Променливо облачно време, наместа пороен дожд

на 9.2012 - A1on

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува засилен северен и северозападен ветар. Температурата ќе се движи од 22...

Временска прогноза - Променливо облачно време со сончеви периоди и температура до 33 степен

на 9.2012 - Инпрес

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд , грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се искачи до 33 степен, во Скопје до 31. степен. (Крај)

Времето денеска променливо, можен е и дожд

на 9.2012 - Р.С. Европа

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд , грмежи и засилен ветер. Температурата ќе се движи од 22 до 32 степена. Во Скопје ќе биде променливо...

Денеска врнежливо, од утре повторно сонце

на 9.2012 - Охрид News

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, наместа ќе ќе биде нестабилно со пороен дожд , грмежи и засилен ветер, информираат од УХМР Македонија. Спорд најавите на метеоролозите утре...

Утре малку сонце, малку дожд и грмежи

на 9.2012 - +Инфо

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд , грмежи и засилен ветер. Температурата ќе се движи од 22 до 32 Целзиусови степени. Во Скопје времето...

За утре се предвидуваат и грмежи и поројни дождови

на 9.2012 - Либертас

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд , грмежи и засилен ветер. Температурата ќе се движи од 22 до 32 Целзиусови степени. Во Скопје ќе биде...

Од утре врнежи

на 9.2012 - Maxim

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, наместа нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската темпертура ќе се движи од седум до 17, а дневната од 25 до...

Утре очекувајте дожд и грмежи

на 9.2012 - Прес 24

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, наместа нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската темпертура ќе се движи од седум до 17, а дневната од 25 до...

Сончево и топло, попладне со услови за дожд и грмежи

на 9.2012 - Бркај работа

Времето ќе биде сончево и топло, попладне во северозападниот дел со услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 26 до 34 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево, со...

Не очекува топол и сончев ден

на 9.2012 - Maxim

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне во северозападниот дел со услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурите во Македонија ќе се движат од 26 до 34 степени. И во Скопје...

Дожд ќе не разлади попладне

на 9.2012 - е-Репортер

Претежно сончево и топло време, а попладне нестабилно со можност за локални врнежи од дожд во западните и северозападните предели, најавуваат за денеска метеоролозите. Утринските температури се движат...

И денеска ќе уживаме топол и сончев ден

на 9.2012 - Прес 24

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне во северозападниот дел со услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурите во Македонија ќе се движат од 26 до 34 степени. И во Скопје...

Сончево и топло време, попладне дожд и грмежи

на 9.2012 - Точка

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло, а попладне во северозападниот дел ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 26 до 34 степени....

Претпладне сончево и топло, попладне врнежи од дожд

на 9.2012 - Либертас

Во Македонија времето денеска ќе биде претежно сончево и топло, а попладне нестабилно со можност за локални врнежи од дожд во западните и северозападните предели. Ќе дува слаб јужен и југоисточен ветар....

Летото не попушта, денеска повторно до 34 степени

на 9.2012 - +Инфо

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне во северозападниот дел со услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурата од 26 до 34 степени. Во Скопје сончево, со темепратура...

Време: Сончево и топло, попладне услови за дожд во дел од државата

на 9.2012 - A1on

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло. Попладне ќе биде нестабилно, со можност за локални врнежи од дожд во западните и северозападните предели. Температурата ќе се движи од 26...

Топло време со температура до 34 степени

на 9.2012 - Денешен

Времето ќе биде сончево и топло, попладне во северозападниот дел со услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 26 до 34 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево, со...

Сончево и топло време, попладне услови за дожд во дел од државата

на 9.2012 - Канал 77

Времето во Македонија во среда ќе биде сончево и топло, попладне во северозападниот дел со услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи.  Температурата ќе се движи од 26 до 34 степени.  Во Скопје...

Топло време и температура до 34 степени

на 9.2012 - Комуникација

Времето денес се очекува да биде сончево и топло, попладне во северозападниот дел со услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи.Температурата од 26 до 34 степени.

Сончево и топло време, попладне дожд и грмежи

на 9.2012 - Нетпрес

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло, а попладне во северозападниот дел ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 26 до 34 степени. Во...

Сончево и топло, попладне со услови за дожд и грмежи

на 9.2012 - Курир

Времето ќе биде сончево и топло, попладне во северозападниот дел со услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 26 до 34 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево, со...

Временска прогноза - Претпладне сончево и топло, попладне услови за дожд

на 9.2012 - Инпрес

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне во северозападниот дел со услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. УВ индексот ќе биде 7. Максималната температура ќе се искачи до 34 степен,...

Временска прогноза - Сончево и топло време

на 9.2012 - Р.С. Европа

Времето денеска ќе биде сончево и топло, а попладне во северозападниот дел ќе има услови за краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 26 до 34 степени. Во Скопје, сончево време со температура до 33 степени.

Времето ќе биде сончево, попладне со умерена локална облачност

на 9.2012 - Капитал

Времето во Македонија ќе биде сончево, попладне со умерена локална облачност. Температурата ќе се движи од 30 до 35 степени. Во Скопје слично време, со температура до 34 степени.

И денеска топло, температура до 35 степени

на 9.2012 - Комуникација

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево, попладне со умерена локална облачност. Температурата ќе се движи од 30 до 35 степени. Во Скопје слично време, со температура до 34 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.

Сончево време со умерена локална облачност во попладневните часови

на 9.2012 - Курир

Времето во Македонија ќе биде сончево, попладне со умерена локална облачност. Температурата ќе се движи од 30 до 35 степени. Во Скопје слично време, со температура до 34 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.

Време: Сончево и топло, максимална дневна температура до 35-от степен

на 9.2012 - A1on

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со слаб југоисточен ветар. Утринските температури ќе се движат од 9 до 18 степени, а максималната дневна ќе го достигне 35-от степен. Во Скопје и околината...

Сончево време со умерена локална облачност

на 9.2012 - Денешен

Времето во Македонија ќе биде сончево, попладне со умерена локална облачност. Температурата ќе се движи од 30 до 35 степени. Во Скопје слично време, со температура до 34 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.

Сончево со умерена облачност

на 9.2012 - еВести

Времето во Македонија ќе биде сончево, попладне со умерена локална облачност. Температурата ќе се движи од 30 до 35 степени. Во Скопје слично време, со температура до 34 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.

Утре топло од следната недела заладување - 10 дневна временска прогноза

на 9.2012 - Maxim

Во текот на утрешниот ден се очекуваат температури од 35 степени

Денеска сончево со умерена облачност

на 9.2012 - Maxim

Температурата ќе се движи од 30 до 35 степени. Во Скопје слично време, со температура до 34 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.  [9:24:09 AM] petrovska vesna:

Сончево, температури до 35 степени

на 9.2012 - Либертас

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево, попладне со умерена локална облачност. Температурата ќе се движи од 30 до 35 Целзиусови степени. Во Скопје слично време, со температура до 34 Целзиусови степени....

Временска прогноза

на 9.2012 - Р.С. Европа

Времето во Македонија ќе биде сончево, попладне со умерена локална облачност. Температурата ќе се движи од 30 до 35 степени. Во Скопје слично време, со температура до 34 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.

Топло до 35 степени, попладне облачно

на 9.2012 - +Инфо

Времето во Македонија ќе биде с ончево, попладне со умерена локална облачност. Температурата ќе се движи од 30 до 35 степени. Во Скопје слично време, со температура до 34 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.

Сончево време, попладне умерено облачно

на 9.2012 - Канал 77

Времето во Македонија во вторник ќе биде сончево, попладне со умерена локална облачност.  Температурата ќе се движи од 30 до 35 степени.  Во Скопје температура до 34 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.

КЛИКНИ
kariera.mk