1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 
Сериозни обвинувања за Виталиј Шчербо

Сериозни обвинувања за Виталиј Шчербо

Точка | пред 5 часа

Татјана Гуцу, олимписката шампионка во гимнастички повеќебој од 1992 година, преку емотивен пост на „Фејсбук“ го обвини еден од најуспешните гимнастичари во историјата, Виталиј Шчербо, дека ја силувал...

ПРЕДАВАЊЕТО НЕ Е ОПЦИЈА ВЕЛАТ КАТАЛОНЦИТЕ ПО АПСЕЊЕТО НА ДВАЈЦА ЛИДЕРИ НА ДВИЖЕЊЕТО ЗА НЕЗАВИСНОСТ

ПРЕДАВАЊЕТО НЕ Е ОПЦИЈА, ВЕЛАТ КАТАЛОНЦИТЕ ПО АПСЕЊЕТО НА ДВАЈЦА ЛИДЕРИ НА ДВИЖЕЊЕТО ЗА НЕЗАВИСНОСТ

Сакам Да Кажам | пред 6 часа

Каталонија повторно се крена на нозе, откако двајца лидери на сепаратистичкото движење беа уапсени вчера. Џорди Санчес и Џорди Куичар беа приведени без право на кауција, под обвинение дека во своите говори...

Барселона ја провоцира и УЕФА  Каталонците спремаат ОГРОМЕН транспарент еве и што ќе пишува

Барселона ја провоцира и УЕФА – Каталонците спремаат ОГРОМЕН транспарент, еве и што ќе пишува!

Спортски | пред 7 часа

Барселона во третото коло од Лигата на шампионите го пречекува Олимпијакос на „Ноу Камп“, ова ќе биде добра прилика за Каталонците повторно да ја вмешаат политиката во спортот. Екипата на Барселона во...

Сериозни обвинувања за Виталиј Шчербо

Сериозни обвинувања за Виталиј Шчербо

Актуелно24 | пред 8 часа

Татјана Гуцу, олимписката шампионка во гимнастички повеќебој од 1992 година, преку емотивен пост на „Фејсбук“ го обвини еден од најуспешните гимнастичари во историјата, Виталиј Шчербо, дека ја силувал...

 ВИДЕО ВО ЖИВО Во Барселона е станува напнато Стотици излегоа на улица во одбрана на уапсените водачи на каталонско движење за независност

(ВИДЕО ВО ЖИВО) Во Барселона е станува напнато: Стотици излегоа на улица во одбрана на уапсените водачи на каталонско движење за независност

Локално | пред 8 часа

Стотици илјади каталонци излегоа на улиците на Барселона во знак на протест против одлуката на судијата од Националната судска комора на Шпанија да го уапси без право на излез лидерите на организациите...

Тоти одлучи Роналдо е подобар од Меси

Тоти одлучи: Роналдо е подобар од Меси!

Top Sport | пред 8 часа

Легендата на италијанскиот фудбал, Франческо Тоти вели дека е јасно кој е најдобар фудбалер на светот, давајќи му предност на ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо пред Лионел Меси во Барселона....

Сериозни обвинувања за Виталиј Шчербо

Сериозни обвинувања за Виталиј Шчербо

Top Sport | пред 8 часа

Татјана Гуцу, олимписката шампионка во гимнастички повеќебој од 1992 година, преку емотивен пост на Фејсбук обвини еден од најуспешните гимнастичари во историјата, Виталиј Шчербо дека ја силувал на ДТБ...

Барселона лекот го бара кај Баер Леверкузен

Барселона „лекот“ го бара кај Баер Леверкузен

Sportmedia | пред 9 часа

По заминувањето на Нејмар, гигантот од „Камп Ноу“  уште бара соодветна замена Каталонскиот гигант Барселона не заврши со трошење на пари за нови играчи. По заминувањето на Нејмар, тимот од „Камп Ноу“ уште...

Ла Лига го одложи тендерот за ТВ права поради Каталонија

Ла Лига го одложи тендерот за ТВ права поради Каталонија

Спорт М | пред 9 часа

Тендерот за пренос на телевизиските права за натпреварите од шпанскиот фудбалски шампионат е одложен за две недели поради состојбата во која се наоѓа Каталонија и можноста Барселона да биде исклучена,...

Покетино среќен во Тотенхем Невозможно е јас да ја тренирам Барса

Покетино среќен во Тотенхем: Невозможно е јас да ја тренирам Барса

Спортски | пред 9 часа

Еден од најдобрите светски тенисер Маурисио Покетино денес даде интересна изјава. Покетино на клупата на Тотенхем е од 2014 година. Во меѓувреме со клубот од Лондон оствари одлични резултати и создаде...

Ова ќе биде сезона за паметење Погледнете што ќе се случи со двата најголеми тренери во Европа

Ова ќе биде сезона за паметење: Погледнете што ќе се случи со двата најголеми тренери во Европа…

Актуелно24 | пред 9 часа

Тренерски „бомби“ и сензационални вести од сите страни во Италија. Две потенцијални „бомби“ кои ќе донесат големи промени во италијанскиот фудбал. Првата бомба одекна утринава и тоа како тренерска бомба...

Гонзалес Одбраната на Вардар се мачеше но на крајот победивме

Гонзалес: Одбраната на Вардар се мачеше, но на крајот победивме

Спорт Клуб | пред 9 часа

ППД Загреб е по вторпат сезонава во Скопје, овој пат во меч од СЕХА лигата, со триумф од 30:23, за петта победа по ред сезонава за „црвено-црните“. Плинарите дојдоа со идеја дека Вардар можат да го добијат...

БАРСЕЛОНА НА НОЗЕ Се протестира против апсењето на каталонските лидери

БАРСЕЛОНА НА НОЗЕ: Се протестира против апсењето на каталонските лидери

Фактор | пред 9 часа

Повторно протести и тензии во Барселона. Врховниот суд на Шпанија синоќа нареди апсење на Жорди Куишарт и Жорди Санчес, поради каталонскиот референдум, поради што вечерва илјадници Каталонци на улиците...

Сериозни обвинувања за Виталиј Шчербо

Сериозни обвинувања за Виталиј Шчербо

Макфакс | пред 9 часа

Татјана Гуцу, олимписката шампионка во гимнастички повеќебој од 1992 година, преку емотивен пост на „Фејсбук“ го обвини еден од најуспешните гимнастичари во историјата, Виталиј Шчербо, дека ја силувал...

Фудбалерите на Барса платија сега се на ред тие на Реал

Фудбалерите на Барса платија, сега се на ред тие на Реал!

Актуелно24 | пред 9 часа

Играчот на Реал Мадрид, Марсело е последниот член на европскиот првак кој се најде на удар на Управата за јавни приходи на Шпанија поради неплатен данок. Шпанските власти веќе почнаа истрага поради сомнение...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност