Вардарки јуришаат кон европскиот трон

Вардарки јуришаат кон европскиот трон

Off.net.mk | пред 5 часа

Ракометарките на Вардар дефинитивно фатија залет кон европската круна откако вечерва ја забележија и шестата победа на шест меча. Совладан Турингер 29-21. Германскиот првак во Скопје стигна само со девет...

Како изгледа 100 ката на Тесла за 1 9 секунди

Како изгледа 100-ката на Тесла за 1,9 секунди

Off.net.mk | пред 8 часа

Иако е крајно нефер да споредуваш електричен автомобил со автомобил со регуларен мотор (бензин / дизел), забрзувањето на Теслата секој пат до сега изгледа спектакуларно. Сега кога 0 до 100 од 2,5 го намалија...

Тресни пак за Надал па ќе завршиш ко француската министерка

Тресни пак за Надал па ќе завршиш ко француската министерка

Off.net.mk | пред 9 часа

Францускиот суд ја прогласи поранешната министерка за спорт на оваа земја за виновна во случајот со Надал којшто ја тужеше поради изјава во 2016-та дека Шпанецот бил фатен на тест и поради тоа го немаше...

Малериште на колото за кола и 20 000 евра

Малериште на колото за кола и 20.000 евра

Off.net.mk | пред 9 часа

Со оглед на тоа што Моцарт за најголем погоден коефициент во месец октомври даваше автомобил кој беше доделен во Штип, Кристијан од Скопје за една утакмица остана и без него и без 1.236.293 денари. Се...

Навивачите на Вардар спремни за лудило во недела

Навивачите на Вардар спремни за лудило во недела

Off.net.mk | пред 9 часа

Како ретко кога навивачите на македонскиот шампион се спремаат да го прослават својот роденден. Во недела организираната навивачка група „Комити“ ќе прослави 30 години од своето основање а поклон за роденденот...

Камбоџа и Замбија во квалификации собрала четири пати повеќе публика од нас

Камбоџа и Замбија во квалификации собрала четири пати повеќе публика од нас

Off.net.mk | пред 9 часа

Фудбалски навивач кој веројатно имал доста слободно време, фатил да прави статистика на тема која репрезентација во просек имала најмногу публика на мундијалските квалификациски мечеви. Резултатите за...

Неподнослива леснотија на избегнување данок за богатите

Неподнослива леснотија на избегнување данок за богатите

Off.net.mk | пред 10 часа

Проценките се дека во даночни засолништа се чуваат меѓу 21 илјада и 31 илјада милијарди долари, што е некаде колку обемот на американската и јапонската економија заедно. Доколку се собере данокот што го...

Она кога даваш гол од пенал ама ти се брза во тоалет

Она кога даваш гол од пенал ама ти се брза во тоалет

Off.net.mk | пред 11 часа

Среќа па на „Сан Паоло“ во Неапол подтрибинскиот простор има скалички одма до теренот па Словакот не мораше да трча цел круг. When you have a penalty to take, but you really need to go to the bathroom....

Дејан Станковиќ даваше ум како да се работи со младите во Македонија

Дејан Станковиќ даваше ум како да се работи со младите во Македонија

Off.net.mk | пред 11 часа

Легендата на Лацио и Интер заедно со Оливие Доља беа гости во фудбалската академија на ФФМ во својство на предавачи. Станковиќ кој заедно со својот колега се дел од Одделот за развој на фудбалот во УЕФА,...

Што имаат заедничко СП 1958 и СП 2018

Што имаат заедничко СП 1958 и СП 2018?

Off.net.mk | пред 12 часа

Коинциденцијата не се однесува само на Италија и нивното фијаско, туку на вкупно четири едни исти факти кои постојат шанси да станат пет. Зависи што ќе направат Нејмар и другарите.

Го викавме кепец

Го викавме кепец

Off.net.mk | пред 12 часа

Ако некој најдобро може да ги опише првите мигови на Меси во Барселона, тоа се неговите тогашни соиграчи кои признаваат дека бегале од него кога требало да се игра еден на еден. Еднаш се договориле да...

Збирното место на македонски третолигаш пред натпревар

Збирното место на македонски третолигаш пред натпревар

Off.net.mk | пред 12 часа

Не е на стадион, ни пред стадион, ниту пак во тренинг центарот (ако постои такво нешто) или пак пред него, туку:

Нејмар  ти си бил баш сентиментален

Нејмар, ти си бил баш сентиментален

Off.net.mk | пред 13 часа

Оваа есен беше полна со разни новости за Нејмар кој летово 2017 за 222 милиони евра премина од Барселона во ПСЖ. Бразилецот стана најскапиот играч во историјата, но во Париз му се случуваат чудни работи....

Тесла има нов роудстер и електричен камион

Тесла има нов роудстер и електричен камион

Off.net.mk | пред 13 часа

Елон Маск новиот Тесла роудстер го претстави како „најбрзиот сериски произведуван автомобил што некогаш е направен“ и тоа со бројки како 1,9 секунди од 0 до 100. За споредба, Тесла Модел С П100Д во „Ludicrous...

Зошто нацистите сакале кафе без кофеин

Зошто нацистите сакале кафе без кофеин?

Off.net.mk | пред 13 часа

Модерната верзија на нашето утринско кафе се појавила во 15-тиот век и ги заменила дотогашните полу-блуткави пијалоци направени од нешто што личи на кафе, ама не е кафе туку е, на пример, цикорија. Но во...

Релативизирање на Да Винчи

Релативизирање на Да Винчи

Off.net.mk | пред 14 часа

Сликата Salvator Mundi (Спасител на светот) на која главна улога има Вирд Ал Јанкович (шала,шала) на аукција отиде за фрапантни 450 милиони долари. На таа пара, станува небитно дали е тоа навистина Да...

Голманот на Шапекоенсе почна со тренинзи по авионската несреќа

Голманот на Шапекоенсе почна со тренинзи по авионската несреќа

Off.net.mk | пред 15 часа

Џексон Фолман сега ќе биде голман на параолимписката репрезентација на Бразил. Ногата му ја ампутираа набрзо по авионската катастрофа и во февруари годинава решил да стане параолимпиец. За потсетување,...

ЈСП со пресврт до победа над ЕВН

ЈСП со пресврт до победа над ЕВН

Off.net.mk | пред 16 часа

Сава Осигурување, Аџибадем Систина и ЈСП стигнаа до победи во последниот ден од 7. коло во Бизнис лигата на Македонија. ЈСП со пресврт до победа над ЕВН ЕВН 6-8(3-1) ЈСП ЕВН: Наум Бадаловски 5’ 28’ Бојан...

Најтажното и најубавото видео што може да го изгледа човек со БМВ

Најтажното и најубавото видео што може да го изгледа човек со БМВ

Off.net.mk | пред еден ден

Видеото почнува со тоталка БМВ и човек со шмишајбна. Завршува со ганц ново БМВ пицнато за плац со спремна приказна „ абе професор го има возено во Германија, до факултет и назад“.

Јебеш телевизија  одиш на стадион да осетиш атмосфера

Јебеш телевизија, одиш на стадион да осетиш атмосфера

Off.net.mk | пред еден ден

А за македонската реалност клик тука.

Пред 60 години за Италија бранел братучед на дедо му на Буфон

Пред 60 години за Италија бранел братучед на дедо му на Буфон

Off.net.mk | пред еден ден

После Светското првенство 1958-ма - последно на кое не играла Италија, местото на голот на обновената репрезентација го добил Лоренцо Буфон. Втор братучед на дедо му на Џиџи Буфон. Уште е жив и се крсти...

Бебето кое многу сака пиротехника и навивање

Бебето кое многу сака пиротехника и навивање

Off.net.mk | пред еден ден

Од прозор на зграда близу стадионот на Сан Лоренцо, едно бебе во Аргентина уште на најрана возраст покажува што многу го прави весело.

Мајстории на Фелипе и Балдовалиев

Мајстории на Фелипе и Балдовалиев

Off.net.mk | пред еден ден

И покрај дождливото време Академија Пандев и Вардар ги наполнија мрежите во Битола и Тетово на денешното 15-то коло во македонската Прва лига. Струмичани славеа против Пелистер со 3:4, а македонскиот првак...

Трето издание на ЕТНОФФ   Студентски етнолошки филмски фестивал

Трето издание на ЕТНОФФ - Студентски етнолошки филмски фестивал

Off.net.mk | пред еден ден

Сабота, 18.11, во Кинотека на Македонија, ќе се оддржи третото издание на ЕТНОФФ  - меѓународен фестивал на етнолошки студентски филмови. Организатор е Македонското студентско етнолошко друштво (МСЕАД)...

Јапонците пак се резилат пред светот

Јапонците пак се резилат пред светот

Off.net.mk | пред еден ден

Во скандал приреден од тамошната железница кој уште долги години ќе остави длабок траг во јапонското национално ткиво, цела држава на свои плеќи треба да го носи срамот на еден воз што тргнал 20 секунди...

Како Златан го најавува својот кам бек  на 36 години

Како Златан го најавува својот кам бек (на 36 години)

Off.net.mk | пред еден ден

Без разлика на сериозноста на повредата и на годините со кои го носи епитетот ветеран, Златан не е Златан ако не даде ваква изјава, како вистински маж. Капа доле за упорноста и решителноста. Слушајте и...

СМС пораката на италијански репрезентативец за Вентура кажува сè

СМС пораката на италијански репрезентативец за Вентура кажува сè

Off.net.mk | пред еден ден

За квалитетите на селекторот кој има тренирано екипи како Пиза, Бари, Месина, Лече и Венеција, а врвот му се Торино и Сампдорија, доволно говори и содржината на оваа порака која играч на Италија му ја...

Како германски весник стана главно место за објавување глобални скандали

Како германски весник стана главно место за објавување глобални скандали

Off.net.mk | пред еден ден

Кога новинарката на Њујоркер ја носат во посета на „воениот штаб“ на 24-от кат од зградата на Зидојче цајтунг, неколку дена по објавувањето на Рајските документи, прво нешто што и кажуваат е дека таму...

Како цел Перу се заангажирал репрезентацијата да оди на Светско

Како цел Перу се заангажирал репрезентацијата да оди на Светско

Off.net.mk | пред еден ден

За штосот со кетерингот против Уругвај пишувавме , а во меѓувреме Перуанците се решија на што сè не за да се пласираат на Мундијалот 2018 во Русија. Последен пат Перу играл на Светско во Шпанија во 1982...

Хрватска налета на Аргентина  пеколен дуел Бразил   Шпанија

Хрватска налета на Аргентина, пеколен дуел Бразил - Шпанија

Off.net.mk | пред еден ден

Со триумфот на Перу над Нов Зеланд, комплетирани се 32-те земји учеснички на Мундијалот кој ќе се игра од 14 јуни до 15-ти јули во Русија. Домаќинот се падна во најлесната можна група. Англија против европскиот...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност