Тунтев СДСМ преку амандман бара помали казни за некористење албански јазик

Тунтев: СДСМ преку амандман бара помали казни за некористење албански јазик

Охрид 1 | пред 3 часа

Тунтев: СДСМ преку амандман бара помали казни за некористење албански јазик

Во Пештани градинката ќе продолжи да работи  нови сметки од како ќе се воведе топол оброк

Во Пештани градинката ќе продолжи да работи - нови сметки од како ќе се воведе топол оброк

Охрид 1 | пред 3 часа

Родители на деца кои ја посетуваат градинката во Пештани реагираат до Охрид 1 дека од страна на воспитувачките во оваа градинка биле известени дека ќе треба да потврдат дали планираат нивните деца во наредната...

Гробиштата во Охрид останаа без цвеќари

Гробиштата во Охрид останаа без цвеќари

Охрид 1 | пред 6 часа

Гробиштата во Охрид останаа без цвеќари

Милчин И песната Тиквешко негде в некое село  ли ќе ја заборавиме

Милчин: И песната „Тиквешко негде, в некое село…“ ли ќе ја заборавиме?

Охрид 1 | пред 8 часа

Милчин до Заев: И песната „Тиквешко негде, в некое село…“ ли ќе ја заборавиме?

ПОТОНАТИОТ БРОД МИС СТОН ИЗВЛЕЧЕН ОД КАНАЛОТ СТУДЕНЧИШТА

ПОТОНАТИОТ БРОД “МИС СТОН“ ИЗВЛЕЧЕН ОД КАНАЛОТ СТУДЕНЧИШТА

Охрид 1 | пред 9 часа

Денес се надмина инцидентот со бродот “Мис Стон“, кој делумно беше потонат во каналот Студенчишта и од кој беше излеана мала количина нафта,. Со помош на брод од Хидробиолошкиот завод и дигалка бродот...

Светиот Архистратиг Михаил и останатите Сили небесни и бестелесни

Светиот Архистратиг Михаил и останатите Сили небесни и бестелесни

Охрид 1 | пред 9 часа

Светиот Архистратиг Михаил и останатите Сили небесни и бестелесни

Пратениците да одат на ПАТ ОКОЛУ СВЕТОТ ќе не чини ПОМАЛКУ

Пратениците да одат на ПАТ ОКОЛУ СВЕТОТ ќе не чини ПОМАЛКУ

Охрид 1 | пред 9 часа

По објавата на Охрид 1 во која објавивиме дека ПУПЕ КОМПАНИ од Охрид може да врши организиран превоз со комбе на пратеници по цени од 4 илјади до 10 илјади денари, продолжија коментарите и критиките на...

Новинар тврди дека Путин е еден од најбогатите луѓе на светот

Новинар тврди дека Путин е еден од најбогатите луѓе на светот

Охрид 1 | пред 9 часа

Новинар тврди дека Путин е еден од најбогатите луѓе на светот

Гордана Донеска од скеч во скеч ги полни хумористичните програми

Гордана Донеска од скеч во скеч ги полни хумористичните програми

Охрид 1 | пред 20 часа

Гордана Донеска од скеч во скеч ги полни хумористичните програми

Здружение Совест  Незаконски активности при реставрацијата на Алипашината џамија во Охрид

Здружение „Совест“: Незаконски активности при реставрацијата на Алипашината џамија во Охрид

Охрид 1 | пред еден ден

Здружение „Совест“: Незаконски активности при реставрацијата на Алипашината џамија во Охрид

Пратениците и нивните патни трошоци

Пратениците и нивните патни трошоци

Охрид 1 | пред еден ден

Пратениците и нивните патни трошоци

Исчистен просторот пред Општа Болница

Исчистен просторот пред Општа Болница

Охрид 1 | пред еден ден

Исчистен просторот пред Општа Болница

Торта за градоначалникот Стојаноски

Торта за градоначалникот Стојаноски

Охрид 1 | пред еден ден

Здружението на жени “Бисера“, денес по традиција ги почести градоначалникот, Јован Стојаноски и општинската администрација со вкусна торта која беше претставена на манифестација “Тортијада“ што викендов се одржа во Охрид.

Денеска  Мис Стон  ќе биде изваден од Студенчишта

Денеска ,,Мис Стон,, ќе биде изваден од Студенчишта

Охрид 1 | пред еден ден

Денеска ,,Мис Стон,, ќе биде изваден од Студенчишта

Хонг Конг на врвот меѓу 100 те најпосетени дестинации на планетата

Хонг Конг на врвот меѓу 100-те најпосетени дестинации на планетата

Охрид 1 | пред еден ден

Хонг Конг на врвот меѓу 100-те најпосетени дестинации на планетата

Здружението СОВЕСТ на прес ќе информира за нови детали околу градбата на минарето на Али Пашина џамија

Здружението СОВЕСТ на прес ќе информира за нови детали околу градбата на минарето на Али Пашина џамија

Охрид 1 | пред еден ден

Здружението СОВЕСТ на прес ќе информира за нови детали околу градбата на минарето на Али Пашина џамија

Директорката Гордана Донеска стигна и во ФЧЕРАНИ НОВОСТИ

Директорката Гордана Донеска стигна и во ФЧЕРАНИ НОВОСТИ

Охрид 1 | пред еден ден

Директорката Гордана Донеска стигна и во ФЧЕРАНИ НОВОСТИ

Устијаноски Една капка нафта прекрива помеѓу 5 и 6 квадрати водена површина

Устијаноски: Една капка нафта прекрива помеѓу 5 и 6 квадрати водена површина

Охрид 1 | пред 2 дена

Околу половина од површината на каналот „Студенчишта“ беше прекриен со нафта од како ноќеска потона бродот „Мис Стоун“, вели Горан Устијаноски, раководител на Капетанијата во Охрид.

Со специјално средство се разредува нафтата која прекрила половина од каналот

Со специјално средство се разредува нафтата која прекрила половина од каналот

Охрид 1 | пред 2 дена

Со специјално средство се прска водената површина која е прекриена со нафта во каналот Студенчишта.

ЕКОЛОШКИ КАТАСТРОФА  Нафта го прекри каналот Студенчишта во Охрид

ЕКОЛОШКИ КАТАСТРОФА - Нафта го прекри каналот Студенчишта во Охрид

Охрид 1 | пред 2 дена

ЕКОЛОШКИ ИНЦИДЕНТ Нафта го прекри каналот Студенчишта во Охрид

Има 21 година и бизарна желбa  да изгледа како Барбика

Има 21 година и бизарна желбa – да изгледа како Барбика

Охрид 1 | пред 2 дена

Има 21 година и бизарна желбa – да изгледа како Барбика

НАСА ПРЕДУПРЕДИ На овие градови им се заканува потоп од нив два се од Балканот

НАСА ПРЕДУПРЕДИ: На овие градови им се заканува потоп, од нив два се од Балканот

Охрид 1 | пред 2 дена

НАСА ПРЕДУПРЕДИ: На овие градови им се заканува потоп, од нив два се од Балканот

Пупе Компани може да ги превезе сите пратеници од Охрид до Скопје за 7000 денари

Пупе Компани може да ги превезе сите пратеници од Охрид до Скопје за 7000 денари

Охрид 1 | пред 3 дена

Пупе Компани може да ги превезе сите пратеници од Охрид до Скопје за 7000 денари

Давеник во езерото кај Ајван плажа

Давеник во езерото кај Ајван плажа

Охрид 1 | пред 3 дена

Двеник е забележан во водите на Охридско Езеро на местото викано Ајван плажа во близина на објектот на езерската Полиција.

Ниски цени во ATVA Home center

Ниски цени во ATVA Home center

Охрид 1 | пред 3 дена

Ниски цени во ATVA Home center

Пет работи што се понездрави од пушењето цигари

Пет работи што се понездрави од пушењето цигари

Охрид 1 | пред 3 дена

Пет работи што се понездрави од пушењето цигари

Поскапуваат услугите на градинката во Пештани

Поскапуваат услугите на градинката во Пештани

Охрид 1 | пред 3 дена

За услуги во градинките во Велгошти, Пештани, Лескоец и Радојца Новичиќ наместо по 803 денари како што се плаќаше до сега, од 1 декември ќе се плаќаат 1490 денари.

Највисоката станбена зграда во светот

Највисоката станбена зграда во светот

Охрид 1 | пред 4 дена

Највисоката станбена зграда во светот

Започнаа подготовките за зимско одржување

Започнаа подготовките за зимско одржување

Охрид 1 | пред 4 дена

Започнаа подготовките за зимско одржување

Охрид SOS Во обид да ја успијат до смрт предозирале мечка кај Љубаништа

Охрид SOS: Во обид да ја успијат, до смрт предозирале мечка кај Љубаништа

Охрид 1 | пред 4 дена

Охрид SOS: Во обид да ја успијат, до смрт предозирале мечка кај Љубаништа

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност