Помошник ја фати Џеј Ло на незгодно место

Помошник ја фати Џеј Ло на незгодно место

Денешен | пред еден ден

Во новиот број на магазинот „Харпер Базар“ светската музичка ѕвезда Џенифер Лопез повторно покажува со каква убавина и сексапил разполага. Атрактивната Џеј Ло  во популарниот магазин се појавува со серија...

Еве како изгледаше Ана првата жена на Дарко Панчев

Еве како изгледаше Ана- првата жена на Дарко Панчев

Денешен | пред 2 дена

Маја и Дарко Панчев се во брак веќе подолго време и животот го живеат мирно и без скандали. Нивните две ќерки ги носат имињата на своите баби, Надица, по мајката на Дарко и Марија по мајката на Маја. Пред...

Му се одмаздува ли ДУИ на ВМРО ДПМНЕ за Законот за јазици

Му се одмаздува ли ДУИ на ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јазици?

Денешен | пред 2 дена

Апсењето и притворањето на поранешниот директор на Службата за општи и заеднички работи Васе Доневски, отвора сериозен сомнеж дека целиот случај е само одмазда на ДУИ кон ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јазици....

Сведокот на СЈО Мерцедесот е набавен законски никој не ми сугерираше каков избор да направиме

Сведокот на СЈО: Мерцедесот е набавен законски, никој не ми сугерираше каков избор да направиме

Денешен | пред 7 дена

Денес на рочишитето за случајот Тенк набавка на службеното возило Мерцедес, сведочеше сведокот Киро Тодоровски, кој беше предложен од СЈО, а кој своевремено бил член на комисијата за еволација и избор....

Познат идентитетот на загинатиот во страшната сообраќајка која се случи вечерва

Познат идентитетот на загинатиот во страшната сообраќајка која се случи вечерва

Денешен | пред една недела

Страотна сообраќајка околу 17 часот јсе случила на патниот правец Кочани – Штип, објави порталот sky.mk. Во страшната сообраќајка учествувале два мотоцикли и автомобил, при што загинало едно лице. Според...

Кои се лицата кои Шилегов ги назначи да управуваат и вршат надзор со јавните претпријатија

Кои се лицата кои Шилегов ги назначи да управуваат и вршат надзор со јавните претпријатија?

Денешен | пред 2 недели

Над стотина лица во четвртокот се назначени за членови на Управните и Надзорните одбори на јавните прептријатија и градинките на територија на град Скопје. Претседателката на Советот, Љубица Јанчева, одби...

Девојката со најдобар задник во светот се соблече во танга на снегот

Девојката со најдобар задник во светот се соблече во танга на снегот

Денешен | пред 2 недели

Некогашната Мис бумбум, Сузи Кортез одлучи да му пркоси на снегот и ладното време. Сузи е огромен фан на фудбалот и е страствена навивачка на Барселона. Morning babes !! Desafio el frio , Caliente hasta...

Одбраната тврди Со незаконски докази се конструира непостоечки случај а патиштата уште се градат

Одбраната тврди: Со незаконски докази се конструира непостоечки случај, а патиштата уште се градат

Денешен | пред 2 недели

Со незаконски докази се конструира непостоечки случај, тврди одбраната на обвинетите на денешното судење за случајот „Траекторија“, во кој е опфатена изведбата на автопатиштата Миладиновци – Штип и Кичево...

Продолжува судската фарса се одбива секој законски предлог на одбраната за да му се помогне на СЈО

Продолжува судската фарса, се одбива секој законски предлог на одбраната за да му се помогне на СЈО

Денешен | пред 2 недели

Продолжува политичкиот прогон и апсурдните судски процеси на СЈО. Судската фарса продолжи преку одбивање на секој законски предлог на одбраната за да му се помогне на СЈО Денес продолжува судското рочиште...

Бујната Снеки од Чиста љубов го покажа задникот

Бујната Снеки од „Чиста љубов“ го покажа задникот

Денешен | пред 2 недели

Хрватската старлета, актерка и писателка Нивес Целзиус се сети на летото и покажа каде би сакала да биде во овие студени денови. На атрактивната Нивес дефинитивно и недостасуваат сонцето,плажата и морето....

Oбјавени писмата што генерал Праљак ги напишал пред самоубиството еве што порачува

Oбјавени писмата што генерал Праљак ги напишал пред самоубиството- еве што порачува

Денешен | пред 2 недели

Деновиве хашкиот трибунал ги објави резултатите на истрагата за тоа како хрватскиот генерал Праљак воопшто стигнал до отровот со кој што се самоуби и како успеал да го прошверцува во судница. Одговорот...

Бев најсреќна трудница но тогаш сопругот ми кажа дека и љубовницата чека негово дете

Бев најсреќна трудница, но тогаш сопругот ми кажа дека и љубовницата чека негово дете

Денешен | пред 2 недели

Една изневерена трудница својата приказна ја сподели со светот. Била многу среќна, но одеднаш се исчезнало. Сопругот и кажал дека има љубовница која исто така е бремена. Тогаш се срушил нејзиниот свет!...

Македонка целосно оздравела од рак во 4 ти стадиум со едноставен рецепт

Македонка целосно оздравела од рак во 4-ти стадиум со едноставен рецепт

Денешен | пред 2 недели

Се користи вар во каменеста форма, 500 грама негасена вар. Се става во 5 литри ладна вода во сад или тенџере (да не биде росфај). Се остава да отстои од 12 до 24 часа, потоа се процедува, а исцедената...

Заев преговара да се смени и химната?!

Денешен | пред 2 недели

Дали и промена на химната е вклучена во преговорите меѓу македонската и грчаката влада? Ова прашање се поставува во јавноста, откако денеска грчкиот весник „Катимерини“ излезе со тврдење дека нашата химна...

РСБСП апелира Дозволете љубовта да ве води а не виното и алкохолот #Возиодговорно

РСБСП апелира: Дозволете љубовта да ве води, а не виното и алкохолот… #Возиодговорно!

Денешен | пред 2 недели

„Консумирај љубов – вози одговорно“ е пораката со која Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата на сите млади им го честита празникот на љубовта и виното – 14 февруари. За многумина,...

РСБСП Важни совети како да го управувате возилото по снежни и замрзнати коловози

РСБСП: Важни совети како да го управувате возилото по снежни и замрзнати коловози

Денешен | пред 2 недели

Возење автомобил во зимски период, особено кога има снег за голем дел од возачите преставува проблем, што и не треба да биде зачудувачки бидејќи во многу нешта се разликувауправувањето на возилото во зимски...

Емотивна приказна Свекрва и три снаи  Вреди да се прочита

Емотивна приказна: Свекрва и три снаи – Вреди да се прочита

Денешен | пред 3 недели

Родив три сина, сите пораснаа, училиште завршија, се вработија па подоцна се оженија. Основаа семејство и живеат заедно со жените одвоено од мене. Еден ден го посетив најстариот син и го замолив кај него...

ЦЕЛА НА ТАТКА СИ Запознајте ја преубавата ќерка на Марк од Брза кујна

ЦЕЛА НА ТАТКА СИ: Запознајте ја преубавата ќерка на Марк од „Брза кујна„

Денешен | пред 3 недели

Шеф Марк од брза кујна, заврши со снимањето на вторатата сезона од „Брза кујна„ па слободното време сега го посветува на своето семејство. Тој најпрвин објави фотографија од својата сопруга, каде уживаат...

Братот на Кемал од Карасевда во разголено секси издание

Братот на Кемал од „Карасевда“ во разголено секси издание

Денешен | пред 3 недели

Од содржините на Вистина.мк досега имавте можност да ги запознаете неколкумина од актерите во актуелната турска серија „Карасевда“ која се емитува на телевизија Сител. За разлика од неговите колеги во...

На оваа Германка градите и пукаат  а струкот и е толку тенок што изгледа страшно

На оваа Германка градите и „пукаат“, а струкот и е толку тенок што изгледа страшно

Денешен | пред 3 недели

Софиа Вегас е германска старлета која некогаш беше позната како  заштитно лице на берлинскиот саем за еротика. За да изгледа како Шер и Брижит Бардо, извадила четири ребра, па сега изгледа нереално. Be...

Судиите се плашат од СДСМ и СЈО да ги вратат пасошите на обвинетите

Судиите се плашат од СДСМ и СЈО да ги вратат пасошите на обвинетите

Денешен | пред 3 недели

Судот е под очигледен притисок на власта. Законите се само мртво слово на хартија и не се применуваат во праска. Судиите се повеќе функционираат по принципот на сугестиии и притисоци од СДСМ. Типичен пример...

Мицковски: Крајниот збор за името ќе го имаат граѓаните

Денешен | пред 3 недели

Доколку дојде до взаемно прифатливо решение за името крајниот збор треба да го имаат граѓаните, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на прашање во врска со името. Тој одговараше...

Предизвиците на кадијата Осман

Денешен | пред 3 недели

Осман Шабани е млад судија етнички Албанец, кој ќе ги суди вмровците на чело со Никола Груевски во предметот Титаник 1. Осман Шабани меѓу другото ќе се соочи со најмалку два сериозни предизвици. Тој ќе...

Отчет на градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев за првите 100 работни дена

Денешен | пред 3 недели

Функцијата градоначалник со себе носи голема одговорност. Бара многу труд, вложување, упорност и многу работа. Градоначалникот е избор на народот. Вие, драги мои сограѓани, мене ми ја дадовте довербата...

Судиите на Груевски „ќе се потепаат“  кој повеќе да се докаже пред Заев, за да го стават за шеф на Апелација

Денешен | пред 4 недели

Покрај фактот што безмалку сите судии кои го судат Никола Груевски и другите од ВМРО-ДПМНЕ во политичкиот процес кој се води преку СЈО пред судските оргсни, се најлојалните судии на СДСМ, и истовремено...

Шуштачот од Основен Суд Горан Бошевски еден од 600 те на СДСМ

Шуштачот од Основен Суд Горан Бошевски еден од 600-те на СДСМ

Денешен | пред еден месец

Горан Бошевски е судија во Основниот суд во Скопје задолжен за случајот Тракеторија, каде поранешниот премиер Никола Груевски се сомничи за добивање на награда, но не парична, туку во рејтинг, затоа што...

ЕМИНА ЈАХОВИЌ КОНЕЧНО ПРИЗНА Јас и Мустафа се разведуваме

ЕМИНА ЈАХОВИЌ КОНЕЧНО ПРИЗНА: Јас и Мустафа се разведуваме

Денешен | пред еден месец

Иако долго време се шпекулираше околу нивнот брак, Емина секогаш ги демантираше таквите натписи и дека нивната љубов сеуште трае. Овој пат таа призна дека ова е карј на нивниот брак. Погледнете што напиша...

Убиената Кумановка во Сирија ќерка на познат бизнисмен од Куманово

Убиената Кумановка во Сирија ќерка на познат бизнисмен од Куманово

Денешен | пред еден месец

– Кумановката пред три години заминала од дома, а подоцна се дознало дека таа се наоѓа во Сирија, во редовите на војската на ИД, пишува порталот „Реалитети“. Во 2015 година, медиумите на албански јазик...

Ѕирнете во внатрешноста од вилата во Парампарче пред да почне снимањето

Ѕирнете во внатрешноста од вилата во „Парампарче“ пред да почне снимањето!

Денешен | пред еден месец

Фамозната вила на Босфорот во популарната турска серија „Парампарче“ постои стотици години наназад. Огромниот објект досега претрпел многу преобразби за да биде во состојбата каква што ја гледаме во денес...

Министерката се пожали оти не можела за Трифун да се напие

Министерката се пожали оти не можела за Трифун да се напие

Денешен | пред еден месец

Министерката за образование и наука Рената Десковска, вчера се пожали на својот Фејсбук профил оти неможе да си го прослави празникот на лозарите Св.Трифун. Таа објави фотграфија од својот кабинет, каде...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност