Една година Премиум Ауто Зентрум  75 продадени премиум автомобили врвна услуга и задоволни клиенти

Една година Премиум Ауто Зентрум – 75 продадени премиум автомобили, врвна услуга и задоволни клиенти

Црно бело | пред 6 часа

Премиум Ауто Зентрум пред една година направи еден голем и одлучен чекор напред, менувајќи го концептот на работа, од импортер во директна врска со принципал, до самостоен мулти бренд продажен центар за...

Македoнски Телеком организира возбудлива потрага по новиот iPhone X

Македoнски Телеком организира возбудлива потрага по новиот iPhone X

Црно бело | пред 6 часа

Започнува регистрација за највозбудливата потрага во Македонија – потрагата по новиот iPhone X Потрагата е закажана за 11.2017 година, во 11 часот, на Плоштад Македонија, Скопје Македонски Телеком го објавува...

Истоштена мачка рчи како стар човек

Истоштена мачка 'рчи како стар човек

Црно бело | пред 10 часа

Зошто е добро децата да растат со миленичиња

Зошто е добро децата да растат со миленичиња?

Црно бело | пред 11 часа

Девојче го гледа татко си без брада за првпат

Девојче го гледа татко си без брада за првпат

Црно бело | пред 12 часа

Краток анимиран филм за пар кој сака да постигне заеднички успех

Краток анимиран филм за пар кој сака да постигне заеднички успех

Црно бело | пред 12 часа

Мени од Елена Петреска За појадок смути а за ручек мојот омилен лосос во сос од портокал

Мени од Елена Петреска: За појадок смути, а за ручек мојот омилен лосос во сос од портокал

Црно бело | пред 12 часа

Мајка, сопруга, кариеристка... Елена Петреска едноставно знае како да жонглира со обврските во животот. Елена Петреска периодов работи со полна пареа на музичко поле. Пејачката неодамна промовираше две...

14 продукти што треба да ги консумирате ако сакате да се здебелите

14 продукти што треба да ги консумирате ако сакате да се здебелите

Црно бело | пред 13 часа

Јајцата, млекото, месото, рибата, темното чоколадо се дел од производите што се препорачливи. Повеќето луѓе имаат проблем со вишокот килограми, но сепак постојат и такви кои мака мачат да качат некој килограм....

Ќебапи и риба за младолик изглед  Ќе погодите ли колку години има оваа турска пејачка

Ќебапи и риба за младолик изглед - Ќе погодите ли колку години има оваа турска пејачка?

Црно бело | пред 13 часа

Ајда Пекан е турска пејачка, која изгледа неверојатно и сме сигурни дека кога ќе ги погледнете нејзините фотографии, нема да погодите колку години навистина има. Верувале или не, прекрасната пејачка во...

Комбинација која сите ја носат оваа есен Кожени панталони  плетен џемпер

Комбинација која сите ја носат оваа есен: Кожени панталони + плетен џемпер

Црно бело | пред 14 часа

Оваа есен модата е во прилог на комфорот и удобноста, па така комбинацијата од кожени панталони и хеланки плус дебел, плетен џемер е на самиот врв меѓу најпопуларните. Кожените панталони и хеланки се идеални...

Чистењето на ушите може да ви открие каква ви е здравствената состојба

Чистењето на ушите може да ви открие каква ви е здравствената состојба

Црно бело | пред 14 часа

Чистењето на ушите со меко стапче на неколку дена е хигиенска навика која ја стекнуваме од мали нозе. Но, ретко кој човек знае дека бојата на ушниот восок може да ја открие целокупната здравствена состојба,...

Низ илустрации Сигурни знаци дека вашата врска е мртва

Низ илустрации: Сигурни знаци дека вашата врска е мртва

Црно бело | пред 15 часа

Ви врши притисок, немате доверба еден во друг, а заедничките теми за разговор како да испарија... Во врска сте долго време, но се чувствувате незадоволно и неисполнето. Постојано гледате со блага доза...

5 пози за мрзлив викенд секс 18

5 пози за мрзлив, викенд секс (18+)

Црно бело | пред 16 часа

Некогаш сакате жежок секс, но без да се помрднете од удобниот тросед или фотелја. Во тие ситуации, овие 5 секс пози ви се добредојдени. Некои вклучуваат еднострано задоволство, па не заборавајте да ја...

Селена Гомез и Џастин Бибер конечно го потврдија смирувањето со бакнеж

Селена Гомез и Џастин Бибер конечно го потврдија смирувањето со бакнеж

Црно бело | пред 16 часа

Во последниве 3 недели, односот на Џастин Бибер и Селена Гомез постојано се следи, откако беа фотографирани во неговата вила , а во наредните денови постојано беа заедно . Се ширеа многу гласини за нивното...

Кои ѕвезди присуствуваа на свадбата на Серена Вилијамс и Алексис Оханиан

Кои ѕвезди присуствуваа на свадбата на Серена Вилијамс и Алексис Оханиан?

Црно бело | пред 17 часа

36-годишната Серена Вилијамс и коосновачот на Reddit го кажаа судбоносното „да“ во Центарот за современи уметности во Њу Орлеанс. На листата на гости се најдоа голем број на познати ѕвезди како Бијонсе,...

Туна Сејдиу сподели бајковити фотки со синот Тиан

Туна Сејдиу сподели бајковити фотки со синот Тиан

Црно бело | пред 16 часа

Пејачката не може да се насити од улогата на мајка и вели дека гледањето како Тиан расте ѝ е најпрекрасното искуство во животот. Алтуна Сејдиу Туна периодов ужива во улогата на мајка. Албанската пејачка...

Кристијано Роналдо со најстариот син позира за неговата детска џинс колекција

Кристијано Роналдо со најстариот син позира за неговата детска џинс колекција

Црно бело | пред 17 часа

Најстариот син на Кристијано Роналдо е ѕвездата за новата колекција детски џинс, дизајниран од неговиот татко. Кристијано Џуниор на само 7 години дебитираше како модел – мини верзија на неговиот 32-годишнен,...

Ексклузивно во Еден на Еден  Џес Бејли за чадорот тунелот под амбасадата и Трамп

Ексклузивно во „Еден на Еден“: Џес Бејли за чадорот, тунелот под амбасадата и Трамп

Црно бело | пред 17 часа

Недела, 18 и 50 часот на Канал 5. Во „Еден на Еден“ гостува една од најпопуларните и најозборувани личности во Македонија, американскиот амбасадор, Џес Бејли. Амбасадорот за првпат зборува за својот приватен...

За разлика од луѓето кучињата ги сакаат пријателите и ги напаѓаат непријателите

За разлика од луѓето, кучињата ги сакаат пријателите и ги напаѓаат непријателите

Црно бело | пред 18 часа

Зарем постои поголема среќа од кученце што искрено ви се радува секој пат кога ќе ве види? Кучињата се суштества кои знаат безусловно да сакаат. Тие ја гледаат вашата внатрешност и секогаш ви се комплетно...

Тест Направете една едноставна вежба и откријте колку е старо вашето тело

Тест: Направете една едноставна вежба и откријте колку е старо вашето тело

Црно бело | пред 18 часа

За вистинската возраст нема да се обидуваме да погодуваме и да ја откриваме, но годините на телото, не се никако поврзани со вашите години, иако во некои случаи може да се преклопат. А, доколку ве интересира...

Покажете му ја светлата страна на животот 6 совети како да одгледате среќно дете

Покажете му ја светлата страна на животот: 6 совети како да одгледате среќно дете

Црно бело | пред 18 часа

Почитувајте ја неговата страст и говорете му колку сте благодарни што имате дете како него во животот. Оптимизмот и самодовербата се значаен фактор во животот, како во детството, така и подоцна во животот,...

Немате време за појадок па каснувате банана Зошто тоа не е добра идеја

Немате време за појадок, па каснувате банана: Зошто тоа не е добра идеја?

Црно бело | пред 18 часа

Водени по тоа да не ги бркаме обврските со гладен стомак, кога немаме време за појадок, често посегнуваме по една банана. Сепак, колку и да ви изгледа здраво, оваа опција е погрешен избор. Нутриционистите...

Најголемата иронија кај секој хороскопски знак

Најголемата иронија кај секој хороскопски знак

Црно бело | пред 18 часа

4 приказни што ќе ви ја вратат вербата во човечноста на холивудските ѕвезди

4 приказни што ќе ви ја вратат вербата во човечноста на холивудските ѕвезди

Црно бело | пред 18 часа

Многу од ѕвездите прават добри дела, но само додека камерата снима и има кој да ги види, но овие 4 приказни се сосема поинакви. Холивуд, покрај сиот тој сјај и гламур, како сè почесто да не разочарува....

Илустрации од уметник кој научил како да ги наслика емоциите кои не може да се искажат со зборови

Илустрации од уметник кој научил како да ги наслика емоциите кои не може да се искажат со зборови

Црно бело | пред 18 часа

Талентираниот Ахмед Авад од Египет започнал да ги развива своите вештини како илустратор во 2015-та година и на само 23 години сфатил колку многу може да направи. Неговите илустрации се деликатни и ја...

11 работи што треба да ги обоите за белиот ентериер да добие нов изглед

11 работи што треба да ги обоите за белиот ентериер да добие нов изглед

Црно бело | пред 18 часа

Одвреме навреме, на сите ни станува здодевен и монотон домот, дури и ако кога сме го уредувале сме му посветиле многу внимание на ентериерот. Во такви моменти, сигурно помислувате дека ви е потребна некоја...

Имате шанса да му помогнете на Шерлок да реши 6 убиства Како ќе се снајдете

Имате шанса да му помогнете на Шерлок да реши 6 убиства: Како ќе се снајдете?

Црно бело | пред 18 часа

Откачи ја таа сиромашна девојка што не ти е на исто ниво и најди си подобра

Откачи ја таа сиромашна девојка што не ти е на исто ниво и најди си подобра!

Црно бело | пред 18 часа

Непријатно се изненадив кога пријателката почна да ми објаснува како нејзиниот 17-годишен син започнал да се гледа со некоја девојка, за која веднаш се алармирале по дома и решиле да ја „прочешлаат“. Тоа...

Упорно бебе се обидува да го собори со рака чичко му

Упорно бебе се обидува да го собори со рака чичко му

Црно бело | пред еден ден

7 чаши вода 6 минути медитација Едноставна формула за здрав живот

7 чаши вода, 6 минути медитација: Едноставна формула за здрав живот

Црно бело | пред еден ден

Да се биде здрав е многу едноставно – физичка активност, здрава исхрана, добар сон и уште неколку работи кои помагаат во тоа. Доколку правилно се грижите за телото и не го запоставувате здравјето, сѐ ќе...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност