1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 
Далибор Ѓошиќ ја преработи една од најубавите народни песни

Далибор Ѓошиќ ја преработи една од најубавите народни песни

пред 14 минути - Телеграф

Еден од најдобрите вокали помеѓу фолк-пејачите, Далибор Ѓошиќ сними спот за народната песна " Ајде сонце зајде ", која е преработена со нов аранжман од Сашо Ливрински. Покрај промоцијата на спотот, кој...

Чилиманов со небулозните напади врз Кочо Рацин доби повратна од Ориѓански

Чилиманов со небулозните напади врз Кочо Рацин, доби повратна од Ориѓански

пред еден ден - Позитив

Музичарот Златко Ориѓански е запрепастен од небулозните напади кои новинарот Цветин Чилиманов ги насочи против поетот Кочо Рацин за кој вели дека единствено во што успеал е да умре на време. – Цветине...

Ориѓански Цветине Чилиманов несреќо заблудо црна темницо Рацин беше поетиште

Ориѓански: Цветине Чилиманов, несреќо, заблудо, црна темницо, Рацин беше поетиште!

пред еден ден - Локално

Музичарот Златко Ориѓански преку Фејсбук одговори на текстот на Цветин Чилиманов за Кочо Рацин во кој тој го нарекува џуџе од Велес кој единствено добро што направил е што умрел на време. Еве што напиша...

Ориѓански жестоко му возврати на Чилиманов по небулозните напади врз Кочо Рацин

Ориѓански жестоко му возврати на Чилиманов по небулозните напади врз Кочо Рацин

пред еден ден - Фактор

Музичарот Златко Ориѓански е запрепастен од небулозните напади кои новинарот Цветин Чилиманов ги насочи против поетот Кочо Рацин за кој вели дека единствено во што успеал е да умре на време. - Цветине...

Ориѓански Цветине Чилиманов заблудо несреќо Рацин беше поетиште

Ориѓански: Цветине Чилиманов,заблудо, несреќо, Рацин беше поетиште!

пред 2 дена - +Инфо

Музичарот Златко Ориѓански на својорт  Фејсбук профил го прокоментира текстот на Цветин Чилиманов за Кочо Рацин во кој тој го нарекува џуџе од Велес кој единствено добро што направил е што умрел на време....

Ориѓански Цветине Чилиманов несреќо заблудо црна темницо Рацин беше поетиште

Ориѓански: Цветине Чилиманов, несреќо, заблудо, црна темницо, Рацин беше поетиште!

пред 2 дена - Reporter.mk

Музичарот Златко Ориѓански преку Фејсбук одговори на текстот на Цветин Чилиманов за Кочо Рацин во кој тој го нарекува џуџе од Велес кој единствено добро што направил е што умрел на време. Еве што напиша...

Ориѓански Цветине Чилиманов несреќо заблудо црна темницо Рацин беше поетиште

Ориѓански: Цветине Чилиманов, несреќо, заблудо, црна темницо, Рацин беше поетиште!

пред 2 дена - Фокус

Музичарот Златко Ориѓански преку својот фејсбук профил му одговори на Цветин Чилиманов за текстот што го напиша против Кочо Рацин, кој го нарекува џуџето од Велес и дека единствено добро што направил е...

Ориѓански Цветине Чилиманов несреќо заблудо црна темницо Рацин беше поетиште

Ориѓански: Цветине Чилиманов, несреќо, заблудо, црна темницо, Рацин беше поетиште!

пред 2 дена - Либертас

Музичарот Златко Ориѓански преку Фејсбук одговори на текстот на Цветин Чилиманов за Кочо Рацин во кој тој го нарекува џуџе од Велес кој единствено добро што направил е што умрел на време. Еве што напиша...

Тајната на успехот е да тежнееш кон совршенство

Тајната на успехот е да тежнееш кон совршенство

пред 2 дена - Идивиди

Ако некој знае како да ја трогне македонската публиката со својата емоција,  тоа со сигурност е  хрватскиот пејач, Масимо Савиќ. Билетите за двата концерти, кои беа предвидени да се одржат во МОБ, се распродадоа...

Чилиманов за Кочо Рацин Џуџето од Велес кој единствено добро што направил е што умрел на време

Чилиманов за Кочо Рацин: Џуџето од Велес кој единствено добро што направил е што умрел на време

пред 2 дена - Локално

Новинарот Цветин Чилиманов, кој овој период е активен во „војната“ против Сорос со барања за десоросоизација, на својот блог објавил текст за поетот Кочо Рацин. „Апсолутно сум подготвен да ја посочам вината...

Цветин Чилиманов за Кочо Рацин Џуџето од Велес кој единствено добро што направил е што умрел на време

Цветин Чилиманов за Кочо Рацин: Џуџето од Велес кој единствено добро што направил е што умрел на време

пред 3 дена - Reporter.mk

Новинарот Цветин Чилиманов, кој овој период е активен во „војната“ против Сорос со барања за десоросоизација, на својот блог објавил текст за поетот Кочо Рацин. „Апсолутно сум подготвен да ја посочам вината...

Цветин Чилиманов за Кочо Рацин Џуџето од Велес кој единствено добро што направил е што умрел на време

Цветин Чилиманов за Кочо Рацин: Џуџето од Велес кој единствено добро што направил е што умрел на време

пред 3 дена - Либертас

Новинарот Цветин Чилиманов, кој овој период е активен во „војната“ против Сорос со барања за десоросоизација, на својот блог објавил текст за поетот Кочо Рацин. „Апсолутно сум подготвен да ја посочам вината...

Српска раперка ја нападна и ограби нашата Сања Барби

Српска раперка ја нападна и ограби нашата Сања Барби

пред 3 дена - Македонија Денес

Во последните две години на Балканот почна да се води тивка војна против турбо фолкот. Изведувачите на забавна музика се повеќе почнаа да ги напаѓаат своите колеги од народната фела, а некои своето незадоволство...

Најубавата баба на естрадата некогаш изгледала вака  ја препознавате

Најубавата баба на естрадата некогаш изгледала вака - ја препознавате?

пред една недела - Сител

Во поранешна ЈУгославија важела за една од најголемите ѕвезди на народната музика, а со пеење почнала да се занимава речиси пред половина век. Родена е во Хрватска, а дел од животот го поминала во Сараево,...

Татјана Стефановска реши да ги покаже свадбарските дарови

Татјана Стефановска реши да ги покаже свадбарските дарови

пред една недела - Вечер

"Дарој свадбарски" е насловот на новиот албум на фолкерката Татјана Стефановска, кој всушност претставува збир од осум стилски различни песни, кои имаат за цел да го задоволат вкусот на сите нејзини обожаватели....

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 
КЛИКНИ
kariera.mk