Сител на чекор до ТВ револуција  вечерва стартува

Сител на чекор до ТВ револуција - вечерва стартува ...

ТВ Пакет | пред еден ден

Никола Ристановски и Јелена Јованова ве покануваат вечерва на Сител Веднаш по вашата омилена серија - "Вљубениот ерген", следете го стартот на новата македонска играна серија. Кино Око продукција и Сител...

Згоден Македонец влегува во Ѕвездите на Гранд

Згоден Македонец влегува во „Ѕвездите на Гранд“

ТВ Пакет | пред еден ден

Виктор Постолов, атрактивниот кочанчанец кој балканската публика го запозна преку одличната изведба на хитот „Није свеједно“ од Амадеус Бенд во минатогодишната сезона на „Пинковите ѕвезди“ продолжува да...

Згоден Македонец влегува во Ѕвездите на Гранд

Згоден Македонец влегува во „Ѕвездите на Гранд“

ТВ Пакет | пред еден ден

Виктор Постолов, атрактивниот кочанчанец кој балканската публика го запозна преку одличната изведба на хитот „Није свеједно“ од Амадеус Бенд во минатогодишната сезона на „Пинковите ѕвезди“ продолжува да...

Видео  Какво изненадување ја чека Дефне вечерва на

Видео | Какво изненадување ја чека Дефне вечерва на ...

ТВ Пакет | пред еден ден

Вечерва на Сител, нова епизода од новата сезона за Омер и Дефне Вечерва, веднаш по семејната крими драма "Мојот син", следува нова епизода од вашата омилена телевизиска забава - "Вљубениот ерген". Дефне...

Неделно попладне на Сител со Том Круз и воениот филм

Неделно попладне на Сител со Том Круз и воениот филм ...

ТВ Пакет | пред 3 дена

Недела, 13.30 часот - воена драма на Сител телевизија "Проект Валкири" е американски филм, во режија на Брајан Сингер, а со Том Круз и Кенет Брана во главните улоги. Во филмот се зборува за полковникот...

Сара Фешн го прослави 18 от роденден со

Сара Фешн го прослави 18-от роденден со ...

ТВ Пакет | пред 3 дена

Со модно шоу за сите свои соработници и потрошувачи, презентирајќи ја својата последна колекција, Сара Фешн го одбележа својот јубилеј, 18 години успешна македонска приказна. Кога пред 18 години ја основавме...

Лазар Темелков се враќа во новата отворена програма

Лазар Темелков се враќа во новата отворена програма ...

ТВ Пакет | пред 3 дена

"Алфаскоп" - од понеделник до петок по 4ипол часа програма во живо Контактна дневна емисија и на Алфа телевизија. Отворената програма во стил на емисиите кои одеа на Алфа изминатите години, го менува...

Стотици луѓе работеа на На Терапија  се

Стотици луѓе работеа на „На Терапија“, се ...

ТВ Пакет | пред 3 дена

Ова е целосната екипа на новата серија на Кино Око Утревечер, 22 : 20 часот, термин за "На Терапија". Веднаш по завршување на најгледаната телевизиска содржина "Вљубениот ерген", на Сител телевизија започнува...

Во новата сезона Канал 5 со југословенска серија од

Во новата сезона, Канал 5 со југословенска серија од ...

ТВ Пакет | пред 3 дена

Од понеделник до петок во 22.30 часот, по "Украден живот" Од понеделник, 18 септември до петок, 22 сепември, Канал 5 телевизија ќе ја емитува југословенската серија "Војници", снимена во 1981 година....

Видео  Љубовта на мојот живот од сега на Сител

Видео | „Љубовта на мојот живот“ од сега на Сител ...

ТВ Пакет | пред 3 дена

За викендите насмејте се со Ѓокче на Сител телевизија Романтичната комедија "Љубовта на мојот живот" отсега ќе се емитува во викенд термини, секоја сабота и недела по "Мојот син" во 21 часот. Со оглед...

 Исчезнат на Телма  потврда на мајсторството на

„Исчезнат“ на Телма - потврда на мајсторството на ...

ТВ Пакет | пред 3 дена

"The Missing" - серија за болката и непредавањето, трилер за една неизвесна потрага на родителот по она најмилото Од понеделник, 18 септември, на програмата на Телма телевизија започнува британската драма...

Пензионерите на Канал 5 ќе гледаат отворена

Пензионерите на Канал 5 ќе гледаат отворена ...

ТВ Пакет | пред 4 дена

Укината драмата "Доста е!", ама продолжено времетраењето на Утринска Канал 5 со изненадување за своите гледачи пензионери и домаќинки. Отворена програма во живо секој ден од 7 до 14 часот. Додека светот...

Телма со реприза и во 17 часот  Енди Мек Дауел во

Телма со реприза и во 17 часот - Енди Мек Дауел во ...

ТВ Пакет | пред 4 дена

Реприза на ТВ серијата "Седар Ков" на Телма "Судијката од Седар Кoв" е романтична драма, која се емитуваше на Телма, а од наредната седмица повторно со уште една реприза во 17 часот, на местото на италијанската...

За Драган Вучиќ нема зима  оваа сезона се сели на

За Драган Вучиќ нема зима - оваа сезона се сели на ...

ТВ Пакет | пред 4 дена

"Среќни луѓе" на Вучиќ со трансфер од Канал 5 во Алфа, повторно За Драган Вучиќ нема зима. Се менуваат влади, програмски шеми на телевизии, но она што опстанува веќе со децении се емисиите на Драган...

Нов серијал на TLC за вистинскиот живот на

Нов серијал на TLC за вистинскиот живот на ...

ТВ Пакет | пред 4 дена

Секоја сабота, без цензура во 21 часот TLC носи инспиративни, шокантни и емотивни моменти од животот на луѓето во новата серија „Тоа е животот“, која ќе се прикажува од сабота, 16 септември во 21:00 часот....

Гејм шоуто Сè или нешто продолжува со нова

Гејм шоуто „Сè или нешто“ продолжува со нова ...

ТВ Пакет | пред 4 дена

Понудата важи - продолжува лиценцираниот квиз на Емоушн Најгледаната македонска продукција во последните седум години - гејм шоуто " Сè или нешто " се враќа со нова сезона на Сител телевизија. Од понеделник,...

Гледачите повторно извисија Канал 5 ја прекина

Гледачите повторно извисија, Канал 5 ја прекина ...

ТВ Пакет | пред 4 дена

Доста е за "Доста е!" Канал 5 уште еднаш ја прекина турската драма "Доста е". Вечерва беше емитувана последната епизода од оваа сезона, која започна пред само две недели. Гледачите на драмата повторно...

Телма во новата сезона со реприза на неколку пати

Телма во новата сезона со реприза на неколку пати ...

ТВ Пакет | пред 5 дена

Историската мини серија репризно на Телма Во 16 часот, Телма ќе ја репризира "Рајот". Оваа љубовна и возбудлива драма на неколку пати досега не однесе во светот на првата британска стоковна куќа "The...

Ја баравте ја добивте  Украден живот продолжува

Ја баравте, ја добивте - „Украден живот“ продолжува ...

ТВ Пакет | пред 6 дена

Од 18 септември на Канал 5 се враќаат Бахар и Ефсун Една од омилените турски серии на сите генерации е токму "Украден живот". Серијата која со три сезони се емитуваше на Канал 5 телевизија, од понеделник,...

Виолинистот Петар Маркоски и даде нова димензија на

Виолинистот Петар Маркоски и даде нова димензија на ...

ТВ Пакет | пред една недела

Македонскиот музичар Петар Маркоски, во соработка со продуцентот Даниел Јовески, на љубителите на добрата музика денеска им претставија сопствена верзија на Деспасито. Хитот на Порториканецот Фонси преку...

Ќе се снима и трета сезона од македонскиот ситком

Ќе се снима и трета сезона од македонскиот ситком ...

ТВ Пакет | пред една недела

Наскоро втора сезона, а ќе се снима и трета Македонскиот ситком што ја освои младата генерација во Македонија оваа сезона продолжува со нови продолженија. Ликовите кои ви се врежаа во срцата оваа ТВ сезона...

Нов термин за Балканско кино - македонски кандидат ...

ТВ Пакет | пред една недела

Нов термин за Балканското кино на Телма Поради бокс мечевите кои ќе се емитуваат секоја сабота на Телма во 21 часот, балканските филмови со нов термин - по полноќ. Вечерва на дневен ред е "Ослободувањето на Скопје". Филмот е

Ќе згасне ли Алфа  покрената постапка за одземање

Ќе згасне ли Алфа - покрената постапка за одземање ...

ТВ Пакет | пред една недела

Можно ли е да згасне националата тв Алфа ? Поради несиплатен долг кон ВИПОНЕ, Советот на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги покрена постапка за одземање на дозволата за телевизиско...

Секоја сабота во 21 часот  бокс меч на Телма вечерва

Секоја сабота во 21 часот - бокс меч на Телма, вечерва ...

ТВ Пакет | пред една недела

Вечерва на Телма, Лерена против Каленга Секоја сабота во прајмтајм - бокс меч на Телма телевизија. Вечерва, 9 септември, дуел во средна категорија меѓу Кевин Лерена и Јури Каленга во Emperors Palace....

Висар Вишка во улогата на Гент сопруг и бизнисмен

Висар Вишка во улогата на Гент, сопруг и бизнисмен ...

ТВ Пакет | пред една недела

Запознајте го Гент од "На терапија" Натпросечно интелигентен, но подпросечно речит. Бизнисменот Гент од 18 септември ќе доаѓа на сесии кај доктор Терзиев во новата играна домашна серија на Сител. 22.20...

Од тешка болест почина српската филмска легенда

Од тешка болест, почина српската филмска легенда ...

ТВ Пакет | пред една недела

Почина актерот од Битката на неретва, Полицаецот од Петлово брдо, Жежок ветер, Смоки, Враќање на отпишаните, Виза за во иднина, Есен доаѓа љубов моја ... Славниот српски глумец Љубиша Самарџиќ по тешко...

Зана домаќинка и сопруга во На терапија  кој е

Зана, домаќинка и сопруга во „На терапија“ - кој е ...

ТВ Пакет | пред една недела

Жени, ајде да ја ребрендираме недела, наместо да работиме по дома, да направиме нешто убаво за себеси! Зана, сопруга на Гент и мајка на едно дете. Ако сопругот е како отворена книга, таа е како дненвик...

Видео  Што вѐ очекува во новите продолженија од

Видео | Што вѐ очекува во новите продолженија од ...

ТВ Пакет | пред една недела

Во новата сезона - многу хумор и долгоочекуваната свадба Од понеделник, 11 септември, веднаш по "Мојот син" започнува новата сезона од симпатичната комедија "Вљубениот ерген" на Сител телевизија. Со...

Шок во Елиф  Сите актери освен Елиф добија

Шок во „Елиф“ : Сите актери, освен Елиф, добија ...

ТВ Пакет | пред една недела

Елиф продолжува со нови ликови Скандалозен пресврт во новата сезона на турската сапуница "Елиф" која овој месец стартува во Турција. Целата актерска екипа од серијата, освен малата Елиф, добија отказ....

Трилер фантазија и документарец овој викенд на МТВ 1

Трилер, фантазија и документарец овој викенд на МТВ 1

ТВ Пакет | пред една недела

Трилер, фантазија и документарец овој викенд на МТВ 1 Сабота, 14.30 часот - "Cobbler" (Чевлар) Адам Сендлер, Дастин Хофман, Стив Бушеми и Ден Стивенс во саботната фантастична драмедија на Прва. Еден обичен...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност