ПРЕМИЕРА: Новиот Aston Martin Vantage – Британска достоинственост и AMG моќ!

Car Club | пред 3 часа

Сподели! ;) Aston Martin го претстави целосно новиот Vantage кој нуди идеална комбинација од достоинствен, безвременски британски дизајн и брутална AMG моќ! Луѓето од Aston Martin гордо кажуваат дека сè...

5 ѕвездички на EuroNCAP за новиот Mitsubishi Eclipse Cross

Car Club | пред 7 часа

Сподели! ;) Mitsubishi Motors објави дека новиот купе-кросовер освои одлични 5 ѕвездички на EuroNCAP тестовите за безбедност. Во објавата, Mitsubishi го нарекува Eclipse Cross SUV Coupe и ги истакнува...

Утринска Гимнастика: Марк Вебер на аудиција за возач во The Grand Tour

Car Club | пред 9 часа

Сподели! ;) The Grand Tour ја започнаа потрагата по нов возач по напуштањето на „Американецот“ – и тоа со поранешниот F1 возач Марк Вебер. Првиот возач на аудицијата се појави на патеката со Porsche Panamera...

Mercedes-Benz го најавува новиот CLS!

Car Club | пред еден ден

Сподели! ;) Со неколку објавени фотографии, Mercedes-Benz ја најавува најновата, трета генерација на успешниот купе-седан со ознаката CLS! На фотографијата од предниот дел на новиот CLS можеме да го забележиме...

Во Скопје пристигна новиот Citroën C3 Aircross

Car Club | пред еден ден

Сподели! ;) Од македонскиот импортер на Citroën нè информираа дека пристигна новиот компактен SUV на францускиот производител – C3 Aircross. Со новиот C3 Aircross, францускиот производител продолжува да...

Premium Auto Zentrum – Една година подоцна!

Car Club | пред еден ден

Сподели! ;) Увозникот на премиум користени автомобили – Premium Auto Zentrum – прослави една година од промената на својот бизнис модел и се пофали со постигнатите резултати. Премиум Ауто Зентрум пред...

Tesla неочекувано го претстави новиот Roadster – најавува „стотка“ за само 1.9 секунди!

Car Club | пред 4 дена

Сподели! ;) Elon Musk кажува дека сака Tesla Roadster да биде послениот клинец во ковчегот на автомобилите со класични мотори со внатрешно согорување – и најави перформанси кои изгледа како да ќе бидат...

Brabus 900 е Maybach S650 на стероиди!

Car Club | пред 4 дена

Сподели! ;) Mercedes неодамна го претстави моделот S650 со 620 кс, но бидејќи на Brabus тоа не им беше доволно тие ја зголемија силата на 888 кс. Инженерите на Германскиот тјунер ова го постигнале со зголемување...

Возевме: Lexus LC500h – Голем, луксузен, јапонски GT!

Car Club | пред 5 дена

Сподели! ;) Имавме несекојдневна можност да поминеме неколку часа со супер-луксузниот Lexus LC500h и барем накратко да го искусиме јапонскиот пристап кон GT автомобилите! „Ова е дефинитивно различно“ –...

Претстојната генерација на Ford Focus ја добива својата конечна форма

Car Club | пред 5 дена

Сподели! ;) Магазинот Motor1 ја улови следната генерација на Ford Focus со многубојна камуфлажа, која речиси целосно ја открива формата на хечбекот. Новиот Focus доаѓа со поиздолжен поклопец на моторот...

Супер-луксузниот Lexus LC500h претставен во Македонија

Car Club | пред 6 дена

Сподели! ;) Спортското луксузно купе на јапонскиот премиум производител Lexus денес беше претставено пред македонските медиуми. Според она што го кажуваат луѓето од Lexus, луксузното купе кое ја носи ознаката...

Новите Volkswagen Polo и T-Roc добија 5 ѕвездички на Euro NCAP

Car Club | пред 6 дена

Сподели! ;) Двата нови модели на Volkswagen постигнаа извонредни резултати во сегментот, со одлична активна безбедност и заштита на патниците. Новата генерација на Polo освои 96% од вкупните бодови за...

Renntech го засили Mercedes-AMG GT R на 772 коњски сили!

Car Club | пред една недела

Сподели! ;) Германската тјунинг компанија ги засили перформансите на ‘Ѕверот од зелениот пекол’ и го претвори во ‘Портокалов Ѕвер’. Благодарение на инсталирањето на воздушни филтри со висок проток, надградба...

Утринска Гимнастика: Уметничката страна на бруталниот Audi RS6 Performance

Car Club | пред една недела

Сподели! ;) Колку за потсетување, големиот мега-караван на Audi доаѓа со 605 коњски сили и 750 Nm вртежен момент, и забрзува „до стотка“ за само 3.7 секунди! Голем, практичен, комфорен и брз мега-караван...

Повелете и овој петок на Blue Friday во Ми-Да Гранд Моторс

Car Club | пред една недела

Сподели! ;) Нашите пријатели од Ми-Да Гранд Моторс Ве канат и овој петок на Blue Friday – пробајте некој од моделите нa Ford и добијте награди и ексклузивни попусти! Со секое купено возило, покрај одличните...

Регулаторна: Бензините и дизелот од вечерва ќе имаат повисоки цени!

Car Club | пред една недела

Сподели! ;) Регулаторната Комисија за Енергетика ги објави новите цени на горивата – од вечерва на полноќ цените на бензините и дизелот се зголемуваат меѓу 2 и 3 денари! Согласно методологијата која РКЕ...

Koenigsegg Agera RS го подобри својот рекорд за 0-400-0 км/ч!

Car Club | пред една недела

Сподели! ;) Покрај поставувањето на нов брзински рекорд за сериски автомобил, Koenigsegg Agera RS го подобри и својот рекорд за 0-400-0 км/ч во истиот викенд. Пред еден месец, Шведскиот бренд го совлада...

Премиера: Chevrolet официјално ја претстави Corvette ZR1 со 755 коњски сили!

Car Club | пред една недела

Сподели! ;) Најбрзата и најмоќна Corvette на сите времиња доаѓа со 6.2-литарски компресорски V8 кој испорачува 755 коњски сили и 968 Nm вртежен момент кон задните тркала! Новата Corvette ZR1 е самиот врв...

Opel целосно ќе се интегрира во PSA – претставена PACE! програмата

Car Club | пред една недела

Сподели! ;) Челниците на Opel конечно ја дефинираа иднината на брендот – германскиот бренд побрзо ќе се интегрира во PSA и ќе инвестира во електрификација на својата гама. Стратегијата на Opel е да се...

Возевме: Новиот Porsche Cayenne на Крит – Еволуција и револуција!

Car Club | пред една недела

Сподели! ;) Porsche неодамна ја лансираше најновата, трета генерација од популарниот Cayenne – а ние ја искористивме одличната можност подобро да го запознаеме новиот SUV од Штутгарт! Ако едноставно кажеме...

Toyota Hilux Bruiser – потсетување на автомобилчињата на далечинско од 80тите

Car Club | пред една недела

Сподели! ;) По создавањето на Polar Hilux, Toyota повторно се обрати до истиот тим да ја создаде оваа единствена верзија од популарниот пикап камионет. Наречен Hilux Bruiser, моделот оддава почит на далечински...

Официјално: Новиот BMW M3 CS – повеќе сила, помала тежина, лимитирано производство!

Car Club | пред една недела

Сподели! ;) Баварскиот производител претстави нова лимитирана серија од само 1200 примероци од BMW M3, која доаѓа со 453 коњски сили и 50 килограми помала тежина – и ќе ја носи ознаката CS! Бидејќи конкуренцијата...

Manhart создаде своја RS500 изведба од новиот Audi RS5 Coupe

Car Club | пред една недела

Сподели! ;) Германскиот тјунер ги подобри перформансите и го дотера изгледот на новиот Audi RS5 Coupe, а пакетот го нарече RS500. Во стандардно издание моделот располага со 450 кс и 600 Nm, но Manhart...

Lamborghini Terzo Millennio – Иднината според Lamborghini и MIT!

Car Club | пред 2 недели

Сподели! ;) Во соработка со легендарниот Massachusetts Institute of Technology, италијанскиот производител подготви концепт кој е дизајниран за третиот милениум и ја најавува иднината на Lamborghini! Соработката...

Koenigsegg Agera RS е новиот најбрз сериски автомобил со максимална брзина од 444.6 км/ч!

Car Club | пред 2 недели

Сподели! ;) Koenigsegg Agera RS постигна просечна брзина од 444.6 км/ч во текот на двете возења кои беа направени во спротивни насоки според барањата на Guinness. Обидот за нов рекорд беше направен во...

Peugeot цели кон уште една победа во Dakar пред да се повлече

Car Club | пред 2 недели

Сподели! ;) Peugeot е моментално во победничка серија во Dakar Rally. Ја освои титулата во 2016 и 2017, а сега ја напаѓа третата – но тоа ќе биде последната. Всушност во 2016 не беше првата победа за Peugeot...

Утринска Гимнастика: Еволуцијата на тркачките заштитни шлемови!

Car Club | пред 2 недели

Сподели! ;) За денешново утро ви подготвивме расонување со поглед кон еволуцијата на тркачките кациги – кои забележаa огромен напредок низ годините. Најпрво почнувајќи од обична мека капа која служела...

Новиот Mercedes-Benz A-Class уловен без речиси никаква камуфлажа

Car Club | пред 2 недели

Сподели! ;) На 6 месеци пред нејзиното официјално претставување, магазинот AutoEvolution улови фотографии од претстојната генерација на компактната A-Class во хечбек и седан изведба. Со исклучок на портокаловите...

Утринска Гимнастика: Еволуцијата на тркачките волани од Формула 1!

Car Club | пред 2 недели

Сподели! ;) Donut Media во соработка со Racing Hall of Fame Collection ни ја прикажуваат еволуцијата на тркачките волани на најпознатите возачи во историјата на Формула 1. Во видеото е прикажан напредокот...

Hyundai официјално го претстави екстремно-економичниот HyperEconiq Ioniq!

Car Club | пред 2 недели

Сподели! ;) Hyundai го најави екстремно-економичниот Ioniq пред неколку недели, а сега и официјално го претстави HyperEconiq Ioniq кој троши само 2.8 лири бензин на 100 километри! Иако на прв поглед ќе...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност