Секогаш уникатни  Лајв бенд со нова песна и

Секогаш уникатни: „Лајв бенд“ со нова песна и ...

ТВ Пакет | пред 3 часа

„Да си прашам за неа” е насловот на втората песна на момците од Лајв бенд, која доаѓа веднаш по првенчето „Туѓина била маќеа”, композиција посветена на нашите иселеници, која помина навистина одлично кај...

Пенти Манија се случува во градот  промотивна

Пенти Манија се случува во градот – промотивна ...

ТВ Пакет | пред еден ден

Од денеска започнува најдобрата акција во градот – Пенти Манија. За време на акцијата сите љубители на Пенти дезенирани хулахопки може ги најдат своите омилени модели намалени до -40%, со почетна цена...

Понеделник и вторник  трагичното финале на

Понеделник и вторник - трагичното финале на ...

ТВ Пакет | пред 2 дена

Во вторник завршува "Забранета љубов" на Сител Понеделник и вторник, 10 часот и 30 минути, Сител телевизија. Последните две епизоди од латиноамериканската теленовела "Забранета љубов". Серијата која...

Инфо  Кои филмови ќе ги следите на МТВ 1 следниве

Инфо | Кои филмови ќе ги следите на МТВ 1 следниве ...

ТВ Пакет | пред 2 дена

ТВ Пакет со филмска понуда за следнава седмица за Македонската телевизија. недела, 19.11.2017, 21.50 часот - "Вирусен фактор" Денеска, ден, недела е време за кинеска трилер акција. Откако се здобива...

Видео  Тага и неочекуван пресврт во понеделник во

Видео | Тага и неочекуван пресврт во понеделник во ...

ТВ Пакет | пред 3 дена

Понеделник - нови пресврти во животот на Атаханови Нови неочекувани заплети и пресврти во возбудливата турска серија "Украден живот" на Канал 5 телевизија. Во понеделник, 20 ноември, точно во 19.40 часот...

Трансфер на Јанко и Јади бурек  од сега на ТВ

Трансфер на Јанко и „Јади бурек“ - од сега на ТВ ...

ТВ Пакет | пред 3 дена

"Јади бурек" на Јанко премина на телевизија Сонце Веќе подолг период, емисијата на Јанко Илковски не се емитува на Сител 3 телевизија. Канал 5 телевизија се "реши" од Васко Ефтов и Миленко Неделковски,...

Нов татко со нов син во нова турска серија Јазол

Нов татко со нов син во нова турска серија „Јазол“ ...

ТВ Пакет | пред 3 дена

Семејни интриги, криминал и голема љубов на Сител Сител телевизија од понеделник започнува со емитување на нова турска драма. "Јазол" е серија во главната улога ја толкува Ибрахим Џеликол, познат за македонските...

Нова започнува со емитување на играна серија, прва е ...

ТВ Пакет | пред 3 дена

Од Москва доаѓа приказна за лагите, зависта и предавството Информативната телевизија Нова за прв пат најавува играна серија. Наскоро на оваа фреквенција започнува руската мелодрама "Семејни вредности"...

Хурем Султан се враќа на Канал 5 во новата турска

Хурем Султан се враќа на Канал 5 во новата турска ...

ТВ Пакет | пред една недела

Приказна за животот на една мајка под ропството на традицијата По завршување на серијата "Елиф", Канал 5 телевизија од среда (15 ноември) започнува со емитување на нова турска драма во која повторно ќе...

Најновата хрватска серија Чиста љубов доаѓа на

Најновата хрватска серија „Чиста љубов“ доаѓа на ...

ТВ Пакет | пред една недела

Од продукцијата на "Златни двори" доаѓа нова серија Сител телевизија овој месец започнува со емитување на најновата хрватска теленовела "Чиста љубов", снимена од хрватската телевизија Нова, која неодамна...

Инфо  Познатиот руски ситком Кујна во 17 45 часот

Инфо | Познатиот руски ситком „Кујна“ во 17:45 часот ...

ТВ Пакет | пред една недела

Популарната руска серија стартуваше на ТВ 24 Од понеделник до петок во 17.45 часот на ТВ 24 се емитува руската хумористична серија "Кујна", снимена во 120 продолженија од 2012 до 2016 година. Дејството...

Многу љубов под еден кров Запознајте ги Потмансови

Многу љубов под еден кров: Запознајте ги Потмансови ...

ТВ Пакет | пред една недела

Големото семејство на малите екрани Семејството Потмансови брои 25 члена. Три генерации, десет возрасни и петнаесет деца, сите живеат во една куќа. Како изгледа нивниот соживот ни прикажува каналот ТЛЦ...

Еуроспорт ќе го пренесува снукер турнирот Шангај

Еуроспорт ќе го пренесува снукер турнирот Шангај ...

ТВ Пакет | пред една недела

World Snooker и Еуроспорт најавија соработка за преносот на турнирот Шангај Мастерс. Овој турнир неодамна е додаден во светскиот календар на натпреварувања, а сега е договорен и пренос на Еуроспорт, кој...

Видео  Ако сте ја заборавиле 300 лошка  тука сме да

Видео | Ако сте ја заборавиле „300 лошка“, тука сме да ...

ТВ Пакет | пред 2 недели

Не е зоолошка, туку Триста лошка ? Сигурно досега сте го погледнале видеото, можеби и многупати. Но, како телевизиски портал си земаме за право да ве потсетиме уште еднаш и да ве насмееме уште еднаш,...

Видео  Доаѓа ли моментот на трагедии умира Селим во

Видео | Доаѓа ли моментот на трагедии, умира Селим во ...

ТВ Пакет | пред 2 недели

Што ќе гледате во понеделник во Елиф? Понеделник, 6 ноември, нешто пред 17 часот, започнува нова епизода од турската сапуница "Елиф". На Селим повторно му се слошува, но дали е ова неговата последна и...

Понеделник во Украден живот   Ќе успее ли планот

Понеделник во „Украден живот“ | Ќе успее ли планот ...

ТВ Пакет | пред 2 недели

Бахар е повторно бремена - понеделник во "Украден живот" Понеделник, 6 ноември, нова возбудлива епизода од омилената серија на Канал 5 телевизија, "Украден живот". 19 часот и 45 минути е термин кога трагачите...

Видео  Прошета се Јовка Кумановка во изведба на

Видео | „Прошета се Јовка Кумановка“ во изведба на ...

ТВ Пакет | пред 2 недели

Вака звучи "Јовка Кумановка" во детска изведба Нашиот сајт во континуитет ги поддржува и промовира младите талентирани надежи. Па така, и овојпат ви презентираме нешто квалитетно и ново, изведено од...

Викенд  Прошета се Јовка Кумановка во изведба на

Викенд | „Прошета се Јовка Кумановка“ во изведба на ...

ТВ Пакет | пред 2 недели

Вака звучи "Јовка Кумановка" во детска изведба Нашиот сајт во континуитет ги поддржува и промовира младите талентирани надежи. Па така, и овојпат ви презентираме нешто квалитетно и ново, изведено од...

Видео  Биг бос стално е во Армани и врти ресторани

Видео | „Биг бос, стално е во Армани и врти ресторани“

ТВ Пакет | пред 2 недели

В и д е о : ТВ Пакет во соработка со Gledy ви понудува малку смеа и забава за овој викенд. "Big boss" на Адријана Кеш одлично се вклопи во приказната за веселите Роми. Погледнете го видеото :

Ќе има ли правда за Калимеро во новите

Ќе има ли правда за „Калимеро“ во новите ...

ТВ Пакет | пред 2 недели

"Калимеро" секој викенд во цртаниот блок на Сител телевизија Првото испилување во шеесетите беше за италијански бренд на детергенти и сапуни, за веќе во седумдесетите да биде пренесен во анимирана серија....

Многу нова музика  и нова забава со Меѓи и

Многу нова музика... и нова забава со „Меѓи и ...

ТВ Пакет | пред 2 недели

Сабота и недела наутро околу 10.30 часот Од овој викенд на Сител телевизија во 10.30 часот наутро започнуваат новите епизоди од тинејџерската серија "Меѓи и Бјанка", надсинхронизирана на македонски јазик....

Нови епизоди на Винкс во утринскиот цртан блок

Нови епизоди на „Винкс“ во утринскиот цртан блок ...

ТВ Пакет | пред 2 недели

Најмладите повторно ќе се дружат со девојките Винкс Oд овој викенд на Сител телевизија продолжува цртаната серија "Винкс", надсинхронизирана на македонски јазик. Се работи за серија во 182 епизоди,...

Нови емисии од Ami G Show секој четврток на Канал 5

Нови емисии од „Ami G Show“ секој четврток на Канал 5 ...

ТВ Пакет | пред 2 недели

Канал 5 продолжува со шоуто на Амиџиќ Познатото српско ток шоу "Ами Џи Шоу" продолжува на Канал 5 телевизија. Секој четврток, нешто по 21 часот, ќе се емитуваат новите емисии на Огнен Амиџиќ. Огнен...

Премиерата на Елиф е во 17 часот а репризите во

Премиерата на „Елиф“ е во 17 часот, а репризите во ...

ТВ Пакет | пред 2 недели

Се ближи финалето на оваа сезона од "Елиф" Од понеделник до петок во 16.50 часот, ги следите последните епизоди од третата сезона на турската маратонска серија "Елиф". Неочекуван пресврт и голема трагедија...

 Кенедиеви е трета серија која ќе ја емитува

„Кенедиеви“ е трета серија која ќе ја емитува ...

ТВ Пакет | пред 2 недели

Секоја недела во 20.30 часот - "The Kennedys" По емитување на данската "Борген", оваа сезона телевизија Телма се одлучи да емитува уште една серија која претходно е емитувана на Сител телевизија. Па така...

Знае ли Телма дека емитувала евтини серии без

Знае ли Телма дека емитувала „евтини серии без ...

ТВ Пакет | пред 2 недели

Телма со "хејт" кон сериите кои самата ги емитуваше Телевизија Телма со контроверзен прилог за сапуниците кои се емитуваат на конкурентните телевизии. Имено, тема на една од информативните емисии на оваа...

Еуроспорт го објави првото видео како најава за ЗОИ 2018

Еуроспорт го објави првото видео како најава за ЗОИ 2018

ТВ Пакет | пред 2 недели

Со помош на проширената реалност ( augmented reality ) и податоците, Еуроспорт креираше серија кратки филмови со кои се даваат техничките објаснувања на зимските спортови и прикажуваат како најдобрите...

Ремиксот на Тод Хејз учествува на музички

Ремиксот на Тод Хејз учествува на музички ...

ТВ Пакет | пред 2 недели

Македонскиот диџеј Ненад Тодоровски - Тод Хејз изработи ремикс кој ќе учествува на натпревар оранизиран од Borgeous. Да ги поддржиме нашите музичари, кликаме, лајкаме и му посакуваме среќа, а во меѓувреме...

Funk Shui станаа новите ексклузивци на Авалон Продукција

Funk Shui станаа новите ексклузивци на Авалон Продукција

ТВ Пакет | пред 2 недели

Авалон продукција започнува соработка со бендот FUNK SHUI FUNK SHUI е скопски бенд кој комбинира повеќе различни ритмови и алтернативни инструментални музички жанрови. Создаден е пред 7 години во длабочините...

Измени во прајмтајмот на Сител  Ергенот во 19 45

Измени во прајмтајмот на Сител - Ергенот во 19:45 ...

ТВ Пакет | пред 3 недели

Од сега прво е комедијата, потоа мафијашката драма Од денеска промени во прајмтајмот на Сител телевизија. Мега хит серијата "Вљубениот ерген" ќе започнува веднаш по централните вести, во 19.45 часот....

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност