Погледнете што пронашле научниците на дното од морето

Погледнете што пронашле научниците на дното од морето!

Попара | пред 3 дена

Френк Годио е истражувач кој целиот живот го посветил трагајќи по остатоци од изгубени цивилизации. Би помислиле дека тоа го подготвило за било што… но ниту тој не очекувал дека ќе го најде ова во близина...

Зошто да оставите сè и да ја посетите Сицилија уште ова лето

Зошто да оставите сè и да ја посетите Сицилија уште ова лето?

Попара | пред 3 дена

Сицилија е еден од најубавите острови во Средоземното море кој ќе ве маѓепса со својата убавина и засекогаш ќе ви остане како едно од најубавите сеќавања. Песочните плажи и тиркизното море надополнети...

Тренинг како балерина Вежби со кои ќе имате совршено тенки нозе

Тренинг како балерина: Вежби со кои ќе имате совршено тенки нозе

Попара | пред 3 дена

Веројатно ќе се согласите дека балерините имаат совршено извајани тела, а за тоа, секако одговорни се вежбите кои ги практикуваат. Мери Хелен Бауверс ни покажува 16-минутни вежби за вајање на долниот дел...

Шок за возачите На автопат им слетал авион

Шок за возачите: На автопат им слетал авион!

Попара | пред 3 дена

Возачот и неговите сопатници од автомобил во движење снимиле слетување на мал авион на автопатот Санрајз на Лонг Ајленд во Њујорк. Тие биле шокирани од глетката, но пилотот бил приморан да изврши принудно...

Цариниците не им веруваа на своите очи Жена носела 102 Ајфони залепени на телото

Цариниците не им веруваа на своите очи: Жена носела 102 Ајфони залепени на телото!

Попара | пред 3 дена

Кинеските цариници фатиле жена која се обидела илегално да пренесе 102 мобилни телефони од Хонг Конг во Кина. Телефоните од „Епл“ и „Тисо“ часовниците, со вкупна тежина од 20 килограми, ги залепила со...

Во Србија ЈАСНО ЗАБЕЛЕЖАН НЛО Жителите на овој град велат дека виделе вонземјани

Во Србија ЈАСНО ЗАБЕЛЕЖАН НЛО: Жителите на овој град велат дека виделе вонземјани!

Попара | пред 3 дена

Несекојдневна појава на небото снимиле жителите на Горњи Милановац, Србија. Откако ја забележале чудната појава, веднаш ги земале мобилните телефони во раце за да ја снимат. врдат дека забележале шест...

Како да се негувате со маслиново масло

Како да се негувате со маслиново масло?

Попара | пред 3 дена

Негата на телото, со маслиново масло, не е ништо ново. Тоа е древна тајна на убавината. Откриена е пред 5000год, набрзо станало важна компонента за нега на кожата. Египјаните, Грците, Фениќаните, Римјаните,...

Ова е најсилниот антибиотик кој ги убива сите инфекции во телото а можете да го направите сами

Ова е најсилниот антибиотик кој ги убива сите инфекции во телото, а можете да го направите сами!

Попара | пред 3 дена

На интернет кружи рецепт за тоник кој го прочистува организмот и делува како силен природен антибиотик кој ги убива сите несакани бактерии, вируси и габи во телото. Сите кои го пробале го потврдуваат неговото...

Вкусни и брзи Бомбици со ресана

Вкусни и брзи: Бомбици со ресана

Попара | пред 3 дена

Потребни состојки: 400 гр хопла 100 гр шеќер 500 гр ресани 200 гр кокос 100 гр ореви Подготовка: Хоплата се мати со шеќерот, се додаваат сите состојки ситно сецкани и кокосот. Се прават топчиња и се валкаат во кокос.

Пет модни трикови кои ќе направат да изгледате попрофесионално

Пет модни трикови кои ќе направат да изгледате попрофесионално

Попара | пред 3 дена

Без оглед на тоа дали сакате да се дотерувате, дали носите брендирана облека или сте опуштен тип, постојат одредени детали на кои секако треба да се обрне внимание. Класичен костум Инвестирајте во класичен...

Едџинг после овој вид на секс никогаш нема да ви текне на обичниот

Едџинг- после овој вид на секс никогаш нема да ви текне на обичниот!

Попара | пред 3 дена

Велат дека најдобрите оргазми се оние кои морате да ги чекате, а за тоа постои и термин едџинг. Потребно е да дојдете многу блиску до оргазмот, а потоа да се повлечете. Во прашање е згломување на возбудувањето,...

Најсекси баба на естрадата Има 66 години а во бикини изгледа вака

Најсекси баба на естрадата: Има 66 години, а во бикини изгледа вака

Попара | пред 3 дена

Оваа дама ја носи титулата најсекси баба на естрадата, а со својата најнова фотографија на Инстаграм Неда Украден ни покажа зошто е тоа така. 66 годишната Неда се фотографираше со своите внуци во костим...

Дали сте манипулативни ранливи или храбри Месецот на раѓање ќе во открие

Дали сте манипулативни, ранливи или храбри? Месецот на раѓање ќе во открие

Попара | пред 3 дена

Месецот на Вашето раѓање влијае на Вашиот карактер, многу повеќе отколку хороскопскиот знак. За разлика од астрологијата, за ова постојат одредени научни докази. Без сомнеж, темпераментот и карактерот...

Северина Којиќ е повторно бремена

Северина Којиќ е повторно бремена?!

Попара | пред 3 дена

Северина Којиќ не престанува да ја интригира јавноста, а изгледа дека успева во тоа. Имено, таа објави нова фотографија на својот Инстаграм профил, а може да се каже дека на неа се гледа стомачето, со...

Јелена Карлеуша се сликаше без гаќички

Јелена Карлеуша се сликаше без гаќички

Попара | пред 3 дена

Јелена Карлеуша не престанува да ја шокира јавноста со своите секси изданија, па со новата розова боја на косата мораше да направи и нови фотографии. На нив таа е без гакички, а носи само прозирно боди....

Од нив се барало да изберат помеѓу среќа и пари нивните одговори ќе ве воодушеват

Од нив се барало да изберат помеѓу среќа и пари, нивните одговори ќе ве воодушеват

Попара | пред 3 дена

Децата се познати по кажувањето искрени изјави, без воопшто да размислуваат за последиците. Ова најчесто доведува до урнебесни ситуации, правејќи ги најдобрите природни комичари кои некогаш постоеле. Но,...

Како да го забрзате својот Wi Fi сигнал

Како да го забрзате својот Wi-Fi сигнал?

Попара | пред 3 дена

Слаба ви е конекцијата, често го рестартирате рутерот и се нервирате поради слабата брзина? Можеби е потребно само правилно да го подесите рутерот. Погледнете:

Ова моќно видео ќе ги натера девојките да бидат свои

Ова моќно видео ќе ги натера девојките да бидат свои

Попара | пред 3 дена

Популарната мејк-ап блогерката Ем Форд по многуте објавени туториали за тоа како девојките да изгледаат поубаво во секоја пригода го објавува следново видео. Видеово е хит на странските портали и социјалните медиуми.

Веројатно најинвентивниот трик со шминка што постои

Веројатно, најинвентивниот трик со шминка што постои

Попара | пред 3 дена

Неспорно е дека девојкава е многу креативна, но очигледно е и дека е многу талентирана за шминкање и цртање. Како и да е, макар и да ги следите нејзините чекори не веруваме дека би можеле да го направите...

Добрина од која ќе ве полазаат морници Оние кои најмалку имаат најмногу даваат

Добрина од која ќе ве полазаат морници: Оние кои најмалку имаат, најмногу даваат

Попара | пред 3 дена

Доволни се 60 секунди да ви го променат начинот на размислување и на работите да гледате поинаку… Погледнете и споделете со пријателите:

11 годишно девојче со неверојатен талент за танцување

11-годишно девојче со неверојатен талент за танцување

Попара | пред 4 дена

Запознајте ја Тејлор Хатала, од Канада, чие танцување на песната „All About That Bass“ станана вистински интернет хит. На видеото е во придружба на нејзиниот инструктор Мет Стефанина. 11-годишнпто девојче...

Со фломастер ја обележува лубеницата кога заврши бевме шокирани

Со фломастер ја обележува лубеницата…кога заврши, бевме шокирани!

Попара | пред 4 дена

Во овој видео клип еден мајстор ќе ви покаже како за кратко време од лубеницата да направите интересни работи со што ќе ги импресионирате вашите пријатели. Шокирани сме од тоа колку сето ова изгледа професионално,...

Урнебесно смешно Кога ќе ве изненади басот

Урнебесно смешно: Кога ќе ве изненади басот

Попара | пред 4 дена

Кога си купувате нов автомобил добро проверете каква внатрешна опрема има во него. Овој човек незнаејќи што следува уживаше во музиката која беше пуштена на неговото радио. Но, кога дојде моментот да се...

Шорцеви од тексас за жешки летни модни комбинации

Шорцеви од тексас за жешки летни модни комбинации

Попара | пред 4 дена

Жешките шорцеви се тука. Баш кога мислевме дека нема долго да ги видиме во модните комбинации, тие се вратија. Овие жешки шорцеви од тексас можете да ги носите и во текот на денот и во текот на ноќта и...

Совршено меки стапала со домашен пилинг

Совршено меки стапала со домашен пилинг

Попара | пред 4 дена

Гордо облечете ги новите сандали. Слободно допрете го партнерот со боси стапала. И тоа е можно, само треба да одвоите дваесетина минути за нив. Подгответе го овој домашен пилинг по која стапалата ќе бидат...

Бразилски вежби кои ќе направат чудо од вашиот задник

Бразилски вежби кои ќе направат чудо од вашиот задник!

Попара | пред 4 дена

Бразилските вежби за задник веќе некое време владеат со фитнес сцената. Станува збор за вежби кои првенствено се наменети за мускулите на задникот, а познати се по тоа што ги активираат мускулите од различни...

Вечното прашање Дизел или бензин

Вечното прашање: Дизел или бензин?

Попара | пред 4 дена

Се повеќе дискусии за автомобили започнуваат и завршуваат со едно прашање: дизел или бензин? Кое гориво е подобро, кои се предностите и маните, кое гориво е поисплатливо… Мислењата се, секако, различни....

Вкусен и брз ролат од јаболки

Вкусен и брз ролат од јаболки

Попара | пред 4 дена

Состојки: – 6 јајца – 200 гр шеќер – 1 пакетче ванилин шеќер – 200 гр брашно – 1/2 пакетче прашок за пециво За фил: – 8 јаболка – 2 пакетчиња цимет шеќер Подготовка: 1. Изрендајте ги јаболката и измешајте...

Оставете исечен лимон под кревет цела ноќ и ќе решите многу здравствени проблеми

Оставете исечен лимон под кревет цела ноќ и ќе решите многу здравствени проблеми

Попара | пред 4 дена

Сите знаат дека лимонот е одличен извор на витамин Ц. Го додаваме во чајот, го користиме при готвењето, го користиме како лек против настинка… Но, речиси никој не е свесен дека само ако го стави до креветот...

Џесика Алба на најсладок начин објави дека е бремена

Џесика Алба на најсладок начин објави дека е бремена

Попара | пред 4 дена

Џесика Алба на својот профил на Instagram на најсладок начин објави дека е бремена и дека го чека своето трето дете. Најбрзо тие ќе станат пет члена фамилија. @cash_warren and I are officially going to...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност