Кражба на злато и пари од куќа во Скопје

на 9.2012 - Хајд Парк

Скопје, 12.09.2012 (Макфакс) – Во вторникот, жител на Скопје, пријавил кражба на злато и евра од неговиот дом, најверојатно извршена ноќта меѓу саботата и неделата, соопшти МВР. Во Полициската станица...

Кражба на злато и пари од куќа во Скопје

на 9.2012 - Кајгана

Во вторникот, жител на Скопје, пријавил кражба на злато и евра од неговиот дом, најверојатно извршена ноќта меѓу саботата и неделата, соопшти МВР. Во Полициската станица во Драчево, В.Ѓ. (55) од Скопје...

Украдени 5.000 евра од куќа во скопско Драчево

на 9.2012 - Либертас

Скопјанецот В.Ѓ.(55) вчера во Полициската станица-Драчево пријавил  дека ноќта меѓу 8 и 9 септември годинава, на улица Румена Хаџипанзова, непознат сторител со употреба на погоден предмет влегол во неговата...

Грабеж во Скопје, однесени 300,000 евра

на 9.2012 - Maxim

Скопјанецот пријавил дека ноќта меѓу 08. и 09. септември, засега непознат сторител провалил и ја опустошил неговата куќа. Крадецот си “заработил“ златен накит, рачен часовник и 1200 евра, збогатувајќи...

Крадец одзел имот вреден 5.000 евра

на 9.2012 - Sky

Непознат сторител украл пет илјади евра од куќата на 55 годишниот В.Ѓ во скопската населба Драчево. Според полициски извори кражбата е извршена помеѓу осми и деветти овој месец. Крадецот украл поголемо...

Кражба на злато и пари од куќа во Скопје

на 9.2012 - Макфакс

Во Полициската станица во Драчево, В.Ѓ.(55) од Скопје пријавил дека ноќта помеѓу 8 и 9 септември, на ул. „Румена Хаџипанзова", непознат сторител со употреба на погоден предмет влегол во неговата куќа...

Скопјанец остана без 300.000 денари

на 9.2012 - Сител

55 годишен скопјанец остана без своето богатство, откако крадец го “нападнал“ неговиот дом. Скопјанецот пријавил дека ноќта меѓу 08. и 09. септември, засега непознат сторител провалил и ја опустошил неговата...

Украден накит и пари од куќа во Драчево

на 9.2012 - Точка

Непознат сторител од куќа во Драчево украл златен накит, рачен часовник, бижутерија како и 1.200 евра, со што се стекнал со протиправна имотна корист од околу 300.000 денари. Тој влегол во куќата...

Тешка кражба во Драчево

на 9.2012 - Комуникација

Пет илјади евра изнесува пленот кој го украл арамија од куќата на 55 годишната В.Ѓ. од скопската населба Драчево. Кражбата се случила ноќта помеѓу 8 и 9 овој месец. Крадецот влегол во неговата куќа украл...

Арамија украл 5.000 евра

на 9.2012 - +Инфо

Пет илјади евра изнесува пленот кој го украл арамија од куќата на 55-годишната В.Ѓ. од скопската населба Драчево. Кражбата се случила ноќта помеѓу 8 и 9 овој месец. Крадецот влегол во неговата куќа украл...

Скопјанец остана без 300.000 денари - натрапаник му ја опустошил куќата

на 9.2012 - Прес 24

55 годишен скопјанец остана без своето богатство, откако крадец го “нападнал“ неговиот дом. Скопјанецот пријавил дека ноќта меѓу 08. и 09. септември, засега непознат сторител провалил и ја опустошил неговата...

Украден накит и пари од куќа во Драчево

на 9.2012 - Нетпрес

Непознат сторител од куќа во Драчево украл златен накит, рачен часовник, бижутерија како и 1.200 евра, со што се стекнал со протиправна имотна корист од околу 300.000 денари. Тој влегол во куќата на улицата...

Ограбена куќа во Драчево, украдени околу 5.000 евра

на 9.2012 - МКД

Тешка кражба била извршена пред два дена од куќа во скопско Драчево од каде непознат разбојник успеал да украде златен накит и пари вредни околу 5.000 евра. Кражбата се случила во домот на  В.Ѓ.(55) на...

GRID.MK не произведува сопствена содржина, туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функционалности ги прават компјутерски алгоритми кои ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се појави на грешки.

Контакт · Маркетинг · Facebook · Twitter · Android GRIDer · iPhone GRIDer

Copyright © 2010 - 2015 GRID System · За проектот · Мапа на сајтот · RSS канали · Приватност · Хостирано во Неотел
КЛИКНИ