Печени или варени костени?

на 10.2012 - MiGusto

Скоро и да не постои некој што може да му одолее на мирисот на печени костени кој се шири по улиците, а тоа е обичај кој започнал дури во 16-тиот век, и се задржал низ вековите дури до денес. Костенот...

Зошто да јадете костени?

на 10.2012 - iLike

Несомнено е дека ретко кој може да одолее на мирисот на печени костени. Овие есенски плодови се богати со витамин Ц, а содржат малку масти, па поради тоа се препорачува нивно секојдневно консумирање. Во...

Зошто е добро да јадете костени?

на 10.2012 - Хит Портал

Препознатливиот есенски мирис на костените веќе почна да се шири по градските улици. Но, овој плод на есента крие многу тајни корисни за нашето здравје. Важните својства на костенот и зошто тој е добар...

5 причини зошто да јадете костени

на 10.2012 - Интересно

Есенскиот плод чиј мирис веќе некое време се шири по улиците, во себе крие неколку тајни. Ви претставуваме неколку причини зошто овој вреден плод би требало да го внесете во вашето секојдневно мени......

Есенски плодови значајни за вашето здравје

на 10.2012 - Хајд Парк

Покрај бојата на природата која не освојува секоја есен, не смееме да го заборавиме и шаренилото со кое воодушевуваат есенските плодови. Јаболките, крушките, мандарините и костените се природен извор на...

GRID.MK не произведува сопствена содржина, туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функционалности ги прават компјутерски алгоритми кои ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се појави на грешки.

Контакт · Маркетинг · Facebook · Twitter · Android GRIDer · iPhone GRIDer

Copyright © 2010 - 2015 GRID System · За проектот · Мапа на сајтот · RSS канали · Приватност · Хостирано во Неотел
КЛИКНИ