Неодолива комбинација на кралицата на францускиот минимализам

Неодолива комбинација на кралицата на францускиот минимализам

на 3.2016 - Штипка

Погледнете го ова извонредно минималистичко издание ... Каролин де Мегре е позната по нејзиниот едноставен француски шик кој претставува инспирација на бројни дами кои го почитуваат минималистичкиот стил....

МАЈКАТА НА ЖЕЉКО АНГАЖИРАШЕ АДВОКАТИ  Сака да го извлече од Парови по секоја цена

МАЈКАТА НА ЖЕЉКО АНГАЖИРАШЕ АДВОКАТИ: Сака да го извлече од Парови по секоја цена

на 3.2016 - Штипка

Биљана Крсмановиќ, мајката на Жељко Стојановиќ ангажираше адвокатски тим со кој ќе се обиде да го извлече нејзиниот син од Парови. Таа планира да преземе мерки со помош на адвокати со кои ќе го извади...

Јапонска диета   минус 8 килограми за само две недели

Јапонска диета – минус 8 килограми за само две недели

на 3.2016 - Штипка

Page 1 of 3 Јапонската диета го забрзува метаболизмот и овозможува за само две недели да се симнат до 8 килограми, а посебно е ефикасна кај лицата која ја поминале 35-та година. Сите сме забележале колку...

Неколку совети и техники за борба против целулитот во бањата

Неколку совети и техники за борба против целулитот во бањата

на 3.2016 - Штипка

Претпоставуваме дека прилично често се туширате или бањате, па ви предлагаме неколку техники за уништување на несаканите масни наслаги. Со груб сунѓер натопен во ладна вода тријте ги критичните места со...

Како со коприва да го спречите опаѓањето на косата

Како со коприва да го спречите опаѓањето на косата

на 3.2016 - Штипка

Копривата е една од најдобрите и најделотворните лековити билки. Целото растение е лековито, така што се користи и коренот, и листовите и семето. Копривата е богата со разни корисни состојки, калциум,...

Како да ги прикриете проблематичните делови на вашето тело

Како да ги прикриете проблематичните делови на вашето тело

на 3.2016 - Штипка

Page 1 of 3 Влегувате во продавница, во очи ви паѓа прекрасен фустан, го има вашиот број, се мислите дали воопшто да го пробувате или директно да го купите – 100% сте сигурни дека ви се допаѓа и дека сакате...

Како да се спасите од несаканите влакна на лицето и телото

Како да се спасите од несаканите влакна на лицето и телото

на 3.2016 - Штипка

Page 1 of 2 Влакната на лицето и телото се познат непријател на секоја жена. За борбата против нив се развиени различни техники како бричење, депилација, ласерско отстранување итн. Еден интересен факт...

Без кои производи за убавина во чантата НЕ може мејк ап артистката Изабела Суклоска

Без кои производи за убавина во чантата НЕ може мејк-ап артистката Изабела Суклоска

на 3.2016 - Штипка

Со Изабела се сретнавме во едно кафуле. Како личност таа е смирена, нашминкана дискретно, со вкус, токму соодветно за пригодата .  Изабела со задоволство ни ја раскажа својата приказна поврзана со светот...

Како до убава  мека и мазна кожа со природно млеко

Како до убава, мека и мазна кожа со природно млеко

на 3.2016 - Штипка

Page 1 of 4 Млекото претставува одличен спој на витамини и протеини кои ја хранат кожата и ја прават мека и мазна и затоа се употребува во третманите за убавина уште од најстари времиња. Познати се приказните...

Селена Гомез ги врати во мода здолништата што ги носевме во средно школо

Селена Гомез ги врати во мода здолништата што ги носевме во средно школо

на 3.2016 - Штипка

Селена Гомез во последно време се почесто не воодушевува со нејзиниот моден избор и мораме да признаеме дека полека се навлекуваме на нејзиниот стил и со нетрпение чекаме да ја видиме нејзината следна...

Кендал Џенер во совршено издание на улиците во Париз

Кендал Џенер во совршено издание на улиците во Париз

на 3.2016 - Штипка

Кендал Џенер важи за една од најпознатите ИТ девојки без која не може да помине ниту една ревија на познатите дизајнери, без разлика дали ќе се појави на пистите или како гостинка во првите редови од публиката....

Неколку корисни совети за борба против акни и бубулици

Неколку корисни совети за борба против акни и бубулици

на 3.2016 - Штипка

Page 1 of 2 Акните и бубулиците се типични за тинејџерите, но и повозрасните можат непријатно да се изненадат од појавата на оваа несакана напаст. Следете ги следниве корисни совети и можеби нема да ви...

Како со нашата омилена играчка од детството до рамен стомак

Како со нашата омилена играчка од детството до рамен стомак

на 3.2016 - Штипка

Page 1 of 2 Стариот добар обрач (или хулахоп) кој ни беше омилена играчка во детството се врати на голема врата како популарен „фитнес реквизит“. Во ова многу помогнаа и славните личности како Бијонсе,...

Ги доделивме подароците за 8 Март  проверете дали сте меѓу среќните добитнички

Ги доделивме подароците за 8 Март, проверете дали сте меѓу среќните добитнички

на 3.2016 - Штипка

По повод 8 Март – Меѓународниот ден на жената Штипка во соработка со брендот за декоративна козметика Seventeen и парфимеријата Меркур од Битола на неколку наши драги читателки им подари интересни...

Еве како Кјара Ферагни ги носи огрлиците кои се вистински хит оваа сезона

Еве како Кјара Ферагни ги носи огрлиците кои се вистински хит оваа сезона

на 3.2016 - Штипка

Погледнете ја оваа комбинација која што ја прошета познатата модна блогерка Кјара Ферагни на модната недела во Париз. Како вистинска street style икона оваа позната ИТ девојка секојдневно менува и по неколку...

Професионални производи за целосна нега на фарбана коса

Професионални производи за целосна нега на фарбана коса

на 3.2016 - Штипка

Фарбаната коса бара посебно внимание и нега за да изгледа убаво и здраво, да го има саканиот сјај и да се задржи бојата што е можно подолго, посебно земајќи во предвид дека честото бојадисување на косата...

Џесика Алба ги воодушеви сите со оваа шик модна комбинација

Џесика Алба ги воодушеви сите со оваа шик модна комбинација

на 3.2016 - Штипка

Џесика Алба на ревијата на Диор на Модната недела во Париз со неподнлослива леснотија го совлада познатиот француски шик. Преубавата актерка и сопственичка на бизнис империја носеше совршена шик комбинација...

Алесандра Амбросио со долга руса коса изгледа фантастично

Алесандра Амбросио со долга руса коса изгледа фантастично!

на 3.2016 - Штипка

Погледнете како изглед Алесандра Амбросио со долга руса коса и во преубава комбинација со која се прошета овие денови низ Париз. Преубавата манекенка заедно со Кендал, Џиџи и Роси на ревијата на „Balmain“...

Како да се ослободите од несаканите наслаги на колковите

Како да се ослободите од несаканите наслаги на колковите

на 3.2016 - Штипка

Page 1 of 2 За да се ослободите од масните наслаги на колковите ќе треба да ја смените исграната и да вклучите физички активности во вашиот распоред. Foto: Shutterstock Најважно од се е да стоите настрана...

Прашања и одговори  Која секс позиција е најдобра за правење бебе

Прашања и одговори: Која секс позиција е најдобра за правење бебе?

на 3.2016 - Штипка

Page 1 of 3 Дали навистина некои секс позиции се подобри од другите ако се обидувате да зачнете? Не постојат докази дека одредена позиција е подобра од останатите за зачнување на бебе. Се смета дека позициите...

Како да направите сок за исфрлање на шлајмот и зајакнување на имунитетот кај децата

Како да направите сок за исфрлање на шлајмот и зајакнување на имунитетот кај децата

на 3.2016 - Штипка

Оваа напивка е многу делотворна за лекување на кашлицата кај децата и зајакнување на имунитетот. Најмногу ќе им користи на децата кои често кашлаат и кај кои се слуша звук на „свирење“ од белите дробови. ...

Еве доказ дека Бијонсе е опседната со стилот на Џенифер Лопез

Еве доказ дека Бијонсе е опседната со стилот на Џенифер Лопез

на 3.2016 - Штипка

Овие две познати диви со својот талент и спектакуларни настапи ја освоија публиката ширум светот, а познати се и по нивните облини и совршен (и провокативен) стајлинг кој најчесто го фураат и со кој ги...

Ако сакате реси  тогаш ќе ги обожавате и чизмите на Оливија Палермо

Ако сакате реси, тогаш ќе ги обожавате и чизмите на Оливија Палермо

на 3.2016 - Штипка

Погледнете ја оваа фантастична all black комбинација на Оливија Палермо која ја носеше за време на модната недела во Париз. Оливија за ревијата на модниот бренд „Balmain“ се појави во црно од глава до...

Неделен хороскоп за периодот 7 13 март  2016

Неделен хороскоп за периодот 7-13 март, 2016

на 3.2016 - Штипка

Како се молат хороскопските знаци: ЈАРЕЦ:  „Драг Татко, требаше да се молам, но претпоставувам дека јас лично треба да ги дознаам нештата. Ти благодарам, во секој случај.“ ВОДОЛИЈА:  „Здраво, Боже! Некои...

Пролетни трендови   големото враќање на марамите

Пролетни трендови – големото враќање на марамите

на 3.2016 - Штипка

Кога ќе споменеме марами заврзани околу косата првото нешто што ни паѓа на памет се оние скромни теткички од Зелено пазарче или познатите диви од Холивуд кои ги носеа со големи очила за сонце и се возеа...

Најубавите фустани кои ќе ги носиме оваа пролет

Најубавите фустани кои ќе ги носиме оваа пролет

на 3.2016 - Штипка

Ах, мириса на пролет! Го чувствувате ли мирисот во воздухот? Asos 3590 MKD Иако календарски ни остануваат уште неколку недели, нашето трпение е при крај. Нестрпливи сме да ги видиме убавите девојки како...

Елеганција  женственост и сексапил   најубавите фустани од Астибо за зима 2016

Елеганција, женственост и сексапил – најубавите фустани од Астибо за зима 2016

на 3.2016 - Штипка

Избравме десет модели на фустани од актуелната зимска колекција на познатиот македонски бренд „Астибо“ кои дефинитивно ќе ви ја разубават зимата. Кликни тука и види ја цената на овој фустан » Првите...

Овој модел на фустан е едноставно насекаде и нема девојка која не го сака во својот плакар

Овој модел на фустан е едноставно насекаде и нема девојка која не го сака во својот плакар

на 3.2016 - Штипка

Дезените со ситни цвеќиња никогаш не биле екстра модерни. Модната блогерка Гилда Амбросио го носи екстра популарниот фустан на Vetements од минатата сезона и чизми на Alexander Wang Можеби понекогаш се...

Дочекајте ја пролетта во преубавите фустани од Манго

Дочекајте ја пролетта во преубавите фустани од Манго

на 3.2016 - Штипка

Една од причините зошто се радуваме на крајот на зимската и доаѓањето на новата пролетна сезона, секако се и новите пролетни фустани. Новата колекција на популарниот шпански бренд изобилува со одлични...

Какви мали црни фустани ќе бидат во мода оваа пролет

Какви мали црни фустани ќе бидат во мода оваа пролет

на 3.2016 - Штипка

И покрај тоа што пролетта е сезона во која најчесто избираме весели бои, малиот црн фустан е класика која можеме да ја фураме преку цела година. Овие фустани се едни од омилените модни парчиња на многу...

Повеќе
КЛИКНИ