Карагер прогнозира каде Јунајтед би можел да ја загуби титулата сезонава

Карагер прогнозира каде Јунајтед би можел да ја загуби титулата сезонава

Спорт Клуб | пред 6 часа

Поранешниот легендарен играч на Ливерпул, Џејми Карагер, смета дека доколку составот на Мурињо не ја поправи својата гостинска форма против големите екипи во Англија, тоа ќе биде факторот поради кој тие...

Реал не успеа да го оствари тоа што Зидан го најави пред мечот со Тотенхем

Реал не успеа да го оствари тоа што Зидан го најави пред мечот со Тотенхем

Спорт Клуб | пред 6 часа

Пред вечерашната средба против Тотенхем во Мадрид, Реал Мадрид одеше на сигурна победа, која не ја оствари, благодарение на тврдата игра од страна на гостите, но и одбраните на Лорис. Тотенхем успеа да...

Лорис со мајсторска одбрана му сочува бод на Тотенхем сред Мадрид

Лорис со мајсторска одбрана му сочува бод на Тотенхем сред Мадрид

Спорт Клуб | пред 7 часа

Уго Лорис вечерва имаше фантастична одбрана, која ќе биде сигурно една од најдобрите оваа сезона во ЛШ. Реал Мадрид и Тотенхем одиграа во Мадрид без победник, гостите успеаа да им парираат на европските...

Реал не успеа да го скрши Тотенхем  Ливерпул правеше смотра во Словенија

Реал не успеа да го „скрши“ Тотенхем – Ливерпул правеше смотра во Словенија

Спорт Клуб | пред 7 часа

Во групата Х, каде вечерва се играше едно од дербињата на вечерта во ЛШ, Реал Мадрид и Тотенхем одиграа без победник, 1:1. Таму прв поведе гостинот со автоголот кој си го постигна Варан, додека пред крајот...

Граѓаните со жестока кавга која за малку ќе преминеше во тепачка

Граѓаните со жестока кавга која за малку ќе преминеше во тепачка

Спорт Клуб | пред 8 часа

Иако по првиот дел имаа сигурно водство против Наполи со 2:0, сепак имаше мали тензии и несогласувања помеѓу играчите на Манчестер Сити. Камерите го уловија моментот пред заминување на пауза, а во главните...

Фудбалот е уметност кога играат мајсторите Генијален потег на играчот од Лајпциг

Фудбалот е уметност кога играат мајсторите: Генијален потег на играчот од Лајпциг

Спорт Клуб | пред 8 часа

Фудбалерот на РБ Лајпциг веројатно ќе го има најдобриот потег на колото во ЛШ, откако успеа да направи двајца дефанзивци на Порто смешни. При еден напад на германскиот претставник, Кевин Аугустин тој успеа...

Ливерпул го демолира Марибор за едно полувреме  Наполи промаши пенал во Манчестер

Ливерпул го демолира Марибор за едно полувреме – Наполи промаши пенал во Манчестер

Спорт Клуб | пред 8 часа

Ливерпул е вечерва расположен за голови во Словенија, каде гостува на Марибор против кој имаат по првиот дел веќе водство од 0:4. Со головите на Фирмињо, Кутињо и Салах (x2), Ливерпул е убедлив и оди на...

Гонзалес Одбраната на Вардар се мачеше но на крајот победивме

Гонзалес: Одбраната на Вардар се мачеше, но на крајот победивме

Спорт Клуб | пред 9 часа

ППД Загреб е по вторпат сезонава во Скопје, овој пат во меч од СЕХА лигата, со триумф од 30:23, за петта победа по ред сезонава за „црвено-црните“. Плинарите дојдоа со идеја дека Вардар можат да го добијат...

Шекспир е минато Лестер назначи алтернативно тренерско решение

Шекспир е минато: Лестер назначи алтернативно тренерско решение

Спорт Клуб | пред 9 часа

Поранешниот тренер на Оксфорд Јунајтед, Мајкл Ејплтон, е назначен за нов тренер на Лестер, кој денеска го отпушти Крег Шекспир, човекот кој беше донесен како замена за Клаудио Раниери. Поради слабите резултати...

Се е подготвено за спектакл во Мадрид Познати адутите на Реал и Тотенхем Состави

Се е подготвено за спектакл во Мадрид: Познати адутите на Реал и Тотенхем (Состави)

Спорт Клуб | пред 10 часа

Еден од најинтересните натпревари вечерва во Лигата на шампионите сигурно ќе биде мечот помеѓу Реал Мадрид и Тотенхем на „Сантијаго Бернабеу“. Како Реал, така и Тотенхем, имаат по максимални 6 бодови по...

Бомба од Англија Кутињо ќе потпише за Барса

Бомба од Англија: Кутињо ќе потпише за Барса!

Спорт Клуб | пред 10 часа

Бразилскиот репрезентативец Филипе Кутињо ќе ја прифати понудата и ќе потпише за Барселона. Така смета легендарниот фудбалер на Ливерпул, Емил Хески кој тоа го истакна во интервју за еден англиски весник....

Вардар меле се пред себе преслушан и Загреб

Вардар „меле“ се пред себе, преслушан и Загреб!

Спорт Клуб | пред 10 часа

Македонскиот, регионален и европски првак Вардар ја оствари петтата победа во СЕХА лигата откако вечерва без никакви проблеми го совлада Загреб со 30:23. Не само што оствари убедлива победа, туку и тренерот...

Шпанецот се исплаши од Федерер Надал не игра во Базел

Шпанецот се исплаши од Федерер: Надал не игра во Базел!

Спорт Клуб | пред 11 часа

Најдобриот светски тенисер Рафаел Надал официјално го откажа својот настап од АТП турнирот во Базел кој почнува идниот понеделник. Информацијата ја објави преку социјалните мрежи иако уште во неделата,...

Скандал во Франција Поранешната ѕвезда на Јувентус осудена на затворска казна

Скандал во Франција: Поранешната ѕвезда на Јувентус осудена на затворска казна!

Спорт Клуб | пред 11 часа

Се поголем е бројот на фудбалери кои не плаќаат данок поради што се соочуваат со тешки казни. Најголем број случаи има во Шпанија, но не заостануваат многу ниту другите држави. Денеска на затворска казна...

Фудбалерите на Барса платија сега се на ред тие на Реал

Фудбалерите на Барса платија, сега се на ред тие на Реал!

Спорт Клуб | пред 12 часа

Играчот на Реал Мадрид, Марсело е последниот член на европскиот првак кој се најде на удар на Управата за јавни приходи на Шпанија поради неплатен данок. Шпанските власти веќе почнаа истрага поради сомнение...

Одредени и термините на баражите за СП

Одредени и термините на баражите за СП

Спорт Клуб | пред 12 часа

Последните четири учесници на Мундијалот во Русија од европскиот дел од квалификациите ќе бидат познати по бараж дуелите кои ќе се играат во периодот од 9 до 14 ноември. Денеска во ждрепката која ги одреди...

Вчера му дадоа поддршка денеска Монтела доби ултиматум

Вчера му дадоа поддршка денеска Монтела доби ултиматум

Спорт Клуб | пред 12 часа

Челниците на Милан вчера му изразија јавно поддршка на тренерот Винченцо Монтела, истакнувајќи дека на екипата и потребно време да се воигра. Сепак се чини дека постои рок за степенот на толеранција. Милан...

Отказ за тренерот на Лестер наследникот на Клаудио Раниери не ги исполни очекувањата

Отказ за тренерот на Лестер, наследникот на Клаудио Раниери не ги исполни очекувањата

Спорт Клуб | пред 13 часа

Екипата на Лестер и оваа година има високи апетити, но во моментов очекувањата и актуелниот пласман не се совпаѓаат. Клубот по осум одиграни кола во Примера се наоѓа на 18 место на табелата, односно е...

Кога последен пат Реал играше против Тотенхем Кејн истата вечер одигра само пет минути  во Трета лига

Кога последен пат Реал играше против Тотенхем, Кејн истата вечер одигра само пет минути – во Трета лига!

Спорт Клуб | пред 13 часа

Вечерва во рамките на Лигата на шампионите не очекува дербито на вечерта помеѓу Реал Мадрид и Тотенхем на „Сантијаго Бернабеу“, а по тој повод е „ископана“ една занимливост која се однесува на најголемата...

Реал Сосиедад го објави списокот на играчи Против Вардар во Скопје без шестмина повредени

Реал Сосиедад го објави списокот на играчи: Против Вардар во Скопје без шестмина повредени

Спорт Клуб | пред 14 часа

Екипата на Реал Сосиедад ќе биде значително ослабена во пресрет на гостувањето во Скопје кај нашиот Вардар во рамките на третото коло од Лигата на Европа в четврток. Тренерот на баскискиот тим, Еузебио...

ФФМ потврди Македонија ја пречекува Норвешка во Скопје

ФФМ потврди: Македонија ја пречекува Норвешка во Скопје

Спорт Клуб | пред 14 часа

Она што беше најавено во претходните денови, денеска доби официјална потврда од страна на ФФМ. Избраниците на Игор Ангеловски се враќаат во Скопје за да одиграат пријателски натпревар против Норвешка....

 Специјалниот им прави раздор на Французите Мурињо откри дека Погба не сака да игра со еден соиграч

„Специјалниот“ им прави раздор на Французите: Мурињо откри дека Погба не сака да игра со еден соиграч

Спорт Клуб | пред 14 часа

Пол Погба полека се враќа на тренинзите по повредата, а менаџерот на Манчестер Јунајтед откри еден интересен факт, кој досега беше непознат. Најскапиот фудбалер во историјата на Манчестер Јунајтед во моментов...

Извлечени двојките за баражот за СП Италијанците минаа најтешко Хрватите и Грците во балканско дерби

Извлечени двојките за баражот за СП: Италијанците минаа најтешко, Хрватите и Грците во балканско дерби

Спорт Клуб | пред 15 часа

Италијанците со години беа миленици на среќата, но сега таа одамна им го заврте грбот. Најпрво ги смести во група со Шпанците (и со Македонија), па завршија како второпласирани, а потоа Италијанците го...

Две тренерски бомби ги тресат Апенините Анчелоти се враќа таму каде што не го сакаат Алегри се враќа на старата љубов

Две тренерски „бомби“ ги тресат Апенините: Анчелоти се враќа таму каде што не го сакаат, Алегри се враќа на старата љубов

Спорт Клуб | пред 15 часа

Тренерски „бомби“ и сензационални вести од сите страни во Италија. Две потенцијални „бомби“ кои ќе донесат големи промени во италијанскиот фудбал. Првата бомба одекна утринава и тоа како тренерска бомба...

Уште една бизарна повреда во низа Го исчашил коленото бркајќи го синот низ двор

Уште една бизарна повреда во низа: Го исчашил коленото бркајќи го синот низ двор

Спорт Клуб | пред 16 часа

Пред само еден месец фудбалската планета беше шокирана од тоа дека Марко Асенсио ќе го пропушти натпреварот од Лигата на шампионите поради тоа што си направил инфекција на поткожно влакно при бричење на...

Барса има нов суперталент во своите редови а заслужен е братот на Серхио Рамос

Барса има нов суперталент во своите редови, а заслужен е братот на Серхио Рамос

Спорт Клуб | пред 16 часа

Фудбалерот на Барселона Б, Хосе Арнаиз импресионираше со своите партии па медиумите од Шпанија на големо пишуваат дека наскоро ќе добие шанса во првиот тим. Филипе Кутињо беше прва мета и топ тема во каталонските...

Ново шоу на Мамиќ  на свадбата на синот растури со Рада Манојловиќ

Ново шоу на Мамиќ – на свадбата на синот „растури“ со Рада Манојловиќ

Спорт Клуб | пред 16 часа

Контроверзниот сопственик на Динамо Загреб, Здравко Мамиќ кој само пред еден месец преживеа атентат, изминатиот викенд направи ново шоу. Тој го ожени по вторпат својот син, а гостите на прославата ги забавуваше...

Проблеми за Гонзалез Лазаров се повреди и пропушти два меча следува подолга пауза

Проблеми за Гонзалез, Лазаров се повреди и пропушти два меча, следува подолга пауза!?

Спорт Клуб | пред 17 часа

Капитенот на македонската ракометна селекција, Кире Лазаров поради повреда ги пропушти последните два дуели за својот тим Нант. Од Франција ни стигнуваат информации кои велат дека отсуството на Кире од...

Поранешниот тренер на Интер Милан Јувентус назначен за селектор на Обединетите Арапски Емирати

Поранешниот тренер на Интер, Милан, Јувентус… назначен за селектор на Обединетите Арапски Емирати

Спорт Клуб | пред 17 часа

Искусниот италијански стратег, Алберто Закерони официјално беше претставен како нов селектор на Обединетите Арапски Емирати. За 64-годишниот Закерони ова ќе биде втор предизвик како селектор откако претходно...

Зидан има нов помошник  Модриќ го прати Иско на загревање

Зидан има нов помошник – Модриќ го прати Иско на загревање

Спорт Клуб | пред 17 часа

Интересен момент уловија камерите за време на дуелот помеѓу Гетафа и Реал Мадрид кој заврши со резултат од 1-2. Во еден момент, Модриќ на својот соиграч Иско му покажа да оди да се загрева, а само неколку...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност