Ова е најубавиот задник на телевизија Поради неа сите гледаат временска прогноза а она што го направи овој фан ќе ве воодушеви

Ова е најубавиот задник на телевизија: Поради неа сите гледаат временска прогноза, а она што го направи овој фан ќе ве воодушеви

Сител | пред 59 минути

Латиноамериканките важат за многу атрактивни жени, а една од нив е секако моделот и актерка Џенет Гарсија. Презентерката на временска прогноза на една мексиканска телевизија, Џенет Гарсија (26) позната...

Спречен обид за атентат врз Ердоган

Спречен обид за атентат врз Ердоган

Сител | пред еден час

Грчките медиуми јавуваат дека при крајот на ноември полицијата уапсила деветмина турски левичари кои планирале да го ликвидираат турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган за време на неговата неодамнешна...

Сијарто Остануваме најгласен поддржувач за интеграција на Македонија во ЕУ и НАТО

Сијарто: Остануваме најгласен поддржувач за интеграција на Македонија во ЕУ и НАТО

Сител | пред еден час

Унгарија останува најгласниот поддржувач на напорите  на Македонија за интеграцијата во ЕУ и во НАТО. За нас следниот самит на НАТО е незамислив без прашањето на проширувањето. Сакаме и ЕУ да одреди датум...

Османи Нема реконструкција на Владата ќе се пополнат само испразнетите места

Османи: Нема реконструкција на Владата, ќе се пополнат само испразнетите места

Сител | пред еден час

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска изјави дека во тек се разговорите за пополнување на испразнетите министерски мести и оти нема да има поголема реконструкција на Владата....

Анѓушев Граѓаните нема сами да набавуваат калориметри

Анѓушев: Граѓаните нема сами да набавуваат калориметри

Сител | пред еден час

Граѓаните кои се приклучени на системот за централно греење нема да мора сами да набавуваат мерачи за топлинска енергија за радијаторите и за тоа да треба да одвојат сопствени средства, најави денеска...

Техеран сака да ги испита остатоците од ракетата за кои САД тврдат дека е произведена во Иран

Техеран сака да ги испита остатоците од ракетата, за кои САД тврдат дека е произведена во Иран

Сител | пред еден час

Иран сака да ги испита остатоците од ракетата што постојаната претставничка на САД во ОН, Ники Хејли ги претстави како „несоборлив“ доказ дека Техеран ги вооружува шиитските бунтовници Хути во Јемен. Иранскиот...

Богов 2017 година ќе биде една од економски најслабите растот околу 0 5 проценти

Богов: 2017 година ќе биде една од економски најслабите, растот околу 0,5 проценти

Сител | пред еден час

Народната банка на Република Македонија останува на својата проекција за раст на економијата годинава од 0,5 проценти. Според гувернерот Димитар Богов, 2017 е една од најслабите години од аспект на економскиот...

Црногорската полиција уапсила седум лица поради трговија со дрога

Црногорската полиција уапсила седум лица поради трговија со дрога

Сител | пред еден час

Црногорската полиција утрово уапси седум лица и запленила 982 килограми марихуана, 1,7 килограми хероин и три килограми смеса за зголемување на тежината на дрогата. Лицата се уапсени во рамките на продолжението...

ИД презеде одговорност за нападот во Кабул

ИД презеде одговорност за нападот во Кабул

Сител | пред еден час

Џихадистичката група Исламска држава презеде одговорност за денешниот напад врз разузнавачкиот тренинг центар во западниот дел на Кабул, јави агенцијата на ИД, Амак. - Двајца бомбаши  самоубици го нападнаа разузнавачкиот...

Зимско искачување на Руен во организација на ЗПЗП Калин Камен

Зимско искачување на Руен во организација на ЗПЗП„Калин Камен“

Сител | пред еден час

Шеесетина планинари од Крива Паланка, Кочани, Битола, Прилеп, Скопје, Куманово и Република Србија вчера се искачија на највисокиот врв на Осоговските планини, Руен. Акцијата е во организација на Здружението...

Струмица доби пречистителна станица тенденција на Владата е да има секое место со над 10 000 жители

Струмица доби пречистителна станица, тенденција на Владата е да има секое место со над 10.000 жители

Сител | пред еден час

Во Струмица денеска е пуштена во употреба Пречистителната станица за третман на отпадни води. според премиерот Зоран Заев, кој присуствуваше на свеченоста, со ова Струмица, како најголем регион на раноградинарско...

Македонија е само транзитна земја за бегалците

Македонија е само транзитна земја за бегалците

Сител | пред еден час

Македонија продолжува да биде транзитна земја каде во периодот од 2015 до 2017 година само 35 лица аплицирале за азил и биле одбиени, додека просечното време на престој во Центарот за баратели на азил...

Архивски документи покажуваат дека Горбачов добил гаранции дека НАТО нема да се проширува

Архивски документи покажуваат дека Горбачов добил гаранции дека НАТО нема да се проширува

Сител | пред еден час

Новообјавени документи од националните архиви во САД покажуваат дека во раните 90-те години на минатиот век водечки американски и германски политичари му дале уверувања на последниот советски лидер Михаил...

Животна приказна Близнаци од Преспа разделени при раѓање Сега сфатиле дека едниот близнак бил украден и пробуваат да се најдат

Животна приказна: Близнаци од Преспа разделени при раѓање! Сега сфатиле дека едниот близнак бил украден и пробуваат да се најдат

Сител | пред еден час

СПОДЕЛУВАЈТЕ! Марио: “Ова е брат ми Дарио роден во 24.10.1995 заедно со уште еден машки близнак. Во првичниот извештај на гинекологот стои дека се родени две здрави деца. По два дена им соопштуваат на...

Почнува судскиот процес против дедото на Тамара за обид за убиство на Никола Тодоров

Почнува судскиот процес против дедото на Тамара за обид за убиство на Никола Тодоров

Сител | пред еден час

Во кривичниот суд за денеска е закажано судење против Љупчо Стојановски, дедо на починатата Тамара од Велес, кој на 1 јуни годинава пукаше во поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров. Тој се товари...

НБА Торонто подобар од Сакраменто

НБА:Торонто подобар од Сакраменто

Сител | пред 2 часа

Еден од најинтересните дуели ноќеска во НБА лигата го одиграа Торонто и Сакраменто на кој канаѓаните ја оправдаа улогата на фаворит и славеа со 109-93. Најефикасен во домашниот тим беше Демар Дерозен со...

Ништо не ја навестуваше трагедијата утрово Маж го запре автомобилот среде улица пукаше во сопругата а потоа во себе

Ништо не ја навестуваше трагедијата утрово: Маж го запре автомобилот среде улица, пукаше во сопругата, а потоа во себе

Сител | пред 2 часа

На аголот од улиците Јуриј Гагарин и Душан Вукасовиќ околу 8.20 часот дошло до пукање, кога мажот Д.Р. (37) испалил куршуми кон сопругата Т.Р. (37), па во себе. Нивните фотографии на социјалните мрежи...

Исплива шокантна снимка на Цеца Пејачката се искара со маж му одржа лекција на улица

Исплива шокантна снимка на Цеца: Пејачката се искара со маж, му одржа лекција на улица

Сител | пред 2 часа

Светлана Цеца Ражнатовиќ се појави во Сава Центар на еден настан и му одржа лекција на еден фотограф. Имено, тој сакаше да ја фотографира што побрзо, но таа беше опкружена со фанови и ги исполнуваше нивните...

Утре е Св Никола заштитник на патниците децата и сиромашните  еве како го слават Македонците

Утре е Св. Никола, заштитник на патниците, децата и сиромашните - еве како го слават Македонците

Сител | пред 3 часа

Пра­вос­лав­ни­те хрис­ти­ја­ни во Ма­ке­до­ни­ја утре го праз­ну­ва­ат Све­ти Ни­ко­ла Чу­дот­во­рец, све­те­цот заш­тит­ник на де­цата, мо­реп­лов­ците, де­вој­ките, си­ро­маш­ните, уче­ни­ците, пе­ка­рите,...

Трамп Не разгледувам смена на специјалниот советник Мјулер

Трамп: Не разгледувам смена на специјалниот советник Мјулер

Сител | пред 3 часа

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека не планира да го смени специјалниот специјалниот советник Роберт Мјулер кој ја истражува можната вмешаност на Русија во минагодишните претседателски...

Либанската полиција уапси таксист осомничен за силување и убиство на британска дипломатка

Либанската полиција уапси таксист осомничен за силување и убиство на британска дипломатка

Сител | пред 3 часа

Либанската полиција денеска уапси такси возач, кој е осомничен за бруталното силување и убиство на британската дипломатка Ребека Дајкс во петокот. Телото на Дајкс (30) беше пронајдено покрај автопат во...

Вонредна временска прогноза Врне снег низ Македонија ќе продолжи и утре

Вонредна временска прогноза: Врне снег низ Македонија, ќе продолжи и утре

Сител | пред 3 часа

Снежна покривка до изутрина (во см.): 1 Тополчани, 2 Тетово, 6 Крушево, 7 Лазарополе, 8 Пожаране, 9 Маврови Анови, 10 Дебар. Врнежи за изминатите 24 часа (во л/м 2 ): 1 Скопје, 3 Претор, 4 Д. Капија, К....

Почина борецот против лошите закони Стамен Филипов беше симбол на граѓанскиот активизам

Почина борецот против лошите закони, Стамен Филипов беше симбол на граѓанскиот активизам

Сител | пред 3 часа

На 74 години, почина Стамен Филипов, правник во пензија, човекот кој поднесе најмногу иницијативи пред Уставен суд за преиспитување на уставноста на многу закони и законски решенија. Филимов или како што...

Напад во близина на разузнавачки тренинг центар во Кабул

Напад во близина на разузнавачки тренинг центар во Кабул

Сител | пред 3 часа

Претставници на Министерството за внатрешни работи на Авганистан соопштија дека во тек е напад во близина на разузнавачкиот тренинг центар во западниот дел на главниот град Кабул, каде упаднале вооружени...

 Екатимерини  Нимиц оптимист но пречките демнат

„Екатимерини“: Нимиц оптимист, но пречките демнат

Сител | пред 3 часа

Договорот за решавање на  спорoт за името меѓу Атина и Скопје би можел да се случи до средината на наредната година. Самитите на ЕУ во јуни и на НАТО во почетокот на јули се неформалната рамка за надминување...

Полицијата упадна во обложувалница во Тетово еве што затекна таму

Полицијата упадна во обложувалница во Тетово, еве што затекна таму

Сител | пред 3 часа

Вчера во 20,00 часот во спортска обложувалница на ул. „133“ во Тетово, по претходно добиени сознанија дека работи нелегално, без лиценца за работа, екипа од СВР Тетово извршила контрола. Во објектот биле...

Деца си играа жмурки а потоа се тргна наопаку ќе се шокирате од каде го извадија пожарникарите

Деца си играа жмурки, а потоа се тргна наопаку, ќе се шокирате од каде го извадија пожарникарите

Сител | пред 3 часа

Играта на две братчиња од Берлин, заврши со повик до пожарникарите, откако помалото момче се скрило во домашниот сеф, па останало заглавено три часа, пред спасувачите да го извадат оттаму. Присутните од...

За јавни обвинители конкурирале со фалс сертификати по англиски поништен конкурсот

За јавни обвинители конкурирале со фалс сертификати по англиски, поништен конкурсот

Сител | пред 4 часа

Управниот одбор на Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ го поништи огласот за прием на 60 слушатели на почетна обука-кандидати за јавни обвинители. - Управниот одбор на Академијата за...

Пристапни рампи за лицата со хендикеп во културните објекти во Ресен

Пристапни рампи за лицата со хендикеп во културните објекти во Ресен

Сител | пред 4 часа

Лицата со хендикеп добија можност непречено да ги следат културните настани во Ресен, откако во двата објекти што се под надлежност на Домот на културата „Драги Тозија“, кино салата и за изложбениот салон...

ВМРО ДПМНЕ Македонија е заробена држава од хунтата денеска протест пред затворот во Шуто Оризари во 18 часот

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија е заробена држава од хунтата, денеска протест пред затворот во Шуто Оризари во 18 часот

Сител | пред 4 часа

Македонија е заробена држава благодарение на хунтата и единствена држава во демократска Европа каде во 21 век сеуште се апсат луѓе поради изразени политички ставови, се вели во денешното сооштение на ВМРО-ДПМНЕ....

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност