Еве како се урнаа куќите во Хрватска

Еве како се урнаа куќите во Хрватска

Фактор | пред 4 дена

Неколку десетици граѓани во Хрватска се отсечени поради поплавите, а десетина куќи се урнаа, при што нема жртви. Ваквата состојба е предизвикана од големите количества снег, чие топење го предизвика лизгањето....

Драматично во Хрватска Костајница урнати десетина куќи поради лизгање земјиште и поплави

Драматично во Хрватска Костајница, урнати десетина куќи поради лизгање земјиште и поплави

Локално | пред 4 дена

Водостојот на карловачкото подрачје и во Хрватска Костајница и понатаму расте, јавуваат хрватски медиуми. Во Хрватска Костајница и во Јасеновац е прогласена вонредна состојба. – Ситуацијата во Хрватска...

Урнати десетина куќи во Хрватска поради лизгање на земјиште

Урнати десетина куќи во Хрватска поради лизгање на земјиште...

Нова Македонија | пред 4 дена

Урнати десетина куќи во Хрватска поради лизгање на земјиште Водостојот на карловачкото подрачје и во Хрватска Костајница и понатаму расте, јавуваат хрватски медиуми. Во Хрватска Костајница и во Јасеновац...

Драматично во Хрватска Костајница урнати десетина куќи поради лизгање земјиште и поплави

Драматично во Хрватска Костајница, урнати десетина куќи поради лизгање земјиште и поплави

A1on | пред 4 дена

Водостојот на карловачкото подрачје и во Хрватска Костајница и понатаму расте, јавуваат хрватски медиуми. Во Хрватска Костајница и во Јасеновац е прогласена вонредна состојба. – Ситуацијата во Хрватска...

Урнати десетина куќи во Хрватска поради лизгање на земјиште

Урнати десетина куќи во Хрватска поради лизгање на земјиште

Вечер Прес | пред 4 дена

Водостојот на карловачкото подрачје и во Хрватска Костајница и понатаму расте, јавуваат хрватски медиуми. Во Хрватска Костајница и во Јасеновац е прогласена вонредна состојба. – Ситуацијата во Хрватска...

Куќи во Хрватска срамнети со земја по поплава и лизгање на земјиште

Куќи во Хрватска срамнети со земја по поплава и лизгање на земјиште

МКД | пред 4 дена

ХРТ јавува дека во делови од Хрватска е прогласена вонредна состојба поради поплавите од надојдената Уна, а оштетени се куќи и патишта, поради што неколку десетици граѓани се отсечени. За време на состанокот...

Хрватска Костајница Урнати куќи поради лизгање земјиште и поплави

Хрватска Костајница: Урнати куќи поради лизгање земјиште и поплави

Р.С. Европа | пред 4 дена

Водостојот на карловачкото подрачје и во Хрватска Костајница и понатаму расте, јавуваат хрватски медиуми. Во Хрватска Костајница и во Јасеновац е прогласена вонредна состојба. "Ситуацијата во Хрватска...

ОПАСНО ВО ХРВАТСКА Поради поплавите почнаа да се уриваат куќи

ОПАСНО ВО ХРВАТСКА: Поради поплавите почнаа да се уриваат куќи

Фактор | пред 4 дена

Во Хрватска Костајница урнати се десетина куќи, а евакуирани се луѓе од уште десетина, јави ХРТ. Водостојот на реката Уна надмина 450 сантиметри. „За среќа, според првични информации во овој момент нема...

ГАЛЕРИЈА Вонредна состојба во Хрватска поради невремето  срушени десетина куќи

ГАЛЕРИЈА: Вонредна состојба во Хрватска поради невремето - срушени десетина куќи

Прес 24 | пред 4 дена

Водостојот на карловачкото подрачје и во Хрватска Костајница и понатаму расте, јавуваат хрватски медиуми. Во Хрватска Костајница и во Јасеновац е прогласена вонредна состојба. – Ситуацијата во Хрватска...

Драматично во Хрватска Костајница урнати десетина куќи поради лизгање земјиште

Драматично во Хрватска Костајница, урнати десетина куќи поради лизгање земјиште

+Инфо | пред 4 дена

Водостојот на карловачкото подрачје и во Хрватска Костајница и понатаму расте, јавуваат хрватски медиуми. Во Хрватска Костајница и во Јасеновац е прогласена вонредна состојба. – Ситуацијата во Хрватска...

Драматично во Хрватска Костајница урнати десетина куќи поради лизгање земјиште и поплави

Драматично во Хрватска Костајница, урнати десетина куќи поради лизгање земјиште и поплави

Вечер Прес | пред 4 дена

Водостојот на карловачкото подрачје и во Хрватска Костајница и понатаму расте, јавуваат хрватски медиуми. Во Хрватска Костајница и во Јасеновац е прогласена вонредна состојба.– Ситуацијата во Хрватска...

Драматично во Хрватска Костајница урнати десетина куќи поради лизгање земјиште и поплави

Драматично во Хрватска Костајница, урнати десетина куќи поради лизгање земјиште и поплави

Независен | пред 4 дена

Водостојот на карловачкото подрачје и во Хрватска Костајница и понатаму расте, јавуваат хрватски медиуми. Во Хрватска Костајница и во Јасеновац е прогласена вонредна состојба. - Ситуацијата во Хрватска...

Драматично во Хрватска Костајница урнати десетина куќи поради лизгање земјиште и поплави

Драматично во Хрватска Костајница, урнати десетина куќи поради лизгање земјиште и поплави

Алфа | пред 4 дена

Водостојот на карловачкото подрачје и во Хрватска Костајница и понатаму расте, јавуваат хрватски медиуми. Водостојот на карловачкото подрачје и во Хрватска Костајница и понатаму расте, јавуваат хрватски...

Драматично во Хрватска Костајница урнати десетина куќи поради лизгање земјиште и поплави

Драматично во Хрватска Костајница, урнати десетина куќи поради лизгање земјиште и поплави

Алсат-М | пред 4 дена

Водостојот на карловачкото подрачје и во Хрватска Костајница и понатаму расте, јавуваат хрватски медиуми. Во Хрватска Костајница и во Јасеновац е прогласена вонредна состојба. – Ситуацијата во Хрватска...

ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ХРВАТСКА Куќи срамнети со земја по поплава и лизгање на земјиште

ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ХРВАТСКА:Куќи срамнети со земја по поплава и лизгање на земјиште

Infomax | пред 4 дена

ХРТ јавува дека во делови од Хрватска е прогласена вонредна состојба поради поплавите од надојдената Уна, а оштетени се куќи и патишта, поради што неколку десетици граѓани се отсечени. За време на состанокот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност