Уникатен аутфит Синот на Катарина Ивановска навива за МЗТ Скопје

Уникатен аутфит: Синот на Катарина Ивановска „навива“ за МЗТ Скопје

Хит Портал | пред 4 недели

Катарина Ивановска е љубител на спортот па кога е во Македонија често може да се види на трибините во спортските центри.Кога е ракометот во прашање моделот навива за Вардар, а кај кошарката е верен фан...

Од водителка до модел Миа Костова го затвори вториот ден од Модниот викенд во Скопје

Од водителка до модел: Миа Костова го затвори вториот ден од Модниот викенд во Скопје

Хит Портал | пред 4 недели

Вториот ден во рамките на есенскиот Моден викенд Скопје го одбележаа пет ревии од кои најмногу внимание привлече ревијата на Ивана Кнез.„Драма студио“ со колекцијата „Концепт 2020“ беше оставена за крај...

Опуштен изглед Анџелина Џоли го прошета кучето

Опуштен изглед: Анџелина Џоли го прошета кучето

Хит Портал | пред 4 недели

Анџелина Џоли се почесто ја гледаме во јавност, а опуштениот изглед е нејзиниот заштитен знак.Последно актерката беше забележана во Лос Анџелес каде заедно со Шајло го прошета кучето. Џоли како и секогаш...

Амал Клуни е доказ дека на премиера може да се дојде и во фустан за на плажа

Амал Клуни е доказ дека на премиера може да се дојде и во фустан за на плажа

Хит Портал | пред 4 недели

Понекогаш се прашуваме како и успева да биде успешна адвокатнка и секогаш да е скоцкана од глава допети, плус е мајка на близнаци.Со секое свое појавување таа успева да ги натера медиумите за неа да пишуваат...

Милиони цвеќиња и тајно патување Ѕирнете како Ким Кардашијан го прослави роденденот

Милиони цвеќиња и тајно патување: Ѕирнете како Ким Кардашијан го прослави роденденот

Хит Портал | пред 4 недели

Неколку години наназад Ким Кардашијан својот роденден го прославува во кругот на семејството без големи забави и лудување по цела ноќ.Така беше и оваа година на нејзиниот 37-ми роденден. Ким заедно со...

Цеца се фотографираше со својот идол од детството

Цеца се фотографираше со својот идол од детството

Хит Портал | пред 4 недели

Цеца е една од најголемите ѕвезди на Балканот, па каде и да се појави фановите и папараците се обидуваат да ја фотографираат.Но, како сите нас, така и Цеца има свои идоли со кои сака да се фотографира....

Почина авторот на хитот Love is in the air

Почина авторот на хитот Love is in the air

Хит Портал | пред 4 недели

Австралискиот музичар и ментор на AC/DC, авторот на хитот Love is in the air, Џорџ Јанг почина на 70-годишна возраст.„Со болка во срцето објавуваме дека почина нашиот сакан брат и ментор“, напиша рок бендот...

Цеца со нов рекорд кој го нема постигнато ниту еден пејач во Европа

Цеца со нов рекорд кој го нема постигнато ниту еден пејач во Европа

Хит Портал | пред еден месец

Со ова достигнување не можат да се пофалат ни големите европски имиња од светот на музиката.Светлана Ражнатовиќ – Цеца постигна нов успех во кариерата кој е вреден за пофалба. Таа е првиот самостоен изведувач...

Ги стопи облините Ким Кардашијан никогаш послаба

Ги „стопи“ облините: Ким Кардашијан никогаш послаба

Хит Портал | пред еден месец

Убавото лице и изразените облини се работите кои ја направија Ким Кардашијан славна.Но, што се случува со телото на старлетата? Ким која е на строг режим и диета по раѓањето на синот Сеинт очигледно претера...

Аца Лукас и Соња Вуксановиќ заедно во Германија

Аца Лукас и Соња Вуксановиќ заедно во Германија

Хит Портал | пред еден месец

Аца Лукас наводно се смири со својата сопруга Соња Вуксановиќ.Избори блиски до екс двојката велат дека тие се гледаат и покрај забраната пејачот да и се доближува на дизајнерката. „Аца отиде во Германија...

Наташа Беквалац покажа како изгледа во петиот месец од бременоста

Наташа Беквалац покажа како изгледа во петиот месец од бременоста

Хит Портал | пред еден месец

Наташа Беквалац во март следната година ќе роди ќерка, а пејачката на Инстаграм покажа како изгледа во петиот месец од бременоста.Пејачката практикува прошетки со малиот внук и објави фотографија токму...

Ограбен домот на Мараја Кери

Ограбен домот на Мараја Кери

Хит Портал | пред еден месец

Домот на Мараја Кери во Лос Анџелес беше ограбен, а ѕвездата е оштетена за 50.000 долари.Крадците синоќа во 3 часот го извршиле грабежот и од нејзиниот дом биле украдени брендирани чанти и очила за сонце....

Аца Лукас со ќерката на снимањето на Ѕвездите на Гранд

Аца Лукас со ќерката на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“

Хит Портал | пред еден месец

Аца Лукас на последното снимање на „Ѕвездите на Гранд“ се појави со неговата ќерка.Малата Викторија го придружуваше тато на работа, а тој направи преслатко селфи со неа. „Најдрагиот член на жири комисијата....

Девојка во диско му ги покажа градите на Слаткар фото видео

Девојка во диско му ги покажа градите на Слаткар (фото+видео)

Хит Портал | пред еден месец

Марко Маринковиќ-Слаткаристика со години ужива голема популарност кај македонската публика, а од неодамна тоа е случај и во Бугарија.Милионите прегледи на неговите видео записи не се ништо ново, па оваа...

Два месеци по породувањето Мини фустанче за Јелена Ѓоковиќ

Два месеци по породувањето: Мини фустанче за Јелена Ѓоковиќ

Хит Портал | пред еден месец

Јелена Ѓоковиќ на почетокот на септември на свет ја донесе ќерката Тара, а сега прв пат се појави во јавност.Таа заедно со сопругот Новак присуствуваше на концертот на Џошуа Бел во Монте Карло. Двојката...

Заборави на фотошоп Мелита го покажа салото на стомакот

Заборави на фотошоп: Мелита го покажа салото на стомакот

Хит Портал | пред еден месец

Мелита Ракичевиќ обожува да се фотографира, па од секое излегување таа има цела фотосесија.Екс водителката последно беше на пијачка во еден скопски бар од каде објави неколку фотографии од нејзиниот аутфит....

Фотошоп или силикони Кендал Џенер го покажа зголемениот задник

Фотошоп или силикони: Кендал Џенер го покажа зголемениот задник

Хит Портал | пред еден месец

Целиот свет зборува за Ким, Клое, Кајли и Кортни кои наводно ќе станат мајки следната година, па Кендал реши да привлече внимание кон себе.А, тоа најдобро се прави со голотија. Кендал позира во црвен костим...

Чипан фустан и гол задник Јелена Карлеуша во провокативно издание

Чипан фустан и гол задник: Јелена Карлеуша во провокативно издание

Хит Портал | пред еден месец

Сите гледаа во Јелена Карлеуша која на снимањето на „Ѕвездите на гранд“ се појави во чипкан фустан кој го покажа нејзиното тело.Пејачката под проѕирниот фустан носеше долна облека од тантела, а сите гледаа...

Последен поздрав Хју Хефнер на насловната на Плејбој

Последен поздрав: Хју Хефнер на насловната на „Плејбој“

Хит Портал | пред еден месец

Новиот број на престижниот магазин „Плејбој“ после подолго време ќе има маж на насловната страна.Изданието за ноември/декември ќе биде последен поздрав за нивниот татко, Хју Хефнер. На насловната страна...

Луксузна вечера Викторија и Дејвид Бекам уживаа во вино од 4000 евра

Луксузна вечера: Викторија и Дејвид Бекам уживаа во вино од 4000 евра

Хит Портал | пред еден месец

Викторија и Дејвид Бекам се познати по тоа што сакаат да уживаат во романтични интимни вечери.Тоа го направија и пред некоја вечер во Лондон, каде буквално не штедеа. Викторија на Инстаграм објави неколку...

Голи гради и бакнежи помеѓу девојки Погледнете го новиот спот на Слаткаристика

Голи гради и бакнежи помеѓу девојки: Погледнете го новиот спот на Слаткаристика

Хит Портал | пред еден месец

Македонскиот хип-хоп артист Слаткаристика кој продолжува агресивно да го освојува Бугарскиот музички пазар, деновиве ја објави новата песна “Money/ Маани”, која си доби и видео запис.Песната е soundtrack...

На која и стои подобро Бијонсе го ископира стилот на Ким Кардашијан

На која и стои подобро: Бијонсе го ископира стилот на Ким Кардашијан

Хит Портал | пред еден месец

Бијонсе синоќа се појави на црвениот тепих во Њујорк каде ги остави сите без зборови.36-годишната пејачка изгледаше фантастично во тесен, смарагдно зелен фустан со длабоко деколте и висок шлиц. На тоа...

Ѕирнете во луксузниот стан на Стинг

Ѕирнете во луксузниот стан на Стинг

Хит Портал | пред еден месец

Стинг го продаде својот лускузен стан во Њујорк за неверојатни 50 милиони долари.Славниот музичар, кој пред два дена ја одушеви македонската публика со концерт за паметење, и неговата сопруга Труди го...

По сообраќајната несреќа Џерард Батлер се појави на црвениот тепих

По сообраќајната несреќа: Џерард Батлер се појави на црвениот тепих

Хит Портал | пред еден месец

Џерард Батлер кој пред неколку дена доживеа сообраќајна несреќа со својот мотор, се појави прв пат во јавност.Актерот изгледаше одлично на премиерата на неговиот нов филм „Geostorm“ во Холивуд. Батлер...

Кајли Џенер го покажа бременото стомаче во видео на Снепчет

Кајли Џенер го покажа бременото стомаче во видео на Снепчет

Хит Портал | пред еден месец

Вистински бејби-бум во семејството Кардашијан-Џенер.Ким го очекува третото дете со помош на сурогат мајка, Клое е бремена од кошаркарот Тристан, а во блажена состојба е и најмалата сестра, Кајли Џенер....

Мегапопуларниот Ед Шеран итно пренесен во болница

Мегапопуларниот Ед Шеран итно пренесен во болница

Хит Портал | пред еден месец

Мегапопуларниот Ед Шеран бил удрен од автомобил додека возел велосипед во Лондон.Англиските медиуми пренесуваат дека пејачот има скршена рака и бил итно пренесен во болница. Во моментов е во стабилна и...

Facebook тестира нова функција Еве за што станува збор

Facebook тестира нова функција! Еве за што станува збор

Хит Портал | пред еден месец

Најголемата социјална мрежа во светот размислува за воведување функција за кратко професионално резиме, според „скриншотови“, објавени на платформата, пишува Business Insider.Овој потег може да го стави...

Жртва на семејно насилство Гоца Тржан ги откри најшокантните приказни од приватниот живот

Жртва на семејно насилство? Гоца Тржан ги откри најшокантните приказни од приватниот живот

Хит Портал | пред еден месец

Испровоцирана од својот бивш сопруг, пејачката Гоца Тржан во интервју за медиум од соседството ги откри најшокантните приказни од  нејзиниот приватен живот.Гоца тврди дека нејзиниот бивш сопруг Маринковиќ...

Ким Кардашијан снимаше Божиќна епизода на 35 степени

Ким Кардашијан снимаше Божиќна епизода на 35 степени!

Хит Портал | пред еден месец

Кланот Кардашијан-Џенер и покрај тоа што го проширува своето семејство за уште три члена, сепак не планира да направи пауза од снимањата.Семејството работи напорно па веќе започнаа со снимање на Божиќните...

повеќе не изгледа вака Оливер Драгоевиќ со прв настап по објавата дека има тумор

повеќе не изгледа вака: Оливер Драгоевиќ со прв настап по објавата дека има тумор

Хит Портал | пред еден месец

Оливер Драгоевиќ на почетокот на август сподели тажна вест со своите фанови.На пејачот му беше дијагностициран тумор, а сега за прв пат се појави во јавност. Тој имаше настап во Сплит на настанот „Верувај...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност