Познати танчери и нивните природни недостатоци

Познати танчери и нивните природни недостатоци

iLike | пред 21 часа

Фотографот Нири Ариели реализирал тематска фотосесија во која главната улога ја имаат познати танчери од Њујорк. Со употреба на инфрацрвена светлина, тој ги потенцирал природните недостатоци на танчерите....

 Le White  Концептуална продавница во која сè што се продава е со бела боја

„Le White“ – Концептуална продавница во која сè што се продава е со бела боја

iLike | пред 21 часа

Неодамна во срцето на Париз се отвори концептуална продавница во која се продаваат декоративни елементи, мебел и облека исклучиво во бела боја. Идејата за „ Le White “ е на дизајнерката Виолејн Карер,...

Какви мајки се хороскопските знаци

Какви мајки се хороскопските знаци?

iLike | пред 21 часа

Хороскопскиот знак меѓу другото влијае на вашиот пристап како родител. Мајчинството само по себе е голема одговорност и искуство од кое секој ден ќе дознаете нешто ново. Секоја жена различно реагира на...

Женски тајни кои треба да ги знае секој маж

Женски тајни кои треба да ги знае секој маж

iLike | пред 21 часа

Доколку забележите дека не успевате да ја задоволите партнерката, сексолозите советуваат да поразговарате со неа. Можеби веднаш нема да добиете одговор, но кога ќе одлучи да проговори внимателно ислушајте...

Најдобро се мисли со празен стомак

Најдобро се мисли со празен стомак

iLike | пред 21 часа

Научници од Холандија, направиле три посебни експерименти врз група на студенти за да докажат дека гладта влијае при донесувањето одлуки. Во сите експерименти, студентите биле поделени во две групи: сити...

Подгответе си вкусен чоколаден милкшејк

Подгответе си вкусен чоколаден милкшејк

iLike | пред 21 часа

Постојат безброј начини на подготовка на милкшејкови кои ќе ни помогнат да се освежиме, но ние денес ви презентираме навистина вкусен и испробан рецепт. Потребни состојки: – 500мл млеко – 2 лажици сладолед...

 Jury Cafe  Кафуле со пријатен ентериер

„Jury Cafe“ – Кафуле со пријатен ентериер

iLike | пред 21 часа

„ Jury Cafe “ се наоѓа во историскиот дел на Мелбурн, Пентриџ Вилиџ. Кафулето е сместено во просторот на некогашен затвор, кој бил затворен во 1997 година. Просторот е исклучително шармантен и топол, а...

Зошто да го започнете денот со кафе

Зошто да го започнете денот со кафе?

iLike | пред 21 часа

Научниците сѐ повеќе се согласуваат дека кафето е корисно за нашето здравје, секако доколку се консумира умерено. Го намалува ризикот од рак Спроведено истражување укажува дека консумирање на кафе го намалува...

Хороскоп за вторник 21 11 2017

Хороскоп за вторник (21.11.2017)

iLike | пред 21 часа

Овен Подгответе се за изненадувања кои се поврзани со странство и со плановите да отпатувате некаде. Доколку имате здравствени проблеми, посветете им посебно внимание. Станува збор за неконтролирани постапки...

Хороскоп за понеделник 20 11 2017

Хороскоп за понеделник (20.11.2017)

iLike | пред 2 дена

Овен Сакате голем дел од идеите и плановите да ги спроведете на дело, а не сте свесни за можностите. Бидете внимателни, бидејќи може целосно да се исцрпите. Доколку сте учесници во сообраќајот, потрудете...

Знаци кои откриваат дека бракот ви е осуден на пропаст

Знаци кои откриваат дека бракот ви е осуден на пропаст

iLike | пред 2 дена

Во секој брак е сосема нормално да постои криза, но постојат нешта кои упатуваат на тоа дека е осуден на пропаст и му нема спас. И двајцата сакате предбрачен договор Ако повеќе време сте потрошиле на детали...

Тажна но реална ситуација Влијанието на мобилните телефони во домот

Тажна, но реална ситуација: Влијанието на мобилните телефони во домот

iLike | пред 2 дена

Фотографиите во продолжение се дел од кампањата на Центарот за психолошки истражувања во Кина. Тие прикажуваат една потресна вистина за еден постојано растечки проблем во домашното социјалиризање. Нивната...

Хороскоп за сабота 18 11 2017

Хороскоп за сабота (18.11.2017)

iLike | пред 4 дена

Овен Во фаза сте на вљубување и потреба за уметничко истражување. Искористете ја поддршката на планетите, тргнете во освојување. Ја остварувате целта и доживувате незаборавни моменти. Кога подобро ќе размислите,...

Хороскоп за петок 17 11 2017

Хороскоп за петок (17.11.2017)

iLike | пред 5 дена

Овен Можни се нови случувања на деловната сцена што дополнително ќе ја комплицираат вашата соработничка и статусна позиција. Во љубовниот однос партнерот упорно се обидува да ви наметне свои идеи или правила...

Хороскоп за четврток 16 11 2017

Хороскоп за четврток (16.11.2017)

iLike | пред 6 дена

ОВЕН Заедно со целата одговорност што ја изразувате, не можете во потполност да ги задоволите сите свои соработници. Некој ве наговара да продолжите со почнатата работа и да не обрнувате внимание на придружните...

Очекувањата на жените за првиот секс со партнерот

Очекувањата на жените за првиот секс со партнерот

iLike | пред 7 дена

Многу жени знаат дека првиот секс со новиот партнер по малку е и чуден, па токму затоа не очекуваат да биде совршен. Претпоставуваат дека ќе биде несмасен, дека некој ќе добие удар по лицето додека се...

Мандарини  вистински извор на убавина и здравје

Мандарини – вистински извор на убавина и здравје

iLike | пред 7 дена

Мандарините се одлични за здравјето на човекот, па затоа веднаш започнете со нивна консуманција. Освен тоа, имаат значаен придонес за вашата убавина. Со мандарините постигнувате витамински оптимум бидејќи...

Зголемете ги шансите за забременување

Зголемете ги шансите за забременување

iLike | пред 7 дена

За да се зголемат шансите за блажена состојба на жената, треба да се применат и неколку едноставни совети. Во остварување на таа цел помага сон од 7 часа и станување секој ден во исто време. Според спроведена...

Хороскоп за среда 15 11 2017

Хороскоп за среда (15.11.2017)

iLike | пред една недела

Овен Бидејќи не се трудите ништо да промените, не надевајте се на промени. Се нервирате и напнати сте. Потрудете се да сфатите каде сте згрешиле, а потоа надевајте се на успех. Бик Незадоволен емотивен...

Послаби за 3 седмици Во цревата можеби имате дури 15 кг отрови Време е да ги исчистите

Послаби за 3 седмици: Во цревата можеби имате дури 15 кг отрови. Време е да ги исчистите!

iLike | пред една недела

Познато е дека за ослободување од многу болести доволно е да се исчистат цревата од слузот, фекалните наслаги и други паразити. За 70 години живот, низ нашите црева поминуваат 100 тони храна и 40.000 литри...

Пијалок со кој ќе изгубите 3 килограми за 5 дена

Пијалок со кој ќе изгубите 3 килограми за 5 дена

iLike | пред една недела

Овој напиток е идеален ако сакате во краток рок да изгубите неколку килограми, односно во рок од 5 дена може да намалите до 3 килограми. Состојки: 1/2 китка магдонос 1 лимон 1 чаша вода Подготовка: Магдоносот...

Овој хороскопски знак би ви го дал своето срце

Овој хороскопски знак би ви го дал своето срце

iLike | пред една недела

Кога станува збор за љубов, Овните преферираат моногамијата. Никогаш не им е доволно добиеното внимание или времето поминато насамо со своите љубени. Тие го ставаат партнерот на прво место на својата листа...

Мали трикови со кои ќе ја засакате вашата работа

Мали трикови со кои ќе ја засакате вашата работа

iLike | пред една недела

Понекогаш се чувствувате изморени од работата, канцеларијата и вашите колеги. Насабајле не ви се оди на работа, ве совладува монотонија и размислувате да дадете отказ. Пред да се одлучите за напуштање...

Вештачките трепки се штетни за очите

Вештачките трепки се штетни за очите

iLike | пред една недела

Група американски научници само го потврдиле она што веќе сите го знаеме – вештачките трепки им штетат на очите. До ова откритие дошле истражувачите од Технолошкиот институт во Џорџија кои велат дека долгите...

Хороскоп за вторник 14 11 2017

Хороскоп за вторник (14.11.2017)

iLike | пред една недела

ОВЕН Упорни сте, а тоа посебно ќе дојде до израз денеска. Би требало да го насочите вниманието во тој правец. Запомнете дека с уште напредувате. Продолжете да учите и целиот вложен труд ќе ви се врати....

Хороскоп за понеделник 13 11 2017

Хороскоп за понеделник (13.11.2017)

iLike | пред една недела

Овен Доколку некој ви прави дополнителни проблеми, подсетете ги своите соработници на основните правила за професионално однесување и не дозволувајте за вас да се зборува на погрешен начин. Подобро е да...

Хороскоп за недела 12 11 2017

Хороскоп за недела (12.11.2017)

iLike | пред една недела

ОВЕН Ќе слушнете добри вести од некој пријател, а тоа се однесува на пари. Ќе влезете во еден деловен потфат кој ќе ви донесе голема заработувачка. Во љубовта ќе доминира страста, со повремени изливи на...

Хороскоп за сабота 11 11 2017

Хороскоп за сабота (11.11.2017)

iLike | пред една недела

Овен Од вас се бара максимална концентрација ако сакате да ги избегнете материјалните загуби. Бидејќи сте личност која умее да владее со ситуацијата и да извлече максимална корист, успехот нема да изостане....

Хороскоп за петок 11 11 2017

Хороскоп за петок (11.11.2017)

iLike | пред една недела

Овен Од вас се бара максимална концентрација ако сакате да ги избегнете материјалните загуби. Бидејќи сте личност која умее да владее со ситуацијата и да извлече максимална корист, успехот нема да изостане....

Идеален партнер според хороскопот

Идеален партнер според хороскопот

iLike | пред една недела

Кога станува збор за љубовта, многу нешта се запишани во ѕвездите. Откријте кој е вашиот идеален партнер. ОВЕН Овните се нетрпеливи во сексот, сѐ сакаат сега и веднаш, исто како и во животот. Сакаат да...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност