Овие работи носат несреќа во домот  ослободете се ако ги имате

Овие работи носат несреќа во домот – ослободете се ако ги имате

За Се | пред 8 минути

Доколку јадете од скршени тањири, потсвесно предизвикувате проблеми во својот живот. Според Фенг Шуи најдобро е овие работи да не ги чувате дома, носат несреќа и ја задржуваат лошата енергија. Скршен часовник...

Кога ќерката на Џеј Зи и Бијонсе танцува

Кога ќерката на Џеј Зи и Бијонсе танцува

За Се | пред 39 минути

Треба голема смелост, но некој мошне близок на овие славни личности се охрабрил да ја сподели снимката од Блу Ајви како игра до мајка и. Од снимката се гледа дека фамилијата е сосема опуштена и ѝ се восхитува...

Туристите ги напуштаат грчките острови нема авионски билети

Туристите ги напуштаат грчките острови, нема авионски билети

За Се | пред еден час

По разорниот земјотресот со јачина од 6,7 степени по Рихтер, кој го погоди во петокот наутро Егејско Море, тлото во Турција и Грција и понатаму се тресеше, и тоа со посилни афтершокови од 3, 4 степени...

Поројни дождови и силен ветер ќе го заменат пеколното сонце  ЕВЕ ОД КОГА

Поројни дождови и силен ветер ќе го заменат пеколното сонце - ЕВЕ ОД КОГА!

За Се | пред еден час

До вторник нашето подрачје ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса. Дневната температура ќе биде во благ пораст и во голем дел од земјава ќе надминува 35° С, а на југоистокот ќе достигне до 40°...

Се уште не е доцна еве како до карта за Суперкупот во Скопје

Се уште не е доцна, еве како до карта за Суперкупот во Скопје

За Се | пред 11 часа

Лотаријата на УЕФА за доделување на карти за Суперкупот кој на 8 ми август ќе се одржи во Скопје заврши одамна. Оние на кои среќата им се насмевна веќе во рацете ги имаат картите за натпреварот Реал Мадрид...

Стави га бебе на ролеркостер  оно уопште не е одушевено

Стави га бебе на ролеркостер – оно уопште не е одушевено

За Се | пред 11 часа

Родитељи свашта работи за да ги забављав свои деца и тој е сасвим нормално, ама некад се претера.

Тој не те сака тебе тој само ја сака идејата за тебе

Тој не те сака тебе, тој само ја сака идејата за тебе

За Се | пред 12 часа

Кога првпат се запознавте, тој направи да се чувствуваш посебно, како ти да си единствената девојка во собата. Ако имаше гужва, ти секогаш можеше да ги почувствуваш твоите очи на неговите, правеше срцето...

СМРЗНАА ОД СТРАВ  Кит се појави од никаде и изненади неколкумина рибари во Њу Џерси

СМРЗНАА ОД СТРАВ! Кит се појави од никаде и изненади неколкумина рибари во Њу Џерси

За Се | пред 12 часа

Голем грбав кит ненадејно се појави во водите близу морскиот брег кај Њу Џерси и изненади неколкумина рибари чии чамец се наоѓал во непосредна близина. – Ова ми е дефинитивно едно од најлудите животни...

Самохраната мајка Матиќ Ја изневерив ќерка ми затоа ќе се борам до крај

Самохраната мајка Матиќ: Ја изневерив ќерка ми, затоа ќе се борам до крај

За Се | пред 13 часа

Со највисоки признанија и достигнувања и со животна борба како да се биде добра самохрана мајка, врвен работник и извор на егзистенција за своето дете, Катерина Матиќ, која пет години работела како државен...

Пукна тиквата Аца Лукас раскина со Бранислава

Пукна тиквата: Аца Лукас раскина со Бранислава

За Се | пред 13 часа

Веста дека Аца Лукас се разведува со Соња Вуксановиќ одекна низ медиумите, но уште поголемо внимание предизвика неговата нова романса со Бранислава Пашајлија кратко време по разделбата со Соња. Еден месец...

Сопругата на јапонскиот премиер јако го зезна Трамп па сега сите ја обожаваат

Сопругата на јапонскиот премиер јако го зезна Трамп, па сега сите ја обожаваат

За Се | пред 14 часа

Во неодамнешно интервју за New York TImes, Доналд Трамп откри дека дружењето со Акие Абе, сопруга на јапонскиот преиер Шинзо Абе, за време на самитот Г20, било малку незгодно. Тој раскажа дека за време...

 18 ФОТО Целосно гола Емили Ратајковски повторно ги шокираше фановите со својот изглед

(18+ ФОТО) Целосно гола, Емили Ратајковски повторно ги шокираше фановите со својот изглед

За Се | пред 14 часа

Емили Ратајковски често се раслекува и позира речиси гола (и целосно гола), но за многумина, изданието во кое се прикажа за списанието Love беше шокантно. Манекенката и актерка позираше угул гола, а единствено...

КОЈ БИ ГО ИЗДРЖАЛ ОВА  Како Африка превоспитува силувачи

КОЈ БИ ГО ИЗДРЖАЛ ОВА?! Како Африка превоспитува силувачи

За Се | пред 15 часа

Правната држава му покажува на дечкото дека онаа неиздржлива тежина што ја осеќал во пределот на препоните пред да проба да силува девојка, и не е најголемата тежина која тој предел ќе ја почувствува во...

Морничаво Сакаше да излезе од возот но веќе беше доцна машиновозачот ја влечел до следната станица

Морничаво Сакаше да излезе од возот, но веќе беше доцна-машиновозачот ја влечел до следната станица

За Се | пред 15 часа

Ново Шокантно видео се појави на интернет на кое јасно се гледа хорор од една железничка станица во Рим. Несреќната 43 годишната Белорусинка Наталија Гарковиќ се обидела да се качи во возот, но откако...

Ја поминала првата брачна ноќ во Сараево  ова е првиот сопруг на Цеца еве како се разделиле

Ја поминала првата брачна ноќ во Сараево - ова е првиот сопруг на Цеца, еве како се разделиле

За Се | пред 16 часа

Една провокативна фотографија кружи на Интернет со уште попровокативни наслови, дека ова е мажот со кој Цеца била во брак пред Аркан. Порталот Аура од Босна ексклузивно открива детали за овој брак. Цеца...

На што го трошиме времето за љубов

На што го трошиме времето за љубов?

За Се | пред 16 часа

Зошто повеќе немаме време за љубов? Некаде околу 2 наутро си го поставив ова прашање. Тогаш легнав да спијам. Работев. Се што сакав и се што морав. На крајот легнав со полу-исушена коса и незавршени обврски....

Возејќи по пуст пат овој Русин наишол на вистинска сцена од пеколот Вакво нешто не се гледа ниту во АПОКАЛИПТИЧНИ ФИЛМОВИ

Возејќи по пуст пат, овој Русин наишол на вистинска сцена од пеколот. Вакво нешто не се гледа ниту во АПОКАЛИПТИЧНИ ФИЛМОВИ!

За Се | пред 17 часа

Следното видео прикажува застрашувачки рој скакулци, толку густ што возачот бил присилен да запре. Инцидентот се случил во Тарумовски дистриктот во југоисточната република Дагестан, која неодамна ја погоди...

На граница на порно Јелена Карлеуша провоцира на социјалните мрежи

На граница на порно: Јелена Карлеуша провоцира на социјалните мрежи

За Се | пред 17 часа

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно српската фолк пејачка го објави навистина...

Вака изгледа шетањето по најсмртоносната патека на светот

Вака изгледа шетањето по најсмртоносната патека на светот

За Се | пред 18 часа

Снимка од кинеската планина Маунт Хуа го одзема здивот. Но, височината не е единственото нешто што привлекува милиони туристи секоја година. Оваа планина висока 2.160 метри во провинцијата Шанкси е вистинско...

Тошо Малерот на свиреп начин си ја уби жената

Тошо Малерот на свиреп начин си ја уби жената

За Се | пред 18 часа

Долго време не се на тв екрсните, за жал, одамна згасна едно од најголемите забавни шоуа К-15. Познатиот Тошо Малерот секогаш знаел на посебен начин да ја освои публкикта. Во едно нивно поодамнешно видео...

Супермаркет игротека клуб  Одлични услови за живеење на само осум километри од центарот на Скопје

Супермаркет, игротека, клуб...Одлични услови за живеење на само осум километри од центарот на Скопје

За Се | пред 19 часа

Во комплексот „Хот и Хот“ во Скопје продолжува интензивната изградба на индивидуалните станбени објекти.Има 47 куќи, од кои 24 се дел од проектот „Kупи куќа за млади“. Kуќи веќе имаат купено и неколкумина...

Дефне од Вљубениот ерген во страсна прегратка со актерот од друга хит серија на Сител

Дефне од „Вљубениот ерген" во страсна прегратка со актерот од друга хит серија на Сител

За Се | пред 19 часа

Ако добро се сеќавате Дефне од Вљубениот Ерген ја гледавме и во една друга серија на Сител. Таа беше пејачка во Бурни времиња, и му беше девојка на Мете, во серијата на Сител. Ова е нивната филмска љубов.

Дали би ја потпишале Петиција за укинување на патарините во Македонија

Дали би ја потпишале? Петиција за укинување на патарините во Македонија

За Се | пред 20 часа

На социјалните мрежи наголемо почна да се споделува онлајн петиција која го привлекува вниманието на јавноста. Корисник со име Влад Гостивар ја покренал оваа петиција која засега има над 1000 поддржувачи....

 ВИДЕО 18  Оваа Романка ја нарекуваат најубавата жена на светот а видеото во кое е гола го погледнаа милиони

(ВИДЕО 18+) Оваа Романка ја нарекуваат најубавата жена на светот, а видеото во кое е гола го погледнаа милиони

За Се | пред 20 часа

Запознајте ја Мадалин Диана Генеа, жената која со својот талент и убавина го маѓепса целиот свет. Мадалин Диана Генеа со години се занимава со манекенство и актерство, а најголема популарност стекна појавувајќи...

Бесплатно летување за 35 000 најниско платени работници

Бесплатно летување за 35.000 најниско платени работници

За Се | пред 21 часа

Премиерот Зоран Заев денеска од Штип најави нова мерка на владата: бесплатно летување за 35.000 најниско платени работници. -Оваа мерка ќе опфати околу 35.000 работници и дополнително ќе се овозможи продолжување...

 ВИДЕО ФОТО Крит се тресеше неколку часа по катастрофата на Кос

(ВИДЕО-ФОТО) Крит се тресеше неколку часа по катастрофата на Кос

За Се | пред 21 часа

Неколку часа откако островот Кос и турското летувалиште во Бодрум беа погодени од силен земјотрес, тлото во Грција повторно се затресе. Земјотрес со јачина од 4,5 степени по Рихтер ја погоди околината...

Најстилскиот македонски пар ужива на рајска дестинација Фотките како од магазин

Најстилскиот македонски пар ужива на рајска дестинација: Фотките како од магазин

За Се | пред 22 часа

Важат за еден од најубавите македонски парови, а уживаат во бракот шетајќи по разни светски дестинации. Надица Георгиева и Иво Јанкоски и овојпат избраа дестинација од соништата. Летово тие уживаат во...

Супер тест Изберете врата за да ја дознаете својата иднина

Супер тест: Изберете врата за да ја дознаете својата иднина!

За Се | пред 22 часа

Ова е едноставен тест кој доволно ја открива вашата личност и може да ви помогне да ја предвидите иднината. Без разлика дали сте или не сте човек кој верува во хороскопи или дури и во предвидувањата на...

Живата легенда знае што е најдобро Девојката на Буфон го задоволи орално среде јахта

Живата легенда знае што е најдобро: Девојката на Буфон го задоволи орално среде јахта

За Се | пред 23 часа

На италијанските фудбалски ѕвезди очигледно им годи интимноста среде море, а тоа се докажува се почесто во медиумите. Откако сопругата на Бонучи уживаше топелес среде јахта, овој пат италијанските медиуми...

Кадри од дрон ја покажуваат силата на потресот на островот Кос глетката е страшна

Кадри од дрон ја покажуваат силата на потресот на островот Кос, глетката е страшна!

За Се | пред 23 часа

Снимките од дрон укажуваат на жестоките опустошувања кои настанаа по потресот на островот Кос. Земјотресот со интензитет од 6,7 степени според Рихтеровата скала беше регистриран во Егејското Море околу...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност