Тава со свинско месо и вино

Тава со свинско месо и вино

на 8.2012 - Мои рецепти

Подготовка 1. Месото се става во тава за печење, се додават вода, вино, црн бибер, оригано, сол, вегета и кари. Се покрива со фолија и се печи час и половина . 2. Додека месото е во рерна во тавче ги...

Канелони со мелено месо

Канелони со мелено месо

на 8.2012 - Мои рецепти

Подготовка Во тава најпрво се пржи меленото месо. Кога месото ќе обели се додава исечканиот кромид. Во друга тава се става доматното пире, водата, чилито и ориганото. Сето тоа се става на оган и се меша...

КЛИКНИ
kariera.mk