Миленко Неделковски и Мирка Велиновска ширеле дискриминација и говор на омраза кон Албанците

Миленко Неделковски и Мирка Велиновска ширеле дискриминација и говор на омраза кон Албанците

Макфакс | пред 4 дена

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги утврди дека е прекршен членот 48 од Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, кој забранува поттикнување или ширење дискриминација, нетрпеливост...

Миленко Неделковски и Мирка Велиновска ширеле говор на омраза   АВМУ бара постапка

Миленко Неделковски и Мирка Велиновска ширеле говор на омраза - АВМУ бара постапка

Фактор | пред 4 дена

Во емисијата на Миленко Неделковски во којашто гостувала Мирка Велиновска, на телевизија Алфа во јануари 2018 година, двајцата ширеле дискриминација, нетрпеливост и омраза кон албанската етничка заедница,...

АВМУ побара одговорност за ширење говор на омраза од страна на Миленко и Мирка

АВМУ побара одговорност за ширење говор на омраза од страна на Миленко и Мирка

Слободен печат | пред 4 дена

Во извештај на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, во емисијата на Миленко Неделковски, во која гостувала Мирка Велиновска, емитувана на ТВ Алфа, се ширел говор на омраза кон етничка...

Агенција за медиуми  ТВ Алфа им овозможила на Миленко и Мирка да шират омраза за Албанците

Агенција за медиуми: ТВ Алфа им овозможила на Миленко и Мирка да шират омраза за Албанците

Фокус | пред 4 дена

Во емисијата на Миленко Неделковски каде што гостувала Мирка Велиновска, на телевизија Алфа во јануари 2018 година, двајцата ширеле дискриминација, нетрпеливост и омраза кон албанската етничка заедница,...

АВМУ  Дискриминација  нетрпеливост и говор на омраза кон Албанците во  Миленко Неделковски шоу

АВМУ: Дискриминација, нетрпеливост и говор на омраза кон Албанците во „Миленко Неделковски шоу“

ТВ 21 | пред 4 дена

Со вонредниот надзор извршен по службена должност на емисијата „Миленко Неделковски шоу“ емитувана на ТВ Алфа, на 27 јануари 2018 година, Агенцијата констатираше дека во ова издание се изнесени повеќе...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност