Официјални состави Манчестер Јунајтед  Севиља

Официјални состави: Манчестер Јунајтед – Севиља

Спортски | пред 4 дена

Вечерва на „Олд Трафорд“ својот реванш од 1/8 финалето ќе го играат екипите на Манчестер Јунајтед и Севиља. Првиот натпревар во Шпанија заврши со реми 0:0, во продолжение ви ги претставуваме официјалните...

Официјални состави Манчестер јунајтед  Севиља

Официјални состави: Манчестер јунајтед - Севиља

24 фудбал | пред 4 дена

Жозе Мурињо и Винченцо Монтела со следниве фудбалери ќе го почнат денешниот реванш осминафинален натпревар од Лигата на шампионите: Манчестер јунајтед вечерва ја пречекува Севиља во реваншот од осминафиналето...

Мурињо и да сакаше  не можеше да добие подобри вести пред Севиља

Мурињо и да сакаше – не можеше да добие подобри вести пред Севиља

Спорт Клуб | пред 4 дена

Составот на Манчестер Јунајтед и екипата на Севиља вечерва на „Олд Трафорд“ во реванш мечот од 1/8 финалето ќе одлучуваат за патникот во следната фаза. Првиот меч игран во Шпанија заврши без победник,...

Мурињо добива одлични вести  Погба е спремен

Мурињо добива одлични вести – Погба е спремен!

Спортски | пред 4 дена

Манчестер Јунајтед вечерва ја дочекува Севиља во реваншот од 1/8 финалето во Лигата на шампионите. После 0:0 во Шпанија, Јунајтед вечерва има тешка задача и мора до победа доколку сака пласман во следната...

Јунајтед го поправа впечатокот против Севилја Рома бара место во четвртфиналето преку Шахтјор

Јунајтед го поправа впечатокот против Севилја, Рома бара место во четвртфиналето преку Шахтјор

Телма | пред 4 дена

Јунајтед го поправа впечатокот против Севилја, Рома бара место во четвртфиналето преку Шахтјор Манчестер јунајтед не се прослави на првиот натпревар против Севилја на „Рамон Санчез Писхуан“, па ремито...

Севиља подготвена за дуелот на Олд Трафорд

Севиља подготвена за дуелот на „Олд Трафорд“

Спорт М | пред 4 дена

Вечерва дуели во Лигата на шампионите во Манчестер и Рим. Манчестер Јунајтед ќе ја пречека Севиља, а Рома ќе игра против Шахтјор. Де Хеа го спаси Манчестер Јунајтед пред две недели на „Санчез Писхуан“....

Рома ќе брка негатива против Шахтјор Јунајтед во тешка мисија со Севилја

Рома ќе „брка“ негатива против Шахтјор, Јунајтед во тешка мисија со Севилја

Спорт 1 | пред 4 дена

Вечерва на програмата на Лигата на шампиони не очекуваат големи возбудувања во натпреварите помеѓу Рома и Шахтјор, како и Манчестер јунајтед и Севилја. Рома ќе мора да го поправи впечатокот од гостувањето...

Мурињо и Де Хеа се адутите на бебињата

Мурињо и Де Хеа се адутите на „бебињата“...

Нова Македонија | пред 4 дена

Де Хеа на првиот меч со Севилја беше јунакот на Манчестер јунајтед (0-0), а менаџерот Мурињо има убедлив скор на дуелите со Севилја, своевремено како тренер на Реал, пред денешниот реванш од осминафиналето...

Јунајтед напаѓа со сите сили Рома по минимален триумф

Јунајтед напаѓа со сите сили, Рома по минимален триумф

Вечер Прес | пред 4 дена

По триумфот во дерби дуелот против вечниот ривал Ливерпул, фудбалерите на Манчестер Јунајтед ќе се обидат истото да го направат и на денешниот реванш осмина-финален дуел од најпрестижното клупско натпреварување,...

Јунајтед и Севиља стартуваат од нула  Рома ќе брка негатива со Шахтјор од 1 2

Јунајтед и Севиља стартуваат од „нула“, Рома ќе брка негатива со Шахтјор од 1-2

За забава | пред 4 дена

Вниманието на европската фудбалска јавност вечерва ќе биде насочено кон Манчестер и Рим каде вечерва се играат реванш дуели од осминафиналето во Лига на шампиони. На „Олд Трафордф“ Манчестер Јунајтед ја...

ЛШ  Ѓаволите на домашен терен ќе бараат пласман во следната фаза Рома брка гол негатива

ЛШ: „Ѓаволите“ на домашен терен ќе бараат пласман во следната фаза, Рома брка гол негатива

Денар | пред 4 дена

Вечерва и утре ќе се одиграат последните осмина-финални натпревари во Лигата на шампионите. Вечерва Манчестер Јунајтед ќе ја пречека Севилја, а Рома ќе игра против Шахтјор. Де Хеа го спаси Манчестер Јунајтед...

Расплет во Манчестер Рома брка гол негатива

Расплет во Манчестер, Рома брка гол негатива

Top Sport | пред 4 дена

Вечерва и утре ќе се одиграат последните осмина-финални натпревари во Лигата на шампионите. Вечерва Манчестер Јунајтед ќе ја пречека Севилја, а Рома ќе игра против Шахтјор. Де Хеа го спаси Манчестер Јунајтед...

НАЈАВА Манчестер Јунајтед  Севиља Состави квоти интересни факти

НАЈАВА Манчестер Јунајтед – Севиља: Состави, квоти, интересни факти

Спортски | пред 4 дена

Манчестер Јунајтед и Севиља вечерва од „нула“ го почнуваат реванш дуелот за пласман во четвртфиналето од Лигата на шампиони, откако на првиот дуел одиграа без голови. „Црвените ѓаволи“ во натпреварот влегуваат...

Расплет во Манчестер Рома брка гол негатива

Расплет во Манчестер, Рома брка гол негатива

Вечер | пред 4 дена

" alt= Вечерва и утре ќе се одиграат последните осмина-финални натпревари во Лигата на шампионите. Вечерва Манчестер Јунајтед ќе ја пречека Севилја, а Рома ќе игра против Шахтјор. Де Хеа го спаси Манчестер...

ЛШ Јунајтед и Севиља стартуваат од нула  Рома ќе брка негатива со Шахтјор од 1 2

ЛШ: Јунајтед и Севиља стартуваат од „нула“, Рома ќе брка негатива со Шахтјор од 1-2

Сител | пред 4 дена

Вниманието на европската фудбалска јавност вечерва ќе биде насочено кон Манчестер и Рим каде вечерва се играат реванш дуели од осминафиналето во Лига на шампиони. На „Олд Трафордф“ Манчестер Јунајтед ја...

Не било лага Погба навистина е повреден соиграч го уништил

Не било лага: Погба навистина е повреден, соиграч го уништил

Спорт Клуб | пред 4 дена

Пол Погба најверојатно ќе го пропушти вечерашниот реванш од осминафиналето на Лигата на шампионите против Севиља поради повреда. Тој не играше и со Ливерпул, но тогаш медиумите и навивачите се сомневаа...

ЛШ Севилја подготвена за Манчестер

ЛШ: Севилја подготвена за Манчестер

Сител | пред 4 дена

Вечерва дуели во Лигата на шампионите во Манчестер и РИм. Манчестер Јунајтед ќе ја пречека Севилја, а Рома ќе игра против Шахтјор. Де Хеа го спаси Манчестер Јунајтед пред две недели на „Санчез Писхуан“....

Борба за место во првиот тим Познато кој го повреди Погба на тренингот

Борба за место во првиот тим: Познато кој го повреди Погба на тренингот

Спортски | пред 4 дена

Манчестер Јунајтед вечерва на Олд трафорд игра против Севиља реванш натпревар од осминафиналето во ЛШ. На првиот натпревар меѓу овие два тима во Севиља немаше погодоци и јасно е дека вечерва не очекува...

ЛШ ОСМИНАФИНАЛЕ Најдобриот Јунајтед сезонава ја пречекува ранливата одбрана на Севиља

ЛШ ОСМИНАФИНАЛЕ: Најдобриот Јунајтед сезонава ја пречекува ранливата одбрана на Севиља

Гол | пред 4 дена

Вечерва се играат два нови реванш натпревари во осминафиналето на Лигата на шампионите (ЛШ), а во поинтересниот од нив, Севиља ќе гостува во Англија кај Манчестер Јунајтед . Првиот меч на „Рамон Санчез...

Лоша и добра вест стигнаа за Мурињо пред мечот со Севиља

Лоша и добра вест стигнаа за Мурињо пред мечот со Севиља

Спортски | пред 5 дена

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед во вторник од 20:45 ја дочекуваат Севиља во реванш осминафиналниот меч во Лигата на шампионите. Жозе Мурињо потврди дека Ентони Марсијал закрепнал од повредата и дека...

Погба неизвесен за мечот со Севиља

Погба неизвесен за мечот со Севиља

A1on | пред 5 дена

Учеството на Пол Погба во претстојниот реванш-дуел од осминафиналето во Лигата на шампионите со Севиља останува нејасно, соопшти менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо. Натпреварот е утре на „Олд...

Погба неизвесен за мечот со Севиља

Погба неизвесен за мечот со Севиља

Курир | пред 5 дена

Учеството на Пол Погба во претстојниот реванш-дуел од осминафиналето во Лигата на шампионите со Севиља останува нејасно, соопшти менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо. Натпреварот е утре на „Олд...

Лошо им се пишува на ѓаволите  Јунајтед без петмина стандардни фудбалери на денешниот тренинг

Лошо им се пишува на „ѓаволите“: Јунајтед без петмина стандардни фудбалери на денешниот тренинг

Спорт Клуб | пред 5 дена

Манчестер Јунајтед утре ја пречекува Севиља во реванш осминафиналниот дуел од Лигата на шампионите, а ситуацијата во тимот е алармантна. Иако пред два дена беше совладан Ливерпул во дербито на коло од...

Погба неизвесен за мечот со Севиља

Погба неизвесен за мечот со Севиља

Спорт М | пред 5 дена

Учеството на Пол Погба во претстојниот реванш-дуел од осминафиналето во Лигата на шампионите со Севиља останува нејасно, соопшти менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо. Натпреварот е утре на „Олд...

Проблеми за ѓаволите  петмина играчи го пропуштија тренингот пред утрешниот реванш

Проблеми за „ѓаволите“ – петмина играчи го пропуштија тренингот пред утрешниот реванш

Спортски | пред 5 дена

Жозе Мурињо без петмина првотимци го водеше денешниот тренинг на Манчестер Јунајтед. „Црвените ѓаволи“ утре ја пречекуваат Севиља во реваншот од осминафиналето во Лигата на шампионите. „Нулата“ на „Санчез...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност