Samsung со лукав план да ги презеде корисниците на iPhone

Samsung со лукав план да ги презеде корисниците на iPhone

Телефони | пред 34 минути

Samsung Mobile смисли лукав план со кој ќе се обиде да ги презеде корисниците на iPhone во домашната Јужна Кореја. Тие ќе имаат можност еден месец да го користат пробно Galaxy S8 или Galaxy Note 8 со тоа...

Huawei NOVA 3 ќе пристигне порано од очекуваното

Huawei NOVA 3 ќе пристигне порано од очекуваното

Телефони | пред еден час

Постои голема можност Huawei да лансира нов смартфон од популарниот NOVA бренд кој освои многу фанови во пост-пејд сегментот со прифатливи цени и солидни перформанси. Според најновите информации најверојатно...

Volvo ќе ја снабди цела флота на Uber со автономни возила

Volvo ќе ја снабди цела флота на Uber со автономни возила

Телефони | пред 5 часа

Амбициозниот план на Uber за наредните години да примени голем број на автономни возила каде такси возачите ќе имаат минимална улога на добар пат да го реализира е Volvo кој треба да испорача  24.000 самоуправувачки...

Meizu го прави првиот Full View смартфон

Meizu го прави првиот Full View смартфон

Телефони | пред 6 часа

Meizu ќе се приклучи на престижните брендови со изработка на нивниот прв Full View смартфон со екран кој ќе има размер од 18:9 и минимална рамка околу дисплејот. Од новиот модел на Meizu се појавија и...

Tesla камионот е без гориво  има сензори насекаде и автопилот

Tesla камионот е без гориво, има сензори насекаде и автопилот

Телефони | пред 7 часа

Tesla Inc. го претстави новиот електричен камион Tesla Semi. Возилото е минималистички дизајнирано во облик на куршум, како што вели лидерот Илон Маск. Tesla Semi може да помине 800 километри со едно полнење,...

Новите iPhone модели со 5G ќе бидат со чипови од Intel

Новите iPhone модели со 5G ќе бидат со чипови од Intel?!

Телефони | пред 8 часа

Изгледа дека Apple и Qualcomm нема да соработуваат повеќе, после неколку перипетии со тужби и влечкањек по судови. Apple почна да работи со Intel со iPhone 7, во кого изгледа дека гледа иден стабилен партнер...

Биодизел од кафе ќе биде новото гориво на лондонските автобуси

Биодизел од кафе ќе биде новото гориво на лондонските автобуси

Телефони | пред 9 часа

Лондонските автобуси за јавен превоз од денес ќе сообраќаат со биогориво, добено од кафе. Новото Б20 гориво го произведува компанијата Био-бин, која собира отпад од кафе-компаниите. Всушност, биогоривото...

Lenovo има два нови ценовно прифатливи таблети  Tab 7

Lenovo има два нови ценовно прифатливи таблети (Tab 7)

Телефони | пред 10 часа

Tab 7 и Tab 7 Essential се двата нови модела што Lenovo официјално ги презентираше со Android оперативен систем. Цената е главниот адут на двете седмици - 99 и 79 долари. Lenovo Tab 7 доаѓа со дисплеј...

Samsung Galaxy X доби страна за поддршка неколку месеци порано

Samsung Galaxy X доби страна за поддршка неколку месеци порано

Телефони | пред 21 часа

Samsung неколку месеци пред официјалната промоција на Samsung Galaxy X првиот смартфон со два екрана на превиткување изработи веб страна за поддршка на уредот која е откриена во домашната Јужна Кореја...

Откриен прв Sony смартфон од средната класа за 2018 година

Откриен прв Sony смартфон од средната класа за 2018 година

Телефони | пред 21 часа

Нов Sony смартфон со број на модел H4133 е откриен на бенчмарк тест сајтот GFXBench што дава прв увид за понудата во средната класа за наредната година. Од Sony H4133 се очекува за нешто пониска цена да...

Moto G5S може да се најде и во Midnight Blue верзија

Moto G5S може да се најде и во Midnight Blue верзија

Телефони | пред 22 часа

Motorola неодамна лансираше нова верзија на Moto G5S како квалитетен смартфон од средната класа со што потсети што се овој уред може да понуди со цена на интернационалните пазари која се движи до 200 долари....

Германија забрани смарт часовници за да ги заштити децата

Германија забрани смарт часовници за да ги заштити децата

Телефони | пред еден ден

Во Германија ќе биде забрането да се продаваат смарт часовници на деца поради повеќе пропусти во софтверот кои дозволуваат податоците на малолетните корисници да се складираат без заштита со енкрипција....

Android Oreo  готов  за OnePlus 3 и OnePlus 3T

Android Oreo „готов“ за OnePlus 3 и OnePlus 3T

Телефони | пред еден ден

OnePlus е еден од првите брендови кој успеа со побрзо темпо да ја реализира софтверската надградба со оперативниот систем и неговата најнова верзија Android 8.0 Oreo наменета за премиум смартфоните OnePlus...

Samsung Galaxy S9 ќе има Face ID за да го порази Apple

Samsung Galaxy S9 ќе има Face ID за да го порази Apple

Телефони | пред еден ден

Samsung Mobile ќе има можност да му ги наруши плановите на Apple уште во првиот квартал од следната година со рана промоција на Samsung Galaxy S9 кој исто така ќе понуди FaceID сензор за скенирање на лицето...

iPhone X тотално распродаден во земјата на Samsung

iPhone X тотално распродаден во земјата на Samsung

Телефони | пред еден ден

Аналитичарите од јужнокорејскиот мобилен оператор SK Telecom тврдат дека новиот iPhone X на Apple е тотално распродаден. Онлајн нарачките се исполнети за само една минута што укажува на огромниот интерес...

Девојче доби струен удар од оголени жици на полнач за iPhone

Девојче доби струен удар од оголени жици на полнач за iPhone

Телефони | пред еден ден

Ле Ти Ксоан (14) од Виетнам загинала после спиење, оти легнала врз расипан кабел за полначот на iPhone . Всушност, девојчето било пронајдено мртво од струјниот удар до кого дошло, затоа што жиците на полначот...

Bitcoin достигна рекордна вредност од 8 000 долари

Bitcoin достигна рекордна вредност од 8.000 долари

Телефони | пред еден ден

Bitcoin достигна рекордно ниво на вредност од 8.000 долари, откако се појави шпекулацијата дека надградбата на софтверот Segwit2x ќе продолжи по планираното. „Се очекува дека надградбата на софтверот Bitcoin...

Со надградбата на iOS  iPhone X може да се користи и на  2

Со надградбата на iOS, iPhone X може да се користи и на -2

Телефони | пред еден ден

Apple го реши проблемот со блокадата на iPhone X кога е многу студено надвор со новата iOS верзија. Проблемот е во тоа што екранот на iPhone X не реагира на ниски температури. Конкретно, еден од корисниците...

Рецензија iPhone X победи со иновативната технологија

Рецензија iPhone X победи со иновативната технологија

Телефони | пред 2 дена

Apple годинава направи нешто повеќе, со тоа што претстави три нови модели на смартфони: јубилејниот и најдобар модел iPhone X, потоа iPhone 8 и iPhone 8 Plus. iPhone X е моделот што вреди со своите иновации,...

Android Oreo не стигнува ни до 1

Android Oreo не стигнува ни до 1%

Телефони | пред 3 дена

Google и натаму мака мачи со сатурацијата на Android оперативниот систем чии нови верзии и надградби начесто доцнат кај премиум моделите, а бавно се одвива и доставата на новиот софтвер кај поевтините...

Gionee S11 ќе изненади со четири камери и FullView

Gionee S11 ќе изненади со четири камери и FullView

Телефони | пред 3 дена

Gionee повторно ќе се вмеша во друштвото на најдобрите со свој премиум смартфон кој ќе се разликува од нивната вообичаена евтина понуда на уреди кои повеќе служат како копија на популарните модели. Gionee...

Google Assistant наскоро ќе се најде и на Android таблетите

Google Assistant наскоро ќе се најде и на Android таблетите

Телефони | пред 3 дена

По подолго време на чекање наскоро паметниот гласовен асистент на Google ќе се најде и на Android таблетите кои работат со Nougat или Oreo оперативниот систем. Информацијата за оваа промена се најдени...

Што ќе понуди iPhone Х во 2019

Што ќе понуди iPhone Х во 2019?

Телефони | пред 3 дена

Apple мора да мисли на иднината и постојано да го одржува нивото на иновации кои веќе во мобилната сфера го достигнуваат плафонот кога е во прашање хардверот. Затоа иновациите во 2019 години повеќе ќе...

iPad Pro на мета на критики од Сатја Надела

iPad Pro на мета на критики од Сатја Надела

Телефони | пред 3 дена

Apple со години го исмеваше Microsoft со "Get a Mac" рекламите, но сега е обратно. Ставот на Microsoft за Apple е дека Windows 10 компјутерите се подобри од Mac и затоа ја исмеваат идејата на Apple за...

Дали Face ID на iPhone X е навистина безбеден

Дали Face ID на iPhone X е навистина безбеден?

Телефони | пред 3 дена

Веќе неколку пати пишуваме за иновацијата Face ID на iPhone X, која се смета навистина за револуционерна. Face ID има три-димензионално мапирање на лицето и така се отклучува телефoнот, а може и да се...

Moto Z и Polaroid во улога на  носталгични иноватори

Moto Z и Polaroid во улога на „носталгични иноватори“

Телефони | пред 3 дена

Motorola не е тоа што порано беше во светот на смартфоните, прецизно кажано мобилните. Но, сепак дава се од себе. Motorola Moto Z е добар смартфон, без разлика што не е премиум. Motorola е добра по нејзините...

Boston Dynamics  Нема да верувате во новите вештини на Atlas

Boston Dynamics: Нема да верувате во новите вештини на Atlas

Телефони | пред 3 дена

Роботот Atlas сега од надворешноста е дизајниран поубаво, што значи дека веќе почнува да се усовршува. Но не е тоа најважното, туку неговите вештини. Роботот на Boston Dynamics сега може да прави салто...

BestBuy се жали на загуби од 100 милиони долари поради iPhone X

BestBuy се жали на загуби од 100 милиони долари поради iPhone X

Телефони | пред 4 дена

Американскиот гигант за трговија BestBuy во финансискиот извештај за третиот квартал кој сега го објави тврди дека претрпел загуби од околу 100 милиони долари во оперативните приходи поради тоа што Apple...

Тазе смартфонот OnePlus 5T дури догодина со Android Oreo

Тазе смартфонот OnePlus 5T дури догодина со Android Oreo

Телефони | пред 4 дена

OnePlus иако пред само еден ден го лансираше најновиот смартфон 5Т не успеа навреме да ја обезбеди последната верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo па така надградбата ќе стигне дури догодина...

Sonic Forces  Speed Battles   Нова заразна игра за смартфон

Sonic Forces: Speed Battles - Нова заразна игра за смартфон

Телефони | пред 4 дена

Најпознатото еже на планетата Sonic сега со молневита брзина ќе трча и по екраните на мобилните телефони со Android и iOs оперативен систем, откако SEGA дозволи изработка на специјалната игра Sonic Forces:...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност