Дерби на вечерта НАЈАВА Барселона во Торино ќе бара потврда за првата позиција

Дерби на вечерта НАЈАВА: Барселона во Торино ќе „бара“ потврда за првата позиција

Спортски | пред 13 минути

Пред нас е нова вечер со натпреварите во Лигата на шампионите во кои не очекува еден исклучително интересен дуел, Јувентус ја пречекува Барселона. Јувентус и Барселона е натпреварот кој може да го добие...

Пропаднаа преговорите помеѓу Челзи и Куртоа причината  Давид Де Геа

Пропаднаа преговорите помеѓу Челзи и Куртоа, причината – Давид Де Геа!

Спортски | пред 38 минути

Тибо Куртоа не се откажува од своите барања, причината е Давид Де Геа! Преговорите помеѓу Челзи и Куртоа пропаднаа, имено Белгиецот не се откажува од своите барања кои клубот нема намера да ги исполни....

Роналдо ЛУТ на новинарите Зборувам едно пишувате друго зошто тогаш ме прашувате

Роналдо ЛУТ на новинарите: Зборувам едно, пишувате друго, зошто тогаш ме прашувате!?

Спортски | пред еден час

Реал Мадрид славеше на гостувањето против АПОЕЛ со 0:6 во рамките од петото коло во Лигата на шампионите, Кристиано Роналдо во овој натпревар беше стрелец на два погодоци. Португалецот со двата гола стигна...

Ракитиќ до Буфон Ќе ти го препуштам моето место во Хрватска

Ракитиќ до Буфон: Ќе ти го препуштам моето место во Хрватска

Спортски | пред еден час

После 60 години Италија повторно ќе пропушти еден Мундијал. Ваквиот расплет на ситуацијата не ги погоди само Италијаните туку и големиот број љубители на фудбалот ширум светот. Еден од најемотивните кои...

Дали Гвардиола го украде трикот на Мурињо

Дали Гвардиола го „украде“ трикот на Мурињо?

Спортски | пред еден час

Можеби не е според правилата на фер-плејот, но е легитимно. Интересна и не толку непозната ситуација се случи во победата на Манчестер Сити над Фејенорд. „Граѓаните“ запишаа победа од 1:0 и така стигна...

Солзи на полувремето  Фудбалерите на Севиља дознаа страшна вест и го одиграа натпреварот на животот

Солзи на полувремето – Фудбалерите на Севиља дознаа страшна вест и го одиграа натпреварот на животот

Спортски | пред еден час

Ова без сомневање е една од најстрашните фудбалски приказни. Севиља во вчерашниот натпревар од Лигата на шампионите успеа да стигне до нерешен резултат иако на полувремето Ливерпул имаше предност од 0:3....

Лејкерси се разбудија во вториот дел Кузма најефикасен

Лејкерси се разбудија во вториот дел Кузма најефикасен!

Спортски | пред 2 часа

Изминатата вечер во НБА лигата се одигра само еден натпревар во кој Лос Анџелес Лејкерс славеше победа против Чикаго Булс. Лејкерси славеа со 103:94 и стигна осмата победа во сезоната во која имаа и десет...

Уште една клупа останува празна Нова оставка и покрај пласман на Мундијалот во Русија

Уште една клупа останува празна: Нова оставка и покрај пласман на Мундијалот во Русија

Спортски | пред 12 часа

Славољуб Муслин, како што е познато, не е единствениот кој успеа да се пласира на СП во Русија и кој нема да го предводи тој тим на Мундијалот. Некогашниот селектор на Саудиска Арабија, Берт ван Марвијк...

Клоп по ремито со Севиља Изгубивме но и не изгубивме освоивме бод

Клоп по ремито со Севиља: Изгубивме, но и не изгубивме, освоивме бод

Спортски | пред 12 часа

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп немаше конкретен одговор зошто неговиот тим испушти предност од три гола на гостувањето во Севиља. „Црвените“ за половина час имаа предност од 0:3 на „Рамон Санчез Писхуан“...

Ливерпул ја одигра добро планирата акција  Црвените на два пати со идентичен гол а дефанзивата потфрли

Ливерпул ја одигра добро планирата акција: „Црвените“ на два пати со идентичен гол, а дефанзивата потфрли

Спортски | пред 13 часа

Ливерпул вечерва ремизираше со Севиља, по еден возбудлив и неизвесен меч со резултат 3:3. „Црвените“ по првото полувреме имаа предност 3:0, а интересно е што два погодоци постигнаа на пресликан идентичен...

Мурињо стартува нов проект и со 155 милиони евра тргнува по ѕвездата на Серија А

Мурињо стартува нов проект и со 155 милиони евра тргнува по ѕвездата на Серија А?!

Спортски | пред 13 часа

Како што пренесуваат англиските медиуми Жозе Мурињо подготвува нов проект во Манчестер Јунајтед. Манчестер Јунајтед добро ја започна сезоната, но двата лоши настапи пред репрезентативната пауза придонесоа...

Вечерва испратена јасна порака до Вентура Спиеш ли мирно

Вечерва испратена јасна порака до Вентура: Спиеш ли мирно?

Спортски | пред 13 часа

Во двомечот помеѓу Италија и Шведска, Лоренцо Инсиње на теренот мина вкупни 14 минути, без оглед на тоа што фудбалерот на Наполи моментално игра најдобро во досегашната кариера. Сега веќе некогашниот италијански...

 Кралевите расположени Роналдо до нов рекорд Ливерпул испушти 0 3

„Кралевите“ расположени, Роналдо до нов рекорд, Ливерпул испушти 0:3!

Спортски | пред 13 часа

Во терминот од 20:45 во рамките од петото коло во Лигата на шампионите се одиграа седум натпревари, а на некои од нив стрелците беа прилично расположени. Реал Мадрид на гостински терен против АПОЕЛ забележа...

Во Барселона 1 0 за Озил во однос на Кутињо причината повеќе од јасна

Во Барселона 1:0 за Озил во однос на Кутињо, причината повеќе од јасна…

Спортски | пред 13 часа

Мундо Депортиво вели дека во јануарскиот преоден рок би требало во Барселона да пристигне Месјут Озил пред Филипе Кутињо. Овој медиум наведува дека Германецот е многу поефтин и дека доколку пристигне во...

Фрустрацијата на Роналдо преточена во неспортскиот потег

Фрустрацијата на Роналдо, преточена во неспортскиот потег

Спортски | пред 14 часа

Екипата на Реал Мадрид има високи 6:0 на гостувањето кај АПОЕЛ во рамки на Лигата на шампионите. Кристијано Роналдо , не постигна ниту еден погодок, иако Реал успеа четири пати да биде поуспешен од голманот...

Алегри пред дербито во ЛШ ги откри разликите помеѓу Дибала и Меси

Алегри пред дербито во ЛШ ги откри разликите помеѓу Дибала и Меси

Спортски | пред 14 часа

Јувентус утре го игра својот натпревар против Барселона во Лигата на шампионите, а пред овој натпревар како и тренерот Ернесто Валверде, пред медиумите зборуваше и Масимилијано Алегри. Паоло Дибала игра...

Манасков во препознатлива форма Веспрем рутински во уште победа во домашното првенство

Манасков во препознатлива форма: Веспрем рутински во уште победа во домашното првенство

Спортски | пред 14 часа

Унгарски Веспрем славеше уште еднаш во домашното првенство, овојпат против Дабас на гости со 39:21. Во првото полувреме домашниот состав се држеше во игра, па унгарскиот шампион на паузата имаше предност...

И кога игра лошо поставува рекорди  Нов РЕКОРД на Роналдо во Лигата на шампионите

И кога игра лошо поставува рекорди – Нов РЕКОРД на Роналдо во Лигата на шампионите!

Спортски | пред 14 часа

Иако Кристиано Роналдо игра во катастрофална форма оваа сезона и од стартот на сезоната во Примера постигна само еден погодок сепак успеа да стигне до еден рекорд во Лигата на шампионите. Голот на Роналдо...

УЕФА не премолча Санкциониран Олимпијакос поради своите навивачи

УЕФА не премолча: Санкциониран Олимпијакос поради своите навивачи

Спортски | пред 14 часа

Европската фудбалска унија, денес го казни Олимпијакос со 60.000 евра, бидејќи навивачите на два пати влегоа на терен и пријдоа кон фудбалерот на Барселона, Лионел Меси во текот на мечот помеѓу двата клуба...

ЛШ Голеада на три средби  спијат стрелците во Манчестер и Неапол

ЛШ Голеада на три средби, „спијат“ стрелците во Манчестер и Неапол

Спортски | пред 14 часа

ВНа полувремето на седум натпревари во Лигата на шампионите најубедливи се екипите на Лајпциг и Ливерпул. Одличниот тим на Јирген Клоп , има веќе голема предност од 0:3. Ливерпул на самиот старт преку...

Совршен старт за Германците Монако е не колена

Совршен старт за Германците, Монако е не колена

Спортски | пред 15 часа

Фудбалерите на Лајпциг не можеа да замислат подобар старт на мечот против Монако. На стадионот „Луис II“, германскиот клуб има водство од 2:0, а двата погодоци беа постигнати во првите 10 минути. Лајпциг...

ВОЛЕЈ на Модриќ  кралевите во водство

ВОЛЕЈ на Модриќ, „кралевите“ во водство!

Спортски | пред 15 часа

Како и што се очекуваше, Реал Мадрид поведе на гостувањето во АПОЕЛ, а стрелец на погодокот беше Хрватот Модриќ и тоа со одличен волеј удар. Не дозволувајте други да ви ги кажуваат најдобрите онлајн обложувалници,...

Валверде Договорот на Меси Сега е важен натпреварот против Јувентус

Валверде: Договорот на Меси? Сега е важен натпреварот против Јувентус

Спортски | пред 15 часа

Екипата на Барселона во рамките од петото коло во Лигата на шампионите утре ќе го одигра својот натпревар против Јувентус. По повод овој натпревар Ернесто Валверде денес одржа конференција за медиумите,...

Ништо од кам бекот во МЗТ Скопје Николовски потпиша нов договор со Работнички

Ништо од кам бекот во МЗТ Скопје: Николовски потпиша нов договор со Работнички

Спортски | пред 15 часа

Кирил Николовски потпиша нов договор со Работнички до крајот на оваа сезона. Николовски досега настапуваше за Карпош Соколи, но и тој како и неколку други играчи решија да преминат во други екипи, откако...

Ромелу Лукаку избегнал затворска казна  Сумата која ја платил е СМЕШНА

Ромелу Лукаку избегнал затворска казна! – Сумата која ја платил е „СМЕШНА“!

Спортски | пред 15 часа

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед навистина имал среќа. Ромелу Лукаку ја избегнал можноста да заврши во затвор откако минатото лето се согласил да и плати компезација на полицијата во Лос Анџелес. Полицијата...

Холанѓаните го запалија Манчестер

Холанѓаните го „запалија“ Манчестер!

Спортски | пред 15 часа

Вечерва со почеток во 20:45 часот на „Итихад“ во рамките од петото коло во Лигата на шампионите во групата „Ф“ ќе се сретнат лидерот Манчестер Сити и фенерџијата Фејенорд. Холандскиот тим во првите четири...

Марибор ги разочара Русите Бешикташ во осминафинале

Марибор ги разочара Русите, Бешикташ во осминафинале!

Спортски | пред 16 часа

Два нерешени резултати во првите два натпревари од петото коло во Лигата на шампионите. Во рамките од петото коло од групата „Г“ се сретнаа двете првопласирани екипи, а Бешикташ успеа да обезбеди пласман...

Ракитиќ Не сум 100 сигурен дека Меси ќе остане

Ракитиќ: Не сум 100% сигурен дека Меси ќе остане

Спортски | пред 16 часа

Хрватскиот фудбалер со последната изјава ги загрижи фановите на каталонскиот гигант. Што ќе се случи со Лионел Меси ? Првата ѕвезда на Барселона и репрезентацијата на Аргентина предизвикува страв во Каталонија....

Пропуст или тактика Рома казнета поради собирачите на топки

Пропуст или тактика? Рома казнета поради собирачите на топки

Спортски | пред 16 часа

Екипата на Рома се соочува со казна поради пропуст во организацијата на римското дерби, ако тоа воопшто може да се нарече пропуст… Актуелниот италијански вицешампион е казнет со симболични 2.500 евра поради...

Мурињо за Смолинг Се надевам дека повеќе никогаш нема да биде повикан

Мурињо за Смолинг: Се надевам дека повеќе никогаш нема да биде повикан

Спортски | пред 17 часа

Мурињо е целосно отворен и веројатно секогаш го зборува она што го мисли. Жозе Мурињо немаше „влакна на јазикот“ кога зборуваше за Крис Смолинг. Централниот дефанзивец на Англија и Манчестер Јунајтед е...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност