Само 4 стопери заработуваат во Англија повеќе од Ловрен

Само 4 стопери заработуваат во Англија повеќе од Ловрен!

пред 5 часа - Супер спорт

Хрватскиот фудбалер Дејан Ловрен денес го продолжи договорот со Ливерпул до 2021 година. Овој фудбалер ќе заработува по 100.000 фунти неделно, па сега е еден од најплатените во ПЛ. Во продолжение погледнете...

Нов проблем за Мурињо 8 фудбалери надвор од тимот пред Свонси ќе мора и тој да облече копачки

Нов проблем за Мурињо, 8 фудбалери надвор од тимот пред Свонси, ќе мора и тој да облече копачки!

пред 5 часа - Супер спорт

Неверојатно е тоа што му се случува на Мурињо пред крајот на сезоната. Пред Јунајтед се важни натпревари на крајот на сезоната, а Мурињо не може да смета на важни фудбалери. Познато е дека својата кариера...

Лион одби богатство за 15 годишен

Лион одби богатство за 15-годишен

пред 5 часа - Супер спорт

Француските медиуми денеска јавуваат дека Олимпик Лион одби една помалку неверојатна понуда и тоа од Австрија. Имено, Ред Бул Салзбург проба да го доведе чудото на дете на Лион Виљем Геубелс, за кој нудеше...

Мончи го договори првото засилување  Дали е ова доказ дека Рома повторно ќе биде моќна

Мончи го договори првото засилување – Дали е ова доказ дека Рома повторно ќе биде моќна?

пред 5 часа - Супер спорт

Рома започнува нова ера. Рома се договори со Атланта за Френк Кеси за 30 милиони евра. Според медиумите, двата клубови се договорија за трансфер на фудбалерот и тој од лето ќе стане нов член. По овој избор,...

Се засилува Лестер Четворица стопери на мета на Лисиците

Се засилува Лестер! Четворица стопери на мета на „Лисиците“!

пред 5 часа - Супер спорт

Скаутите на актуелниот шампион на Англија, работат со полна пареа во потрага за наследник на Вес Морган и Роберт Хут. Така Лисиците ќе пробаат да доведат дури четири стопери, а прв пик е Фредерик Соренсен...

Мириса на трофеј  Ѓорческа гази се пред себе во Тунис

Мириса на трофеј – Ѓорческа „гази“ се пред себе во Тунис!

пред 6 часа - Супер спорт

Нашата најдобра тенисерка, Лина Ѓорческа оваа недела настапува во Тунис. Таа во конкуренција на двојки беше елиминирана во 1/16-финале од Ањес и Вивиен со 2:6, 6:4 и 7:10. Во сингл конкуренција таа имаше...

Атлетико доведува машина за голови  60 милиони евра спремни за трансфер бомба

Атлетико доведува „машина за голови“! 60 милиони евра спремни за трансфер бомба!

пред 6 часа - Супер спорт

Лион прифати да преговара со Атлетико Мадрид околу продажбата на Александр Лаказет! Метата  на Ливерпул, Арсенал и Барселона се проценува дека вреди 60 милиони евра. Ле 10 Спорт пренсува дека засега не...

БОМБА  Јунајтед најде замена за Де Геа

БОМБА – Јунајтед најде замена за Де Геа?

пред 6 часа - Супер спорт

Јан Облак е на мета на два англиски гиганти. Медиумите објавија дека Јан Облак заминал во Англија да има состанок со претставници на Јунајтед. Оваа информација доаѓа веднаш откако медиумите објавија дека...

Шокантна изјава од Алонсо за фановите на Ф1

Шокантна изјава од Алонсо за фановите на Ф1!

пред 6 часа - Супер спорт

Возачот на Мекларен најави крај на кариерата. Алонсо освои 16 трофеи и сега за медиумите откри дека е време да се повлече. „Можеби сум на крјаот на мојата кариера во Ф1. Имам 35 години, освоив 16 трофеи...

 Ни беа понудени 55 милиони евра за Кулибали

„Ни беа понудени 55 милиони евра за Кулибали!“

пред 6 часа - Супер спорт

Де Лаурентис изјави дека добиле понуда за Кулибали. Сенегалецот има одлични игри за Наполи, а еден од клубовите кои го сакат е Челси. Тие гледаат идеална замена за Тери и целта е да го донесат во тимот....

Шок во Манчестер Мурињо на чекор од трансфер кој ќе го здрма цел град

Шок во Манчестер! Мурињо на чекор од трансфер кој ќе го здрма цел град!

пред 6 часа - Супер спорт

Голманот на Манчестер Сити, според пишувањата на англиските медиуми, е на чекор од Олд Трафорд, после што во целост испадна од плановите на Гвардиола. Мурињо е во потрага за голман со оглед дека Де Геа...

 Сакав да го одбијам Ракитиќ

„Сакав да го одбијам Ракитиќ“

пред 6 часа - Супер спорт

Хавиер Маскерано конечно постигна гол за Барселона. Иако веќе 7 години настапува за овој тим, Маскерано во средата конечно успеа да постигне гол и тоа од пенал. „Не беше ништо посебно. За мене тоа е згодна...

Клајверт во ПСЖ доведува играч на Барселона

Клајверт во ПСЖ доведува играч на Барселона!

пред 6 часа - Супер спорт

Барселона го нанесе на ПСЖ во оваа година, можеби и најтежок пораз во нивната историја. После победата од 4:0 во Париз, во Каталонија загубија со 6:1 и така испаднаа од Лигата на шампионите. ПСЖ е одлучен...

Случајот и понатаму не е решен  Осомничениот за напад во Дортмунд го кажаа своето

Случајот и понатаму не е решен – Осомничениот за напад во Дортмунд го кажаа своето!

пред 6 часа - Супер спорт

За бомбашкиот напад на автобусот со играчите на Дортмунд е уапсен германски-руски државјанин. Сергеј, според медиумите, сам го смислил нападот во кој беше повреден еден полицаец и Марк Бартра. Иако на...

 Нема да се разговара за иднината

„Нема да се разговара за иднината!“

пред 6 часа - Супер спорт

Карло Анчелоти има доверба кај Баерн и покрај тоа што не ги исполни очекувањата во својата прва сезона. Во Минхен веруваа дека Анчелоти ќе направи напредок во ЛШ, меѓутоа на крајот следеше шок со елиминацијата...

Халеп лесно до победа против Севастова

Халеп лесно до победа против Севастова

пред 7 часа - Супер спорт

Симона Халеп во 1/4 финалето на ВТА турнирот во Штутгарт ја победи Анастасија Севастова во два сета, 0:2. Во првиот сет од натпреварот видовме пет брејка. Халеп прво направи брејк, 1:3, па Севастова возврати...

Олимпијакос се избори за мајсторка против Ефес

Олимпијакос се избори за мајсторка против Ефес

пред 7 часа - Супер спорт

Кошаркарите на Олимпијакос победија во Истанбул против Анадолу Ефес во четвртиот натпревар во четвртфиналето во Евролигата, 62:74. Домашните подобро започнаа и стигнаа до двоцифрена предност на средината...

Надеж за Рома  Јувентус освои само бод против Аталанта

Надеж за Рома – Јувентус освои само бод против Аталанта

пред 7 часа - Супер спорт

Фудбалерите на Аталанта и Јувентус ремизираа во натпревар од 34-то коло во Серија А, 2:2. Буфон го одбрани ударот на Фреулер. На другата страна Квадрадо имаше шанса за погодок, но неговиот удар беше непрецизен....

Сиегемунд ја победи Плишкова после нешто повеќе од три часа игра

Сиегемунд ја победи Плишкова после нешто повеќе од три часа игра

пред 8 часа - Супер спорт

Лора Сиегемунд во 1/4 финалето на ВТА турнирот во Штутгарт ја победи Каролина Плишкова во три сета, 2:1. Плишкова го одзеде сервисот на белгијката во шестиот гем, 2:4. Потоа чешката тенисерка сервираше...

Мурињо се договори со својот агент Стигнува засилување од Реал Мадрид

Мурињо се договори со својот агент! Стигнува засилување од Реал Мадрид!

пред 8 часа - Супер спорт

Ако се верува на последните пишувања на медиумите на Островот и во Шпанија, Манчестер Јунајтед на големо работи околу доведување на Џејмс Родригез на Олд Трафорд. Џејмс Родригез веќе одлучи дека сака да...

Реал Мадрид е третиот патник на Ф4 во Евролигата

Реал Мадрид е третиот патник на Ф4 во Евролигата

пред 8 часа - Супер спорт

Кошаркарите на Реал Мадрид ја победија Дарушафака во Истанбул во четвртиот натпревар во четвртфиналето во Евролигата, 78:89. Гостите подобро го отворија натпреварот, па имаа три поени предност после првите...

Мурињо бира еден од три супер  Галактикоси како замена за Де Геа

Мурињо бира еден од три „супер – Галактикоси“ како замена за Де Геа!

пред 8 часа - Супер спорт

Според пишувањата на шпанскиот „Дон Балон“ претседателот на Реал Мадрид Флорентино Перез, е спремен да пушти некој од своите најдобри играчи, со цел да обезбеди потпис на голаннот на Манчестер Јунајтед...

Зебаљос во два сета го среди Качанов за полуфинале

Зебаљос во два сета го среди Качанов за полуфинале

пред 9 часа - Супер спорт

Хорасио Зебаљос во 1/4 финалниот натпревар на АТП турнирот во Барселона го победи Карен Качанов во два сета, 0:2. Двата тенисери беа сигурни на својот сервис се до 4:5. Аргентинецот ја искористи сет топката...

Милан ја одреди цената на Јувентус за Де Шиљо го менува вториот избеган син

Милан ја одреди цената на Јувентус за Де Шиљо, го менува вториот избеган син

пред 10 часа - Супер спорт

Росонерите се помирија со загубата дека го губат своето дете. Матија Де Шиљо јасно и гласно порача на раководството на Милан дека нема намера да го продолжи договорот кој му истекува во 2018 година и дека...

Милан со фантастична понуда ги победи Реал и Барса во трката за одличниот напаѓач

Милан со фантастична понуда ги победи Реал и Барса во трката за одличниот напаѓач!

пред 10 часа - Супер спорт

Милан е спремен да понуди на Пјер Емерик Обамејанг неверојатна плата од 7.5 милиони евра по сезона. Газета дело Спорт пренесува дека на Милан очајнички е потребен нов центарфор, бидејќи Карлос Бака не...

Надал продолжува да реди победи на земја  Кралот на земјата го елиминира Чунг за полуфинале во Барселона

Надал продолжува да реди победи на земја – Кралот на земјата го елиминира Чунг за полуфинале во Барселона

пред 10 часа - Супер спорт

Рафаел Надал го победи Хјеон Чунг во 1/4 финалниот натпревар на АТП турнирот во Барселона, 0:2 во сетови. Кореецот прв направи брејк во натпреварот и тоа во третиот гем, 2:1. Надал возврати со брејк во...

Еден два за Ферари на вториот тренинг  Себастијан Фетел победи пред Раиконен

Еден-два за Ферари на вториот тренинг – Себастијан Фетел победи пред Раиконен

пред 11 часа - Супер спорт

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел победи на вториот тренинг за ГН на Русија. Фетел постави најбрзо време на вториот тренинг на патеката во Русија. Зад него заврши неговиот тимски колега, Кими Раиконен....

Младеновиќ со лесна победа против Наваро закажа полуфинале против Шарапова

Младеновиќ со лесна победа против Наваро закажа полуфинале против Шарапова

пред 11 часа - Супер спорт

Кристина Младеновиќ во 1/4 финалниот натпревар ја победи Карла Суарез Наваро на ВТА турнирот во Штутгарт со 2:0 во сетови. Французинката во првиот сет направи еден брејк и тоа во осмиот гем, па на својот...

Лоренци и Пуј изборија пласман во полуфиналето во Будимпешта

Лоренци и Пуј изборија пласман во полуфиналето во Будимпешта

пред 11 часа - Супер спорт

Завршија два 1/4 финални натпревари на АТП турнирот во Будимпешта. Паоло Лоренци го победи Андреј Кузњецов, 0:2 во сетови. Првиот сет италијанецот го доби, 4:6. На идентичен начин Лоренци победи и во вториот...

Енди Мареј со многу мака до победа против Рамос Вињолас

Енди Мареј со многу мака до победа против Рамос Вињолас

пред 11 часа - Супер спорт

Енди Мареј на АТП турнирот во Барселона го победи Алберт Рамос Вињолас во 1/4 финалниот натпревар со 2:1 во сетови. Шпанецот во првиот сет направи два брејка и го доби, 2:6. Моментално најдобриот тенисер...

Повеќе
КЛИКНИ
kariera.mk