Во Франција уапсени 10 лица кои планирале убиства на политичари

Во Франција уапсени 10 лица кои планирале убиства на политичари

Пулс 24 | пред 5 минути

Десет лица денеска се уапсени во југоисточна Франција и во парискиот регион под сомнение дека планирале убиства на политичари. Уапсените лица се на возраст од 17 до 25 години. Апсењето е во рамките на...

Кога е најдобро време да се испие првото кафе

Кога е најдобро време да се испие првото кафе?

Пулс 24 | пред 20 минути

Утринското кафе е првата работа по која посегаме веднаш штом се пробудиме, бидејќи едноставно не можеме да го замислиме почетокот на денот без тој пијалок кој дефинитвно нè расонува. Меѓутоа, стручњаците...

Пенелопе Круз позира гола

Пенелопе Круз позира гола

Пулс 24 | пред 45 минути

Таа има 43 години и сеуште важи за една од најпосакуваните дами во Холивуд. Шпанската актерка која кариерата ја започнала на само 18 години, не престанува да изненадува со изгледот. Со оглед на тоа дека...

Благодарност за поддршката во првиот круг одиме на победа во вториот круг за модерна и развиена Гази Баба

Благодарност за поддршката во првиот круг, одиме на победа во вториот круг за модерна и развиена Гази Баба

Пулс 24 | пред еден час

Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ, Тони Трајковски, упати благодарност до сите жители кои го дадоа својот глас за избор на членови во Советот на општината и за него, и ги повика...

Колку лубеници гледате вие и каков човек сте

Колку лубеници гледате вие и каков човек сте?

Пулс 24 | пред еден час

Дури и наједноставните ментални вежби како помнењето на телефонски броеви му помагаат на мозокот да остане во форма. Загатките што често ги наоѓате на интернет ја имаат истата улога, тие го активираат...

12 ранети при напад врз полициско возило во Турција

12 ранети при напад врз полициско возило во Турција

Пулс 24 | пред 2 часа

Најмалку 12 лица се повредени попладнево при бомбашки напад врз возило на турската полиција во градот Мерсин во јужниот дел на Турција. Градоначалникот на Мерсин, Бурханетин Коџамаз изјави дека нападот...

Хороскопскиот знак кој до крајот на годинава ќе се израдува на голема сума на пари

Хороскопскиот знак кој до крајот на годинава ќе се израдува на голема сума на пари!

Пулс 24 | пред 2 часа

Кај него посебно е истакната мисловната активност, па овие луѓе живеат во светот на идеите, без намера да се откажат од било што. Станува збор за Водолиите. Имено, Водолијата е еден од трите хороскопски...

Дали знаете зошто крвта секогаш се вади од четвртиот прст

Дали знаете зошто крвта секогаш се вади од четвртиот прст?

Пулс 24 | пред 3 часа

Дали некогаш сте се запрашале зошто секогаш кога докторите вадат крв од четвртиот прст? Кога ни вадат крв од прст поради некои анализи, скоро секогаш ни го боцкаат четвртиот прст. Палецот и малиот прст...

Втор круг ќе има во 35 општини

Втор круг ќе има во 35 општини

Пулс 24 | пред 3 часа

На 29-ти октомври треба да се гласа за избор на градоначалник во останатите 35 општини кои не добија градоначалници во првиот круг од локалните избори одржани на 15-ти октомври. Во вториот круг СДСМ и...

OJO Скопје ја проширува истрагаа на уште пет лица за нападот врз Села

OJO Скопје ја проширува истрагаа на уште пет лица за нападот врз Села

Пулс 24 | пред 3 часа

Основното јавно обвинителство Скопје соопшти во понеделникот дека за уште пет лица ја проширува истрагата за нападот врз пратеникот и лидер на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, од 27-ми април годинава...

Сведоштво на полицаецот кого го тепаа активисти на СДСМ Ме влечеа по земја и ме тепаа додека моето дете плачеше да ме пуштат

Сведоштво на полицаецот кого го тепаа активисти на СДСМ: Ме влечеа по земја и ме тепаа додека моето дете плачеше да ме пуштат

Пулс 24 | пред 3 часа

Аздисаноста на активистите на СДСМ и опиеноста од приграбената власт ги зема првите жртви. Имено во неделата вечерта нешто пред полноќ 48 годишен полицаец од Свети Николе, бил брутално претепан и влечен...

СЕКОЈ ПЕТТИ МАКЕДОНЕЦ E СИРОМАШЕН

СЕКОЈ ПЕТТИ МАКЕДОНЕЦ E СИРОМАШЕН

Пулс 24 | пред 3 часа

Во Македонија 450.000 жители живеат во ризик од сиромаштија. Само 10 насто од нив се вработени, и тоа во неформалниот сектор, и живеат со помалку од 6.500 денари месечно. Надлежните институции најавија...

ГРОМ на протест пред Обвинителството За нападот во неделата нема кривична пријава

ГРОМ на протест пред Обвинителството: За нападот во неделата нема кривична пријава

Пулс 24 | пред 3 часа

Откако Јавното обвинителство се изјаснило дека нема кривично дело за инцидентот кој се случи во неделата вечерта, кога претседателот на партијата ГРОМ, Стевчо Јакимовски, беше со нож нападнат, од партијата...

Во Центар направени пропусти неевидентирани гласови за Коце Трајановски

Во Центар направени пропусти, неевидентирани гласови за Коце Трајановски

Пулс 24 | пред 3 часа

Низа нерегуларности го одбележаа изборниот ден во неделата. На гласањето на првиот круг од локалните избори се случија злоупотреба на државните ресурси за партиски цели од страна на СДСМ, партиско агитирање,...

Изборен фалсификат во огромен број помали места низ државата

Изборен фалсификат во огромен број помали места низ државата

Пулс 24 | пред 3 часа

Не стивнуваат реакциите во јавноста од можен изборен фалсификат на изборите кои се одржаа во неделата. Голем број изборни неправилности и нерегуларности беа нотирани од страна на набљудувачите и граѓанските...

4 лица загинаа има повредни и заглавени во јама

4 лица загинаа, има повредни и заглавени во јама

Пулс 24 | пред 4 часа

Најмалку четири лица загинаа при уривање на сводот во рудник за јаглен во југоистичната турска провинција Сирнак. Според претставник на ракводството на рудникот, при инцидентот се повредени најмалку тројца...

Расте бројот на загинати во поплавите во Виетнам

Расте бројот на загинати во поплавите во Виетнам

Пулс 24 | пред 5 часа

Во Виетнам денеска се пронајдени уште седум тела на лица кои загинале во поплавите, со што бројот на жртвите се зголеми на 83, а 21 се уште се водат како исчезнати. Во централните и северните региони на...

Рецепт на денот Торта со кафе и ореви

Рецепт на денот: Торта со кафе и ореви

Пулс 24 | пред 5 часа

Сакате да направите нешто благо за вас и вашите најблиски? Ова е совршениот рецепт за највкусната торта што ќе ја пробате досега. Потребни состојки: 7 јајца 1 маргарин 100 гр. кокосово брашно 200 гр. шеќер...

Излечете ги брадавиците со помош на ОВОЈ ЛЕК

Излечете ги брадавиците со помош на ОВОЈ ЛЕК

Пулс 24 | пред 5 часа

Ова е испробан лек за брадавици – само ви е потребна упорност. Повеќе пати во текот на денот брадавиците да ги премачкате со белка од јајце. Повторувајте се додека брадавицата не се исуши и не падне сама....

Нема да ја препознаете Марија Шерифовиќ за прв пат нашминкана

Нема да ја препознаете: Марија Шерифовиќ за прв пат нашминкана!

Пулс 24 | пред 5 часа

Пејачката Марија Шерифовиќ речиси никогаш не можете да ја видите нашминкана. Но, деновиве на инстаграм-прифилот на Рада Манојловиќ се појави фотографија на која Марија има силен розов кармин и вештачки...

Болна исповед на Цеца за Тоше И денес плачам

Болна исповед на Цеца за Тоше: И денес плачам

Пулс 24 | пред 5 часа

Светлана Цеца Ражнатовиќ на десетгодишнината од смртта на Тоше Проески, со голема болка зборува за нивното пријателство за кое вели дека го обележале само убави моменти. -Тоше е присутен во сите нас благодарение...

Со помош на овој рецепт болките во грбот засекогаш ќе исчезнат

Со помош на овој рецепт болките во грбот засекогаш ќе исчезнат!

Пулс 24 | пред 6 часа

Сакате вашиот р’бет никогаш повеќе да не ве боли? Обидете се со овој природен рецепт, и нема да го препознаете вашиот р’бет. Се она што е брилијантно е всушност многу едноставно и достапно, буквално на...

Манекенката му побарала 50 илјади долари а тој и раскинал

Манекенката му побарала 50 илјади долари, а тој и раскинал

Пулс 24 | пред 6 часа

На еден маж по професија банкар му се случило вистински шок откако раскинал со својата девојка, руската манекенка Кристина Кучма. Имено манекенката откако за време на една вечера во ресторан со своето...

Потпишан Меморандум за разбирање за меѓусебна соработка меѓу САМИТ100 и Коморскиот инвестициски форум

Потпишан Меморандум за разбирање за меѓусебна соработка меѓу САМИТ100 и Коморскиот инвестициски форум

Пулс 24 | пред 7 часа

Скопје, 17.10.2017 – Вчера во Скопје, во рамки на 6-тиот годишен САМИТ100, беше потпишан Меморандум за соработка помеѓу регионалната платформа САМИТ100 и Коморскиот инвестициски форум на шест земји од...

Таткото на Рада Манојловиќ Сите момчиња ги носеше дома само него не успеа

Таткото на Рада Манојловиќ: Сите момчиња ги носеше дома само него не успеа!

Пулс 24 | пред 7 часа

Родната куќа на Радмила Манојловиќ ја посетил еден српски новинар, кој успеал да разговара со нејзиниот татко, кој открил дка само едно нејзино момче не било во нивниот дом. -Ги носеше момчињата овде,...

Ќерката на Ќеба ги изнасмеа сите со ОВАА фотографија

Ќерката на Ќеба ги изнасмеа сите со ОВАА фотографија!

Пулс 24 | пред 7 часа

Ќерката на познатиот музичар Драган Којиќ Кеба, Наташа веќе подолго време живее во Америка. Својот живот го подредила на тамошното поднебје и се чини дека ужива во секој ден. Еден од ритуалите на кои им...

Рецепт со јаболков оцет за ефективно слабеење

Рецепт со јаболков оцет за ефективно слабеење

Пулс 24 | пред 7 часа

Познато е дека јаболковиот оцет помага при слабеењето и топењето на маснотии. Тој е најпознатиот природен лек против вишокот на килограми, го забрзува метаболизмот и го штити организмот од пад на имунитетот....

Мрачни тајни на борделите во логорите Сексот со проститутките смеел да трае само 15 минути и била дозволена само една поза

Мрачни тајни на борделите во логорите: Сексот со проститутките смеел да трае само 15 минути и била дозволена само една поза!

Пулс 24 | пред 7 часа

По наредба на Хајнрих Химлер во Матхаузен е основан првиот од десетте бордели во логорите во Германија. Девојките не смееле да бидат Еврејќи, а се на се можело да трае најмногу 15 минути. Иако проституцијата...

Трагедија во Македонија  изгоре тригодишно девојче во својот дом

Трагедија во Македонија – изгоре тригодишно девојче во својот дом

Пулс 24 | пред 7 часа

Во струшкото село Ново Село, вчера утрината во домот на 32-годишниот Г.И настанал пожар,  од засега непознати причини, соопштуваат од МВР. За време на пожарот внатре во куќата била неговата три годишна...

Несреќа Се урна воен авион во Шпанија загина пилотот

Несреќа: Се урна воен авион во Шпанија, загина пилотот

Пулс 24 | пред 7 часа

Воен авион Ф18 се урна денеска при полетување во воената база во близина на Мадрид. Пилотот загина, соопшти шпанското Министерство за одбрана. Во соопштението се наведува дека несреќата се случила во близина...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност