Хороскоп за среда 20 09 2017

Хороскоп за среда (20.09.2017)

iLike | пред 3 часа

Овен Полни сте со работен елан, така што сите планирани работи ќе ги извршите брзо и успешно, но и со голема заработка. Бидејќи сте задоволни со развојот на емотивната ситуација, помислете на подарок,...

Најчести причини поради кои секогаш доцниме

Најчести причини поради кои секогаш доцниме

iLike | пред 6 часа

Доцнењето е една од најиритирачките навики кои многу луѓе го поистоветуваат со недостиг на почит. Иако постојат луѓе кои доцнат само за да се чувствуваат моќно, голем дел од нив тоа го прават и непланирано....

Пијалок кој ги согорува мастите

Пијалок кој ги согорува мастите

iLike | пред 6 часа

Вообичаено е она што не е убаво ниту на вкус ниту на изглед, да биде најделотворно. Денес ви презентираме токму таков рецепт. Потребни состојки: – 1 лажица јаболков оцет – исцеден сок од лимон – изрендана...

Нешта кои не сакаат да ги слушнат луѓето кои тагуваат

Нешта кои не сакаат да ги слушнат луѓето кои тагуваат

iLike | пред 6 часа

Ако сте изгубиле некоја сакана личност, сигурно знаете колку е тешко да ги пребродите таквите моменти. Ако сте сведок на таков момент, внимавајте што зборувате бидејќи може да се најдете во безизлезна...

Што треба да фрлите од работното биро

Што треба да фрлите од работното биро?

iLike | пред 6 часа

Со оглед на тоа што на работното место поминувате повеќе време отколку дома, вашето работно биро станува ваш втор дом. Сигурно и вашето е пренатрупано со нешта за кои и воопшто не се сеќавате дека сте...

Колоритен апартман во Париз

Колоритен апартман во Париз

iLike | пред 6 часа

SABO project се дизајнерите на Hike , стилски современ апартман кој се наоѓа во Монмартр, Париз. Станот е направен за еден млад моден дизајнер кој сакал мудри решенија за складирање и оригинални идеи кои...

Хороскоп за вторник 19 09 2017

Хороскоп за вторник (19.09.2017)

iLike | пред 23 часа

Овен Потрудете се правилно да ја контролирате импулсивната страна на природата. Потребно е да превземете заштитничка улога пред своето семејство. Обратете внимание на новите случувања кои ја загрижуваат...

Хороскопски знак кој лаже кога вели Те сакам

Хороскопски знак кој лаже кога вели „Те сакам“

iLike | пред еден ден

Како што е запишано во ѕвездите, овој хороскопски знак кога вели „Те сакам“, лаже. За нив оваа убава изјава е исто како „Добар ден“ и нема никакво значење. Ако се случи да ги потсетите дека ви ги изговориле...

Облеката не е мерка за вредноста на жената

Облеката не е мерка за вредноста на жената

iLike | пред еден ден

Одличните постери на „ Terre Des Femmes “, швајцарска организација за човекови права која се фокусира на половата рамноправност, нè потсетува дека вредноста на една жена никогаш не треба да се мери според...

Островот Аошима е дом на мачките

Островот Аошима е дом на мачките

iLike | пред еден ден

Јапонскиот остров Аошима важи за дом на мачките. Тој е вистински сон на секој човек кој е љубител на мачките. Според најновите пресметки, таму има шест пати поголем број на мачки во однос на луѓе. Најмногу...

Како се менувала убавината на жените од Јужна и Северна Кореја

Како се менувала убавината на жените од Јужна и Северна Кореја

iLike | пред еден ден

Се сеќавате на видеото во кое беше прикажано менувањето на женската убавина во изминатите 100 години ? Токму од истиот тим доаѓа видеото со истата приказна, но овој пат за жените од Јужна и Северна Кореја....

Знаци кои упатуваат дека се соочувате со преголем стрес

Знаци кои упатуваат дека се соочувате со преголем стрес

iLike | пред еден ден

Стресот е вистински непријател на човекот и има неверојатно негативни импликации врз физичкото и психичкото здравје. Психијатрите посочуваат неколку знаци кои се предзнак дека се соочувате со преголема...

Куќа со необична форма изработена од бамбусово дрво

Куќа со необична форма изработена од бамбусово дрво

iLike | пред еден ден

Веројатно ова е најголемото архитектонско дело комплетно направено од бамбусово дрво, кое некогаш сте имале можност да го видите. Автор е реномираната архитектка Елора Харди , а нејзиното студио „ Ibuku...

Благодетите на женската мастурбација

Благодетите на женската мастурбација

iLike | пред еден ден

Квалитетен сон, подобро расположение, здрава матка се само дел од благодетите кои произлегуваат од мастурбацијата кај девојките, односно жените. Бројните истражување сè повеќе ги истакнуваат добротворните...

Хороскоп за понеделник 18 09 2017

Хороскоп за понеделник (18.09.2017)

iLike | пред еден ден

ОВЕН Полни сте со работен елан, па сите планирани активности ќе ги завршите брзо и успешно, а ќе има и пари. Бидејќи сте задоволни и со развојот на емотивната ситуација, помислувате на подарок со кој ќе...

Хороскоп за недела 17 09 2017

Хороскоп за недела (17.09.2017)

iLike | пред 3 дена

Овен За се’ што ќе почнете да работите прво испитајте дали сте на сигурно. Здравствената состојба ви е одлична, но не претерувајте со слатките работи. Доколку со партнерот имате несогласувања, потрудете...

Фотографии од Њујорк и Чикаго во 50 тите години од минатиот век

Фотографии од Њујорк и Чикаго во 50-тите години од минатиот век

iLike | пред 4 дена

Автор на оваа прекрасна галерија со црно-бели фотографии е Вивијан Мајер . Колекцијата е откриена во 2011 година, непосредно по нејзината смрт, а благодарение на медиумите станува планетарно популарна....

Модерно поткровје за млад љубовен пар во Братислава

Модерно поткровје за млад љубовен пар во Братислава

iLike | пред 4 дена

Архитектите од студиото „ RU.LЕЅ “ изработиле одлично решение за поткровје кое во целост ги задоволува потребите на една млада љубовна двојка. Тие концепирале модерно уреден стан со примена на мебел со...

10 интересни факти за бебињата

10 интересни факти за бебињата

iLike | пред 4 дена

Бебињата се убава причина за насмевки и среќа. Тие се вистинско освежување за сите членови од семејството. Еве 10 чудни факти за бебињата кои не сте ги знаеле: 1. Бебињата имаат повеќе коски во споредба...

Непишани правила за првиот состанок

Непишани правила за првиот состанок

iLike | пред 4 дена

Кога станува збор за првата љубовна средба со одредена лисчност, од минатото важат неколку непишани правила кои до денес се применуваат и не се менуваат. Машкото инцира средба Иако денес постојат жени...

Топла вода и сода бикарбона за совршено меки пети

Топла вода и сода бикарбона за совршено меки пети

iLike | пред 4 дена

Тврдите, суви и испукани пети доведуваат до многу непријатни моменти. Но, обичната сода бикарбона која има антисептичко дејство, ја омекнува водата и благотворно делува на кожата на петите. Таа е ефтино...

Експериментално тајмлепс видео во 10К резолуција

Експериментално тајмлепс видео во 10К резолуција

iLike | пред 4 дена

На неколкупати до сега имавме можност да погледнеме видео клипови во 4К резолуција. Но, тимот на „ Scienti Fantastic “ изненади со кусо тајмлепс видео со неверојатна 10К резолуција. Колку за споредба,...

Хороскоп за сабота 16 09 2017

Хороскоп за сабота (16.09.2017)

iLike | пред 4 дена

ОВЕН Минете го утрото извршувајќи ги работите што се насобраа во текот на неделата. Веќе во попладневните часови ќе можете да го доживеете викендот во вистинска смисла на зборот. Тоа е време во кое ќе...

Хороскоп за петок 15 09 2017

Хороскоп за петок (15.09.2017)

iLike | пред 5 дена

Овен Денес сте премногу сериозни. Многу сте уморни и бурно реагирате на секоја ситница. Незадоволни сте од ситуацијата на работното место, како и со финансиската состојба. Партнерот ве нервира. Бик Ова...

Ова е Африка

Ова е Африка

iLike | пред 6 дена

Австралискиот режисер Benjamin Dowie реализирал одличен краткометражен филм кој го отсликува секојдневието на луѓето од Африка, поточно Уганда и Танзанија. Видеото е снимено со Canon 5D, а едитирано со...

5 женски секс тајни кои тешко ќе ги откриете

5 женски секс тајни кои тешко ќе ги откриете

iLike | пред 6 дена

Мажите речиси ништо не знаат за најинтимните потреби на жените. Веројатно причината се состои во срамежливоста на жената отворено да споделува вакви информцаии. Секоја жена е различна, но повеќето ќе се...

Хороскоп за четврток 14 09 2017

Хороскоп за четврток (14.09.2017)

iLike | пред 6 дена

Овен Размислете на кој начин треба да ја подобрите својата работна положба. Немате потреба да ги обвинувате другите за своите неуспеси. Ќе имате чувство дека партнерот крие од вас многу работи. Бик Се...

Зошто луѓето се бакнуваат

Зошто луѓето се бакнуваат?

iLike | пред 7 дена

Филематолози се нарекуваат луѓето кои се занимаваат со анатомјата и еволутивната историја на бакнежот. Тие не успеале да објаснат од каде потекнува бакнежот, но нудат теории кои покажуваат како нашата...

Нови FlyRoam модели од Timberland

Нови FlyRoam модели од Timberland

iLike | пред 7 дена

Timberland , бренд со богато наследство, кој секогаш се стреми кон иднината и иновациите, оди уште еден чекор напред со колекцијата Flyroam – обувки специјално создадени за истражување на урбаниот пејзаж....

Дознајте што сѐ ќе се случува на третото издание на Health Fitness  Wellness Expo

Дознајте што сѐ ќе се случува на третото издание на Health, Fitness & Wellness Expo!

iLike | пред 7 дена

Веќе ги најавивме новите датуми 23-24 септември и новата локација – Градски парк, терени Работнички, па време е да дознаете што се’ ќе се случува на третото издание на Health, Fitness & Wellness Expo !...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност