Трамп Труењето на агентот  звучи како Русите да се виновни

Трамп: Труењето на агентот - звучи како Русите да се виновни...

Нова Македонија | пред 4 дена

Трамп: Труењето на агентот - звучи како Русите да се виновни Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека „звучи“ како Русија да е одговорна за труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал...

Трамп Труењето на Скрипал звучи како руска вина

Трамп: Труењето на Скрипал „звучи“ како руска вина

Слободен печат | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека „звучи“ како Русија да е одговорна за труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка во Британија додавајќи дека за тоа ќе разговара...

Русија со жестока реакција на обвинувањата од Британија

Русија со жестока реакција на обвинувањата од Британија

Канал 5 | пред 4 дена

Москва упати силен протест до Британската амбасадорка во Русија , Лора Бристоу , со наводи дека се неосновани тврдењата за руска вмешаност во труењето на екс двојниот шпион , Сергеј Скрипал . Според министерството...

Трамп Труењето на агентот  звучи како Русите да се виновни

Трамп: Труењето на агентот - звучи како Русите да се виновни

Алфа | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека „звучи“ како Русија да е одговорна за труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка во Британија додавајќи дека за тоа ќе разговара...

Трамп Труењето на агентот  звучи како Русите да се виновни

Трамп: Труењето на агентот – звучи како Русите да се виновни

+Инфо | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека „звучи“ како Русија да е одговорна за труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка во Британија додавајќи дека за тоа ќе разговара...

Трамп Звучи како Русите да се виновни за труењето на агентот

Трамп: Звучи како Русите да се виновни за труењето на агентот

Независен | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека „звучи“ како Русија да е одговорна за труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка во Британија додавајќи дека за тоа ќе разговара...

Руско МНР Британските закани во врска со труењето на поранешниот шпион нема да останат без одговор

Руско МНР: Британските закани во врска со труењето на поранешниот шпион нема да останат без одговор

Прес 24 | пред 4 дена

Заканите од Велика Британија за санкции кон Русија поради труење на поранешниот шпион Сергеј Скрипал, нема да останат без одговор, соопшти денеска руското Министерство за надворешни работи. – Какви било...

Руско МНР Британските закани во врска со труењето на поранешниот шпион нема да останат без одговор

Руско МНР: Британските закани во врска со труењето на поранешниот шпион нема да останат без одговор

Алфа | пред 4 дена

Заканите од Велика Британија за санкции кон Русија поради труење на поранешниот шпион Сергеј Скрипал, нема да останат без одговор, соопшти денеска руското Министерство за надворешни работи. Заканите од...

САД ќе ги осудат одговорните за нападот на екс рускиот шпион

САД ќе ги осудат одговорните за нападот на екс рускиот шпион

Р.С. Европа | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека САД ќе ја осудат Русија или оној кој стои зад нападот со нервен гас на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал кога земјата ќе ги има фактите. Тој порача...

Случајот Скрипал ја подели светската јавност

Случајот Скрипал ја подели светската јавност

Идивиди | пред 4 дена

Во изјавата на британската премиерка Тереза Меј за наводната улога на Москва во труењето на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка недостасуваат сериозни докази, изјави денеска портпаролот...

ЛОНДОН ЈА ОБВИНИ РУСИЈА ДЕКА ГО ОТРУЛА РУСКИОТ ШПИОН СО НЕРВЕН ГАС МОСКВА ДОБИ РОК ДА СЕ ИЗЈАСНИ ДО ПОЛНОЌ

ЛОНДОН ЈА ОБВИНИ РУСИЈА ДЕКА ГО ОТРУЛА РУСКИОТ ШПИОН СО НЕРВЕН ГАС, МОСКВА ДОБИ РОК ДА СЕ ИЗЈАСНИ ДО ПОЛНОЌ

Сакам Да Кажам | пред 4 дена

Поранешниот шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка се отруени со воен нервен гас, развиен во Русија, изјави британската премиерка Тереза Меј, додавајќи дека постојат големи шанси Русија да стои зад нападот...

Лавров Русија нема да одговори на ултиматумот на Велика Британија сѐ додека не се добијат примероци од наводното хемиско оружје

Лавров: Русија нема да одговори на ултиматумот на Велика Британија сѐ додека не се добијат примероци од наводното хемиско оружје

МКД | пред 4 дена

Москва нема да одговори на барањето на Британија за тајното советско хемиско оружје, наводно, користено при труењето на поранешниот двоен агент, сѐ додека не се добие примерок од агенсот, рече рускиот...

Трамп Труењето на агентот  звучи како Русите да се виновни

Трамп: Труењето на агентот - звучи како Русите да се виновни

Сител | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека „звучи“ како Русија да е одговорна за труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка во Британија додавајќи дека за тоа ќе разговара...

Руско МНР Британските закани во врска со труењето на поранешниот шпион нема да останат без одговор

Руско МНР: Британските закани во врска со труењето на поранешниот шпион нема да останат без одговор

Сител | пред 4 дена

– Заканите од Велика Британија за санкции кон Русија поради труење на поранешниот шпион Сергеј Скрипал, нема да останат без одговор, соопшти денеска руското Министерство за надворешни работи. – Какви било...

Жестока реакција на Русија на обвинувањата на премиерката Тереза Меј

Жестока реакција на Русија на обвинувањата на премиерката Тереза Меј

Република | пред 4 дена

Москва упати силен протест до Британската амбасадорка во Русија , Лора Бристоу , со наводи дека се неосновани тврдењата за руска вмешаност во труењето на екс двојниот шпион , Сергеј Скрипал . Според министерството...

Русија негира дека е одговорна за нападот на шпионот Скрипал

Русија негира дека е одговорна за нападот на шпионот Скрипал

Р.С. Европа | пред 4 дена

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров негираше дека Москва е одговорна за нападот врз поранешниот шпион Сегеј Скрипал и на неговата ќерка во Британија. Тој го отфрли и барањето на Лондон...

Лавров Русија не е виновна подготвени сме за соработка со Велика Британија

Лавров: Русија не е виновна, подготвени сме за соработка со Велика Британија

Макфакс | пред 4 дена

Москва е подготвена да соработува со Велика Британија за труењето на поранешниот член на руската разузнавачка агенција, доколку Лондон ги исполни своите обврски во рамките на Конвенцијата за хемиско оружје....

Случајот Скрипал ја подели светската јавност

Случајот Скрипал ја подели светската јавност

A1on | пред 4 дена

Во изјавата на британската премиерка Тереза Меј за наводната улога на Москва во труењето на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка недостасуваат сериозни докази, изјави денеска портпаролот...

Британската амбасадорка во Москва повикана на разговор

Британската амбасадорка во Москва повикана на разговор

Независен | пред 4 дена

Амбасадорката на Велика Британија во Москва денеска е повикана на разговор во руското Министерство за надворешни работи, соопшти руското МНР. Вчера, пак, рускиот амбасадор во Велика Британија беше повикан...

Путин порача Британците темелно да ја истражат смртта на Скрипаљ

Путин порача Британците темелно да ја истражат смртта на Скрипаљ

Нетпрес | пред 4 дена

Рускиот претседател Владимир Путин со насмевка одговори на прашањето дали Русија е виновна за труењето на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипаљ во Лондон и ја повика Велика Британија темелно да го истражи...

Лавров Русија не е виновна подготвени сме за соработка со Велика Британија

Лавров: Русија не е виновна, подготвени сме за соработка со Велика Британија

Точка | пред 4 дена

Москва е подготвена да соработува со Велика Британија за труењето на поранешниот член на руската разузнавачка агенција, доколку Лондон ги исполни своите обврски во рамките на Конвенцијата за хемиско оружје....

Случајот Скрипал ја подели светската јавност

Случајот Скрипал ја подели светската јавност

Локално | пред 4 дена

Во изјавата на британската премиерка Тереза Меј за наводната улога на Москва во труењето на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка недостасуваат сериозни докази, изјави денеска портпаролот...

Трамп Труењето на агентот  звучи како Русите да се виновни

Трамп: Труењето на агентот – звучи како Русите да се виновни

Пост | пред 4 дена

Свет Трамп: Труењето на агентот – звучи како Русите да се виновни Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека „звучи“ како Русија да е одговорна за труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал...

Лавров Русија не е виновна подготвени сме за соработка со Велика Британија

Лавров: Русија не е виновна, подготвени сме за соработка со Велика Британија

Вечер | пред 4 дена

Москва е подготвена да соработува со Велика Британија за труењето на поранешниот член на руската разузнавачка агенција, доколку Лондон ги исполни своите обврски во рамките на Конвенцијата за хемиско оружје....

Меј Москва да се изјасни до крајот на денот

Меј: Москва да се изјасни до крајот на денот

МТВ 1 | пред 4 дена

Британската премиерка Тереза Меј изјави дека Москва мора до крајот на денот да објасни зошто нервниот агенс од руско производство бил употребен за труење на поранешниот шпион Сергеј Скрипал и неговата...

САД и Велика Британија Труењето на Скрипал е дело на Русија официјална Москва ги отфрла обвиненијата

САД и Велика Британија: Труењето на Скрипал е дело на Русија, официјална Москва ги отфрла обвиненијата

24 вести | пред 4 дена

Труењето на поранешниот руски шпион, Сергеј Скрипал во Велика Британија, е дело на Русија, смета американскиот државен секретар, Рекс Тилерсон. Тој изјави дека вакво криминално дело јасно доаѓа директно...

Тереза Меј со ултиматум до Москва

Тереза Меј со ултиматум до Москва

МКД | пред 4 дена

Тереза Меј на администрацијата на Владимир Путин им даде до полноќ да објаснат како бил отруен поранешниот шпион во Салсбери, инаку таа ќе заклучи дека се работи за „незаконска употреба на сила“ од страна...

Меј со ултиматум до Русија До крајот на денот да објасните зошто е отруен Скрипал инаку

Меј со ултиматум до Русија: До крајот на денот да објасните зошто е отруен Скрипал, инаку...

Index24 | пред 4 дена

Москва до крајот на денот мора да објасни зошто бил употребен нервен агенс од руско производство во труењето на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија, рекла британската премиерка...

Руско МНР Британските закани во врска со труењето на поранешниот шпион нема да останат без одговор

Руско МНР: Британските закани во врска со труењето на поранешниот шпион нема да останат без одговор

Рипост | пред 4 дена

Заканите од Велика Британија за санкции кон Русија поради труење на поранешниот шпион Сергеј Скрипал, нема да останат без одговор, соопшти денеска руското Министерство за надворешни работи. – Какви било...

Ултиматум на Тереза Меј До крајот на денот Москва да се изјасни

Ултиматум на Тереза Меј: До крајот на денот Москва да се изјасни

Канал 5 | пред 4 дена

Тоа го изјави британската премиерка Тереза Меј. Меј во понеделникот пред британскиот парламент изјави дека за труењето на Скрипал и неговата ќерка со нервен агенс, “многу веројатно“ е одговорна Москва....

Тилерсон Труењето на рускиот шпион доаѓа од Русија

Тилерсон: Труењето на рускиот шпион доаѓа од Русија

МТВ 1 | пред 4 дена

Според американскиот државен секретар Рекс Тилерсон, труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал во Велика Британија е дело на Русија, за кое ќе следува одговор. Потенцираше дека руската Влада можеби...

Меј со ултиматум до Русија До крајот на денот да објасните зошто е отруен шпионот Скрипал инаку

Меј со ултиматум до Русија: До крајот на денот да објасните зошто е отруен шпионот Скрипал, инаку...

Точка | пред 4 дена

Москва до крајот на денот мора да објасни зошто бил употребен нервен агенс од руско производство во труењето на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија, рекла британската премиерка...

Тилерсон Труењето на рускиот шпион во Велика Британија доаѓа од Русија

Тилерсон: Труењето на рускиот шпион во Велика Британија доаѓа од Русија

Алфа | пред 4 дена

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон изјави дека труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал во Велика Британија „јасно доаѓа од Русија“ и оти „сигурно ќе предизвика одговор“, но не прецизираше...

Тилерсон Труењето на рускиот шпион во Велика Британија доаѓа од Русија

Тилерсон: Труењето на рускиот шпион во Велика Британија доаѓа од Русија

Телма | пред 4 дена

Тилерсон: Труењето на рускиот шпион во Велика Британија доаѓа од Русија Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон изјави дека труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал во Велика Британија „јасно...

Случајот Скрипал ја подели светската јавност

Случајот Скрипал ја подели светската јавност

Сител | пред 4 дена

Во изјавата на британската премиерка Тереза Меј за наводната улога на Москва во труењето на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка недостасуваат сериозни докази, изјави денеска портпаролот...

Кремљ се брани од циркусот со труењето

Кремљ се брани од „циркусот“ со труењето

DW | пред 4 дена

Русија ги отфрли британските обвиненија дека е вмешана во нападот со отров врз поранешниот двоен агент Сергеј Скрипал, како смешни. Но, во меѓувреме и САД го вперија прстот кон Москва. Станува збор за...

Тилерсон Труењето на рускиот шпион во Велика Британија доаѓа од Русија

Тилерсон: Труењето на рускиот шпион во Велика Британија доаѓа од Русија

Идивиди | пред 4 дена

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон изјави дека труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал во Велика Британија „јасно доаѓа од Русија“ и оти „сигурно ќе предизвика одговор“, но не прецизираше...

Британците го чекаат Путин да објасни кој труе руски агенти

Британците го чекаат Путин да објасни кој труе руски агенти

Фактор | пред 4 дена

Британската влада му постави рок на рускиот претседател Владимир Путин да излезе со образложение дали руската држава стои зад нападите врз поранешни руски разузнавачи со нервни гасови, од кои последната...

Тилерсон Труењето на рускиот шпион во Велика Британија доаѓа од Русија

Тилерсон: Труењето на рускиот шпион во Велика Британија доаѓа од Русија

24 вести | пред 4 дена

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон изјави дека труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал во Велика Британија „јасно доаѓа од Русија“ и оти „сигурно ќе предизвика одговор“, но не прецизираше...

Британската амбасадорка во Москва повикана на разговор

Британската амбасадорка во Москва повикана на разговор

Орбис | пред 4 дена

Амбасадорката на Велика Британија во Москва денеска е повикана на разговор во руското Министерство за надворешни работи, соопшти руското МНР. Вчера, пак, рускиот амбасадор во Велика Британија беше повикан...

И ЕУ е со Велика Британија во врска со обвинувањата за труењето на рускиот шпион

И ЕУ е со Велика Британија во врска со обвинувањата за труењето на рускиот шпион

Сител | пред 4 дена

Европската унија ќе биде со Велика Британија откако Лондон соопшти дека најверојатно Москва стои зад труењето со нервен агенс на поранешниот руски шпиун Сергеј Скрипал во Англија, изјави денеска потпретседателот...

Путин дрско кон новинар  Прво себеси разјасни си некои работи па после може да разговараме

Путин дрско кон новинар: „Прво себеси разјасни си некои работи, па после може да разговараме“

Прес 24 | пред 4 дена

На прашање за шпиунот Скрипаљ, претседателот на Русија, Владимир Путин остро одговорил на еден од новинарите. Рускиот претседател ги отфрлил прашањата за одговорноста на Русија за труење на поранешниот...

Тилерсон Труењето на рускиот шпион во Велика Британија доаѓа од Русија

Тилерсон: Труењето на рускиот шпион во Велика Британија доаѓа од Русија

Локално | пред 4 дена

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон изјави дека труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал во Велика Британија „јасно доаѓа од Русија“ и оти „сигурно ќе предизвика одговор“, но не прецизираше...

Гардијан Лондон го разгледува протерувањето на руските дипломати за убиството на Скрипал

Гардијан: Лондон го разгледува протерувањето на руските дипломати за убиството на Скрипал

Локално | пред 4 дена

Убиството на Скрипал отвора цела низа можности за Велика Британија да спроведе антитерористички мерки. Обединетото Кралство може да преземе серија унилатерални анти-руски мерки во врска со труењето на...

САД и НАТО го поддржаа Лондон за Скрипал

САД и НАТО го поддржаа Лондон за Скрипал

Локално | пред 4 дена

САД имаат “целосна доверба” во заклучоците на британската истрага што покажа дека Русија е “најверојатно одговорна” за нападот со нервната материја против поранешниот руски шпион во Велика Британија Сергеј...

Тилерсон Труењето на рускиот шпион во Велика Британија доаѓа од Русија

Тилерсон: Труењето на рускиот шпион во Велика Британија доаѓа од Русија

Сител | пред 4 дена

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон изјави дека труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал во Велика Британија „јасно доаѓа од Русија“ и оти „сигурно ќе предизвика одговор“, но не прецизираше...

ТИЛЕРСОН Труењето на рускиот шпион во Велика Британија доаѓа од Русија

ТИЛЕРСОН: Труењето на рускиот шпион во Велика Британија доаѓа од Русија

Рипост | пред 4 дена

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон изјави дека труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал во Велика Британија „јасно доаѓа од Русија“ и оти „сигурно ќе предизвика одговор“, но не прецизираше...

Британците го чекаат Путин да објасни кој труе руски агенти

Британците го чекаат Путин да објасни кој труе руски агенти

Тера | пред 4 дена

Британската влада му постави рок на рускиот претседател Владимир Путин да излезе со образложение дали руската држава стои зад нападите врз поранешни руски разузнавачи со нервни гасови, од кои последната...

Меј Најверојатно Русија е одговорна за труењето на рускиот агент

Меј: Најверојатно Русија е одговорна за труењето на рускиот агент

Актуелно24 | пред 4 дена

Британската премиерка Тереза Меј изјави дека „е многу веројатно“ Москва да е одговорна за труењето на поранешниот руски агент Сергеј Скрипал. „Многу е веројатно дека Русија е одговорна за извршениот чин...

За Лондон Русија многу веројатно одговорна за труењето на шпионот Москва возврати за циркуска точка

За Лондон Русија „многу веројатно“ одговорна за труењето на шпионот, Москва возврати за „циркуска точка“

Нетпрес | пред 5 дена

Британската премиерка Тереза Меј изјави во понеделникот дека е „многу веројатно“ дека во Русија е направен агенсот и е одговорна за поранешниот двоен шпион Сергеј Скрипал, нарекувајќи го „слеп и неодговорен...

Москва Британските тврдења за труењето на шпиунот се циркуска претстава

Москва: Британските тврдења за труењето на шпиунот се циркуска претстава

МКД | пред 5 дена

Портпаролката на министерството за надворешни работи на Русија ја опиша како „циркуска претстава“ и ја отфрли како „провокација“ денешната изјава на британската премиерка Тереза Меј дека постои „голема...

За Москва смешна е изјавата на Меј дека Русија стои зад труењето на Скрипал

За Москва смешна е изјавата на Меј дека Русија стои зад труењето на Скрипал...

Нова Македонија | пред 5 дена

За Москва смешна е изјавата на Меј дека Русија стои зад труењето на Скрипал Русија оцени дека денешната изјава на британската премиерка Тереза Меј, според која Москва најверојатно стои зад нападот на поранешниот...

Меј Русија најверојатно е одговорна за труењето на Скрипал

Меј: Русија најверојатно е одговорна за труењето на Скрипал...

Нова Македонија | пред 5 дена

Меј: Русија најверојатно е одговорна за труењето на Скрипал Британската премиерка Тереза Меј изјави денеска во Парламентот дека е „многу веројатно“ Русија да е одговорна за труењето со нервен агенс на...

Захарова Обвинувањата на Меј се циркуско шоу

Захарова: Обвинувањата на Меј се циркуско шоу

A1on | пред 5 дена

Портпаролот на руското МНР, Марија Захарова, го опиша како „циркуско шоу“ обвинувањето на британската премиерка Тереза Меј за руско учество во труењето на поранешниот руски агент Сергеј Скрипал, пренесе...

Меј обвинува Многу е веројатно дека Русија е одговорна за нападот на Скрипал

Меј обвинува: Многу е веројатно дека Русија е одговорна за нападот на Скрипал

A1on | пред 5 дена

Британската премиерка Тереза Меј изјави дека „е многу веројатно“ Москва да е одговорна за труењето на поранешниот руски агент Сергеј Скрипал. „Многу е веројатно дека Русија е одговорна за извршениот чин...

Русија Обвинувањата на Тереза Меј се циркуско шоу

Русија: Обвинувањата на Тереза Меј се циркуско шоу

Макфакс | пред 5 дена

Портпаролот на руското МНР Марија Захарова го опиша како „циркуско шоу“ обвинувањето на британската премиерка Тереза Меј за руско учество во труењето на поранешниот руски агент Сергеј Скрипал, пренесе...

За Москва е циркус изјавата на Меј дека Русија стои зад труењето на Скрипал

За Москва е „циркус“ изјавата на Меј дека Русија стои зад труењето на Скрипал

Локално | пред 5 дена

Русија оцени дека денешната изјава на британската премиерка Тереза Меј, според која Москва најверојатно стои зад нападот на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка е политички мотивирана...

Меј Најверојатно Русија е одговорна за труењето на рускиот агент

Меј: Најверојатно Русија е одговорна за труењето на рускиот агент

Макфакс | пред 5 дена

Британската премиерка Тереза Меј изјави дека „е многу веројатно“ Москва да е одговорна за труењето на поранешниот руски агент Сергеј Скрипал. „Многу е веројатно дека Русија е одговорна за извршениот чин...

Mej Зад труењето на шпионот најверојатно стои Русија

Mej: Зад труењето на шпионот најверојатно стои Русија

Р.С. Европа | пред 5 дена

Британската премиерка Тереза Меј изјави дека доказите покажуваат дека е "многу веројатно" дека Русија стои зад нападот со нервниот гас на поранешниот руски шпион и неговата ќерка во градот Салисбери и...

За Москва е циркус изјавата на Меј дека Русија стои зад труењето на Скрипал

За Москва е „циркус“ изјавата на Меј дека Русија стои зад труењето на Скрипал

Алфа | пред 5 дена

Русија оцени дека денешната изјава на британската премиерка Тереза Меј, според која Москва најверојатно стои зад нападот на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка е политички мотивирана...

Меј Русија најверојатно е одговорна за труењето на Скрипал

Меј: Русија најверојатно е одговорна за труењето на Скрипал

Алфа | пред 5 дена

Британската премиерка Тереза Меј изјави денеска во Парламентот дека е „многу веројатно“ Русија да е одговорна за труењето со нервен агенс на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка. Британската...

За Москва е циркус изјавата на Меј дека Русија стои зад труењето на Скрипал

За Москва е „циркус“ изјавата на Меј дека Русија стои зад труењето на Скрипал

Сител | пред 5 дена

Русија оцени дека денешната изјава на британската премиерка Тереза Меј, според која Москва најверојатно стои зад нападот на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка е политички мотивирана...

Русија Обвинувањата на Тереза Меј се циркуско шоу

Русија: Обвинувањата на Тереза Меј се циркуско шоу

Вечер | пред 5 дена

Портпаролот на руското МНР Марија Захарова го опиша како „циркуско шоу“ обвинувањето на британската премиерка Тереза Меј за руско учество во труењето на поранешниот руски агент Сергеј Скрипал, пренесе...

Меј Најверојатно Русија е одговорна за труењето на рускиот агент

Меј: Најверојатно Русија е одговорна за труењето на рускиот агент

Вечер | пред 5 дена

Британската премиерка Тереза Меј изјави дека „е многу веројатно“ Москва да е одговорна за труењето на поранешниот руски агент Сергеј Скрипал. „Многу е веројатно дека Русија е одговорна за извршениот чин...

Меј Русија најверојатно е одговорна за труењето на Скрипал

Меј: Русија најверојатно е одговорна за труењето на Скрипал

Нова ТВ | пред 5 дена

Британската премиерка Тереза Меј изјави денеска во Парламентот дека е „многу веројатно“ Русија да е одговорна за труењето со нервен агенс на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка. Меј...

Песков Труењето на Скрипал не е прашање за Москва

Песков: Труењето на Скрипал не е прашање за Москва

Идивиди | пред 5 дена

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјави дека труењето на поранешниот руски двоен агент Сергеј Скрипал во Велика Британија не е прашање за руската Влада. - Споменатиот руски државјанин работел за една...

За Москва е циркус изјавата на Меј дека Русија стои зад труењето на Скрипал

За Москва е „циркус“ изјавата на Меј дека Русија стои зад труењето на Скрипал

Пост | пред 5 дена

Свет За Москва е „циркус“ изјавата на Меј дека Русија стои зад труењето на Скрипал Русија оцени дека денешната изјава на британската премиерка Тереза Меј, според која Москва најверојатно стои зад нападот...

Песков Труењето на Скрипал не е прашање за Москва

Песков: Труењето на Скрипал не е прашање за Москва

Алфа | пред 5 дена

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјави дека труењето на поранешниот руски двоен агент Сергеј Скрипал во Велика Британија не е прашање за руската Влада. Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјави дека...

Песков Труењето на Скрипал не е прашање за Москва

Песков: Труењето на Скрипал не е прашање за Москва

Сител | пред 5 дена

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјави дека труењето на поранешниот руски двоен агент Сергеј Скрипал во Велика Британија не е прашање за руската Влада. - Споменатиот руски државјанин работел за една...

Труењата на политичките неистомисленици на руски начин

Труењата на политичките неистомисленици на руски начин

Факултети | пред 5 дена

( Фото: Pixabay ) Британската министерка за внатрешни работи, Ембер Рад, потврди дека поранешниот руски таен агент Сергеј Скрипал (66) и неговата ќерка Јулија (33), се затруени од нервен агенс, без да...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност