Никола Груевски гостин во Дневникот на Сител Нападната е унитарноста на државата

Никола Груевски гостин во Дневникот на Сител: Нападната е унитарноста на државата

пред 9 часа - Прес 24

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски гостуваше во централниот Дневник на Сител телевизија.

Груевски Кога еден дел од политичарите не ја штитат државата само народот може да ја одбрани

Груевски: Кога еден дел од политичарите не ја штитат државата, само народот може да ја одбрани

пред 10 часа - Прес 24

-Главната причина за целата оваа операција што ни се случува од некои надворешни центри е промена на името на Република Македонија и на идентитетот на Македонија и тоа е целата цел што се слушуваше во...

Груевски На чекор сме до губење на работи кои нашите претци ги добиле со многу крв

Груевски: На чекор сме до губење на работи кои нашите претци ги добиле со многу крв

пред 10 часа - Прес 24

Во своето денешно гостување во Дневникот на Сител, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски нагласи дека надворешните фактори, односно центри на моќ играат клучна улога во кризата во Македонија. –...

Груевски Секако дека имаме стратегија

Груевски: Секако дека имаме стратегија

пред 10 часа - Прес 24

-Ние секако имаме стратегија, секојдневно дебатираме и ја разглобуваме таа стратегија. Имаме различни планови направено, како планови кои произлегуваат од таа стратегија, но во овој момент не можам да...

Груевски Заев нека удри по мене само нека ја остави државата

Груевски: Заев нека удри по мене, само нека ја остави државата

пред 10 часа - Прес 24

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски му нуди на лидерот на СДСМ Зоран Заев малцинска влада и поддршка од ВМРО-ДПМНЕ доколку се откаже од платформата на албанските партии и уривање на националните...

Груевски Нападната е унитарноста на државата само народот може да ја одбрани

Груевски: Нападната е унитарноста на државата, само народот може да ја одбрани

пред 10 часа - Прес 24

Апсолутно дека е загрозена унитарноста на државата. Се соочуваме во ситуација во која таа унитарност е нападната, а со тоа и државата. Народот е тој кој што може да ја одбрани. Кога државата е нападната...

Груевски Јас верувам во мојот народ и на крај ќе победи Македонија

Груевски: Јас верувам во мојот народ и на крај ќе победи Македонија!

пред 10 часа - Прес 24

Во Македонија освен партии има и народ. Чесниот народ, Македонците, Албанците, Турците, Ромите, Власите, Србите, Бошњаците не се согласуваат со ваквото сценарио. Јас верувам во мојот народ и на крај ќе...

Груевски Ако народот не биде доволно активен и доволно упорен Република Македонија нема да е Република Македонија

Груевски: Ако народот не биде доволно активен и доволно упорен, Република Македонија нема да е Република Македонија

пред 10 часа - Прес 24

Принципот на коалицирање “победник со победник” со овој потег на ДУИ е засекогаш уништен. Никој, па ни ВМРО-ДПНЕ во иднина нема да има таква обврска, напиша на својот ФБ профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола...

Груевски Основната цел на целата операција е слабеење на државата со цел промена на името и идентитетот

Груевски: Основната цел на целата операција е слабеење на државата со цел промена на името и идентитетот

пред 10 часа - Прес 24

Основната причина за целата операција за рушење на власта и носење на Зоран Заев е слабеење на државата со цел промена на името и идентитетот на Македонците. Тоа е главната и основна причина заради која...

Отворена понуда од Груевски до Заев Суди го раководството ВМРО ќе ти ја поддржи Владата само откажи се од албанската платформа

Отворена понуда од Груевски до Заев: Суди го раководството, ВМРО ќе ти ја поддржи Владата, само откажи се од албанската платформа!

пред 10 часа - Прес 24

Ќе поддржиме малцинска влада, доколку СДСМ се откаже од Законот за јазици, платформата и редефинирањето и урнисувањето на државата, му порача вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на првиот човек...

Груевски Заев ако сака нека ме уапси затвори и малтретира само да не удри по темелите на државата

Груевски: Заев ако сака нека ме уапси, затвори и малтретира, само да не удри по темелите на државата

пред 11 часа - Прес 24

Илир Кула Заев е во состојба да направи сунет за да ги излаже Албанците

Илир Кула: Заев е во состојба да направи сунет за да ги излаже Албанците

пред 13 часа - Прес 24

Истакнатиот албански аналитичар и експерт за меѓународна политика Илир Кула на крајот од една негова колумна ја критикува ДУИ, откако партијата на Али Ахмети ги даде мандатите за формирање на влада со...

КУРИР Еве ги работите кои Заев и СДСМ ги прифатиле и после кои нема да постои граѓанска Македонија

КУРИР: Еве ги работите кои Заев и СДСМ ги прифатиле и после кои нема да постои граѓанска Македонија

пред 13 часа - Прес 24

На седницата на Централниот одбор, лидерот на СДСМ Зоран Заев им ги соопштил  дел од работите кои биле договорени со ДУИ, пишува Курир Освен за работите за кои веќе се знае во јавноста дека се прифатени,...

КУРИР Заев договорил да разговара за промена на химната грбот и знамето на Македонија

КУРИР: Заев договорил да разговара за промена на химната, грбот и знамето на Македонија

пред 13 часа - Прес 24

Практично, договорот на Заев е за идентитетска промена на Македонија со која се задираат основните постулати како јазикот, името, знамето, грбот и химната, пишува Курир. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев им...

КУРИР Заев договорил Србите да бидат обвинети за геноцид

КУРИР: Заев договорил Србите да бидат обвинети за геноцид

пред 13 часа - Прес 24

Дел од коалицискиот договор помеѓу СДСМ и ДУИ бил и донесување на одлука со која ќе се прогласи сторен геноцид врз Албанците во Македонија, кој наводно се направил помеѓу двете светски војни, пишува Курир....

Иван ја прашал што е тоа што мажот го прави секси од Моника добил одговор кој не го очекувал

Иван ја прашал што е тоа што мажот го прави секси, од Моника добил одговор кој не го очекувал.

пред 14 часа - Прес 24

Италијанската глумица Моника  Белучи беше гостинка во емисијата на Иван Иванович. Домакинот на емисијата Иван Иванович и поставуваше многу разни прашања поврзани со нејзината кариера, на која таа  љубезно...

Драма во семејството на популарната пејачка Маж ми умира ве молам помогнете ми

Драма во семејството на популарната пејачка: Маж ми умира ве молам помогнете ми

пред 14 часа - Прес 24

Сопругот на Татјана Камерон Тајчи, боледува од рак на белите дробови, кој се проширил и низ другите делови на телото. Фамилијата објави емотивна порака на „GoFindM“, каде се собираат донации. Имам рак...

Познатиот српски пејач доживеа сообраќајна несреќа и се здоби со тешка повреда

Познатиот српски пејач доживеа сообраќајна несреќа и се здоби со тешка повреда

пред 14 часа - Прес 24

Популарниот српски пејач Дарко Лазиќ доживеа сообраќајна несреќа, каде што паднал од мотор, и се здобил со повреда на рамото, а последиците сеусте ги осека и ден денес. Имено,Дарко сеуште се опоравува...

Возач влетал во група луѓе има повредени

Возач влетал во група луѓе-има повредени

пред 14 часа - Прес 24

Пет лица се пренесени во болница денеска откако возач влета во група пешаци во југоисточен Лондон. Лицето што управувало со автомобилот е уапсено, јави локалната полиција. Лондонската брза помош соопшти...

ГАЛЕРИЈА Маледонците од дијаспората се собраа пред обединетите нации во Женева и едногласно кажаа НЕ за уништување на Македонија

ГАЛЕРИЈА:Маледонците од дијаспората се собраа пред обединетите нации во Женева и едногласно кажаа НЕ за уништување на Македонија

пред 14 часа - Прес 24

MАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ! Jас зборувам на Mакедонски јазик – беа само дел од многуте пароли меѓу стотината македонски знамиња кои денес се развејаа пред седиштето на Обединетите нации во Женева. Стотици...

Груевски предупредуваше Без 61 пратеник ќе има лоши работи и Македонија ќе биде уценувана

Груевски предупредуваше: Без 61 пратеник ќе има лоши работи и Македонија ќе биде уценувана

пред 14 часа - Прес 24

Ние се бориме за секого подеднакво, за секој наш граѓанин. И ако некогаш го кренеме гласот да предупредиме за некои последици за државата, да предупредиме дека некој е на лош пат и сака да ја однесе цела...

Веднаш на лекар ако го видите ова на вашиот пенис  Можно е да имате рак на пенисот

Веднаш на лекар ако го видите ова на вашиот пенис - Можно е да имате рак на пенисот

пред 15 часа - Прес 24

Мажите многу ретко одат на лекар и на редовни прегледи за разлика од жените, тоа на сите им е познато. Поради тоа што ракот на пенисот претставува релативно ретка болест, сексолозите, уролозите и други...

Без срам имаа секс пред банкомат  луѓето чекаа пари да извадат

Без срам имаа секс пред банкомат - луѓето чекаа пари да извадат

пред 15 часа - Прес 24

Оваа двојка од Мексико воопшто нема страм или толку се привлекуваат еден со друг, што не бираат време, а ни место. Имено, сите оние кои сакале да подигнат пари од банкомат, морале да ги причекаат овие...

Порно ѕвездата објави шокантни фотографии кожата и се распаѓа

Порно ѕвездата објави шокантни фотографии кожата и се распаѓа

пред 15 часа - Прес 24

Поранешната порно ѕвезда Џема Меси на Фејсбук објави шокантни фотографии од раните на нозете кои и се створија од компликациите предизвикани од „домашни“ инјекции за потемнување на кожата. Фотографиите...

Малтретирал ученици на училиште но таткото одржал одлична лекција

Малтретирал ученици на училиште, но таткото одржал одлична лекција

пред 15 часа - Прес 24

Ке размисли од сега 2 пати дали ке постапува исто понатаму

Овие билдери претерале со вежбањето  погледнете на што изгледаат

Овие билдери претерале со вежбањето - погледнете на што изгледаат

пред 15 часа - Прес 24

Дали е ова претерано?

Страшна исповед на девојка ме тераше да го викам тато и ме силуваше

Страшна исповед на девојка-ме тераше да го викам „тато“ и ме силуваше

пред 15 часа - Прес 24

Една девојка собрала храброст да проговори јавно за злоставувањето кое го трпела, а ова е дел од потресната исповед која ја дала за Elite Daily. Јас сум феминистка и горд писател кој без влакна на јазикот...

ХИТ фотографии од Јелена Карлеуша како пее во кафана

ХИТ фотографии од Јелена Карлеуша како пее во кафана

пред 15 часа - Прес 24

Вики Манојловиќ, неможејќи да ги издржи константните напади од страна на Јелена извлече кец од ракавот, и покажа слика од Јелена кога пеела во кафана. -Тоа не е кафана тоа е хотел- рекла Јелена -Сеедно...

Тие се најглупите милионери Освоиле милиони на лото  нема да верувате како ги потрошиле

Тие се најглупите милионери: Освоиле милиони на лото - нема да верувате како ги потрошиле

пред 15 часа - Прес 24

Како ли размислувале чим направиле ваква глупост.

Зела оцет од кујната и направила чудо

Зела оцет од кујната и направила чудо

пред 15 часа - Прес 24

Оцетот е многу корисен во домот и тоа не само за салати. Погледнете го видеото и дознајте за што се може да послужи.Ние ви ги предложуваме овие 10 работи. 1.Можете да ги отпушите затнатите цевки. 2.Ги...

Повеќе
КЛИКНИ
kariera.mk