 15 години...И така се лажеш денес доби нешто ситно утре изгуби се. Многумина велат пијаниот ќе се...

Започна главната недела од велигденскиот пост  доаѓа време на молчење и покајување

Започна главната недела од велигденскиот пост - доаѓа време на молчење и покајување

Скопје Инфо | пред 12 часа

Неделата пред Велигден, посветена е на Марија Египетска, маченица која на својот подвиг докажала дека има надеж за сите кои имаат желба искрено да се покајат и да кренат по вистински пат со божја правда....

Дизелот поевтин од полноќ

Дизелот поевтин од полноќ

Скопје Инфо | пред 12 часа

Дизелот поевтинува за половина денар, цената на бензините останува непроменета. Регулаторната комисија за енергетика ги објави цените на нафтените деривати во малопродажба. Од полноќ, цените на ЕУРОСУПЕР...

Се спрема социјален бунт против извршителите

Се спрема социјален бунт против извршителите

Скопје Инфо | пред 13 часа

Неколку граѓански и синдикални здруженија најавуваат наскоро протести против извршителите посочувајќи дека тие предизвикале финансиски „геноцид“ на близу 200 илјади граѓани во земјава, додека државата,...

Двајца скопјани заработија кривична пријава за кокаин

Двајца скопјани заработија кривична пријава за кокаин

Скопје Инфо | пред 13 часа

За две лица од скопско поднесена е кривична пријава бидејќи поседувале кесичка со кокаин. Секторот за внатрешни работи Скопје до скопското Обвинителство поднесе кривична пријава против Б.Љ. (34) од село...

Собранието го врати сајтот на македонски

Собранието го врати сајтот на македонски

Скопје Инфо | пред 13 часа

По објавата во медиумите дека Собранието почна да објавува двојазични најави на својот веб сајт и тоа на македонската верзија, од пред малку, ситуацијата е вратена на старо. Македонската верзија ќе остане...

What the Funk   Че Кафе бар

What the Funk?! - Че Кафе бар

Скопје Инфо | пред 13 часа

Методиј Ристоманов со една малку поинаква атмосфера од вообичаената во Че! Сабота 21:30 часот.

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност