Прада го искористува Балканот За 240 е плата се прават во Тузла а еден пар чевли е 1500 евра

Прада го искористува Балканот: За 240 е плата се прават во Тузла, а еден пар чевли е 1500 евра

MK News | пред 3 часа

Во близина на Тузла се произведуваат светски познатите ,,Прада,, чевли. Фирмата “Bosit Industrija” веќе 7 година соработува со Прада. Почнале во 2007 и прво изработувале само дел од чевлите но веќе 2 години...

Жирант  плаќач на туѓ долг Жирантска треска ја тресе Македонија и Балканот

Жирант – плаќач на туѓ долг: Жирантска треска ја тресе Македонија и Балканот

MK News | пред 4 часа

Само еден потпис е доволен за животот да ви стане пекол и да враќате туѓи долгови. Илјадници граѓани во земјава минуваат низ голгота бидејќи станале жиранти на туѓ кредит, а сакале само да направат добро...

Била сираче  случајно седнала до најбогатиот бизнисмен  сега не знае колку пари има

Била сираче – случајно седнала до најбогатиот бизнисмен – сега не знае колку пари има

MK News | пред 4 часа

Ја нарекуваат руската „кралица “. Taa случајно седнува во авионот до еден од најбогатите бизнисмени во светот и сега ja предводи неговата компанија. Станува збор за Маргарита Луј- Драјфус, претседател...

Колку можете да возите на резерва  Ова мора да го знае секој возач

Колку можете да возите на резерва – Ова мора да го знае секој возач

MK News | пред 4 часа

Колку километри можете да возите со гориво на резерва. Постојат два вида на возачи. Оние кои уредно ги полнат резервоарите на своите автомобили, штом ги испразнат повеќе од половината и оние кои речиси...

Сметки Колку се плаќа струја парно во Чикаго  а колку кај нас

Сметки: Колку се плаќа струја,парно во Чикаго – а колку кај нас

MK News | пред 4 часа

Овие фотографии се од сметките за струја и парно на иселеници кои живеат во Чикаго, а се по потекло од Бугарија. Во станот живее 4 члено семејство и ова се нивните сметки за декември – јануари. Според...

Заштедете со сонцето  Направете соларен шпорет од картон бојлер

Заштедете со сонцето – Направете соларен шпорет од картон, бојлер..

MK News | пред 4 часа

Kако на неколку лесни и креативни начини да се искористи сончевата енергија. Идејата е да се покажи дека тоа може да се направи без трошење на пари или само со искористување на предмети кои се наоѓааат...

Сведоштво на спонзоруша Еве како се сакаат милионерите

Сведоштво на спонзоруша: Еве како се сакаат милионерите

MK News | пред 4 часа

Дали би можеле да спиете со човек само затоа што тој има длабок џеб? Дали би се изложиле на строга диета или би вградиле силикони само за да му се допаднете? Дали заради пари би се откажале од најважното...

Скопјанец ќе се удавел во Охридско се бори за живот на КАРИЛ

Скопјанец ќе се удавел во Охридско- се бори за живот на КАРИЛ

MK News | пред 4 часа

Како што соопшти МВР, на плажа во охридското село Пештани вчера околу 14 часот од водите на Охридското Езеро со знаци на живот бил изваден К.К. (37) од Скопје. Со возило на Итна медицинска помош бил пренесен...

Се докажало Пластиката предизвикува рак на црниот дроб

Се докажало: Пластиката предизвикува рак на црниот дроб!

MK News | пред 4 часа

Супстанцијата бисфенол е една од основните состојки на пластичната амбалажа и за која се докажа дека предизвикува појава на рак на црниот дроб, тврдат научниците од Универзитетот во Мичиген. Бисфенол А...

Со години си ја продавал спермата Се шокирал кога дознал колку деца има

Со години си ја продавал спермата: Се шокирал кога дознал колку деца има!

MK News | пред 4 часа

Еден маж од Лондон многу често ја продавал својата сперма бидејќи му требале пари. Пред 3 години, одлучил да ги провери податоците и останал вчудоневиден кога открил колку деца биле родени благодарение...

Едно момче загина друго се бори за живот по страшна сообраќајка во Македонија

Едно момче загина, друго се бори за живот по страшна сообраќајка во Македонија

MK News | пред 3 дена

Деветнаесет годишно момче од село Турново загина, а негов врсник се здобил со тешки телесни повреди откако излетале од коловозот во речното корит на реката Струмешница, на излез од селото Дабиле. Како...

Турист почина во комплексот Св Наум во Охрид

Турист почина во комплексот „Св.Наум“ во Охрид

MK News | пред 3 дена

Вчера во 15 часот во Полициска станица Охрид, од екипа на Итна медицинска помош било пријавено дека во комплексот „Св.Наум“ во Охрид починал Р.Ј.А. (66) од Република Холандија. Констатирана е смрт без...

Објавувал експлицитни фотографии од поранешната љубовница а го уценувал и нејзиниот сопруг

Објавувал експлицитни фотографии од поранешната љубовница, а го уценувал и нејзиниот сопруг

MK News | пред 3 дена

Триесет и две годишен маж од село Житоиште објавувал експлицитни фотографии од поранешната љубовница на профилите на социјалните мрежи на нејзиниот брат и зет, а потоа го уценувал и нејзиниот сопруг дека...

Јанева Наредната седмица нови обвинителни акти на СЈО

Јанева: Наредната седмица нови обвинителни акти на СЈО

MK News | пред 4 дена

Повеќето од истрагите што се веќе спроведени од СЈО очекувам да завршат со обвиненија, за кои лица тоа е мошне важно прашање. За некои ќе има запирање на истрагата и отфрлање на обвиненијата, за некои...

Сопственичката на куќата каде е роден Хитлер ја тужи државата

Сопственичката на куќата каде е роден Хитлер ја тужи државата

MK News | пред 4 дена

Одлуката на Владата на Австрија за експропријација на куќата каде е роден Адолф Хитлер е неуставна и постојат други начини да се спречи за местото да биде атракција за неонацистите, наведе адвокатот на...

Потресна исповед на неутешната мајка на Ѓоша Поради ова не можеше да спие и јаде со денови

Потресна исповед на неутешната мајка на Ѓоша: Поради ова не можеше да спие и јаде со денови

MK News | пред 4 дена

Актерот Богољуб Митиќ Ѓоша, почина вчера во Белград во 49 година од животот. Беше со ведар дух и полн со оптимизам, а неговата мајка Зора Митиќ во потресна исповед открила дека тој последните денови ги...

Сончево и многу топло со температура до 37 степени

Сончево и многу топло со температура до 37 степени

MK News | пред 4 дена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Во западните делови ќе дува умерен ветер од западен, а во останатите слаб до умерен од северозападен правец. Кон...

Ѓоша починал во сон го пронашла ќерка му Детали од смртта на познатиот актер

Ѓоша починал во сон, го пронашла ќерка му- Детали од смртта на познатиот актер

MK News | пред 4 дена

Познатиот српски актер и комичар Богољуб Митиќ – Ѓоша ненадејано почина утрово. Според информациите, го пронашла неговата ќерка Наталија, мртов во 6 часот. Ѓоша претходните денови бил настинат и не сакал...

Се омажи наследничката на царството Сваровски  Нејзината венчаница чини 700 000 евра

Се омажи наследничката на царството „Сваровски“: Нејзината венчаница чини 700.000 евра

MK News | пред 4 дена

Викторија Сваровски е наследничка на царството „Сваровски“ и позната австриска пејачка. Изминатиот викенд таа се омажи за долгогодишното момче Вернер Мурза на спектакуларната свадба во Трст на која доминираа...

Тајниот живот на Џеки Кенеди Спиела со кого ќе стигне дури и со браќата на сопругот

Тајниот живот на Џеки Кенеди: Спиела со кого ќе стигне, дури и со браќата на сопругот

MK News | пред 4 дена

Џеки Кенеди во јавноста беше елегантна, шармантна, грациозна – и воздржана. Но под таа ледена површина се криеше страсна жена, на која ѝ беше потребна машка блискост исто толку колку што нејзиниот сопруг...

Се самоуби познат актер

Се самоуби познат актер

MK News | пред 4 дена

Светот го шокираше уште една трагедија. Како што пишуваат странските медиуми 29-годишниот актер Хенри (Хенк) Дојчендорф, кој како бебе заедно со својот брат близнак се појави во холивудскиот блокбастер...

Цел свет со восхит ги гледаше како идоли  а станаа немилосрдни убијци силувачи крадци

Цел свет со восхит ги гледаше како идоли – а станаа немилосрдни убијци, силувачи, крадци

MK News | пред 4 дена

Јужноафриканскиот атлетичар со телесен инвалидитет Оскар Писториус, кој ја убил својата девојка, е само еден од многумината спортисти кои својата блескава кариера ја упропастиле со неколку криминални дела....

Крвопијци ве демнат на секој чекор  Досадни инсекти

Крвопијци ве демнат на секој чекор – Досадни инсекти

MK News | пред 4 дена

Со секоја пролет и долго топло лето одново војна меѓу луѓето и инсектите, навидум неправедна бидејќи тие се толку мали и беспомошни, наспроти супериорноста на „големиот човек“ помогната со разноразни хемиски...

Овој човек може да го исклучи интернетот во целиот свет

Овој човек може да го исклучи интернетот во целиот свет!

MK News | пред 4 дена

Седум лица, меѓу кои е и бизнисменот Пол Кане, доколку постои потреба, може да го ресетира комплетниот интернет Сценариото кое е потребно такво нешто да се случи не е тешко замисливо, со оглед на бројот...

Никако Јапoнки летово  еве што им прават на нозете

Никако „Јапoнки“ летово – еве што им прават на нозете

MK News | пред 4 дена

Популарните ,, јапoнки,, се поопасни и од високите потпетици – предупредуваат лекарите. Можат да предизвикаат сериозни болки во стапалата, а и ризикот да бидете навистина повредени као некој ве нагази...

Од врвот до дното Една од најголемите тениски легенди банкротираше

Од врвот до дното: Една од најголемите тениски легенди банкротираше

MK News | пред 4 дена

Некогаш најдобриот тенисер на светот и поранешен тренер на Новак Ѓоковиќ, официјално банкротираше. Адвокатите на прославениот Германиец дојдоа денеска во Вишиот суд во Лондон за од судијката, Кристин Дерет...

Кичевчанец силувал малолетна ќерка која забременила Отслужил се вратил и го повторил болниот злочин повеќе пати

Кичевчанец силувал малолетна ќерка која забременила: Отслужил се вратил и го повторил болниот злочин повеќе пати!

MK News | пред 5 дена

Бајрам Велиоски (55) од селото Пласница кај Кичево кој во 2009. година беше осуден на осум години затвор поради тоа што ја силувал и забременил тогаш својата 16-годишна ќерка, по отслужувањето на казната...

Сеуште нема одговор  Смртта на докторката од Нефрологија останува мистерија

Сеуште нема одговор – Смртта на докторката од Нефрологија останува мистерија

MK News | пред 5 дена

Основното јавно обвинителство го води случајот за смртта на докторката од Нефрологија, 53-годишната Ј.М.С. Сеуште нема одговор дали се работи за убиство или пак самоубиство. Истрагата не е завршена, зашто...

Таравари најави нов начин за избор на директори на ЈЗУ

Таравари најави нов начин за избор на директори на ЈЗУ

MK News | пред 5 дена

Mинистерот за здравство Арбен Таравари денеска потврди дека се назначени нови директори на клиниките за неврохирургија и за радиотерапија и онкологија. За нов медицински директор на Клиниката за радиотерапија...

ВМРО ДПМНЕ бара увид во договорот со Бугарија

ВМРО-ДПМНЕ бара увид во договорот со Бугарија

MK News | пред 5 дена

Склучувањето на договорот со Бугарија задира во идентитетот и историјата на Македонскиот народ, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата велат дека вчерашниот настап на Зоран Заев во Софија е загрижувачки поради...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност