2017 WOMEN S WORLD CAR OF THE YEAR Победникот е Peugeot 3008

2017 WOMEN’S WORLD CAR OF THE YEAR: Победникот е Peugeot 3008

Високи октани | пред 2 часа

Оваа награда претставува дури 35-то признание кое го освои, сега веќе славниот модел, Peugeot 3008 Составено од 25 дами, автомобилски новинарки од 20 различни земји, жирито на изборот на Women’s World...

RED STONE Lada Niva монструм

RED STONE: Lada Niva монструм

Високи октани | пред 2 часа

Lada Niva ентузијаст од рускиот град Барнаул сериозно се позанимавал со својата миленичка и од неа направил вистински монструм Денес претставуваме вистински монструм на руски начин, наречен Red Stone....

ПРАЗНИК ЗА УШИ Слушнете го V12 моторот на импресивниот Apollo Intensa Emozione

ПРАЗНИК ЗА УШИ: Слушнете го V12 моторот на импресивниот Apollo Intensa Emozione

Високи октани | пред еден ден

Неговиот 6.3-литарски V12 со 780кс има потекло од Ferrari F12 Berlinetta и е вистински технолошки дијамант, а како звучи можеме да се увериме и сами Иако неодамна претставен, егзотичниот Apollo Intensa...

BONHAMS 1914 Peugeot L45 Grand Prix продаден за 7 26 милиони долари

BONHAMS: 1914 Peugeot L45 Grand Prix продаден за 7,26 милиони долари

Високи октани | пред еден ден

Исклучително важен модел за историјата на марката Peugeot достигна вртоглава цена на аукција На почетокот на 20-от век Peugeot доминираше на тркачките патеки ширум светот, а Peugeot L45 Grand Prix од 1914...

РУСКА ЗИМА 250 судири за само 24 часа

РУСКА ЗИМА: 250 судири за само 24 часа

Високи октани | пред еден ден

ВЛАДИВОСТОК – Повеќе од 250 сообраќајни несреќи за помалку од 24 часа на заледените улици во Русија по првиот снег ВЛАДИВОСТОК – Повеќе од 250 сообраќајни несреќи за помалку од 24 часа на заледените улици...

ДАЛИ ЗНАЕТЕ Како забрзува новиот роадстер на Teslа

ДАЛИ ЗНАЕТЕ: Како забрзува новиот роадстер на Teslа?

Високи октани | пред 2 дена

Втората генерација на Teslа Roadster е најавен со акцент на забрзувањето – 0-96км/ч за само 1,9 секунди Втората генерација на роадстерот на Teslа е најавен со акцент на забрзувањето – 0-96км/ч за само...

ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО Светски ден на сеќавање на жртвите од сообраќајни незгоди

ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Светски ден на сеќавање на жртвите од сообраќајни незгоди

Високи октани | пред 2 дена

Редакцијата на „Високи Октани“ и РСБСП апелираат до сите надлежни институции да ја позиционираат безбедноста на сообраќајот на врвот на агендата на дејствување и истовремено, апелираме до секој учесник...

НАЈСКАПИОТ ВО ИСТОРИЈАТА Ф1 болидот на Шуми продаден за 7 5 милиони долари

НАЈСКАПИОТ ВО ИСТОРИЈАТА: Ф1 болидот на Шуми продаден за 7,5 милиони долари

Високи октани | пред 2 дена

Ferrari F2001 во кој Михаел Шумахер ја освои четвртата од вкупно седум титули на светски шампион во „Формула 1“ е продаден на аукција за рекордна сума пари Ferrari F2001 во кој Михаел Шумахер ја освои...

GAME OF THRONES Кои автомобили би ги возеле ликовите од популарната ТВ серија

GAME OF THRONES: Кои автомобили би ги возеле ликовите од популарната ТВ серија?

Високи октани | пред 5 дена

Javier Oquendo е човекот кој не носи во светот на фантазијата, замислувајќи кои автомобили би можеле да ги возат ликовите од ултра популарната ТВ серија Javier Oquendo е човекот кој не носи во светот на...

КОЈ Е ПОБРЗ Tesla Model S P100D или McLaren 720S на 400 метри

КОЈ Е ПОБРЗ: Tesla Model S P100D или McLaren 720S на 400 метри?

Високи октани | пред 5 дена

Motor Trend стави на црта два лути ривали – Tesla S P100D и McLaren 720S Кога е Teslа во прашање, тогаш мораме да бидеме подготвени за секакви изненадувања, особено ако станува збор за трка на кратка патека....

MERCEDES G500 4×4² Монструозниот Lord Hans за пат околу светот

MERCEDES G500 4×4²: Монструозниот Lord Hans за пат околу светот

Високи октани | пред 5 дена

Пред нас е најновиот жесток проект на Јон Олсон со моќ од дури 800кс Пред нас е најновиот проект на Јон Олсон, кој е помеѓу останатото, познат и по своите жестоки автомобилски преработки. По Rolls Royce,...

Серискиот Devel Sixteen со 5000кс дебитираше во Дубаи

Серискиот Devel Sixteen со 5000кс дебитираше во Дубаи

Високи октани | пред 6 дена

Освен најсилната верзија со 5000кс Devel ги претстави и „послабите“ верзии со 3000, односно со 2000кс Освен најсилната верзија со 5000кс, која ќе биде наменета само за тркачка патека, Devel ги претстави...

ЖЕСТОК КАРАМБОЛ Верижен судир на дури 14 возила на Нирбургринг

ЖЕСТОК КАРАМБОЛ: Верижен судир на дури 14 возила на Нирбургринг

Високи октани | пред 6 дена

Колку „Зелениот пекол“ е опасен потврдува и овој инцидент, во кој учествуваа дури 14 автомобили Колку „Зелениот пекол“ е опасен потврдува и овој инцидент, во кој учествуваа дури 14 автомобили, а целиот...

РЕМЕК ДЕЛО Врвно реставрирано Porsche 964 со мотор од 500кс

РЕМЕК ДЕЛО: Врвно реставрирано Porsche 964 со мотор од 500кс

Високи октани | пред 6 дена

Компанијата Singer од Калифорнија се бави со реставрација на класични Porsche модели, а нивниот последен проект е вистинско ремек дело настанато во соработка со Williams Службеното име на проектот гласи...

2018 GUMBALL 3000 Следната сезона ќе биде најжестока до сега

2018 GUMBALL 3000: Следната сезона ќе биде најжестока до сега

Високи октани | пред една недела

Верувале или не – рутата ќе „вози“ од Лондон до Токио! Редакцијата на „Високи Октани“ ви ја открива Gumball 3000 рутата за следната година. Верувале или не – рутата ќе „вози“ од Лондон до Токио. Имено,...

Погледнете како Ford Mustang се менуваше низ историјата

Погледнете како Ford Mustang се менуваше низ историјата

Високи октани | пред една недела

Mustang засекогаш ќе остане во историските книги забележен со златни букви како модел кој стана еден од најомилените автомобили на сите времиња Mustang засекогаш ќе остане во историските книги забележен...

ЗАРАДИ ЛИЧНА БЕЗБЕДНОСТ Од денес задолжителна зимска опрема во возилата

ЗАРАДИ ЛИЧНА БЕЗБЕДНОСТ: Од денес задолжителна зимска опрема во возилата

Високи октани | пред една недела

Денес стапува во сила законската обврска за задолжително поседување зимска опрема во возилата Според законот за безбедност на сообраќајот на патиштата, возачите се соочуваат со глоба во износ од 45 евра...

Како се менуваа автомобилските аудио системи во последните 4 декади

Како се менуваа автомобилските аудио системи во последните 4 декади?

Високи октани | пред една недела

Погледнете како изгледаше развојот на фабричките радио уреди во автомобилите Како репер за ова интересно патување во аудио историјата е земен Volkswagen Golf и тоа од 1974 година до денес. Аудио системите...

Massachusetts Institute of Technology Tesla Model S е повалкан од бензински автомобил

Massachusetts Institute of Technology: Tesla Model S е повалкан од бензински автомобил

Високи октани | пред една недела

Новото истражување на MIT докажува дека Tesla S во својот животен циклус емитува повеќе CO2 од бензински автомобил од А сегмент Истражувањето објавено од MIT (Massachusetts Institute of Technology) покажа...

ДАЛИ ЗНАЕТЕ Како изгледа ранг листата на најекомичните модели на Lada

ДАЛИ ЗНАЕТЕ: Како изгледа ранг листата на најекомичните модели на Lada?

Високи октани | пред една недела

Редакцијата на списанието Deйli-Motor истражи кои модели на рускиот произведувач се најекономични На првото и второто место се најдоа моделите Granta и Kalina. Тие под хаубите имаат ист 1.6 мотор со сила...

2019 CHEVROLET CORVETTE ZR1 Американската легендарна мускулеста икона во ново издание

2019 CHEVROLET CORVETTE ZR1: Американската легендарна мускулеста икона во ново издание

Високи октани | пред една недела

Chevrolet официјално ја претстави Corvette ZR1 моделска година 2019 2019 Chevrolet Corvette ZR1 е придвижуван од 6.2-литарски V8 агрегат со компресор, со сила од 755кс и 969Nm вртежен момент. Може да се...

ВРАЌАЊЕ ВО ИДНИНАТА Како би изгледале ретро верзиите на модерните спортски автомобили

ВРАЌАЊЕ ВО ИДНИНАТА: Како би изгледале ретро верзиите на модерните спортски автомобили?

Високи октани | пред една недела

Дизајнерите од Jennings ни понудија многу интересен одговор на ова прашање Низ дискусиите на авто ентузијастите илјадници пати наидуваме на мислење дека постарите модели се многу подобри од автомобилите...

ШОКАНТНО Во жесток судир буквално преполовен Lamborghini Huracan

ШОКАНТНО: Во жесток судир буквално преполовен Lamborghini Huracan

Високи октани | пред една недела

Во тешка сообраќајна незгода во Мајами Lamborghini Huracan буквално се распадна на два дела Во тешка сообраќајна незгода во Мајами Lamborghini Huracan буквално се распадна на два дела, а што е уште поневеројатно...

G Power BMW X5 M Typhoon со 750 коњски сили

G-Power BMW X5 M Typhoon со 750 коњски сили

Високи октани | пред една недела

Typhoon верзијата на BMW X5 M е еден од најсилните SUV модели на светот Typhoon верзијата на BMW X5 M е еден од најсилните SUV модели на светот, за што сведочат параметрите за силата и брзината. G-Power...

BBC Самовозечко комби се судри со камион два часа по свечено пуштање во употреба

BBC: Самовозечко комби се судри со камион два часа по свечено пуштање во употреба

Високи октани | пред една недела

Два часа по свеченото пуштање во употреба на првото возило без возач во јавен сообраќај во САД, доживеа – сообраќајна незгода Два часа по свеченото пуштање во употреба на првото возило без возач во јавен...

DEVEL SIXTEEN Монструозниот хипер автомобил со 5007кс влегува во сериско производство

DEVEL SIXTEEN: Монструозниот хипер автомобил со 5007кс влегува во сериско производство

Високи октани | пред една недела

„СИЛЕН КАКО 10 СУПЕР АВТОМОБИЛИ“ – Болид со максимална брзина од 500км/ч премиерно во Дубаи „СИЛЕН КАКО 10 СУПЕР АВТОМОБИЛИ“ – Болид со максимална брзина од 500км/ч следната недела премиерно во Дубаи....

ГРАД СКОПЈЕ Налепници и ограничувања за возилата кои најмногу загадуваат

ГРАД СКОПЈЕ: Налепници и ограничувања за возилата кои најмногу загадуваат

Високи октани | пред една недела

Пред да почнат да ги жигосуваат автомобилите, скопските градоначалници треба да знаат дека возилата учествуваат во аерозагадувањето со само 8% и да дадат личен пример раководејќи се од градоначалничката...

EuroNCAP Тест на осум нови автомобили

EuroNCAP: Тест на осум нови автомобили

Високи октани | пред една недела

Станува збор за Citroen C3 Aircross, Mitsubishi Eclipse Cross, Opel Crossland X, Seat Arona, Škoda Karoq, Volvo XC60, VW Polo и VW T-Roc Независната организација за испитување на автомобилската безбедност...

KOENIGSEGG AGERA RS Уште еден нов светски рекорд на Швеѓаните

KOENIGSEGG AGERA RS: Уште еден нов светски рекорд на Швеѓаните

Високи октани | пред една недела

Освен новиот брзински рекод за сериски автомобили, Koenigsegg Agera RS оствари уште еден, нов подвиг Освен новиот брзински рекод за сериски автомобили, Koenigsegg Agera RS оствари уште еден, нов подвиг....

НИЗ ИСТОРИЈАТА Како изгледал сообраќаен хаос пред 100 години

НИЗ ИСТОРИЈАТА: Како изгледал сообраќаен хаос пред 100 години?

Високи октани | пред 2 недели

Видео прилогот снимен на улиците на Сан Франциско 1906 година ни открива прилично хаотична сообраќајна состојба во раните периоди на автомобилизмот Реткиот видео прилог, снимен на улиците на Сан Франциско...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност