Нема криза – Тензија и турканици пред „Скопје Сити мол“

Primetime | на 10.2012

Утрово во 10:30 часот се отвори портата на најголемиот трговски центар во Југоисточна Европа, „Сити мол“. Луѓето нетрпеливо го чекаа отварањето за да влезат во внатрешноста на трговскиот центар и да изнапазарат...

Македонците се потепаа за тоалетна хартија

Македонците се потепаа за тоалетна хартија

Вечер | на 10.2012

Супермаркетот "Карфур" и продавницата на "ДМ" беа окупирани од купувачи кои со полни кеси со производи по промотивни цени си заминуваа. А ги имаше од сите возрасти - од бебиња во колички до стари баби...

Скопје СИТИ МОЛ со примеси на Шутка

Скопје СИТИ МОЛ со примеси на Шутка

MK News | на 10.2012

Метропола сме или што сме? Конечно го дочекавме отворањето на трговски центар каде ги има познатите светски брендови. Наместо да се трча во шопинг во Турција, Грција, Белград – сега се си имаме тука во...

Турканици во Скопје сити мол

Турканици во „Скопје сити мол“

МКД | на 10.2012

Се отвори „Скопје сити мол“, а љубопитните скопјани навалија како пензионери во автобусите на ЈСП во вторниците и петоците. Турканици колку ти душа сака. Не оти можеше нешто убаво да се разгледа. Сепак,...

 ФОТО Илјадници граѓани го преплавија Скопје сити мол

ФОТО: Илјадници граѓани го преплавија „Скопје сити мол“

Таратур | на 10.2012

Најголемиот трговски центар во Македонија Скопје Сити Мол утрово и официјално почна со работа. Вработените во стотина продавници утрово им посакаа добредојде на првите купувачи. Најголем интерес кај...

Многу луѓе и турканици во Скопје Сити мол

Многу луѓе и турканици во Скопје Сити мол

Телма | на 10.2012

Многу посетители и турканици пред објектот на „Скопје Сити мол“. Започна продажбата, а вратите на новиот трговски центар се  претесни за граѓаните. Купувачи од најразлични возрасти, застанаа во долгите...

Граѓаните го преплавија Скопје Сити Мол

Граѓаните го преплавија Скопје Сити Мол

Курир | на 10.2012

Скопје Сити Мол, денеска ги собра скоро сите жители на градот на едно место. Модерниот изглед на Молот и ниските цени, кои повеќето дуќани ги имаа поради отворањето, ги привлече граѓани. Посетителите од...

Голем метеж на отворањето на новиот трговски во Скопје

Голем метеж на отворањето на новиот трговски во Скопје

A1on | на 10.2012

Илјадници посетители се туркаа на вратата нестрпливи да ја видат внатрешноста на новиот објект кој пред нивни очи се градеше постепено изминативе месеци. Долгонајавуваниот трговски објект, кој во моментов...

 ГАЛЕРИЈА Во Македонија нема криза  турканици пред Сити мол

(ГАЛЕРИЈА) Во Македонија нема криза - турканици пред „Сити мол“

Дневник | на 10.2012

Турканици и трка кој побрзо да зграпчи каков било производ, по која било цена владееја денеска во новиот трговски центар „Скопје сити мол“ кој ги отвори вратите за купувачите. Приодите кон трговскиот се...

Зошто Стевчо Јакимовски не присуствуваше на отворањето на Скопје Сити Мол

Зошто Стевчо Јакимовски не присуствуваше на отворањето на Скопје Сити Мол?

Комуникација | на 10.2012

Она што вчера можеше да се забележи при отварањето на  Скопје Сити Мол, инвестиција од над 100 милиони евра  е присуството на државниот и политички естаблишмент, како и преставници на бизнис заедницата...

Сити мол отворен за потрошувачите

Сити мол отворен за потрошувачите

Денешен | на 10.2012

Новиот трговски центар Скопје Сити Мол oд денеска е отворен за посетителите. Достапни се брендови веќе присутни во Македонија, но и бреднови кои првпат се појавуваат на македонскиот пазар.  Зара, Масимо...

Зошто Јакимовски не присуствуваше на отворањето на Скопје Сити Мол

Зошто Јакимовски не присуствуваше на отворањето на Скопје Сити Мол?

Курир | на 10.2012

Државниот врв, политичари и претставници на бизнис заедницата вчера присуствуваа на отворањето на Скопје Сити Мол. Инвестицијата вредна 100 милиони евра е достојна за почит, а граѓаните веќе денес го преполнија....

Турканици за влез во Скопје Сити мол

Турканици за влез во `Скопје Сити мол`

Sky | на 10.2012

Официјално отворен трговски центар во населба Карпош, `Скопје Сити мол`. Претпладнево беа отворени вратите за сите посетители кои беа тука во голем број. Посетителите буквално се туркаа и беа нетрпеливи...

Голем број луѓе денеска го посетија новоотворениот Трговски центар Скопје Сити Мол

Голем број луѓе денеска го посетија новоотворениот Трговски центар Скопје Сити Мол.

Maxim | на 10.2012

Голем број луѓе денеска го посетија новоотворениот Трговски центар Скопје Сити Мол.

Гужва и турканици на првиот ден во Скопје сити мол

Гужва и турканици на првиот ден во Скопје сити мол

Либертас | на 10.2012

Турканици пред новоотворениот трговски центар во Карпош 4, Скопје сити мол. Посетителите од рано утринава се насобраа пред влезот на трговскиот и се туркаа на вратата за да влезат и да видат што се има...

ГАЛЕРИЈА Невиден метеж за влез во Скопје Сити мол

ГАЛЕРИЈА Невиден метеж за влез во „Скопје Сити мол“

+Инфо | на 10.2012

Метеж и турканици го проследија официјалното отворање на долгоочекуваниот трговски центар во населба Карпош, „Скопје Сити мол“, кој денеска претпладне ги отвори своите врати за граѓаните. Илјадници посетители...

 Скопје сити мол отворен за купувачите

„Скопје сити мол“ отворен за купувачите

Утрински | на 10.2012

Синоќа во присуство на речиси целиот државен врв беше отворен трговскиот центар Скопје Сити Мол на вкупна површина од 90.000 метри квадратни ФОТО: Киро Попов и Петр Стојановски Свечената лента ја пресече...

Невидена гужва на првиот ден од отворањето на Скопје Сити Мол

Невидена гужва на првиот ден од отворањето на 'Скопје Сити Мол'

Прес 24 | на 10.2012

Голем број луѓе денеска го посетија новоотворениот Трговски центар Скопје Сити Мол. ФОТО:ВЕЧЕР

 Скопје сити мол отворен за сите посетители  од утрово преполн со потрошувачи

“Скопје сити мол“ отворен за сите посетители - од утрово преполн со потрошувачи

Канал 5 | на 10.2012

Навалица уште на првиот ден на отворањето на Скопје Сити Мол. Се чекаат редици пред влезот на трговскиот центар. Внатре гужва на сите страни. Освен од земјава, огромно присуство се забележа и на посетители...

Почна шопингот во Скопје Сити Мол

Почна шопингот во Скопје Сити Мол!

Точка | на 10.2012

Најголемиот трговски центар во Македонија Скопје Сити Мол утрово и официјално почна со работа. Вработените во стотина продавници утрово им посакаа добредојде на првите купувачи. Најголем интерес...

 Зара на македонски начин

„Зара“ на македонски начин

+Инфо | на 10.2012

Денеска ќе се отвори продавницата на урбаниот бренд „Зара“ во новиот трговски „Сити мол“ во Скопје. По тој повод, на социјалната мрежа се појави и една фотографија, за тоа како може да изгледа „Зара“ на македонски начин.

Почна шопингот во Скопје Сити Мол

Почна шопингот во Скопје Сити Мол!

Нетпрес | на 10.2012

Најголемиот трговски центар во Македонија Скопје Сити Мол утрово и официјално почна со работа. Вработените во стотина продавници утрово им посакаа добредојде на првите купувачи.  Најголем интерес кај оние...

Скопје Сити Мол

Скопје Сити Мол

Денешен | на 10.2012

Граѓаните добија нова дестинација за шопинг и забава. Со црвен тепих и одлична програма во присуство на претставници на државниот врв, локалната самоуправа, домашната и регионална бизнис заедница, дипломатскиот...

Прв за парада последен во инвестиции

Прв за парада, последен во инвестиции

+Инфо | на 10.2012

Во својот препознатлив стил, по секоја цена да спечали некој политички поен, премиерот Никола Груевски се појави како промотор на една приватна инвестиција од 100 милиони евра (значи не гради тој, односно...

Балканот доби нова шопинг дестинација  отворен Скопје Сити Мол

Балканот доби нова шопинг дестинација – отворен Скопје Сити Мол

Хајд Парк | на 10.2012

Трговскиот центар Скопје Сити Мол е свечено отворен во скопската населба Карпош 4. Шопинг центарот е со вкупна површина од 90.000 метри кавадратни, со 39.000 метри квадратни наменети за издавање и паркинг...

ВИП-отворање на „Скопје сити мол“

Нова Македонија | на 10.2012

Најголемиот трговски центар во регионот „Скопје сити мол‘‘ ќе има две церемонии наотворање, првата за ВИП и за лица со покани и втората за другите посетители На свеченото отворање синоќа во 19.30 часот...

Отворен Скопје сити мол

Отворен Скопје сити мол

Капитал | на 10.2012

Скопје сити мол синоќа ги отвори вратите за посетителите, а од денеска е отворен за сите купувачи. Градот доби регионален шопинг-центар, кој се очекува да биде посетен и од купувачи од Косово и од Јужна...

Официјално отворен Скопје Сити Мол

Официјално отворен „Скопје Сити Мол“

Фама | на 10.2012

На површина 90.000 квадратни метри ќе можат да се купат производи од познатите брендови „Елена Лука“, „Зара“, „Масимо Дути“, „Страдивариус“, „Пул енд беар“, „Бершка“, а тука ќе биде сместен и големиот...

Се отвори Скопје Сити Мол

Се отвори Скопје Сити Мол

Sky | на 10.2012

Синоќа беше отворен новиот трговскиот центар Скопје Сити Мол. Новиот трговски центар зафаќа вкупна површина од 90.000 метри квадратни. Во него се сместени некои од најголемите светски брендови,...

Погледнете како помина отворањето на Сити Мол

Погледнете како помина отворањето на Сити Мол

Комуникација | на 10.2012

Премиерот Никола Груевски, вчеравечер во присуство на  претседатателот на државата Ѓорге Иванов, на Собранието Трајко Вељаноски, министри во Владата, претставници на дипломатскиот кор, на Европската банка...

Целиот државен врв синоќа на отворањето на Скопје Сити Мол

Целиот државен врв синоќа на отворањето на Скопје Сити Мол

Либертас | на 10.2012

Новиот трговски центар, Скопје Сити Мол кој нуди реномирани светски брендови и  големи локални трговски марки вчера беше официјално отворен од претставниците на државниот врв, а денеска тој ќе биде отворен...

Отворен Скопје сити мол

Отворен Скопје сити мол

Канал 5 | на 10.2012

Вчера свечено се отвори Скопје Сити Мол во присуство на бизнис елитата, дипломатскиот кор и државниот врв. Граѓаните веќе од денеска ќе можат да го посетат центарот кој има над 150 светски реномирани брендови....

Отворен Скопје Сити Мол

Отворен Скопје Сити Мол

Вест | на 10.2012

Синоќа во Скопје беше отворен трговскиот центар Скопје Сити Мол на вкупна површина од 90.000 метри квадратни. Во него се сместени некои од најголемите светски брендови од рангот на Бершка, Масимо Дути,...

Груевски го отвори новиот Скопје Сити Мол

Груевски го отвори новиот Скопје Сити Мол

Maxim | на 10.2012

Официјално отворен новиот трговски центар Скопје Сити Мол - новата визура на Град Скопје, кој нуди реномирани светски брендови и големи локални трговски марки нуди за потрошувачите од Македонија и од регионот....

Еве како помина отварањето на Скопје Сити Мол

Еве како помина отварањето на Скопје Сити Мол

Прес 24 | на 10.2012

Официјално отворен новиот трговски центар Скопје Сити Мол - новата визура на Град Скопје, кој нуди реномирани светски брендови и големи локални трговски марки нуди за потрошувачите од Македонија и од...

Отворен Скопје Сити Мол инвестиција од над 100 милиони евра

Отворен Скопје Сити Мол, инвестиција од над 100 милиони евра

Алфа | на 10.2012

Новиот трговски центар Скопје Сити Мол - новата визура на Град Скопје, кој нуди реномирани светски брендови и големи локални трговски марки нуди за потрошувачите од Македонија и од регионот, отворен е...

Oтворен Скопје Сити Мол

Oтворен Скопје Сити Мол

Журнал | на 10.2012

СКопје, 4 октомври - Трговскиот центар Скопје Сити Мол вчеравечер беше свечено отворен во скопската населба Карпош 4. Шопинг центарот е со вкупна површина од 90.000 метри кавадратни, со 39.000 метри квадратни...

Отворен Скопје Сити Мол

Отворен Скопје Сити Мол

Кирилица | на 10.2012

Новиот трговски центар Скопје Сити Мол, кој нуди услуги и производи од реномирани светски брендови и големи локални трговски марки за потрошувачите од Македонија и од регионот, е отворен официјално синоќа...

ГАЛЕРИЈА Груевски и Боркица го посетија Скопје Сити Мол

ГАЛЕРИЈА: Груевски и Боркица го посетија Скопје Сити Мол

+Инфо | на 10.2012

На отворањето на трговскиот центар Скопје Сити Мол вечерва присуствуваа како политичарите, така и естрадата. Премиерот Никола Груевски, неговата сопруга Боркица Груевска, пратеничката Радмила Шеќеринска,...

ГАЛЕРИЈА Груевски и Боркица го посетија Скопје Сити Мол

ГАЛЕРИЈА: Груевски и Боркица го посетија Скопје Сити Мол

+Инфо | на 10.2012

На отворањето на трговскиот центар Скопје Сити Мол вечерва присуствуваа како политичарите, така и естрадата. Премиерот Никола Груевски, неговата сопруга Боркица Груевска, пратеничката Радмила Шеќеринска,...

 Скопје го доби својот нов трговски центар  Скопје Сити мол

Скопје го доби својот нов трговски центар - „Скопје Сити мол“

е-Репортер | на 10.2012

„Скопје Сити мол“ , лоциран во населбата Карпош, е новиот трговски центар во престолнината што вечерва беше свечено отворен и каде на едно место се наоѓаат познатите светски модни брендови што порано ги...

 ФОТОГАЛЕРИЈА Отворање на Скопје сити мол

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Отворање на “Скопје сити мол“

Дневник | на 10.2012

Вечерва во присуство на речиси целиот државен врв беше отворен трговскиот центар Скопје Сити Мол на вкупна површина од 90.000 метри квадратни. Свечената лента ја пресече премиерот Никола Груевски. Покрај...

Отворен Скопје сити мол ФОТОГАЛЕРИЈА

Отворен Скопје сити мол (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД | на 10.2012

Вечерва беше отворен трговскиот центар „Скопје сити мол“. На вкупна површина од 90.000 квадратни метри се сместени бутици на големи светски марки како Бершка, Масимо Дути, Зара, францускиот гигант Керфур...

„Скопје сити мол“ почнува да работи

Дневник | на 10.2012

Денеска официјално почнува со работа новиот трговски центар „Скопје сити мол“, во кој место ќе најдат 150 реномирани светски брендови и големи локални трговски марки. На 90.000 квадратни метри, од кои...

 Фото Отворен шопинг центарот  Скопје Сити Мол

Фото: Отворен шопинг центарот „ Скопје Сити Мол“

Охрид News | на 10.2012

Шопинг центарот Скопје Сити Мол вечерва свечено беше отворен во населбата Карпош, пренесува  „Макфакс“. Сити Мол се протега на површина од 90.000 метри кавадратни, 39.000 метри квадратни се наменети за...

Отворен Сити мол во Скопје ФОТОГАЛЕРИЈА

Отворен Сити мол во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД | на 10.2012

Вечерва беше отворен трговскиот центар Скопје Сити Мол. На вкупна површина од 90.000 метри квадратни сместени се бутици на големи светски брендови како Бершка, Масимо Дути, Зара, францускиот гигант Керфур...

Повелете во Зара Масимо Дути Бершка Страдивариус Керфур

Повелете во Зара, Масимо Дути, Бершка, Страдивариус, Керфур...

Вечер | на 10.2012

СЕ ОТВОРААТ ВРАТИТЕ НА СКОПЈЕ СИТИ МОЛ Центарот синоќа официјално ги отвори вратите за ВИП-гостите меѓу кои и премиерот Никола Груевски, а денеска од 10 часот е отворен за сите посетители Зара, Масимо...

Спектакуларен огномет за Скопје Сити Мол

Спектакуларен огномет за Скопје Сити Мол

ТВ Пакет | на 10.2012

Најголемиот трговски центар од затворен тип во Македонија, Скопје Сити Мол вечерва ги отвори вратите за државниот врв, регионалната бизнис заедница, дипломатскиот кор и личности од јавниот живот. ВИП забавата...

Отворен Скопје Сити Мол инвестиција од над 100 милиони евра

Отворен Скопје Сити Мол, инвестиција од над 100 милиони евра

МТВ 1 | на 10.2012

Новиот трговски центар Скопје Сити Мол - новата визура на Град Скопје, кој нуди реномирани светски брендови и  големи локални трговски марки нуди за потрошувачите од Македонија и од регионот, отворен е...

Свечено отворен Скопје Сити мол

Свечено отворен Скопје Сити мол

Телма | на 10.2012

Новиот трговски центар „Скопје Сити мол“ , лоциран во населбата Карпош вечерва беше свечено отворен, а од утре почнува со работење. Сепак, свеченоста доцнеше речиси еден час, бидејќи сите навреме пристигнати...

Скопје Сити Мол ги отвори вратите

Скопје Сити Мол ги отвори вратите

Курир | на 10.2012

Граѓаните добија нова дестинација за шопинг и забава. Со црвен тепих и одлична програма во присуство на претставници на државниот врв, локалната самоуправа, домашната и регионална бизнис заедница, дипломатскиот...

Вечерва се отвори Скопје Сити Мол

Вечерва се отвори Скопје Сити Мол

+Инфо | на 10.2012

Вечерва во присуство на речиси целиот државен врв беше отворен трговскиот центар Скопје Сити Мол на вкупна површина од 90.000 метри квадратни. ВО него се сместени некои од најголемите светски брендови,...

Отворен Скопје Сити Мол

Отворен Скопје Сити Мол

A1on | на 10.2012

Вечерва беше отворен трговскиот центар Скопје Сити Мол на вкупна површина од 90.000 метри квадратни. ВО него се сместени некои од најголемите светски брендови, а за прв пат во Македонија Скопје Сити Мол...

Балканот доби нова шопинг дестинација  отворен Скопје Сити Мол

Балканот доби нова шопинг дестинација - отворен Скопје Сити Мол

Макфакс | на 10.2012

Шопинг центарот е со вкупна површина од 90.000 метри кавадратни, со 39.000 метри квадратни наменети за издавање и паркинг простор за 1.300 возила, што нуди капацитет Скопје Сити Мол да прерасне во регионален...

Отворен Скопје сити мол

Отворен Скопје сити мол

Нова Македонија | на 10.2012

Со црвен тепих, коктел во присуство на претставници на државниот врв, локалната самоуправа, домашната и регионална бизнис заедница, дипломатскиот кор и личности од јавниот живот, свечено беше отворен трговскиот...

Скопје Сити мол се отвора вечерва

Скопје Сити мол се отвора вечерва

Sky | на 10.2012

Сити мол, од утре почнува со работа, додека свеченото отворање е закажано за вечерва. На отворањето ќе присуствуват премиерот Никола Груевски, градоначалникот на Скопје Коце Трајановски и градоначалникот...

Како изгледа Скопје Сити Мол

Како изгледа Скопје Сити Мол

Денешен | на 10.2012

Во Скопје вечерва, официјално се отвора трговскиот центар Скопје Сити Мол, најавен како најсовремен и најголем објект од ваков тип на Балканот. Инвестицијата  од околу 70 милиони евра ќе овозможи над 2.000...

Добредојдовте во Скопје Сити Мол

Добредојдовте во “Скопје Сити Мол”

Фортуна | на 10.2012

Tweet Реномирани светски брендови и големи локални трговски марки ќе понуди за потрошувачите од Македонија и од регионот новиот трговски центар Скопје Сити Мол , што ќе биде отворен официјално вечер во...

Вечерва свечено отворање На Скопје Сити Мол

Вечерва свечено отворање На Скопје Сити Мол

Телма | на 10.2012

Реномирани светски брендови и  големи локални трговски марки ќе понуди за потрошувачите од Македонија и од регионот новиот трговски центар Скопје Сити Мол, што ќе биде отворен официјално вечер во Скопје....

Погледнете го Скопје Сити Мол од внатре

Погледнете го Скопје Сити Мол од внатре

Курир | на 10.2012

Во Скопје вечерва, официјално се отвора трговскиот центар Скопје Сити Мол, најавен како најсовремен и најголем објект од ваков тип на Балканот. Инвестицијата  од околу 70 милиони евра ќе овозможи над 2.000...

Скопје Сити Мол пoчнува со работа

Скопје Сити Мол пoчнува со работа

Алфа | на 10.2012

Реномирани светски брендови и големи локални трговски марки ќе понуди за потрошувачите од Македонија и од регионот новиот трговски центар Скопје Сити Мол, што ќе биде отворен официјално вечер во Скопје....

Вечерва се отвора Сити мол од утре шопинг

Вечерва се отвора Сити мол, од утре шопинг

МКД | на 10.2012

Новиот трговски центар во Скопје, Сити мол, од утре почнува со работа, а свеченото отворање, на кое е најавено присуството на премиерот Никола Груевски, градоначалникот на Скопје Коце Трајановски и градоначалникот...

Вечерва се отвора Скопје Сити Мол

Вечерва се отвора Скопје Сити Мол

Хајд Парк | на 10.2012

Трговскиот центар Скопје Сити мол вечерва свечено ќе биде отворен и ќе биде одбележан стартот на неговата работа. Инвестицијата е вредна околу 70 милиони евра и ќе овозможи над 2.000 вработувања. Трговскиот...

Започнува со работа Скопје Сити Мол

Започнува со работа Скопје Сити Мол

Инпрес | на 10.2012

Реномирани светски брендови и големи локални трговски марки ќе понуди за потрошувачите од Македонија и од регионот новиот трговски центар Скопје Сити Мол, што ќе биде отворен официјално вечер во Скопје....

Од денеска шопинг и забава во Skopje City Mall

Од денеска шопинг и забава во „Skopje City Mall“

Maxim | на 10.2012

Инвестицијата  од околу 70 милиони евра треба да овозможи над 2.000 вработувања.  На 90.000 метри квадратни, од кои 39 илјади метри се за издавање, според најавите, ќе бидат присутни 150 реномирани светски...

Скопје Сити Мол пoчнува со работа

Скопје Сити Мол пoчнува со работа

Утрински | на 10.2012

Во новиот трговски центар на 90.000 метри квадратни ќе бидат присутни 150 реномирани светски брендови, како и најголемите локални трговски марки Реномирани светски брендови и големи локални трговски марки...

Се отвора Скопје Сити Мол

Се отвора Скопје Сити Мол

A1on | на 10.2012

Инвестицијата од околу 70 милиони евра треба да овозможи над 2.000 вработувања. На 90.000 метри квадратни, од кои 39 илјади метри се за издавање, според најавите, ќе бидат присутни 150 реномирани светски...

Скопје Сити Мол пoчнува со работа

Скопје Сити Мол пoчнува со работа

Сител | на 10.2012

Реномирани светски брендови и  големи локални трговски марки ќе понуди за потрошувачите од Македонија и од регионот новиот трговски центар Скопје Сити Мол, што ќе биде отворен официјално вечер во Скопје....

Скопје Сити Мол пoчнува со работа

Скопје Сити Мол пoчнува со работа

Денешен | на 10.2012

Реномирани светски брендови и  големи локални трговски марки ќе понуди за потрошувачите од Македонија и од регионот новиот трговски центар Скопје Сити Мол, што ќе биде отворен официјално вечер во Скопје....

Завршни работи пред отварањето на Скопје Сити Мол

Завршни работи пред отварањето на „Скопје Сити Мол“

За Се | на 10.2012

Скопје Сити Мол пoчнува со работа

Скопје Сити Мол пoчнува со работа

Курир | на 10.2012

Реномирани светски брендови и  големи локални трговски марки ќе понуди за потрошувачите од Македонија и од регионот новиот трговски центар Скопје Сити Мол, што вечер ќе биде официјално отворен. Инвестицијата ...

Скопје Сити Мол пoчнува со работа

Скопје Сити Мол пoчнува со работа

Дневник | на 10.2012

Реномирани светски брендови и  големи локални трговски марки ќе понуди за потрошувачите од Македонија и од регионот новиот трговски центар Скопје Сити Мол, што ќе биде отворен официјално вечер во Скопје....

Од денеска шопинг и забава во Skopje City Mall

Од денеска шопинг и забава во „Skopje City Mall“

Прес 24 | на 10.2012

Реномирани светски брендови и големи локални трговски марки ќе понуди за потрошувачите од Македонија и од регионот новиот трговски центар Скопје Сити Мол, што ќе биде отворен официјално вечер во Скопје....

Скопје Сити Мол пoчнува со работа

Скопје Сити Мол пoчнува со работа

МТВ 1 | на 10.2012

Реномирани светски брендови и  големи локални трговски марки ќе понуди за потрошувачите од Македонија и од регионот новиот трговски центар Скопје Сити Мол, што ќе биде отворен официјално вечер во Скопје....

Денес свечено отворање на Скопје сити мол

Капитал | на 10.2012

МАКЕДОНИЈА Денес во 19.30 часот ќе се одржи свеченото отварање на најновиот трговски центар Скопје сити мол. На свеченото обраќање ќе бидат присутни Зоран Антиќ, главен извршен директор на Фешн груп; Самир...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност