Скопје по 19 ти пат дел од австриската балска култура Одржан Виенски бал 2018

Скопје по 19-ти пат дел од австриската балска култура: Одржан Виенски бал 2018

Прес 24 | пред 11 часа

Вчеравечер, во хотелот „Александар палас“, традиционално се одржа „Виенскиот бал“ во Скопје, во организација на Здружението за културна соработка „Јохан Штраус“ и покровителство на - Амбасадата на Република...

Ограбен наплатен пункт на ЕВН во Струга

Ограбен наплатен пункт на ЕВН во Струга

Прес 24 | пред 12 часа

Тешка кражба се слуила синоќа во Струга. Како што информираат од од СВР од 23:00 до 06:00 часот одземен е сефот од наплатниот пункт на ЕВН во трговскиот комплекс на улица „8 септември“. Полицијата извршила...

Тест кој целосно ќе ве разоткрие  изберете клуч и откријте ја својата вистинска природа

Тест кој целосно ќе ве разоткрие - изберете клуч и откријте ја својата вистинска природа

Прес 24 | пред 12 часа

Не размислувајте премногу - „фрлете око“ на сликата и одлучете се за вистинскиот клуч кој ќе ви привлече најмногу внимание. Тој ќе открие многу разботи за вашата природа. Клуч бр. 1 Го одбравте наједноставниот...

Невреме и грмежи се до четврток а потоа уште една голема промена

Невреме и грмежи се до четврток, а потоа уште една голема промена

Прес 24 | пред 12 часа

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Поинтензивни процеси се очекуваат во раните утрински часови на запад, а околу пладне во источните делови...

Санирање ударни дупки на градските сообраќајници

Санирање ударни дупки на градските сообраќајници

Прес 24 | пред 13 часа

Екипи на ЈП „Улици и патишта“ по налог на Град Скопје деновиве на терен реализираат голема акција за санирање на ударни дупки на коловозите на градските сообраќајници. Станува збор за редовна акција по...

Мицкоски Македонија е киднапирана и срушена држава тргнуваме на терен и ќе понудиме алтернатива на граѓаните

Мицкоски: Македонија е киднапирана и срушена држава, тргнуваме на терен и ќе понудиме алтернатива на граѓаните

Прес 24 | пред 13 часа

Во Македонија не се живее подобро. Стануваме држава каде сиромаштијатa расте, стандардот опаѓа, а корупцијата е највисока во Европа. Владата залудно потроши 10 месеци од животот на сите граѓани. Не е само...

Експертите објаснуваат Направете ги овие 5 работи и парите со голема брзина ќе пристигнат во вашиот дом

Експертите објаснуваат: Направете ги овие 5 работи и парите со голема брзина ќе пристигнат во вашиот дом

Прес 24 | пред 13 часа

Ако сакате да ја засилите својата финансиска ситуација, направете ги овие измени во својот животен простор и парите ќе почнат да доаѓаат од сите страни. Барем така тврди фенг шуи. Не користите симболи...

Големо слечиште отсече три села во Кривопаланечко

Големо слечиште, отсече три села во Кривопаланечко

Прес 24 | пред 13 часа

Големо свлечиште предизвикано од интензивните врнежи дожд затрупа поголем дел од патниот правец Крива Паланка - село Дурачка река поради што целосно се отсечени селата Дурачка Река, Станци и Метов. Од...

За Бикот 11 за Стрелецот 8  среќен број за секој знак од зодијакот

За Бикот 11, за Стрелецот 8 – среќен број за секој знак од зодијакот

Прес 24 | пред 13 часа

Овен Среќен број на Овните е бројот 5. Во оваа година бројот 5 ќе ви донесе зајакнување на вашата независност и лесно преземање на ризици. Нема да се задоволувате со малку, па бројот 5 може да ви помогне...

Путин гласаше на изборите во Русија  неговата вратоврска има моќно значење

Путин гласаше на изборите во Русија - неговата вратоврска има моќно значење

Прес 24 | пред 13 часа

Претседателот на Русија, Владимир Путин гласаше на претседателските избори во Русија, а неговото темно одело го красела црвена вратоврска која претставува моќ и страст. Експертите велат дека бојата на...

Нов скандал со белгиско расипано месо во Косово

Нов скандал со белгиско расипано месо во Косово

Прес 24 | пред 13 часа

Белгиските медиуми објавуваат дека освен белгиската фирма Вевиба, уште една белгиска фирма, Валомел извезувала расипано месо на Косово. Новинарската екипа на белгискиот јавен сервис го открила овој случај...

Прилепчанец претепан во ноќен клуб го удирале со клоци и стаклени шишиња

Прилепчанец претепан во ноќен клуб, го удирале со клоци и стаклени шишиња

Прес 24 | пред 13 часа

Утринава во 08,00 час во Полициската станица Прилеп 28- годишниот Ф.П.А пријавил дека истиот ден околу 03,00 часот додека бил во ноќен клуб бил нападнат. Имено непознато лице се доближило до него и го...

Пroменливото време влијае и врз граѓаните  вжештена линијата Ало докторе

Пroменливото време влијае и врз граѓаните - вжештена линијата „Ало докторе“

Прес 24 | пред 13 часа

Ред сонце, ред дожд е времето оваа недела, а таквите промени лошо влијаат врз здравјето на граѓаните, особено на хронично болните, кај кои се потребни почести интервенции. Токму затоа линијата „Ало докторе“...

Ќе се менува моделот за осигурување во земјоделството

Ќе се менува моделот за осигурување во земјоделството

Прес 24 | пред 13 часа

Се размислува за нов модел на осигурување во земјоделството зашто бројот на склучени полиси, и покрај владините субвенции од 60 отсто, континуирано и значително се намалува. - Мора да се најде начин како...

Тепачка во скопски Аеродром  при обид да ја спречат претепани и полицајци

Тепачка во скопски Аеродром - при обид да ја спречат претепани и полицајци

Прес 24 | пред 13 часа

Вчера, во 04:00 часот по полноќ часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на булеварот „Јане Сандански“ во Трговскиот центар „Три Бисери“, пред угостителски објект, 31-годишниот...

Ограбена аптека на Партизанска во Скопје

Ограбена аптека на Партизанска во Скопје

Прес 24 | пред 14 часа

Околу 15.000 денари се одземени синоќа од аптека на булеварот „Партизански одреди“ кај Трговскиот центар „Антико“, соопшти полицијата. Кражбата ја сторило засега непознато, маскирано лице, а случајот е...

Пијани влегле во ресторан и се претставувале како инспектори од УБК па извадиле пиштоли

Пијани влегле во ресторан и се претставувале како инспектори од УБК, па извадиле пиштоли

Прес 24 | пред 14 часа

Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против 68-годишниот М.Ј. и 28-годишниот Д.С. , двајцата од село Старо Село-општина Јегуновце, поради постоење основи на сомнение за сторено...

Оваа секси пејачка ја замени Едита во Министерки

Оваа секси пејачка ја замени Едита во „Министерки“

Прес 24 | пред 14 часа

Едита Арадиновиќ неодамна на јавноста преку социјалните мрежи и соопшти дека повеќе нема да биде дел од групата „Министерки“. На нејзнино место ќе дојде пејачката од „Ѕвездите на Гренд“, Кристина Дениќ....

Париз окован во снег  Ајфеловата кула затворена поради студ

Париз окован во снег - Ајфеловата кула затворена поради студ

Прес 24 | пред 14 часа

Ајфеловата кула утрово била затворена за посетителите поради снегот и студот, соопштила компанијата задолжена за одржување на познатата париска знаменитост. На сајтот на Твитер компанијата објавила фотографија...

11 годишно девојче заврши со скршено рамо врз неа паднал прозорец додека била на час

11-годишно девојче заврши со скршено рамо, врз неа паднал прозорец додека била на час

Прес 24 | пред 14 часа

Единаесет годишно девојче е повредено додека била на час во основно училиште. Нејзиниот татко случајот го пријавил вчера во полициската станица Карпош. Имено, во четвртокот додека неговата 11- годишна...

Бил исфрлен од ноќен клуб па со автомобил влетал во него  повредени најмалку 13 лица

Бил исфрлен од ноќен клуб, па со автомобил влетал во него - повредени најмалку 13 лица

Прес 24 | пред 14 часа

Британската полиција соопштила дека денеска 21-годишен маж во градот Грејвсенд влетал со автомобилот директно во ноќен клуб, од кој претходно бил исфрлен и ги покосил посетителите кои биле на подиумот...

Внимавајте Ако од бојлерот слушнете ваков звук веднаш исклучете го  можно е да експлодира

Внимавајте: Ако од бојлерот слушнете ваков звук веднаш исклучете го - можно е да експлодира

Прес 24 | пред 14 часа

Сите добро знаеме дека пред туширање, задолжително бојлерот мора да се исклучи, но пости уште една работа на која треба да внимавате. Овој уред покрај жешката вода и струја во него содржи и жешка водена...

Македонската водителка со згодно момче на Виенскиот бал

Македонската водителка со згодно момче на Виенскиот бал

Прес 24 | пред 14 часа

Македонската водителка Миланка Рашиќ со препознатливиот глас кој го слушаме на доделувањето на Оскарите, присуствуваше на Виенскиот бал кој традиционално се одржува секоја година во Скопје. Во гламурозна...

Внимавајте Ако од бољерот слушнете ваков звук веднаш исклучете го  можно е да експлодира

Внимавајте: Ако од бољерот слушнете ваков звук веднаш исклучете го - можно е да експлодира

Прес 24 | пред 14 часа

Сите добро знаеме дека пред туширање, задолжително бојлерот мора да се исклучи, но пости уште една работа на која треба да внимавате. Овој уред покрај жешката вода и струја во него содржи и жешка водена...

Охриѓани не паметат ваква бура до сега  невремето снимено од неколку страни

Охриѓани не паметат ваква бура до сега - невремето снимено од неколку страни

Прес 24 | пред 14 часа

Јужниот ветер вчера направи вистински пустош во Охрид. Социјалните мрежи преплавени со бројни видеа од невремето. Настаната е голема материјална штета која допрва треба да се проценува. Охриѓани не паметат...

Намален бројот на осигурителни полиси во земјоделството

Намален бројот на осигурителни полиси во земјоделството

Прес 24 | пред 14 часа

Намален е бројот на осигурителни полиси во земјоделството за околу 60 проценти, соопшти денеска директорот на Агенцијата за супервизија на осигурување Климе Попоски. Во 2015 година бројката на полиси била...

Внимавајте Ако од бољерот слушнете ваков звук веднаш повикајте мајстор можно е да експлодира

Внимавајте: Ако од бољерот слушнете ваков звук веднаш повикајте мајстор- можно е да експлодира

Прес 24 | пред 14 часа

Сите добро знаеме дека пред туширање, задолжително бољерот мора да се исклучи, но пости уште една работа на која треба да внимавате. Овој уред покрај жешката вода и струја во него содржи и жежка водена...

Морето дивее  бранови од неколку метри ги потопуваат куќите на црногорското приморје

Морето дивее - бранови од неколку метри ги потопуваат куќите на црногорското приморје

Прес 24 | пред 14 часа

Бранови од неколку метри дивеат од утрово во Петровац. Толку се големи што ја преминуваат оградата од куќите и удираат во нив. Погледнете ја застрашувачката глетка: 00:03 02:06 00:03 02:06

Чесните луѓе се во долгови до гуша а старлетите купуваат стан од 25 000 евра во кеш Се бара потекло на парите

Чесните луѓе се во долгови до гуша, а старлетите купуваат стан од 25.000 евра во кеш: Се бара потекло на парите

Прес 24 | пред 14 часа

Движењето за обнова на Кралството Србија бара од надлежните да го истражат имотот на старлетите, а по повод медиумските натписи дека „естрадната личност“ Сораја Вучелиќ купила стан во Белград кој го платила...

Ова е најзгодната медицинска сестра  пациентите глумат дека се болни за да ја видат

Ова е најзгодната медицинска сестра - пациентите глумат дека се болни за да ја видат

Прес 24 | пред 15 часа

Белле Луциа е медицинска сестра од Австралија, а во последно време се усредоточила и на својата манекенска кариера. На својот Инстаграм профил продолжува да се запознава со бројни пациенти преку коментарите...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност