Македонските клубови можат да бидат само АБА второлигаши

Македонските клубови можат да бидат само АБА-второлигаши!

Top Sport | пред 4 дена

На најновата седница на собранието на АБА-лигата беа донесени неколку одлуки со кои се потврдува дека за македонските клубови е достапна само „втората лига“ на регионалното натпреварување. Од новата сезона...

Македонија ќе нема претставник во АБА лигата следната сезона

Македонија ќе нема претставник во АБА-лигата следната сезона

Телма | пред 4 дена

Македонија ќе нема претставник во АБА-лигата следната сезона Македонската кошарка нема да има свој клуб претставник во АБА-лигата следната сезона. Ова беше одлучено на денешниот состанок на Собранието...

Македонските клубови можат да бидат само АБА второлигаши

Македонските клубови можат да бидат само АБА-второлигаши!

Вечер | пред 4 дена

" alt= На најновата седница на собранието на АБА-лигата беа донесени неколку одлуки со кои се потврдува дека за македонските клубови е достапна само „втората лига“ на регионалното натпреварување. Од новата...

Збогум АБА  Македонија до догледно време без излез на Јадранот

Збогум АБА – Македонија до догледно време без излез на Јадранот

Спорт Клуб | пред 4 дена

Денес од состанокот на АБА лигата во Белград стигна лоша информација за македонските љубители на кошарката. Иако се најавуваше, нема да има проширување на првата АБА лига, па така МЗТ Скопје откако испадна...

Македонија остана без претставник во АБА лигата

Македонија остана без претставник во АБА лигата

Курир | пред 4 дена

Собранието на АБА лигата на денешниот состанок донесе одлука да не се проширува регионалното натпреварување со што Македонија останува без претставник во најсилната конкуренција на просторот на поранешна...

МЗТ Скопје и дефинитивно испаѓа Македонија во следната сезона нема да има претставник во првата АБА лига

МЗТ Скопје и дефинитивно испаѓа, Македонија во следната сезона нема да има претставник во првата АБА лига!

МКД | пред 4 дена

Откако оваа сезона заврши на последното место, МЗТ Скопје во следната сезона ќе може да игра само во втората АБА лига каде ќе има место за уште еден македонски тим. Македонија следната сезона ќе нема претставник...

АБА го промени форматот МЗТ Скопје може да игра само во Втората лига

АБА го промени форматот, МЗТ Скопје може да игра само во Втората лига

Дерби | пред 4 дена

Раководството на регионалната кошаркарска АБА лига денеска одлучи да го промени форматот за новата сезона, а ваквото решение не оди во прилог на македонските клубови и најмногу на МЗТ Скопје. АБА одлучи...

Лоша вест од Белград АБА ја избрка Македонија од Првата лига

Лоша вест од Белград: АБА ја „избрка“ Македонија од Првата лига!

Спорт 1 | пред 4 дена

Македонската кошарка останува без претставник во најсилното натпреварување на просторот на поранешна СФР Југославија, а МЗТ Скопје следната сезона ќе може да се пријават само за настап во АБА 2-лигата,...

КАТАСТРОФА Не две туку ниедна екипа од Македонија идната сезона во АБА лигата

КАТАСТРОФА: Не две, туку ниедна екипа од Македонија идната сезона во АБА лигата

Basketball | пред 4 дена

По шест години, регионалното друштво останува без македонски претставник Потајно се надевавме дека идната сезона Македонија повторно ќе има две екипи во регионалното натпреварување. Место тоа, првпат по...

АБА го промени форматот МЗТ Скопје може да игра само во Втората лига

АБА го промени форматот, МЗТ Скопје може да игра само во Втората лига

Пост | пред 4 дена

Раководството на регионалната кошаркарска АБА лига денеска одлучи да го промени форматот за новата сезона, а ваквото решение не оди во прилог на македонските клубови и најмногу на МЗТ Скопје. АБА одлучи...

АБА ПОТВРДИ МЗТ Скопје во Втора лига Работнички може да сонува за излез на Јадранот

АБА ПОТВРДИ: МЗТ Скопје во Втора лига, Работнички може да сонува за излез на „Јадранот“

Sportmedia | пред 4 дена

АБА-лига на својата официјална страница потврди дека МЗТ Скопје дефинитивно го губи своето место во ова натпреварување, бидејќи оваа сезона заврши на последната позиција на табелата. АБА-лига на својата...

Планот Б на АБА лига е фатален за МЗТ а уште полош за Работнички

Планот „Б“ на АБА-лига е фатален за МЗТ, а уште полош за Работнички

Sportmedia | пред 4 дена

Постоечкиот систем на АБА-лига заминува во историја, натпреварувањето станува затворено. МЗТ Скопје може да игра само во Втората лига, во која настапува АВ Охрид, а додека Работнички може да заборави на...

Турција бара проширување на Јадранската лига

Турција бара проширување на Јадранската лига

Сител | пред 5 дена

Заврши регуларниот дел во Јадранската лига по што ќе следува завршниот фајнал-фор. Македонскиот претставник МЗТ Скопје доживеа убедлив пораз од Морнар во Бар во синоќешниот дуел со што го освои последното...

Турците бараат излез на Јадранот

Турците бараат „излез“ на Јадранот?

Sportmedia | пред 5 дена

Генералниот координатор на турската кошаркарска федерација, поранешниот прославен кошаркар Омер Онан, изјави дека во тек се преговори за вклучување на турски клуб во јадранската лига. Генералниот координатор...

МЗТ и е потребен на Јадранската лига

МЗТ и е потребен на Јадранската лига

Sportmedia | пред 6 дена

„Мислам дека МЗТ и е потребен на Јадранската лига. Како клуб од Македонија и со тие услови кои ги дава клубот, и кои ги има на располагање. Но ќе видиме, тоа се веќе административни прашања“- одговори...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност